Missouri Class 4 State Championship
10/21 - 11/25/16
District first round
Date | Time | Event | Final |
---|---|---|---|
7:00 pm | Perryville-8 at Farmington-44 - Final | ||
7:00 pm | Cape Girardeau Central-54 at North County-29 - Final | ||
7:00 pm | De Soto-6 at Hillsboro-40 - Final | ||
7:00 pm | Festus-10 at Sikeston-59 - Final | ||
7:00 pm | DuBourg-0 vs Ladue-61 at SLUH - Final | ||
7:00 pm | Windsor (Imperial)-35 at St. Mary's-63 - Final | ||
2:00 pm | Affton-17 at MICDS-62 - Final | ||
7:00 pm | Clayton-6 at Gateway STEM-28 - Final | ||
7:00 pm | Marshall-7 at Hannibal-63 - Final | ||
7:00 pm | Liberty (Wentzville)-20 at Moberly-28 - Final | ||
7:00 pm | Warrensburg-12 at Helias-35 - Final | ||
7:00 pm | Kirksville-20 at Warrenton-52 - Final | ||
7:00 pm | Savannah-0 at Kearney-55 - Final | ||
7:00 pm | Excelsior Springs-62 at St. Joseph Lafayette-63 - Final | ||
7:00 pm | Winnetonka-14 at Platte County-52 - Final | ||
7:00 pm | St. Joseph Benton-0 at Smithville-17 - Final | ||
7:00 pm | University City-0 at Parkway North-52 - Final | ||
1:30 pm | Riverview Gardens-26 at McCluer-8 - Final | ||
7:00 pm | St. Charles-6 at Parkway Central-43 - Final | ||
7:00 pm | Fort Zumwalt East-14 at St. Dominic-49 - Final | ||
7:00 pm | Priory-3 at Parkway West-45 - Final | ||
3:00 pm | Borgia-24 at Westminster-10 - Final | ||
7:00 pm | Pacific-31 at Union-49 - Final | ||
7:00 pm | Rolla-38 at St. Clair-34 - Final | ||
7:00 pm | McDonald County-12 at Carl Junction-56 - Final | ||
7:00 pm | Bolivar-55 at Springfield Hillcrest-24 - Final | ||
7:00 pm | Marshfield-14 at Webb City-49 - Final | ||
7:00 pm | West Plains-29 at Camdenton-28 - Final | ||
7:00 pm | KC Northeast-6 at Harrisonville-59 - Final | ||
7:00 pm | Nevada-21 at Grandview-20 - Final | ||
7:00 pm | Van Horn-6 at Raytown South-44 - Final | ||
7:00 pm | KC East-0 at Grain Valley-54 - Final |
District semifinal
Date | Time | Event | Final |
---|---|---|---|
7:00 pm | Cape Girardeau Central-35 at Farmington-14 - Final | ||
7:00 pm | Sikeston-46 at Hillsboro-72 - Final | ||
7:00 pm | St. Mary's-20 vs Ladue-55 at SLUH - Final | ||
1:30 pm | Gateway STEM-24 at MICDS-27 - Final | ||
7:00 pm | Moberly-14 at Hannibal-49 - Final | ||
7:00 pm | Warrenton-28 vs Helias-63 at Jefferson City - Final | ||
7:00 pm | St. Joseph Lafayette-7 at Kearney-59 - Final | ||
7:00 pm | Smithville-14 at Platte County-39 - Final | ||
7:00 pm | Riverview Gardens-6 at Parkway North-46 - Final | ||
7:00 pm | St. Dominic-7 at Parkway Central-27 - Final | ||
7:00 pm | Borgia-0 at Parkway West-40 - Final | ||
7:00 pm | Rolla-35 at Union-14 - Final | ||
7:00 pm | Bolivar-21 at Carl Junction-50 - Final | ||
7:00 pm | West Plains-6 at Webb City-42 - Final | ||
7:00 pm | Nevada-0 at Harrisonville-40 - Final | ||
7:00 pm | Grain Valley-35 at Raytown South-14 - Final |
District Final
Date | Time | Event | Final |
---|---|---|---|
7:00 pm | Cape Girardeau Central-63 at Hillsboro-24 - Final | ||
7:00 pm | MICDS-29 vs Ladue-37 at SLUH - Final | ||
7:00 pm | Helias-14 at Hannibal-21 - Final | ||
7:00 pm | Platte County-41 at Kearney-58 - Final | ||
7:00 pm | Parkway Central-7 at Parkway North-37 - Final | ||
7:00 pm | Rolla-7 at Parkway West-42 - Final | ||
7:00 pm | Webb City-27 at Carl Junction-6 - Final | ||
7:00 pm | Grain Valley-10 at Harrisonville-33 - Final |
Quarterfinal
Date | Time | Event | Final |
---|---|---|---|
7:00 pm | Ladue-31 at Cape Girardeau Central-28 - Final | ||
1:30 pm | Hannibal-21 at Kearney-28 - Final | ||
7:00 pm | Parkway North-17 at Parkway West-7 - Final | ||
7:00 pm | Harrisonville-27 at Webb City-21 - Final |
Semifinal
Date | Time | Event | Final |
---|---|---|---|
1:30 pm | Kearney-14 vs Ladue-10 at SLUH - Final | ||
1:00 pm | Parkway North-15 at Harrisonville-32 - Final |
Championship
Date | Time | Event | Final |
---|---|---|---|
7:00 pm | Harrisonville-21 vs Kearney-14 at Plaster Stadium - Final |