Boys Fall Golf
Time | Event | Final |
---|---|---|
1:00 pm | St. Clair County Invitational | |
4:00 pm | Auburn, Carlinville, Lincolnwood | |
4:00 pm | Red Bud 170, Wesclin 181 |
Boys Soccer
Time | Event | Final |
---|---|---|
4:00 pm | Collinsville Christian-0 at North County Christian-10 - Final | |
4:00 pm | Gateway Science Academy-1 at Bayless-2 - Final | |
4:00 pm | Francis Howell-0 at Timberland-2 - Final | |
4:15 pm | Kirkwood-2 at Mehlville-3 - Final | |
4:15 pm | Civic Memorial-0 at Roxana-0 - Final | |
4:30 pm | Lutheran South-1 at Principia-4 - Final | |
4:30 pm | Soldan-0 at DuBourg-8 - Final | |
4:30 pm | Centralia, Illinois-7 at Carlyle-0 - Final | |
5:00 pm | Parkway North-0 at Fort Zumwalt East-0 - Final | |
5:00 pm | Francis Howell North-4 at Windsor (Imperial)-0 - Final | |
5:00 pm | Canton-3 at O'Fallon Christian-2 - Final | |
5:00 pm | Oakville-2 vs Farmington-2 at Northwest Cedar Hill - Final | |
5:00 pm | Carlinville-5 at Piasa Southwestern-3 - Final | |
5:30 pm | Mount Vernon, Illinois-0 vs Highland-6 at SWIC-Belleville - Final | |
5:30 pm | Wesclin-0 vs Althoff-10 at SWIC-Granite City - Final | |
5:30 pm | Valmeyer-1 vs Mater Dei-6 at SWIC-Granite City - Final | |
5:30 pm | Gillespie-1 at Metro-East Lutheran-4 - Final | |
5:45 pm | Gibault-0 at Waterloo-4 - Final | |
6:30 pm | Alton Marquette-0 at Collinsville-5 - Final | |
7:00 pm | Warrenton-0 vs Ritenour-0 at Fort Zumwalt East - Final | |
7:00 pm | Fox-0 vs Summit-3 at Windsor (Imperial) - Final | |
7:00 pm | Parkway West-0 at Northwest Cedar Hill-2 - Final |
Fall Softball
Time | Event | Final |
---|---|---|
4:00 pm | Francis Howell-10 vs Pattonville-0 at Manchester A.A. - Final | |
4:00 pm | Parkway South-11 vs Mehlville-0 at Manchester A.A. - Final | |
4:00 pm | Hancock-3 at Notre Dame-18 - Final | |
4:00 pm | Incarnate Word-4 at Westminster-3 - Final | |
4:00 pm | Fox-6 vs St. Dominic-10 at Progress Park - Final | |
4:00 pm | Francis Howell North-22 vs McCluer North-2 at Ballwin A.A. - Final | |
4:00 pm | St. Charles West-0 at Holt-12 - Final | |
4:00 pm | Lutheran St. Charles-19 vs Rosati-Kain-2 at Westminster - Final | |
4:00 pm | Parkway North-1 vs De Soto-10 at Ballwin A.A. - Final | |
4:00 pm | Cape Girardeau Central-2 at Hillsboro-8 - Final | |
4:00 pm | St. Pius X-4 at Windsor (Imperial)-15 - Final | |
4:15 pm | Timberland-6 at Fort Zumwalt South-4 - Final | |
4:15 pm | Saxony Lutheran-20 at Herculaneum-0 - Final | |
4:15 pm | O'Fallon Christian-2 at Kennedy-14 - Final | |
4:30 pm | Salem-5 at St. James-9 - Final | |
4:30 pm | Warrenton-17 at Hermann-0 - Final | |
4:30 pm | Cuba-16 at New Haven-1 - Final | |
4:30 pm | Union-7 at Rolla-3 - Final | |
4:30 pm | Jefferson-9 at Fredericktown-0 - Final | |
5:00 pm | Owensville-1 at Belle-5 - Final | |
5:00 pm | North Callaway-6 at Sturgeon-0 - Final | |
6:00 pm | Ritenour-3 vs Northwest Cedar Hill-8 at Manchester A.A. - Final | |
6:00 pm | Nerinx Hall-2 vs Webster Groves-6 at Kirkwood Athletic Association - Final | |
6:00 pm | Parkway Central-12 vs Hazelwood West-5 at Ballwin A.A. - Final | |
6:00 pm | Marquette-5 vs Fort Zumwalt West-11 at Ballwin A.A. - Final | |
6:00 pm | Parkway West-6 vs Fort Zumwalt East-5 at Manchester A.A. - Final | |
8:00 pm | Northwest Cedar Hill-8 vs Parkway West-1 at Manchester A.A. - Final | |
8:00 pm | De Soto-7 vs Francis Howell North-1 at Ballwin A.A. - Final | |
8:00 pm | Fort Zumwalt West-15 vs Parkway Central-1 at Ballwin A.A. - Final | |
8:00 pm | Parkway South-4 vs Francis Howell-0 at Manchester A.A. - Final |
Field Hockey
Time | Event | Final |
---|---|---|
4:00 pm | Villa Duchesne-5 at Edwardsville-0 - Final | |
4:00 pm | Summit-0 at St. Joseph's-3 - Final | |
4:00 pm | Kirkwood-2 at Nerinx Hall-3 - Final | |
4:00 pm | Ursuline-0 at Visitation-1 - Final | |
4:15 pm | Lafayette-2 at Cor Jesu-3 - Final | |
4:15 pm | Westminster-1 at Lutheran South-4 - Final |
Football
Time | Event | Final |
---|---|---|
7:00 pm | Pierce City-42 at Carl Junction JV-61 - Final |
Girls Fall Golf
Time | Event | Final |
---|---|---|
3:30 pm | Granite City 186, Roxana 204, Litchfield 238 | |
3:30 pm | St. Dominic 168, Francis Howell Central 202 | |
3:30 pm | MICDS 171, Nerinx Hall 187 | |
3:30 pm | Columbia 196, Breese Central 198, Marissa 210, Freeburg 230 | |
3:30 pm | Washington 260, Borgia 277 | |
3:30 pm | Fort Zumwalt South 192, Timberland 201, Pattonville 252 | |
3:30 pm | Edwardsville 162, Collinsville 190 | |
3:30 pm | Alton Marquette 182, Alton 219 |
Girls Tennis
Time | Event | Final |
---|---|---|
3:30 pm | Hazelwood West-9 at McCluer-0 - Final | |
3:30 pm | Liberty (Wentzville)-4 at Fort Zumwalt East-5 - Final | |
3:30 pm | Timberland at St. Charles West | |
3:30 pm | Francis Howell Central-7 at Pattonville-2 - Final | |
4:00 pm | Gibault-0 at O'Fallon-9 - Final | |
4:00 pm | Parkway Central-9 at Webster Groves-0 - Final | |
4:00 pm | Cor Jesu-6 at Visitation-3 - Final | |
4:00 pm | Notre Dame at St. Dominic | |
4:00 pm | MICDS-8 at Ladue-1 - Final | |
4:00 pm | Roxana at Vandalia | |
4:00 pm | Parkway South at Kirkwood | |
4:00 pm | Incarnate Word-3 at St. Joseph's-6 - Final | |
4:00 pm | Lutheran North vs Metro at Tower Grove Park | |
4:00 pm | Mehlville at St. Pius X | |
4:15 pm | Parkway North-1 at Summit-8 - Final | |
4:15 pm | Greenville at Wood River | |
6:00 pm | Nerinx Hall-1 at Villa Duchesne-10 - Final |
Girls Volleyball
Time | Event | Final |
---|---|---|
12:00 am | St. James-1 at Steelville, Missouri-2 - Final | |
5:00 pm | Lutheran North-2 at Metro-0 - Final | |
5:00 pm | Madison, Illinois-0 at Roxana-2 - Final | |
5:00 pm | Winfield-2 at Bowling Green-0 - Final | |
5:00 pm | Jerseyville-2 vs Wood River-1 at Roxana - Final | |
5:00 pm | Montgomery County-0 at Hermann-2 - Final | |
5:00 pm | Francis Howell Central-2 at Holt-0 - Final | |
5:00 pm | Brentwood-0 at Maplewood-RH-2 - Final | |
5:15 pm | Affton-0 at Fox-2 - Final | |
5:15 pm | Northwest Cedar Hill-0 at Webster Groves-2 - Final | |
5:30 pm | Columbia-2 at Alton-0 - Final | |
5:30 pm | Parkway West-2 at Summit-0 - Final | |
5:30 pm | Kirkwood-2 at Parkway Central-0 - Final | |
5:30 pm | Collinsville-2 at McCluer North-0 - Final | |
6:00 pm | Madison, Illinois-0 vs Jerseyville-2 at Roxana - Final | |
6:00 pm | Bunker Hill-1 at Roxana-2 - Final | |
6:00 pm | Timberland-2 at St. Charles West-0 - Final | |
7:00 pm | Bunker Hill-0 vs Jerseyville-2 at Roxana - Final | |
7:00 pm | Hillsboro-2 at Potosi-0 - Final | |
7:00 pm | Wood River-2 vs Madison, Illinois-0 at Roxana - Final | |
7:15 pm | Okawville-0 at Marissa-2 - Final | |
7:30 pm | Ste. Genevieve-2 at Festus-0 - Final | |
8:00 pm | Wood River-2 vs Bunker Hill-0 at Roxana - Final |