Class 4 Sectional 2
10-28-2017
Team scores
# | School | Score |
---|---|---|
1 | Rock Bridge | 83 |
2 | Nerinx Hall | 83 |
3 | Fort Zumwalt West | 91 |
4 | Holt | 98 |
5 | Ladue | 103 |
6 | Webster Groves | 114 |
7 | Francis Howell North | 125 |
8 | Timberland | 158 |
Long Courses
# | Name | Time | Date |
---|---|---|---|
1 | Emily Griesenauer, Holt | 19:18.56 | 10-28 |
2 | Lila Bensky, Ladue | 19:32.78 | 10-28 |
3 | Abbigael Woods, Liberty (Wentzville) | 19:53.90 | 10-28 |
4 | Bella Racette, Nerinx Hall | 20:05.87 | 10-28 |
5 | Ellie Dimond, Rock Bridge | 20:16.55 | 10-28 |
6 | Paige Hercules, Francis Howell North | 20:17.96 | 10-28 |
7 | Caroline Stevens, Rock Bridge | 20:22.74 | 10-28 |
8 | Aidan Sheffel, Battle | 20:27.17 | 10-28 |
9 | Grace Wright, Fort Zumwalt West | 20:28.88 | 10-28 |
10 | Laura Sherwood, Jefferson City | 20:30.99 | 10-28 |
11 | Emily Twedell, Timberland | 20:34.68 | 10-28 |
12 | Kayta Gheorghian, Ladue | 20:35.24 | 10-28 |
13 | Sloane Montgomery, Nerinx Hall | 20:39.60 | 10-28 |
14 | Lauren Brady, Fort Zumwalt West | 20:43.31 | 10-28 |
15 | Madelyn Gray, Fort Zumwalt South | 20:43.56 | 10-28 |
16 | Maggie Hillman, Francis Howell North | 20:47.97 | 10-28 |
17 | Gracyn Pietrusinski, Holt | 20:49.10 | 10-28 |
18 | Kayelee Payton, Jefferson City | 20:49.12 | 10-28 |
19 | Terra Stevens, Fort Zumwalt West | 20:49.46 | 10-28 |
20 | Mallory Harvatin, Fort Zumwalt South | 20:50.79 | 10-28 |
21 | Emily Howell, Fort Zumwalt North | 20:51.98 | 10-28 |
22 | Lucy Ndungu, Pattonville | 20:52.53 | 10-28 |
23 | Anna Greene, Nerinx Hall | 20:52.98 | 10-28 |
24 | Mallory Hutchcraft, Hazelwood West | 20:53.20 | 10-28 |
25 | Lily Ende, Timberland | 20:53.90 | 10-28 |
26 | Marie Prindiville, Nerinx Hall | 20:56.96 | 10-28 |
27 | Nicolette Schnettgoecke, Webster Groves | 20:57.77 | 10-28 |
28 | Makeena Seghers, Holt | 20:57.89 | 10-28 |
29 | Courtney Christ, Ladue | 20:58.00 | 10-28 |
30 | Maryah Dominick, Pattonville | 20:58.45 | 10-28 |
33 | Ji-Sung Lee, Rock Bridge | 21:14.39 | 10-28 |
34 | Mya Drayton, Rock Bridge | 21:15.33 | 10-28 |
37 | Alexis Walker, Rock Bridge | 21:18.05 | 10-28 |
38 | Isabel Dominguez, Fort Zumwalt West | 21:18.50 | 10-28 |
42 | Michaela Beedy, Holt | 21:26.56 | 10-28 |
46 | Lydia Lehmbeck, Fort Zumwalt West | 21:35.59 | 10-28 |
49 | Jadie Arnett, Rock Bridge | 21:46.61 | 10-28 |
38 | Piper Osman, Rock Bridge | 21:47.13 | 10-28 |
51 | Nicole Griesenauer, Holt | 21:47.32 | 10-28 |
61 | Krista Bretsch, Nerinx Hall | 22:02.52 | 10-28 |
57 | Allie Brown, Nerinx Hall | 22:02.52 | 10-28 |
63 | Madeline Wiesman, Fort Zumwalt West | 22:15.52 | 10-28 |
64 | Catherine Jacknewitz, Nerinx Hall | 22:15.73 | 10-28 |
65 | Mora Boatman, Fort Zumwalt West | 22:28.94 | 10-28 |
70 | Madison Wieberg, Holt | 23:02.78 | 10-28 |
71 | Rylie O'Hara, Holt | 23:05.21 | 10-28 |