Baseball
Time | Event | Final |
---|---|---|
3:00 pm | Madison, Illinois at New Athens - (2) | |
3:30 pm | Salem-3 vs Borgia-0 at Union - Final | |
4:00 pm | Hannibal-2 vs Francis Howell-9 at Troy Buchanan - Final | |
4:00 pm | Granite City-0 vs Edwardsville-9 at Tom Pile Field - Final | |
4:00 pm | Trinity-11 vs Metro-0 at Cool Papa Bell Field - Final | |
4:00 pm | St. Pius X-2 vs Arcadia Valley-3 at Jefferson - Final | |
4:00 pm | Park Hills Central-3 vs Festus-1 at Potosi - Final | |
4:00 pm | Cardinal Ritter-0 at Lutheran North-14 - Final | |
4:00 pm | Fort Zumwalt North-3 vs Pattonville-1 at Francis Howell Central - Final | |
4:00 pm | Roxana-1 vs Althoff-3 at Whitey Herzog Field - Final | |
4:00 pm | Newton-10 at Mater Dei-2 - Final | |
4:15 pm | Seckman-2 vs Lindbergh-4 at Fox - Final | |
4:15 pm | Parkway Central-6 vs De Smet-1 at Parkway Central - Final | |
4:15 pm | Hancock-6 vs Maplewood-RH-7 at Brentwood - Final | |
4:15 pm | Valley Park-1 at Wright City-5 - Final | |
4:15 pm | Principia-0 at Lutheran St. Charles-2 - Final | |
4:15 pm | Hazelwood East-5 at McCluer North-30 - Final | |
4:15 pm | Jerseyville-7 vs Highland-6 at Glik Park - Final | |
4:15 pm | McCluer-3 vs Ritenour-13 at Hazelwood West - Final | |
4:15 pm | Liberty (Wentzville)-4 vs St. Charles West-3 at St. Dominic - Final | |
4:15 pm | Clayton-1 at Westminster-6 - Final | |
4:30 pm | Lebanon, Illinois-1 at Okawville-4 - Final | |
4:30 pm | Raymond Lincolnwood-5 vs Carrollton, Illinois-8 at Raymond Lincolnwood - Final | |
4:30 pm | Triad-3 at Freeburg-6 - Final | |
4:30 pm | Alton-27 vs East St. Louis-1 at Alton - Final | |
4:30 pm | Carlinville-1 vs Piasa Southwestern-10 at Gillespie - Final | |
4:30 pm | Parkway South-5 at Lafayette-9 - Final | |
4:30 pm | Waterloo-6 vs Civic Memorial-0 at Bethalto Sports Complex - Final | |
4:30 pm | Priory-2 at MICDS-12 - Final | |
4:30 pm | Red Bud-1 at Chester-4 - Final | |
4:30 pm | Cahokia-3 at Alton Marquette-13 - Final | |
4:30 pm | Sparta-2 vs Pinckneyville-0 at Nashville - (3) | |
4:30 pm | Marquette-2 at Summit-6 - Final | |
4:30 pm | Duchesne-4 at Orchard Farm-2 - Final | |
4:30 pm | Collinsville-3 at Belleville East-4 - Final | |
5:00 pm | New Athens-0 vs Valmeyer-7 at New Athens - Final | |
5:00 pm | Ladue-6 at SLUH-9 - Final | |
5:30 pm | Jackson-9 vs Cape Girardeau Central-2 at Sikeston - Final | |
6:00 pm | West County (Leadwood)-0 vs Clearwater (Kan.)-4 at Jefferson - Final | |
6:00 pm | Windsor (Imperial)-1 vs North County-2 at Potosi - Final | |
6:30 pm | Wesclin-3 vs Staunton-0 at Whitey Herzog Field - Final | |
6:30 pm | Flora-0 vs Carlyle-3 at Newton - Final | |
6:30 pm | Carnahan-0 at Brentwood-10 - Final | |
7:15 pm | Collinsville-8 at Granite City-2 - Final | |
7:30 pm | Vianney-6 vs Kirkwood-0 at SLUH - Final |
Boys Lacrosse
Time | Event | Final |
---|---|---|
7:00 pm | Vianney-8 vs Eureka-10 at Vianney - Final |
Boys Volleyball
Time | Event | Final |
---|---|---|
4:30 pm | Belleville East-2 at O'Fallon-1 - Final |
Girls Lacrosse
Time | Event | Final |
---|---|---|
4:15 pm | Eureka-9 vs Marquette-15 at St. Joseph's - Final | |
5:00 pm | John Burroughs-6 at St. Teresa's-7 - Final | |
6:00 pm | Webster Groves-4 vs Cor Jesu-16 at St. Joseph's - Final | |
6:15 pm | Ladue-7 at MICDS-11 - Final |
Girls Soccer
Time | Event | Final |
---|---|---|
3:30 pm | Granite City-3 vs Belleville West-2 at Granite City - Final | |
4:00 pm | Hazelwood Central-2 at McCluer North-1 - Final | |
4:00 pm | MICDS-0 vs Ladue-4 at Clayton - Final | |
4:00 pm | St. Vincent-1 at Saxony Lutheran-2 - Final | |
4:00 pm | STEAM Academy at MS-Berkeley-2 at Lutheran North-7 - Final | |
4:15 pm | Normandy-0 vs Soldan-7 at Normandy - Final | |
4:30 pm | Columbia-2 vs Mater Dei-1 at McKendree University - Final | |
4:30 pm | John Burroughs-0 vs Duchesne-6 at John Burroughs - Final | |
4:30 pm | Elsberry-0 at Whitfield-4 - Final | |
5:00 pm | St. Clair-0 vs Borgia-2 at St. Clair - Final | |
5:00 pm | Festus-6 at Hillsboro-1 - Final | |
5:00 pm | O'Fallon-1 at Collinsville-8 - Final | |
5:00 pm | Winfield-1 vs St. Charles West-2 at Lutheran St. Charles - Final | |
5:30 pm | Quincy-1 vs Edwardsville-3 at Granite City - Final | |
6:00 pm | Hazelwood East-0 vs Hazelwood West-10 at McCluer North - Final | |
6:00 pm | Nerinx Hall-0 vs St. Joseph's-1 at Kirkwood - Final | |
6:00 pm | Parkway West-0 vs Summit-1 at Parkway West - Final | |
6:00 pm | St. Pius X-1 at Cape Notre Dame-3 - Final | |
6:00 pm | Northwest Cedar Hill-1 vs Jackson-0 at Fox - Final | |
6:30 pm | Alton Marquette-1 vs Gibault-0 at McKendree University - Final | |
7:00 pm | Alton-2 vs Belleville East-1 at Collinsville - Final |
Spring Softball
Time | Event | Final |
---|---|---|
3:00 pm | Wood River-9 vs Staunton-15 at Piasa Southwestern - Final | |
4:00 pm | Red Bud-1 at Pinckneyville-10 - Final | |
4:00 pm | Pleasant Hill-0 at Hardin Calhoun-10 - Final | |
4:15 pm | Waterloo-2 at Mascoutah-3 - Final | |
4:30 pm | Litchfield-0 at Gillespie-6 - Final | |
4:30 pm | Christ Our Rock-1 at Lebanon, Illinois-6 - Final | |
4:30 pm | Edwardsville-8 at O'Fallon-11 - Final | |
4:30 pm | Jerseyville-0 at Triad-6 - Final | |
4:30 pm | Bunker Hill-2 vs Winchester West Central-4 at Greenfield, Illinois - Final | |
4:30 pm | Cahokia-1 at Alton-21 - Final | |
4:30 pm | White Hall North Greene-5 vs Brussels-2 at Hardin Calhoun - Final | |
4:30 pm | Mount Olive-4 vs Carrollton, Illinois-0 at Greenfield, Illinois - Final | |
4:30 pm | Okawville-4 at Marissa-10 - Final | |
4:30 pm | Elkville-12 vs Carrier Mills-3 at Goreville - Final | |
5:00 pm | Dupo-9 at Piasa Southwestern-2 - Final | |
5:30 pm | Wesclin-0 vs Nashville-10 at Pinckneyville - Final |