Baseball
Time | Event | Final |
---|---|---|
10:00 am | Newton-3 at Teutopolis-6 - Final | |
11:00 am | Triad-5 vs Freeburg-8 at Highland - Final | |
11:00 am | Belleville West-8 vs Edwardsville-4 at Belleville West - Final | |
11:00 am | Carmi-White County-1 vs Murphysboro-8 at Du Quoin - Final | |
1:00 pm | Okawville-8 vs Valmeyer-0 at Blackburn College - Final | |
2:00 pm | Columbia-0 vs Waterloo-1 at Mascoutah - Final | |
4:00 pm | Alton-1 vs O'Fallon-2 at Alton - Final |
Boys Lacrosse
Time | Event | Final |
---|---|---|
12:00 pm | O'Fallon-6 vs Priory-7 at Lindenwood University - Final | |
2:30 pm | SLUH-1 vs MICDS-7 at Lindenwood University - Final |
Boys Track
Time | Event | Final |
---|---|---|
9:00 am | Illinois Class 1A State Championships | |
9:00 am | Missouri Class 4 State Championships | |
9:00 am | Illinois Class 2A State Championships | |
9:00 am | Missouri Class 5 State Championships | |
9:00 am | Illinois Class 3A State Championships | |
9:00 am | Missouri Class 3 State Championships |
Girls Soccer
Time | Event | Final |
---|---|---|
11:00 am | Incarnate Word-3 at St. Dominic-2 - Final | |
12:00 pm | Notre Dame de Sion-3 at Grain Valley-0 - Final | |
12:00 pm | St. Joseph's-1 at Eureka-0 - Final | |
12:00 pm | Nixa-1 at Lee's Summit-3 - Final | |
1:00 pm | Festus-0 at Visitation-6 - Final | |
3:00 pm | Alton Marquette-4 vs Williamsville-2 at North Central College - Final | |
3:00 pm | Francis Howell Central-0 at Cor Jesu-1 - Final | |
3:00 pm | Carl Junction-0 at Summit-6 - Final | |
5:00 pm | Wheaton Academy-2 vs Marian Catholic-1 at North Central College - Final | |
6:00 pm | Park Hill-0 vs St. Teresa's-2 at Park Hill South - Final |
Girls Track
Time | Event | Final |
---|---|---|
9:00 am | Missouri Class 3 State Championships | |
9:00 am | Missouri Class 4 State Championships | |
9:00 am | Missouri Class 5 State Championships |
Spring Softball
Time | Event | Final |
---|---|---|
11:00 am | Gillespie-1 vs Dupo-2 at Gillespie - Final | |
11:00 am | Jerseyville-4 vs Freeburg-12 at Triad - Final | |
11:00 am | Flora-0 vs Tuscola-12 at Shelbyville - Final | |
11:00 am | Belleville East-3 at Edwardsville-7 - Final | |
1:00 pm | Highland-11 at Columbia-6 - Final | |
2:00 pm | Camp Point Central-0 vs Hardin Calhoun-1 at Camp Point Central - Final | |
4:00 pm | Steeleville-17 vs Cobden-2 at Du Quoin - Final | |
4:00 pm | O'Fallon-3 vs Alton-2 at Collinsville - Final | |
5:00 pm | New Athens-4 vs Lebanon, Illinois-2 at New Athens - Final |