Boys Cross Country
Time | Event | Final |
---|---|---|
4:00 pm | Owensville Invitational | |
4:15 pm | Carlinville Inivtational | |
4:45 pm | Red Bud Invitational |
Boys Fall Golf
Time | Event | Final |
---|---|---|
8:00 am | Illinois Class 2A Mattoon Sectional |
Boys Soccer
Time | Event | Final |
---|---|---|
12:00 am | Christian Fellowship at TBD | |
4:30 am | Tower Grove Christian-4 at Collinsville Christian-0 - Final | |
4:00 pm | Kennedy-1 at DuBourg-2 - Final | |
4:00 pm | Bayless-7 at Valley Park-2 - Final | |
4:00 pm | Hazelwood West-3 at Hazelwood Central-0 - Final | |
4:00 pm | Soldan at De Smet JV | |
4:00 pm | McCluer-3 at McCluer North-0 - Final | |
4:00 pm | Cleveland-1 vs University City-7 at Heman Park - Final | |
4:00 pm | Metro-1 vs Gateway Science Academy-8 at Midwest Soccer Academy - Final | |
4:00 pm | Christ Our Rock Lutheran-0 vs Mater Dei-8 at Carlyle - Final | |
4:00 pm | Althoff-4 at Greenville-1 - Final | |
4:00 pm | CBC-1 at Vianney-2 - Final | |
4:15 pm | Principia-0 at Lutheran North-1 - Final | |
4:15 pm | Lutheran South-0 at Priory-1 - Final | |
4:30 pm | Massac County-1 vs Breese Central-3 at Massac County - Final | |
4:30 pm | Borgia-0 at St. Pius X-1 - Final | |
5:00 pm | Lindbergh-2 at Oakville-1 - Final | |
5:00 pm | Liberty (Wentzville)-3 at Washington-0 - Final | |
5:00 pm | Sullivan-1 at Union-2 - Final | |
5:00 pm | St. Clair-0 at Hillsboro-2 - Final | |
5:30 pm | Mascoutah-0 at Triad-3 - Final | |
5:30 pm | Warrenton-5 at Orchard Farm-1 - Final | |
5:45 pm | Timberland-4 at Troy Buchanan-0 - Final | |
6:00 pm | St. Charles-2 at St. Charles West-1 - Final | |
6:00 pm | Festus at St. Paul Lutheran (Farmington) | |
6:00 pm | Mehlville-1 at Eureka-4 - Final | |
6:00 pm | Lafayette-1 at Marquette-0 - Final | |
6:00 pm | Fort Zumwalt West-1 at Francis Howell Central-0 - Final | |
6:00 pm | Seckman-1 at Parkway South-2 - Final | |
6:00 pm | Fort Zumwalt East-0 at Holt-1 - Final | |
6:00 pm | Metro-East Lutheran-1 vs Wood River-2 at Greenville - Final | |
6:00 pm | Francis Howell-0 at Francis Howell North-1 - Final | |
6:00 pm | Maplewood-RH-5 at Brentwood-0 - Final | |
6:15 pm | St. Mary's-3 at Duchesne-2 - Final | |
6:30 pm | Poplar Bluff-2 at Farmington-3 - Final | |
6:30 pm | Jerseyville-0 at Granite City-3 - Final | |
6:30 pm | O'Fallon Christian-4 at Lutheran St. Charles-1 - Final | |
6:30 pm | Collinsville-4 at Belleville East-0 - Final | |
6:30 pm | Alton Marquette-3 at Columbia-0 - Final | |
6:30 pm | Edwardsville-2 at Belleville West-1 - Final | |
7:00 pm | Fox-1 at Northwest Cedar Hill-2 - Final | |
7:00 pm | Fort Zumwalt North-0 at Fort Zumwalt South-2 - Final |
Boys Swimming
Time | Event | Final |
---|---|---|
3:30 pm | Timberland vs Fort Zumwalt East at Rec-Plex | |
4:00 pm | Vianney-54 vs SLUH-128 at Forest Park CC - Final | |
4:00 pm | Lutheran St. Charles at STEAM Academy at MS-Berkeley | |
4:15 pm | Summit at Pattonville | |
4:15 pm | Parkway Central at Affton | |
4:30 pm | Kirkwood vs Webster Groves at Webster University |
Field Hockey
Time | Event | Final |
---|---|---|
4:15 am | Parkway South at Marquette | |
4:00 pm | Edwardsville-3 at St. Joseph's-4 - Final | |
4:15 pm | Oakville-0 at Eureka-2 - Final | |
4:15 pm | MICDS-3 at Lafayette-0 - Final | |
4:15 pm | Rosati-Kain-1 at Kirkwood-4 - Final | |
4:15 pm | Clayton at Alton Marquette | |
5:00 pm | Ursuline-4 at Barat-2 - Final |
Girls Cross Country
Time | Event | Final |
---|---|---|
4:00 pm | Owensville Invitational | |
4:15 pm | Red Bud Invitational | |
4:15 pm | Carlinville Inivtational |
Girls Fall Golf
Time | Event | Final |
---|---|---|
8:00 am | Missouri Class 2 State Championships-Final round | |
8:00 am | Illinois Class 2A Sacred Heart-Griffin Sectional | |
8:00 am | Missouri Class 1 State Championships-Final round |
Girls Tennis
Time | Event | Final |
---|---|---|
4:00 pm | Jerseyville at Jacksonville, Illinois | |
4:00 pm | Civic Memorial at Greenville | |
4:00 pm | Gibault at Metro-East Lutheran | |
4:30 pm | Waterloo at Mount Vernon, Illinois |
Girls Volleyball
Time | Event | Final |
---|---|---|
7:30 am | Brentwood at Herculaneum | |
4:00 pm | Hazelwood West-2 at Hazelwood East-1 - Final | |
4:30 pm | Belleville East-0 at Belleville West-2 - Final | |
5:00 pm | North Callaway at Wright City | |
5:00 pm | Hermann-2 at Union-0 - Final | |
5:00 pm | Mascoutah-2 at Waterloo-1 - Final | |
5:00 pm | O'Fallon Christian-0 at St. Charles-2 - Final | |
5:00 pm | Timberland-2 at Troy Buchanan-0 - Final | |
5:00 pm | Triad at Civic Memorial | |
5:00 pm | Hancock-0 at Crossroads College Prep-2 - Final | |
5:00 pm | Visitation-0 at MICDS-2 - Final | |
5:00 pm | St. Pius X-0 at Ursuline-2 - Final | |
5:00 pm | Fort Zumwalt East-0 at Holt-2 - Final | |
5:00 pm | North Tech-2 at STEAM Academy at MS-Berkeley-0 - Final | |
5:00 pm | Fort Zumwalt North-2 at Fort Zumwalt South-1 - Final | |
5:00 pm | Pacific-2 at St. James-0 - Final | |
5:00 pm | Valley Park-0 at Bayless-2 - Final | |
5:00 pm | Maplewood-RH-0 at Brentwood-2 - Final | |
5:00 pm | Greenville-2 at Metro-East Lutheran-0 - Final | |
5:00 pm | Sullivan-2 at Owensville-0 - Final | |
5:00 pm | New Haven-2 at St. Clair-0 - Final | |
5:15 pm | Althoff-1 at Mater Dei-2 - Final | |
5:15 pm | McCluer North-0 at Hazelwood Central-2 - Final | |
5:15 pm | Miller Career-1 at Cardinal Ritter-2 - Final | |
5:30 pm | Ritenour-1 at Affton-2 - Final | |
5:30 pm | Fox-0 at Northwest Cedar Hill-2 - Final | |
5:30 pm | Sparta at Carterville | |
5:30 pm | Webster Groves-2 at Mehlville-0 - Final | |
5:30 pm | Breese Central-2 at Wesclin-0 - Final | |
5:30 pm | Seckman-2 at Parkway South-1 - Final | |
5:30 pm | Riverview Gardens-0 at McCluer-2 - Final | |
5:30 pm | St. Joseph's-2 at Helias-0 - Final | |
5:30 pm | Lift for Life-2 at Roosevelt-0 - Final | |
5:30 pm | Principia-0 at Lutheran South-2 - Final | |
5:30 pm | Pinckneyville at Nashville | |
5:30 pm | Westminster-0 at Parkway West-2 - Final | |
5:30 pm | Nerinx Hall-2 at Summit-0 - Final | |
5:45 pm | Lindbergh-0 at Oakville-2 - Final | |
5:45 pm | O'Fallon-2 at Alton-0 - Final | |
5:45 pm | Normandy-2 at Jennings-1 - Final | |
6:00 pm | Wood River at Piasa Southwestern | |
6:00 pm | Christ Our Savior Lutheran-0 at Marissa-2 - Final | |
6:00 pm | Jerseyville-0 at Highland-2 - Final | |
6:00 pm | Mount Olive-1 at Raymond Lincolnwood-2 - Final | |
6:00 pm | St. Dominic-2 at Incarnate Word-1 - Final | |
6:00 pm | Liberty (Wentzville)-0 at Washington-2 - Final | |
6:00 pm | Fort Zumwalt West-1 at Francis Howell Central-2 - Final | |
6:00 pm | Roxana-2 at Father McGivney-0 - Final | |
6:00 pm | Francis Howell-2 at Francis Howell North-0 - Final | |
6:00 pm | Edwardsville-2 at Villa Duchesne-1 - Final | |
6:00 pm | Missouri School for the Deaf at Chamois | |
6:15 pm | Mount Sterling Brown County at Hardin Calhoun | |
6:15 pm | Winfield-0 at Lutheran St. Charles-2 - Final | |
6:15 pm | Carlyle-0 at Red Bud-0 - Final | |
6:15 pm | Dupo-0 at Steeleville-2 - Final | |
7:00 pm | Carlinville-1 at Pana-2 - Final | |
7:00 pm | Lebanon, Illinois-0 at New Athens-2 - Final | |
7:00 pm | Gibault-2 at Alton Marquette-1 - Final | |
7:30 pm | Festus-2 at Jefferson-1 - Final | |
7:30 pm | Freeburg-0 at Columbia-2 - Final |