Baseball
Time | Event | Final |
---|---|---|
12:00 am | Charleston-8 at Herculaneum-7 - Final | |
12:00 am | Stockton-4 vs Ladue-1 at Lebanon - Final | |
8:00 am | John Burroughs-1 at Lebanon-2 - Final | |
3:00 pm | Hermann-3 at Linn-6 - Final | |
4:00 pm | Tower Grove Christian-1 at Jennings-2 - Final | |
4:00 pm | Clearwater (Kan.)-4 at Jefferson-2 - Final | |
4:00 pm | Ritenour-0 at Hazelwood Central-5 - Final | |
4:00 pm | Lift for Life at Cleveland | |
4:00 pm | Hancock-4 vs Maplewood-RH-5 at Deer Creek- Mackinaw - Final | |
4:15 pm | Lindbergh-5 at Fort Zumwalt South-4 - Final | |
4:15 pm | Fort Zumwalt North-8 at Fort Zumwalt East-7 - Final | |
4:15 pm | Clayton-3 at Whitfield-4 - Final | |
4:15 pm | Duchesne-0 at Lutheran St. Charles-13 - Final | |
4:15 pm | Parkway West-4 at McCluer North-14 - Final | |
4:15 pm | Granite City-4 vs Civic Memorial-7 at Bethalto Sports Complex - Final | |
4:15 pm | McCluer-2 at Fox-17 - Final | |
4:15 pm | Kennedy-0 at St. Mary's-10 - Final | |
4:15 pm | Hazelwood West-9 at Parkway North-3 - Final | |
4:15 pm | Brentwood-0 at Principia-3 - Final | |
4:15 pm | St. Charles West-10 at Warrenton-11 - Final | |
4:15 pm | Winfield-13 at Orchard Farm-1 - Final | |
4:15 pm | Lafayette-2 at Fort Zumwalt West-3 - Final | |
4:15 pm | Waterloo-6 at Belleville East-16 - Final | |
4:30 pm | Highland-3 at Alton-8 - Final | |
4:30 pm | Centralia, Illinois-11 at Carbondale-3 - Final | |
4:30 pm | Staunton-4 at Litchfield-3 - Final | |
4:30 pm | Summit-7 at De Soto-1 - Final | |
4:30 pm | St. Charles-1 at Washington-5 - Final | |
4:30 pm | Valle Catholic-12 vs Dexter-1 at Cape Notre Dame - Final | |
4:30 pm | North Mac-4 at Piasa Southwestern-14 - Final | |
4:30 pm | Edwardsville-18 at De Smet-2 - Final | |
4:30 pm | St. Pius X-25 at Grandview-0 - Final | |
4:30 pm | Salem, Illinois-0 at Mater Dei-4 - Final | |
4:30 pm | St. James-2 at Rolla-11 - Final | |
4:30 pm | Red Bud-2 at Mascoutah-0 - Final | |
4:30 pm | Chester-3 at Valmeyer-7 - Final | |
4:30 pm | Carnahan-5 vs East St. Louis-15 at Jackie Joyner Kersee Center - Final | |
5:00 pm | Carlinville-4 at Wood River-10 - Final | |
5:00 pm | Wright City-15 at Montgomery County-6 - Final | |
5:00 pm | North Callaway-2 at Mexico-6 - Final | |
6:00 pm | Joplin-2 vs Timberland-9 at Camdenton - Final | |
6:00 pm | John Burroughs-6 at Ladue-3 - Final | |
6:00 pm | Valle JV-2 at Jefferson-12 - Final | |
6:30 pm | Triad-5 at Cape Notre Dame-4 - Final | |
7:00 pm | Collinsville-9 vs Jacksonville, Illinois-2 at Busch Stadium - Final | |
7:00 pm | Northwest Cedar Hill-1 vs Parkway Central-11 at Ballwin A.A. - Final | |
8:30 pm | Camdenton-6 vs Timberland-4 at Camdenton - Final |
Boys Lacrosse
Time | Event | Final |
---|---|---|
4:15 pm | Parkway West-17 at John Burroughs-9 - Final | |
4:30 pm | O'Fallon-12 vs Fort Zumwalt West-8 at O'Fallon Sports Park - Final | |
5:45 pm | Webster Groves-2 at MICDS-13 - Final |
Boys Spring Golf
Time | Event | Final |
---|---|---|
3:30 pm | CBC 234, De Smet 244 | |
3:30 pm | MICDS vs. Barat | |
4:00 pm | Lutheran St. Charles 222, Fulton 313 |
Boys Tennis
Time | Event | Final |
---|---|---|
6:00 pm | Belleville East Invitational at Belleville East Invitational | |
6:00 pm | Belleville East Invitational at Belleville East Invitational | |
12:00 am | CBC-0 vs MICDS Invitational-0 at MICDS - Final | |
2:00 pm | Belleville East Invitational-0 at Belleville East-0 - Final | |
3:30 pm | Hazelwood Central at Fort Zumwalt North | |
3:30 pm | Lutheran South at Oakville | |
3:30 pm | Ritenour at Hazelwood West | |
3:30 pm | McCluer-1 vs Lutheran North-8 at Forestwood Park - Final | |
4:00 pm | Metro-4 at DuBourg-5 - Final | |
4:00 pm | SLUH-4 at Parkway South-5 - Final | |
4:00 pm | University City at Hazelwood East | |
4:00 pm | Ladue Invitational at Ladue | |
4:15 pm | Marquette-7 at Parkway Central-2 - Final | |
4:15 pm | Brentwood-0 vs Kennedy-9 at Villa Duchesne - Final |
Boys Track
Time | Event | Final |
---|---|---|
4:00 pm | Potosi Trojan Relays | |
4:00 pm | Orchard Farm Invitational | |
4:00 pm | Metro League Championshjips |
Boys Volleyball
Time | Event | Final |
---|---|---|
4:00 pm | O'Fallon-0 at SLUH-2 - Final | |
5:00 pm | CBC-0 at St. Mary's-2 - Final | |
5:00 pm | Lindbergh-2 at Webster Groves-0 - Final | |
5:15 pm | De Smet-0 at Marquette-2 - Final | |
5:15 pm | Parkway South-1 at Pattonville-2 - Final | |
5:15 pm | Parkway West-0 at Seckman-2 - Final | |
5:30 pm | Summit-0 at Oakville-2 - Final |
Girls Lacrosse
Time | Event | Final |
---|---|---|
4:15 pm | St. Dominic-16 at Holt-4 - Final | |
4:30 pm | Lee's Summit West-6 at Westminster-9 - Final | |
4:30 pm | Marquette-13 vs Z-8 at St. Teresa's - Final | |
5:00 pm | Hazelwood Central-6 at Hazelwood East-12 - Final | |
5:00 pm | Lee's Summit North-3 at St. Joseph's-12 - Final | |
5:30 pm | Parkway West-0 vs Cor Jesu-14 at Notre Dame de Sion - Final | |
5:30 pm | Parkway South-6 vs Hazelwood West-10 at Parkway South - Final | |
6:00 pm | Blue Valley-4 vs Lafayette-17 at Westminster - Final |
Girls Soccer
Time | Event | Final |
---|---|---|
4:00 pm | Lutheran North-0 at John Burroughs-4 - Final | |
4:00 pm | Belton-1 vs Ladue-2 at Belton - Final | |
4:00 pm | Hazelwood West-0 at Pattonville-3 - Final | |
4:00 pm | McCluer North-3 vs McCluer-1 at Florissant Valley - Final | |
4:00 pm | St. Louis Patriots-2 at Barat-5 - Final | |
4:00 pm | Maplewood-RH-4 at Affton-3 - Final | |
4:00 pm | Tower Grove Christian-1 at Jennings-0 - Final | |
4:30 pm | New Lenox Providence Catholic-0 vs Peoria Notre Dame-3 at Sacred Heart-Griffin JV - Final | |
4:30 pm | Piasa Southwestern-1 vs Wood River-5 at Soccer Park (Wood River) - Final | |
4:30 pm | Wheaton Warrenville South-1 vs Belleville West-0 at Sacred Heart-Griffin JV - Final | |
4:30 pm | Lutheran South-0 at Fort Zumwalt East-10 - Final | |
5:00 pm | St. Dominic-1 at Ursuline-3 - Final | |
5:00 pm | St. James at Dixon | |
5:00 pm | Owensville at Belle | |
5:00 pm | North Mac-4 at Gillespie-2 - Final | |
5:30 pm | Belleville East-2 at Waterloo-0 - Final | |
5:30 pm | Lutheran St. Charles-1 at O'Fallon Christian-3 - Final | |
5:45 pm | Ritenour-0 vs Webster Groves-8 at Selma Field - Final | |
5:45 pm | Liberty (Wentzville)-3 at Winfield-1 - Final | |
6:00 pm | Alton Marquette-0 vs East Moline United-1 at Sacred Heart-Griffin JV - Final | |
6:00 pm | Eureka-2 at Summit-0 - Final | |
6:00 pm | St. Joseph's-1 vs Rochester-0 at Sacred Heart-Griffin JV - Final | |
6:00 pm | Marquette-1 at Francis Howell North-0 - Final | |
6:15 pm | Borgia-0 at Duchesne-4 - Final |
Girls Track
Time | Event | Final |
---|---|---|
4:00 pm | Orchard Farm Invitational | |
4:00 pm | Metro League Championships | |
4:00 pm | Potosi Trojan Relays |
Spring Softball
Time | Event | Final |
---|---|---|
3:00 pm | Carbondale-1 at Mascoutah-2 - Final | |
4:30 pm | Staunton-13 at Litchfield-6 - Final | |
4:30 pm | North Mac-3 at Piasa Southwestern-12 - Final | |
4:30 pm | Civic Memorial-0 at Alton-9 - Final | |
4:30 pm | Carbondale-12 vs Alton Marquette-0 at Mascoutah - Final | |
4:30 pm | Waltonville-15 at Okawville-2 - Final | |
4:30 pm | Jerseyville-11 at Carrollton, Illinois-0 - Final | |
4:30 pm | Roxana-0 at Gillespie-9 - Final | |
5:00 pm | Carlinville-7 at Wood River-4 - Final | |
6:00 pm | Steeleville-16 at Z-0 - Final |
Water Polo
Time | Event | Final |
---|---|---|
6:00 pm | Mehlville-9 at Eureka-8 - Final | |
4:30 pm | Summit-9 at John Burroughs-7 - Final | |
5:00 pm | Lafayette-10 at Pattonville-11 - Final | |
7:00 pm | Ladue-14 vs MICDS-7 at Pattonville - Final |