Missouri Class 4 State Championship
10/26 - 11/30/18
District 1st round
Date | Time | Event | Final |
---|---|---|---|
7:00 pm | Cape Girardeau Central-0 at West Plains-61 - Final | ||
7:00 pm | Sikeston-32 at North County-30 - Final | ||
7:00 pm | Hillsboro-43 at Farmington-54 - Final | ||
7:00 pm | De Soto-6 at Festus-36 - Final | ||
7:00 pm | Windsor (Imperial)-0 at Ladue-49 - Final | ||
7:00 pm | Affton-6 at St. Mary's-48 - Final | ||
7:00 pm | Gateway STEM-8 at Summit-51 - Final | ||
7:00 pm | DuBourg-12 vs Roosevelt-30 at Gateway STEM - Final | ||
7:00 pm | Pacific-7 at Camdenton-55 - Final | ||
7:00 pm | Helias-46 at Union-21 - Final | ||
7:00 pm | Sullivan-0 at Borgia-41 - Final | ||
7:00 pm | Washington-7 at Rolla-50 - Final | ||
7:00 pm | McDonald County-13 at Webb City-55 - Final | ||
7:00 pm | Springfield Hillcrest-12 at Carl Junction-43 - Final | ||
7:00 pm | Monett-20 at Neosho-49 - Final | ||
7:00 pm | Bolivar-20 at Marshfield-24 - Final | ||
2:00 pm | University City-6 at Hazelwood East-50 - Final | ||
7:00 pm | Jennings-26 at Clayton-7 - Final | ||
2:00 pm | McCluer-0 at MICDS-42 - Final | ||
7:00 pm | Riverview Gardens-6 at Parkway North-56 - Final | ||
7:00 pm | Warrenton-14 at Fort Zumwalt East-42 - Final | ||
3:00 pm | St. Dominic-20 at Priory-37 - Final | ||
7:00 pm | St. Charles-0 at Hannibal-56 - Final | ||
2:00 pm | Parkway Central-17 at Westminster-35 - Final | ||
7:00 pm | KC East-14 at Warrensburg-52 - Final | ||
7:00 pm | Grandview K.C.-27 at Grain Valley-20 - Final | ||
7:00 pm | Raytown South-29 at Van Horn-41 - Final | ||
7:00 pm | Harrisonville-34 at Lincoln College Prep-28 - Final | ||
7:00 pm | Winnetonka-21 at Platte County-57 - Final | ||
7:00 pm | St. Joseph Lafayette-37 at Excelsior Springs-46 - Final | ||
7:00 pm | Kirksville-15 at Smithville-45 - Final | ||
7:00 pm | Marshall-6 at Kearney-51 - Final |
District semifinals
Date | Time | Event | Final |
---|---|---|---|
7:00 pm | Sikeston-0 at West Plains-43 - Final | ||
7:00 pm | Festus-28 at Farmington-21 - Final | ||
7:00 pm | St. Mary's-7 vs Ladue-42 at Kirkwood - Final | ||
7:00 pm | Roosevelt-12 at Summit-56 - Final | ||
7:00 pm | Helias-35 at Camdenton-57 - Final | ||
7:00 pm | Rolla-14 at Borgia-52 - Final | ||
7:00 pm | Carl Junction-7 at Webb City-54 - Final | ||
7:00 pm | Marshfield-7 at Neosho-35 - Final | ||
1:00 pm | Jennings-6 at Hazelwood East-44 - Final | ||
1:00 pm | Parkway North-18 at MICDS-21 - Final | ||
7:00 pm | Priory-0 at Fort Zumwalt East-31 - Final | ||
7:00 pm | Westminster-14 at Hannibal-49 - Final | ||
7:00 pm | Grandview K.C.-14 at Warrensburg-31 - Final | ||
7:00 pm | Harrisonville-34 at Van Horn-14 - Final | ||
7:00 pm | Excelsior Springs-20 at Platte County-28 - Final | ||
7:00 pm | Kearney-10 at Smithville-24 - Final |
District finals
Date | Time | Event | Final |
---|---|---|---|
7:00 pm | Festus-6 at West Plains-45 - Final | ||
7:00 pm | Summit-15 vs Ladue-38 at Kirkwood - Final | ||
7:00 pm | Borgia-13 at Camdenton-24 - Final | ||
7:00 pm | Neosho-7 at Webb City-35 - Final | ||
12:00 pm | MICDS-25 vs Hazelwood East-14 at SLUH - Final | ||
7:00 pm | Hannibal-48 at Fort Zumwalt East-34 - Final | ||
7:00 pm | Harrisonville-28 at Warrensburg-35 - Final | ||
7:00 pm | Smithville-33 at Platte County-28 - Final |
Quarterfinals
Date | Time | Event | Final |
---|---|---|---|
1:00 pm | West Plains-0 vs Ladue-26 at Kirkwood - Final | ||
1:00 pm | Camdenton-27 at Webb City-28 - Final | ||
1:00 pm | MICDS-34 at Hannibal-21 - Final | ||
7:00 pm | Warrensburg-6 at Smithville-45 - Final |
Semifinals
Date | Time | Event | Final |
---|---|---|---|
1:00 pm | Ladue-17 at Webb City-13 - Final | ||
1:00 pm | Smithville-14 at MICDS-20 - Final |
Championship
Date | Time | Event | Final |
---|---|---|---|
7:00 pm | MICDS-11 vs Ladue-48 at Faurot Field - Final |