Baseball
Time | Event | Final |
---|---|---|
4:15 am | Windsor (Imperial)-10 at Affton-1 - Final | |
4:00 pm | Metro-East Lutheran-3 at Althoff-18 - Final | |
4:00 pm | Lift for Life-9 at Bayless-10 - Final | |
4:00 pm | Cleveland-1 at Hancock-24 - Final | |
4:00 pm | McCluer-11 vs Jennings-1 at Koeneman Park - Final | |
4:15 pm | Parkway Central-9 at Webster Groves-5 - Final | |
4:15 pm | John Burroughs-5 at Chaminade-6 - Final | |
4:15 pm | Marquette-13 at Parkway North-7 - Final | |
4:15 pm | Belleville West-0 at Mascoutah-1 - Final | |
4:15 pm | Lindbergh-5 at Francis Howell-15 - Final | |
4:15 pm | Lafayette-4 at Summit-3 - Final | |
4:15 pm | St. Pius X-9 vs Maplewood-RH-2 at Deer Creek- Mackinaw - Final | |
4:15 pm | Civic Memorial-1 vs Collinsville-7 at Fletcher Field - Final | |
4:15 pm | STEAM Academy at MS-Berkeley-12 at North Tech-3 - Final | |
4:15 pm | St. Charles-0 at Parkway West-3 - Final | |
4:30 pm | Carnahan-21 at Normandy-9 - Final | |
4:30 pm | Marissa-0 at Red Bud-10 - Final | |
4:30 pm | New Athens at Trico | |
4:30 pm | Roxana-8 at Greenville-3 - Final | |
4:30 pm | Alton Marquette-6 at Gibault-12 - Final | |
4:30 pm | St. Clair-2 at Union-13 - Final | |
4:30 pm | Valle Catholic-13 at West County (Leadwood)-2 - Final | |
4:30 pm | Jerseyville-10 at Wood River-0 - Final | |
4:30 pm | Principia-2 at Valley Park-4 - Final | |
4:30 pm | Gillespie-6 at Hardin Calhoun-4 - Final | |
4:30 pm | De Soto-0 at Mehlville-17 - Final | |
4:30 pm | Carlinville-2 at Staunton-7 - Final | |
4:30 pm | Bismarck-1 at Jefferson-12 - Final | |
4:30 pm | Waterloo-2 at Freeburg-3 - Final | |
4:30 pm | Salem-0 at Carlyle-6 - Final | |
4:30 pm | New Haven-0 at Owensville-10 - Final | |
4:30 pm | Priory-0 at MICDS-6 - Final | |
4:30 pm | Hermann-0 vs St. James-10 at Nelson Hart Park - Final | |
4:30 pm | Lutheran South-5 at Festus-6 - Final | |
4:30 pm | Mount Olive-11 at Morrisonville-12 - Final | |
4:30 pm | Pacific-11 at Sullivan-1 - Final | |
4:30 pm | Breese Central-14 at Okawville-3 - Final | |
6:30 pm | Highland-4 vs Granite City-1 at GCS Ballpark - Final | |
7:00 pm | St. Dominic-13 vs DuBourg-1 at Heine Meine - Final |
Boys Lacrosse
Time | Event | Final |
---|---|---|
4:30 am | Webster Groves-21 vs Ladue-1 at Ladue Middle School - Final | |
7:30 am | Priory-13 at Kirkwood-6 - Final |
Boys Spring Golf
Time | Event | Final |
---|---|---|
8:00 am | Union Invitational | |
8:00 am | Lake Forest Challenge | |
3:00 pm | Herculaneum 196, Valley Park 234 | |
3:30 pm | Clayton 126, Affton 147 | |
3:30 pm | Oakville vs. Fox |
Boys Tennis
Time | Event | Final |
---|---|---|
1:00 pm | Belleville West-0 vs Rock Bridge-9 at Westminster - Final | |
1:00 pm | Belleville East-7 at Westminster-2 - Final | |
2:00 pm | Belleville West-7 at Westminster-2 - Final | |
3:30 pm | Troy Buchanan-0 at Francis Howell-9 - Final | |
3:30 pm | Rock Bridge-8 vs Belleville East-1 at Westminster - Final | |
3:30 pm | St. Charles West-0 at Fort Zumwalt South-9 - Final | |
3:30 pm | Hazelwood East at McCluer | |
4:00 pm | Civic Memorial at Triad | |
4:00 pm | Alton Marquette at Metro-East Lutheran | |
4:00 pm | Lindbergh at Kirkwood | |
4:00 pm | John Burroughs-7 at SLUH-2 - Final | |
4:00 pm | Metro at Cleveland | |
4:00 pm | Roxana-2 at Collinsville-7 - Final | |
4:00 pm | Summit at Parkway South | |
4:00 pm | Parkway North-0 at Lafayette-9 - Final | |
4:15 pm | Parkway West-0 at Marquette-9 - Final |
Boys Volleyball
Time | Event | Final |
---|---|---|
4:15 pm | Parkway North-2 at Parkway South-1 - Final | |
4:15 pm | Parkway West-1 at Eureka-2 - Final | |
5:00 pm | Cape Notre Dame-1 at O'Fallon Christian-2 - Final | |
5:15 pm | Parkway Central-2 at Oakville-1 - Final | |
5:30 pm | Northwest Cedar Hill-0 at Kirkwood-2 - Final | |
5:30 pm | Pattonville-0 at Lafayette-2 - Final | |
5:30 pm | Bayless-0 at Mehlville-2 - Final | |
5:30 pm | Marquette-2 at Lindbergh-0 - Final | |
6:00 pm | Francis Howell Central-0 at De Smet-2 - Final | |
6:30 pm | Althoff-2 at Granite City-0 - Final |
Girls Lacrosse
Time | Event | Final |
---|---|---|
4:00 pm | Westminster-9 at MICDS-11 - Final | |
4:00 pm | Pattonville-12 at Visitation-8 - Final | |
4:00 pm | Parkway West-12 at Parkway South-6 - Final | |
4:15 pm | Lafayette-16 at Villa Duchesne-6 - Final | |
4:15 pm | Ladue-11 at Marquette-12 - Final | |
4:15 pm | Webster Groves-6 at John Burroughs-18 - Final | |
4:15 pm | Clayton-16 at Notre Dame-6 - Final | |
4:15 pm | Whitfield-0 at Kirkwood-16 - Final | |
5:30 pm | Norco Red Knights at Kirkwood | |
5:30 pm | Eureka-9 at Summit-8 - Final |
Girls Soccer
Time | Event | Final |
---|---|---|
4:00 pm | Ritenour-0 at Hazelwood Central-5 - Final | |
4:00 pm | Incarnate Word-2 at Villa Duchesne-1 - Final | |
4:00 pm | Affton-0 at Windsor (Imperial)-5 - Final | |
4:00 pm | Hancock-1 vs Metro-2 at Gateway Middle School - Final | |
4:00 pm | St. Vincent-2 at Kelly-1 - Final | |
4:00 pm | Brentwood-1 at Bayless-0 - Final | |
4:00 pm | Cleveland-0 vs Valley Park-8 at Soccer Park - Final | |
4:00 pm | McCluer-1 at Hazelwood East-0 - Final | |
4:00 pm | Normandy-0 at STEAM Academy at MS-Berkeley-4 - Final | |
4:15 pm | Duchesne-2 at Pattonville-0 - Final | |
4:15 pm | Parkway North-1 at Westminster-8 - Final | |
4:15 pm | Barat-0 at Kennedy-1 - Final | |
4:15 pm | Jerseyville-0 at Triad-10 - Final | |
4:30 pm | Gillespie-0 at Pana-7 - Final | |
4:30 pm | North Tech-0 at University City-6 - Final | |
5:00 pm | St. Pius X-4 vs Gibault-0 at Oerter Field - Final | |
5:00 pm | Metro-East Lutheran-0 vs Staunton-4 at Staunton City Soccer Complex - Final | |
5:00 pm | Sullivan-2 at St. Clair-3 - Final | |
5:00 pm | Cape Girardeau Central-0 at Perryville-3 - Final | |
5:00 pm | Trinity-2 at Lutheran St. Charles-0 - Final | |
5:00 pm | St. James at Fatima | |
5:00 pm | Lutheran South-2 at De Soto-0 - Final | |
5:30 pm | Warrenton-0 at Fort Zumwalt North-7 - Final | |
5:30 pm | Mater Dei-3 vs Civic Memorial-1 at Bethalto Sports Complex - Final | |
5:30 pm | Freeburg-0 at Waterloo-2 - Final | |
5:30 pm | Mount Vernon, Illinois-0 vs Althoff-7 at SWIC-Belleville - Final | |
5:30 pm | Winfield-3 at O'Fallon Christian-2 - Final | |
5:45 pm | Mehlville-0 vs Webster Groves-3 at Selma Field - Final | |
5:45 pm | Helias JV-2 at St. Dominic-3 - Final | |
6:00 pm | Kirkwood-0 at Parkway West-1 - Final | |
6:00 pm | St. Joseph's-3 at Francis Howell-0 - Final | |
6:00 pm | Nerinx Hall-3 at Parkway South-1 - Final | |
6:00 pm | Summit-1 at Marquette-0 - Final | |
6:15 pm | Notre Dame-3 at Borgia-1 - Final | |
8:00 pm | Festus-1 vs Farmington-3 at Windsor (Imperial) - Final |
Spring Softball
Time | Event | Final |
---|---|---|
4:00 pm | Wood River-8 at Granite City-5 - Final | |
4:15 pm | Cahokia-0 vs Civic Memorial-13 at Bethalto Sports Complex - Final | |
4:15 pm | Breese Central-4 at Triad-12 - Final | |
4:30 pm | Wesclin-10 at Lebanon, Illinois-6 - Final | |
4:30 pm | Hillsboro, Illinois-4 at Mater Dei-3 - Final | |
4:30 pm | Gillespie-3 at Hardin Calhoun-1 - Final | |
4:30 pm | Carlinville-7 at Staunton-1 - Final | |
4:30 pm | Alton Marquette-2 at Columbia-4 - Final | |
4:30 pm | Waterloo-1 at Freeburg-5 - Final | |
4:30 pm | Mascoutah-0 at Centralia, Illinois-1 - Final | |
4:30 pm | Jerseyville-11 at Griggsville-Perry-2 - Final | |
4:30 pm | Mount Olive-5 at Morrisonville-6 - Final | |
4:30 pm | Marissa-0 at Red Bud-10 - Final | |
4:30 pm | Salem, Illinois-8 at Carlyle-9 - Final | |
4:30 pm | Roxana-11 at Greenville-0 - Final | |
5:00 pm | Anna-Jonesboro-0 at Nashville-18 - Final |
Water Polo
Time | Event | Final |
---|---|---|
4:30 pm | John Burroughs-3 at Ladue-12 - Final | |
5:30 pm | Parkway North-15 at Summit-3 - Final | |
5:30 pm | CBC-3 at Marquette-11 - Final | |
5:30 pm | Eureka-5 at Parkway South-8 - Final |