Baseball
Time | Event | Final |
---|---|---|
4:00 pm | McCluer North-1 at Hazelwood West-17 - Final | |
4:00 pm | Bunker Hill-5 at Litchfield-1 - Final | |
4:00 pm | University City-0 at John Burroughs-13 - Final | |
4:00 pm | Hazelwood Central-39 at Hazelwood East-0 - Final | |
4:00 pm | Carrollton, Illinois-24 at Pleasant Hill-5 - Final | |
4:15 pm | Winfield-3 at St. Charles West-2 - Final | |
4:15 pm | Seckman-0 at Oakville-1 - Final | |
4:15 pm | Barat-6 at Valley Park-8 - Final | |
4:15 pm | Madison, Illinois-15 at STEAM Academy at MS-Berkeley-13 - Final | |
4:15 pm | Webster Groves-8 at Parkway North-9 - Final | |
4:15 pm | Crossroads College Prep-1 vs Brentwood-9 at Brentwood Park - Final | |
4:15 pm | Kirkwood-0 at Pattonville-9 - Final | |
4:15 pm | Westminster-7 at Summit-2 - Final | |
4:15 pm | Liberty (Wentzville)-11 at Orchard Farm-3 - Final | |
4:15 pm | Chaminade-4 at De Smet-3 - Final | |
4:15 pm | Fort Zumwalt East-1 at Parkway Central-10 - Final | |
4:15 pm | Mehlville-0 at Marquette-9 - Final | |
4:15 pm | Teutopolis-2 vs Highland-1 at Glik Park - Final | |
4:15 pm | Parkway West-6 at Fox-7 - Final | |
4:15 pm | Wood River-1 vs Civic Memorial-12 at Bethalto Sports Complex - Final | |
4:15 pm | Eureka-1 at Lindbergh-5 - Final | |
4:30 pm | Marissa-3 at Dupo-12 - Final | |
4:30 pm | Staunton-4 at Metro-East Lutheran-5 - Final | |
4:30 pm | Vianney-6 vs CBC-4 at Cadet Park - Final | |
4:30 pm | Jerseyville-11 at Alton Marquette-1 - Final | |
4:30 pm | Belleville East-0 vs O'Fallon-4 at Blazier Field - Final | |
4:30 pm | Alton-20 vs Granite City-0 at Babe Champion Field - Final | |
4:30 pm | Carbondale at Mount Vernon, Illinois | |
4:30 pm | Owensville-2 at Pacific-13 - Final | |
4:30 pm | Edwardsville-7 at Belleville West-3 - Final | |
4:30 pm | Breese Central-0 at Freeburg-10 - Final | |
4:30 pm | Valmeyer-11 at Lebanon, Illinois-1 - Final | |
4:30 pm | Carlyle-12 vs Wesclin-3 at Trenton City Park - Final | |
4:30 pm | O'Fallon Christian-14 at Kennedy-4 - Final | |
4:30 pm | St. Vincent-17 at Grandview-6 - Final | |
4:30 pm | Springfield Lutheran at Mount Olive | |
4:30 pm | St. James-4 at Union-3 - Final | |
4:30 pm | Althoff-3 at Marion-7 - Final | |
4:30 pm | Hermann-2 at St. Clair-11 - Final | |
4:30 pm | East St. Louis-0 vs Collinsville-13 at Fletcher Field - Final | |
4:30 pm | Okawville-2 at Mater Dei-3 - Final | |
4:30 pm | Steeleville-13 at New Athens-2 - Final | |
4:30 pm | Carlinville-2 at Gillespie-3 - Final | |
6:30 pm | Centralia, Illinois-3 at Triad-15 - Final |
Boys Lacrosse
Time | Event | Final |
---|---|---|
5:00 pm | Fox-0 vs Parkway West-15 at Parkway West MS - Final | |
7:30 pm | Holt-8 vs Clayton-9 at Gay Field - Final | |
7:30 pm | John Burroughs-14 at Vianney-5 - Final |
Boys Spring Golf
Time | Event | Final |
---|---|---|
3:00 pm | St. Albans vs Valley Park at Paradise Valley GC | |
3:30 pm | Troy 175, Timberland 175 | |
3:30 pm | MICDS vs. Westminster | |
3:30 pm | Summit vs. Webster Groves | |
3:30 pm | Eureka, Lindbergh, Oakville | |
3:30 pm | Hazelwood West 221, McCluer North 267 | |
4:00 pm | John Burroughs 295, Lutheran South 297 | |
4:00 pm | De Smet 240, Vianney 245 | |
4:00 pm | Chaminade-245 vs CBC-241 at Normandie - Final |
Boys Tennis
Time | Event | Final |
---|---|---|
4:30 am | Soldan vs Roosevelt at Carondelet Park | |
3:30 pm | Hazelwood Central at McCluer | |
4:00 pm | Riverview Gardens at Hazelwood West | |
4:00 pm | St. Charles West-0 at Francis Howell North-3 - Final | |
4:00 pm | De Smet at CBC | |
4:00 pm | McCluer North at Hazelwood East | |
4:00 pm | Crystal City at Windsor (Imperial) | |
4:00 pm | Highland at Civic Memorial | |
4:00 pm | Vianney at Lindbergh | |
4:00 pm | John Burroughs at Whitfield | |
4:00 pm | Metro-East Lutheran at Waterloo | |
4:00 pm | St. Mary's-0 at St. Dominic-9 - Final | |
4:30 pm | Greenville at Roxana | |
4:45 pm | Metro vs McKinley at Sublette Park |
Boys Volleyball
Time | Event | Final |
---|---|---|
4:00 pm | Fort Zumwalt East-0 at Fort Zumwalt South-2 - Final | |
4:00 pm | Francis Howell North-2 at Fort Zumwalt West-0 - Final | |
4:15 pm | Pattonville-2 at Ritenour-0 - Final | |
4:30 pm | Alton-0 vs O'Fallon-2 at Alton - Final | |
4:30 pm | Belleville East-0 at Belleville West-2 - Final | |
5:00 pm | Duchesne-0 at St. Dominic-2 - Final | |
5:00 pm | Francis Howell-2 at Fort Zumwalt North-0 - Final | |
5:15 pm | Westminster-0 at Francis Howell Central-2 - Final | |
5:15 pm | Affton-2 at Kirkwood-0 - Final | |
5:15 pm | Mehlville-0 at Marquette-2 - Final | |
5:15 pm | Webster Groves-0 at Parkway West-2 - Final | |
5:15 pm | Parkway Central-2 at Summit-0 - Final | |
5:15 pm | Seckman-1 at Oakville-2 - Final | |
5:30 pm | Northwest Cedar Hill-2 at Fox-0 - Final | |
5:30 pm | Granite City-2 at East St. Louis-0 - Final | |
5:30 pm | Parkway South-0 at Lafayette-2 - Final | |
5:30 pm | Lindbergh-0 at Eureka-2 - Final | |
5:30 pm | CBC-0 at Edwardsville-2 - Final | |
6:00 pm | St. Mary's-2 at O'Fallon Christian-1 - Final | |
6:00 pm | Borgia-0 at DuBourg-2 - Final |
Girls Lacrosse
Time | Event | Final |
---|---|---|
4:00 pm | Hazelwood Central-0 at St. Dominic-19 - Final | |
4:00 pm | St. Joseph's-11 at MICDS-13 - Final | |
4:15 pm | Parkway Central-4 at Pattonville-14 - Final | |
4:15 pm | Parkway North-1 vs Clayton-11 at Gay Field - Final | |
4:15 pm | Holt-10 vs Norco Red Knights-5 at St. Vincent Park - Final | |
5:00 pm | Barat-15 at Hazelwood East-8 - Final | |
5:30 pm | Francis Howell Central-8 at Holt-2 - Final |
Girls Soccer
Time | Event | Final |
---|---|---|
4:00 pm | Brentwood-4 vs Gateway Science Academy-0 at Midwest Soccer Academy - Final | |
4:00 pm | Kelly-1 vs Festus-2 at Windsor (Imperial) - Final | |
4:00 pm | Liberty (Wentzville)-4 at Warrenton-0 - Final | |
4:00 pm | Fort Zumwalt West-1 at Francis Howell-2 - Final | |
4:00 pm | McCluer North-8 at Hazelwood East-1 - Final | |
4:00 pm | Hazelwood Central-9 at McCluer-0 - Final | |
4:00 pm | Notre Dame-0 vs Rosati-Kain-2 at Harris-Stowe - Final | |
4:00 pm | University City-2 at Jennings-1 - Final | |
4:15 pm | Whitfield-2 at MICDS-6 - Final | |
4:15 pm | Hazelwood West-10 at Riverview Gardens-0 - Final | |
4:15 pm | Lutheran South-0 at Villa Duchesne-4 - Final | |
4:15 pm | Althoff-10 at Centralia, Illinois-0 - Final | |
4:15 pm | North Tech-0 at Maplewood-RH-10 - Final | |
4:15 pm | Lutheran North-0 at Westminster-10 - Final | |
4:30 pm | Northwest Academy at Roosevelt | |
4:30 pm | Gibault-2 at Mater Dei-0 - Final | |
4:30 pm | Freeburg-4 at Metro-East Lutheran-0 - Final | |
4:30 pm | Father McGivney at Springfield Southeast | |
4:30 pm | Roxana-0 vs Alton Marquette-3 at Gordon Moore Park - Final | |
5:00 pm | St. James-0 at St. Clair-3 - Final | |
5:00 pm | Winfield-3 at Canton-0 - Final | |
5:00 pm | Auburn-0 at Carlinville-5 - Final | |
5:30 pm | Mascoutah-0 at Waterloo-10 - Final | |
5:30 pm | Litchfield at Greenville | |
5:30 pm | Parkway South-1 at Parkway Central-0 - Final | |
5:30 pm | Owensville at Battle | |
5:30 pm | Triad-7 vs Civic Memorial-0 at Bethalto Sports Complex - Final | |
5:30 pm | Highland-2 at Jerseyville-0 - Final | |
5:45 pm | Fort Zumwalt East-2 at Fort Zumwalt North-1 - Final | |
5:45 pm | Timberland-3 at Troy Buchanan-0 - Final | |
6:00 pm | Clayton-0 at Kirkwood-2 - Final | |
6:00 pm | Francis Howell Central-1 at Francis Howell North-0 - Final | |
6:00 pm | St. Charles-1 at St. Charles West-0 - Final | |
6:00 pm | Mehlville-1 at Marquette-3 - Final | |
6:00 pm | DuBourg-1 at Trinity-0 - Final | |
6:30 pm | Holt-3 at Washington-0 - Final | |
6:30 pm | Hillsboro-5 at Fredericktown-6 - Final |
Spring Softball
Time | Event | Final |
---|---|---|
4:15 pm | Wood River-1 at Highland-11 - Final | |
4:15 pm | Mater Dei-11 at Mulberry Grove-4 - Final | |
4:30 pm | Granite City-1 at Alton-6 - Final | |
4:30 pm | Belleville West-13 vs Edwardsville-23 at Edwardsville Sports Complex - Final | |
4:30 pm | Carbondale at Mount Vernon, Illinois | |
4:30 pm | Breese Central-9 at Freeburg-7 - Final | |
4:30 pm | Valmeyer-10 at Lebanon, Illinois-3 - Final | |
4:30 pm | Carlyle-4 vs Wesclin-5 at Trenton City Park - Final | |
4:30 pm | Bunker Hill-2 at Litchfield-3 - Final | |
4:30 pm | Althoff at Marion | |
4:30 pm | Collinsville-16 at East St. Louis-3 - Final | |
4:30 pm | Steeleville-0 at New Athens-9 - Final | |
4:30 pm | Carlinville-5 at Gillespie-13 - Final | |
4:30 pm | Marissa-0 at Dupo-10 - Final | |
4:30 pm | Staunton-7 at Metro-East Lutheran-0 - Final | |
4:30 pm | O'Fallon-9 at Belleville East-7 - Final |
Water Polo
Time | Event | Final |
---|---|---|
4:00 pm | Parkway South-8 vs Parkway Central-2 at John Burroughs - Final | |
5:00 pm | Summit-5 at John Burroughs-6 - Final | |
5:30 pm | Kirkwood-6 vs Parkway North-14 at Kirkwood - Final | |
5:30 pm | De Smet-11 at Chaminade-6 - Final | |
6:30 pm | Parkway South-5 vs Fort Zumwalt West-2 at John Burroughs - Final | |
7:00 pm | Oakville-6 vs Parkway West-12 at Lafayette - Final | |
7:55 pm | Lindbergh-11 at Lafayette-4 - Final |