Baseball
Time | Event | Final |
---|---|---|
4:15 am | St. Charles-15 vs Hannibal-6 at Palmyra - Final | |
4:30 am | Chatham Glenwood-1 vs Highland-2 at Edwardsville Sports Complex - Final | |
3:00 pm | Jefferson-5 at Palmyra-7 - Final | |
4:00 pm | St. Louis Patriots-6 vs Columbia-4 at O'Fallon - Final | |
4:00 pm | Lincoln, Illinois-2 at Triad-1 - Final | |
4:00 pm | Cleveland-6 vs Gateway STEM-16 at Willmore Park - Final | |
4:00 pm | Troy Buchanan-10 vs Bowling Green-0 at Quincy Notre Dame - Final | |
4:00 pm | Carnahan-2 vs Metro-14 at Ivory Perry Park - Final | |
4:00 pm | Vandalia-14 at Litchfield-12 - Final | |
4:00 pm | John Burroughs-2 at Whitfield-3 - Final | |
4:00 pm | Soldan-4 vs Miller Career-10 at Fairgrounds #1 - Final | |
4:00 pm | Hazelwood Central-2 at Hazelwood West-6 - Final | |
4:15 pm | Valley Park-7 vs Brentwood-2 at Brentwood Park - Final | |
4:15 pm | Parkway North-1 at Kirkwood-9 - Final | |
4:15 pm | Westminster-18 at Principia-3 - Final | |
4:15 pm | Lutheran North-8 at Barat-1 - Final | |
4:15 pm | Bayless-27 vs North Tech-24 at Hazelwood Sports Complex - Final | |
4:15 pm | Francis Howell Central-6 at Fort Zumwalt East-2 - Final | |
4:15 pm | Affton-6 at Webster Groves-4 - Final | |
4:15 pm | Orchard Farm-1 at Fort Zumwalt North-12 - Final | |
4:15 pm | Althoff-0 at Belleville East-9 - Final | |
4:15 pm | Fox-11 at University City-0 - Final | |
4:15 pm | Ladue-6 at Chaminade-13 - Final | |
4:15 pm | Granite City-2 at Jerseyville-5 - Final | |
4:15 pm | Eureka-7 at Oakville-2 - Final | |
4:30 pm | Sullivan-14 at St. Clair-12 - Final | |
4:30 pm | Tri-City-9 at Mount Olive-1 - Final | |
4:30 pm | Alton Marquette-19 at Wood River-3 - Final | |
4:30 pm | Sumner-12 vs Roosevelt-15 at Minnie Wood Park - Final | |
4:30 pm | Wellsville-6 at Hermann-9 - Final | |
4:30 pm | Waltonville-3 at Okawville-5 - Final | |
4:30 pm | Gillespie-2 at Piasa Southwestern-3 - Final | |
4:30 pm | Valmeyer-0 vs O'Fallon-10 at Blazier Field - Final | |
4:30 pm | Summit-10 at Ritenour-2 - Final | |
4:30 pm | Carbondale at Murphysboro | |
4:30 pm | Woodlawn-1 at Mater Dei-9 - Final | |
4:30 pm | Vashon vs Northwest Academy at Ozzie Smith Park | |
4:30 pm | De Soto-2 vs Windsor (Imperial)-5 at Rock Memorial - Final | |
5:00 pm | Carlinville-5 at Roxana-13 - Final | |
6:00 pm | STEAM Academy at MS-Berkeley-0 at Riverview Gardens-2 - Final | |
6:00 pm | Maplewood-RH-8 vs Herculaneum-9 at GCS Ballpark - Final | |
6:00 pm | St. Pius X-4 at Perryville-7 - Final | |
6:30 pm | Ste. Genevieve-0 at Valle Catholic-6 - Final | |
7:00 pm | Mascoutah-10 vs Carlyle-3 at O'Fallon - Final | |
7:00 pm | Lockport-1 vs Edwardsville-11 at Tom Pile Field - Final | |
7:00 pm | McCluer-7 vs McCluer North-17 at Koch Park - Final |
Boys Lacrosse
Time | Event | Final |
---|---|---|
5:00 am | Fox-2 at Priory-17 - Final | |
4:30 pm | Fort Zumwalt West-5 at Ladue-11 - Final | |
6:30 pm | John Burroughs-7 vs Clayton-4 at Gay Field - Final | |
7:00 pm | Chaminade-11 vs Webster Groves-12 at Moss Field - Final | |
7:00 pm | Liberty Northland-3 at De Smet-10 - Final | |
7:30 pm | Summit-10 at Kirkwood-11 - Final |
Boys Tennis
Time | Event | Final |
---|---|---|
2:30 pm | Kennedy-2 at Duchesne-7 - Final | |
3:30 pm | Hazelwood East at Lutheran North | |
4:00 pm | Webster Groves Tournament at Webster Groves | |
4:00 pm | Kirkwood-2 at SLUH-7 - Final | |
4:00 pm | Chaminade at John Burroughs | |
4:00 pm | De Smet at Hazelwood Central | |
4:15 pm | Brentwood vs Whitfield at St. Joseph's |
Boys Volleyball
Time | Event | Final |
---|---|---|
4:15 pm | Lindbergh-2 at Kirkwood-1 - Final | |
5:00 pm | Belleville West-2 vs Summit-0 at O'Fallon - Final | |
5:00 pm | Oakville-1 at O'Fallon-2 - Final | |
5:00 pm | Althoff-1 vs Edwardsville-2 at O'Fallon - Final | |
5:15 pm | Westminster at Parkway South | |
5:15 pm | Francis Howell Central-0 at Marquette-2 - Final | |
5:30 pm | Fort Zumwalt South-0 at Lafayette-2 - Final | |
6:00 pm | Orland Park Sandburg-2 vs Summit-0 at O'Fallon - Final | |
6:00 pm | Fort Zumwalt East-2 at Fox-0 - Final | |
6:00 pm | Belleville East-0 vs Francis Howell-2 at O'Fallon - Final | |
6:00 pm | O'Fallon Christian-2 at Fort Zumwalt North-1 - Final | |
6:00 pm | Seckman-1 vs Oakville-2 at O'Fallon - Final | |
7:00 pm | Chesterton-0 vs Francis Howell-2 at O'Fallon - Final | |
7:00 pm | Seckman-0 at O'Fallon-2 - Final | |
7:00 pm | Duchesne-1 vs Edwardsville-2 at O'Fallon - Final | |
8:00 pm | Orland Park Sandburg-2 vs Belleville West-0 at O'Fallon - Final | |
8:00 pm | Duchesne-0 vs Althoff-2 at O'Fallon - Final | |
8:00 pm | Chesterton-0 vs Belleville East-2 at O'Fallon - Final |
Girls Lacrosse
Time | Event | Final |
---|---|---|
4:00 pm | Cor Jesu-16 at Villa Duchesne-5 - Final | |
4:00 pm | John Burroughs-13 at St. Joseph's-11 - Final | |
4:15 pm | Webster Groves-19 at Notre Dame-6 - Final | |
4:15 pm | Lafayette-11 at Ladue-8 - Final | |
4:15 pm | Parkway Central-5 at Whitfield-6 - Final | |
4:15 pm | Parkway South-4 at Kirkwood-16 - Final | |
5:15 pm | Francis Howell Central at Visitation | |
5:30 pm | Marquette-17 at Parkway North-1 - Final | |
5:30 pm | Eureka-11 at Parkway West-10 - Final |
Girls Soccer
Time | Event | Final |
---|---|---|
12:30 pm | Chr. Ac. of Greater St. Louis-3 at Tower Grove Christian-0 - Final | |
4:00 pm | Webster Groves-0 at Visitation-1 - Final | |
4:00 pm | Francis Howell-0 at Holt-1 - Final | |
4:00 pm | Parkway North-0 at Timberland-7 - Final | |
4:00 pm | Kennedy-1 vs Hazelwood Central-2 at Ritenour - Final | |
4:00 pm | McCluer-3 at University City-0 - Final | |
4:15 pm | Seckman-2 at Parkway South-1 - Final | |
4:15 pm | Parkway Central-1 at MICDS-2 - Final | |
4:15 pm | Affton-0 at Hillsboro-1 - Final | |
4:15 pm | Troy Buchanan-4 at Hazelwood West-3 - Final | |
4:15 pm | Westminster-2 vs Rosati-Kain-1 at Harris-Stowe - Final | |
4:15 pm | Waterloo-4 at Mascoutah-0 - Final | |
4:30 pm | Highland-1 at Alton-5 - Final | |
4:30 pm | Principia-0 at Whitfield-1 - Final | |
5:00 pm | Carbondale at Marion | |
5:00 pm | Sullivan-0 at Washington-6 - Final | |
5:00 pm | Litchfield-3 at Jerseyville-0 - Final | |
5:00 pm | Festus-2 at Winfield-1 - Final | |
5:00 pm | Anna-Jonesboro at Perryville | |
6:00 pm | Clayton-1 at Parkway West-3 - Final | |
6:00 pm | Kirkwood-0 at Summit-5 - Final | |
6:00 pm | Poplar Bluff-3 at Farmington-0 - Final | |
6:00 pm | Orchard Farm-1 at Warrenton-2 - Final | |
6:00 pm | Rochester-5 vs Alton Marquette-0 at Sacred Heart-Griffin JV - Final | |
6:00 pm | Lafayette-4 at Francis Howell Central-3 - Final | |
6:00 pm | North County-0 at Windsor (Imperial)-10 - Final | |
6:30 pm | Villa Duchesne-3 at Cape Notre Dame-0 - Final | |
7:00 pm | Fort Zumwalt West-2 at Fort Zumwalt South-1 - Final | |
7:00 pm | Fredericktown-2 at De Soto-0 - Final |
Spring Softball
Time | Event | Final |
---|---|---|
3:15 pm | Highland JV-2 vs Murphysboro-6 at Highland - Final | |
3:15 pm | Althoff-3 at Triad-13 - Final | |
3:30 pm | Red Bud-5 vs Trico-6 at Marissa - Final | |
3:30 pm | New Athens-8 at Marissa-0 - Final | |
4:00 pm | Edwardsville-2 at Teutopolis-3 - Final | |
4:00 pm | Belleville West-0 vs Columbia-4 at Triad - Final | |
4:00 pm | Dupo-2 at Highland-8 - Final | |
4:15 pm | Civic Memorial-4 at Staunton-3 - Final | |
4:30 pm | Gillespie-12 at Piasa Southwestern-0 - Final | |
4:30 pm | Wood River-1 at Alton-6 - Final | |
4:30 pm | Granite City-0 at Jerseyville-5 - Final | |
4:30 pm | Hardin Calhoun-1 at Griggsville-Perry-0 - Final | |
4:30 pm | Tri-City-8 at Mount Olive-1 - Final | |
4:30 pm | Wesclin-1 at Waterloo-3 - Final | |
4:45 pm | Du Quoin-6 vs Mascoutah-4 at Marissa - Final | |
4:45 pm | Mater Dei-5 vs Waltonville-4 at Marissa - Final | |
5:00 pm | Collinsville-7 at Triad-11 - Final | |
5:00 pm | Carlinville-3 at Roxana-10 - Final | |
5:00 pm | Murphysboro-11 vs Chatham Glenwood-12 at Highland - Final | |
6:00 pm | Edwardsville-9 at Teutopolis-8 - Final |
Water Polo
Time | Event | Final |
---|---|---|
4:30 pm | Clayton-6 at Chaminade-5 - Final | |
4:30 pm | University City-6 vs MICDS-16 at Pattonville - Final | |
4:30 pm | Summit-1 vs CBC-12 at Summit - Final | |
5:30 pm | John Burroughs-2 vs Oakville-12 at Chaminade - Final | |
6:30 pm | Mehlville-7 vs Parkway West-17 at Summit - Final | |
6:30 pm | Eureka-6 vs Lafayette-7 at Pattonville - Final |