Class 4 District 2
4-30-2018

Team scores
#SchoolScore
1SLUH288
2Chaminade300
3De Smet311
4CBC319
5Kirkwood323
6Webster Groves337
7Ladue347
8Pattonville353
9Parkway North424

Lowest 18-Hole Score
#NameSchoolStrokesParDate
1Jack FitzpatrickSLUH68-404-30
2Carson PostalKirkwood71-104-30
3Zach BohmerRitenour72004-30
3Josh HeindenryChaminade72004-30
5Colin StolzeChaminade73+104-30
5Louie PerottiSLUH73+104-30
5Jack WachterSLUH73+104-30
5Brandon DiMemmoCBC73+104-30
9Ray WinterSLUH74+204-30
10Kevin WahleDe Smet75+304-30
10Zach WalshChaminade75+304-30
12Brennan DolnickDe Smet77+504-30
13James AndersonKirkwood78+604-30
13Tommy ShelbyCBC78+604-30
15Ben RedmondDe Smet79+704-30
15Charlie ScheipeterWebster Groves79+704-30
17Michael BugyisChaminade80+804-30
17Daniel HennonDe Smet80+804-30
19Hadley KramerLadue81+904-30
19Jack GuyotChaminade81+904-30
21Luke CarpenterPattonville82+1004-30
22Drew SchwagerWebster Groves83+1104-30
22Collin CordiaCBC83+1104-30
24Will IrelandWebster Groves84+1204-30
25Brendan DavidsonKirkwood85+1304-30
25Drew BarclayCBC85+1304-30
25Shawn HulahanPattonville85+1304-30
28Christian ChiapelDe Smet86+1404-30
29Noah MelsonLadue88+1604-30
29Sam BrickerSLUH88+1604-30
31Aryaman DahiyaLadue89+1704-30
31Ferrell YovieneKirkwood89+1704-30
31Daniel SongLadue89+1704-30
34Joe AveryKirkwood90+1804-30
35Andrew MastersPattonville91+1904-30
35Noah SchmittWebster Groves91+1904-30
37Kunj PatelParkway North92+2004-30
38Adam PogerLadue93+2104-30
39John DieckmannCBC94+2204-30
40Kyle CampbellPattonville95+2304-30
41Jake StreibWebster Groves97+2504-30
42Colin BargeParkway North99+2704-30
43Jordan CarlesParkway North103+3104-30
43DJ MaciociaPattonville103+3104-30
45Jonah GlecklerRitenour127+5504-30
46Jared TedderParkway North130+5804-30


Results
Sectional-qualifying teams
SLUH: 1. Jack FitzPatrick, 68; 5. Louie Perotti, 73; 5. Jack Wachter, 73; 9. Ray Winter, 74; 29. Sam Bricker, 88
Chaminade: 3. Josh Heindenry, 72; 5. Colin Stolze, 73; 10. Zach Walsh, 75; 17. Michael Bugyis, 80; 19. Jack Guyot, 81
Sectional-qualifying individuals
De Smet: 10. Kevin Wahle, 75; 12. Brennan Dolnick, 77; 15. Ben Redmond, 79; 17. Daniel Hennon, 80; with four advancing individuals, De Smet qualifies for team score at sectional
CBC: 5. Brandon DiMemmo, 73; 13. Tommy Shelby, 78; 22. Collin Cordia, 83
Kirkwood: 2. Carson Postal, 71; 13. James Anderson, 78
Ladue: 19. Hadley Kramer, 81
Ritenour: 3. Zach Bohmer, 72
Pattonville: 21. Luke Carpenter, 82
Webster Groves: 15. Charlie Scheipeter, 79; 22. Drew Schwager, 83; 24. Will Ireland, 84