Boys Cross Country
Time | Event | Final |
---|---|---|
4:00 pm | SIRR Conference-Ohio Division | |
4:00 pm | SIRR Conference-Mississippi Division | |
4:00 pm | South Seven Conference Championships | |
4:00 pm | Mississippi Valley Championships | |
4:15 pm | Southwestern Conference Championship |
Boys Soccer
Time | Event | Final |
---|---|---|
4:00 pm | Hazelwood West-3 vs Alton Marquette-2 at Gordon Moore Park - Final | |
4:00 pm | Farmington-4 at Saxony Lutheran-0 - Final | |
4:00 pm | Tower Grove Christian-5 vs Collinsville Christian-0 at zzzzzzzzzzz - Final | |
4:00 pm | Festus-0 at St. Pius X-5 - Final | |
4:00 pm | Parkway Central-8 at Affton-1 - Final | |
4:00 pm | Washington-1 at Holt-2 - Final | |
4:00 pm | Valley Park-5 at Barat-2 - Final | |
4:00 pm | Metro-6 vs Cardinal Ritter-0 at De Soto Park - Final | |
4:15 pm | Mehlville-0 at Lafayette-2 - Final | |
4:15 pm | Lutheran South-2 at Westminster-1 - Final | |
4:15 pm | Summit-0 at Kirkwood-2 - Final | |
4:15 pm | Ladue-3 at MICDS-1 - Final | |
4:30 pm | Sullivan-1 at Belle-0 - Final | |
4:30 pm | Gateway STEM-6 at Lindbergh JV-3 - Final | |
5:00 pm | Liberty (Wentzville)-2 at Fort Zumwalt North-1 - Final | |
5:00 pm | Union-1 at Pacific-2 - Final | |
5:00 pm | De Soto-2 at Fredericktown-3 - Final | |
5:00 pm | O'Fallon Christian-2 at DuBourg-5 - Final | |
5:00 pm | St. Clair-0 at Hancock-3 - Final | |
5:00 pm | Orchard Farm-1 at St. Charles-2 - Final | |
5:30 pm | St. Paul Lutheran (Farmington)-0 at Winfield-5 - Final | |
5:30 pm | Highland-2 at Mascoutah-1 - Final | |
5:45 pm | Parkway North-0 at Clayton-4 - Final | |
5:45 pm | Triad-3 at Waterloo-2 - Final | |
6:00 pm | Chaminade-1 at Francis Howell Central-2 - Final | |
6:00 pm | Oakville-1 at Parkway South-2 - Final | |
6:00 pm | Fort Zumwalt East-4 at St. Charles West-3 - Final | |
6:00 pm | Fort Zumwalt West-0 at Timberland-2 - Final | |
6:00 pm | Eureka-2 at Vianney-3 - Final | |
6:00 pm | Perryville-2 at Windsor (Imperial)-0 - Final | |
6:15 pm | St. Dominic-6 at Borgia-0 - Final | |
6:30 pm | Warrenton-3 at Hannibal-2 - Final | |
6:30 pm | Belleville East-2 at Carbondale-0 - Final | |
6:30 pm | Poplar Bluff-0 at Lindbergh-2 - Final | |
6:30 pm | Granite City-0 at O'Fallon-4 - Final | |
6:30 pm | Lutheran St. Charles-0 at Kennedy-2 - Final | |
6:45 pm | Alton-0 at Collinsville-4 - Final | |
7:00 pm | Francis Howell North-1 at CBC-2 - Final | |
7:00 pm | Seckman-2 at Fox-1 - Final |
Boys Swimming
Time | Event | Final |
---|---|---|
3:30 pm | Fort Zumwalt South vs McCluer North at Florissant Civic Center | |
3:30 pm | Francis Howell, Holt at Fort Zumwalt West | |
4:00 pm | Parkway South-53 vs SLUH-133 at Forest Park CC - Final | |
4:00 pm | Fort Zumwalt East, Francis Howell North at Pattonville | |
4:15 pm | Parkway West at Summit | |
4:30 pm | Ritenour at Parkway North |
Fall Softball
Time | Event | Final |
---|---|---|
4:00 pm | Rosati-Kain-0 at Incarnate Word-15 - Final | |
4:00 pm | Hartville-1 at Willow Springs-19 - Final | |
4:00 pm | West Plains-6 at Monett-4 - Final | |
4:00 pm | Lee's Summit West-4 at Blue Springs-3 - Final | |
5:00 pm | Ozark-5 at McDonald County-2 - Final | |
5:00 pm | Blue Springs South-7 at Camdenton-3 - Final | |
5:30 pm | Cuba-1 at Pleasant Hope-7 - Final |
Field Hockey
Time | Event | Final |
---|---|---|
4:00 pm | John Burroughs-0 at Villa Duchesne-5 - Final | |
4:00 pm | Ursuline-0 at Nerinx Hall-3 - Final | |
4:15 pm | Kirkwood-0 at Marquette-1 - Final | |
4:15 pm | Parkway West-2 at University City-1 - Final | |
4:15 pm | Brentwood at Clayton | |
4:15 pm | Parkway South-4 at Lutheran South-3 - Final | |
4:15 pm | Rosati-Kain-0 at Summit-2 - Final |
Football
Time | Event | Final |
---|---|---|
7:00 pm | Hickman-12 at Liberty North-47 - Final | |
7:00 pm | Leavenworth, Kan.-7 at Olathe South-44 - Final |
Girls Cross Country
Time | Event | Final |
---|---|---|
4:00 pm | Southwestern Conference Championship | |
4:00 pm | GAC North Championships | |
4:00 pm | South Seven Championships | |
4:00 pm | Mississippi Valley Conference Championships |
Girls Tennis
Time | Event | Final |
---|---|---|
9:00 am | Rock Bridge-5 vs Parkway Central-0 at Cooper Tennis Complex - Final | |
9:00 am | Barstow-5 vs Springfield Catholic-0 at Cooper Tennis Complex - Final | |
9:00 am | MICDS-0 vs John Burroughs-5 at Cooper Tennis Complex - Final | |
9:00 am | Lee's Summit West-6 vs Springfield Central-1 at Cooper Tennis Complex - Final | |
1:00 pm | Barstow-2 vs John Burroughs-5 at Cooper Tennis Complex - Final | |
1:00 pm | Springfield Catholic-0 vs MICDS-5 at Cooper Tennis Complex - Final | |
1:00 pm | Lee's Summit West-0 vs Rock Bridge-5 at Cooper Tennis Complex - Final | |
1:00 pm | Springfield Central-0 vs Parkway Central-5 at Cooper Tennis Complex - Final | |
4:15 pm | Althoff at Highland |
Girls Volleyball
Time | Event | Final |
---|---|---|
4:00 pm | Hazelwood East-0 at Hazelwood Central-2 - Final | |
4:00 pm | Fort Zumwalt North-2 at Fort Zumwalt West-0 - Final | |
4:30 pm | Belleville East-2 at Granite City-0 - Final | |
4:30 pm | Incarnate Word-0 at St. Joseph's-2 - Final | |
5:00 pm | Holt-1 at Timberland-2 - Final | |
5:00 pm | Waterloo-2 at Triad-0 - Final | |
5:00 pm | Oak Ridge-1 at Grandview-2 - Final | |
5:00 pm | Steelville, Missouri-0 at Union-2 - Final | |
5:00 pm | Montgomery County-2 at Wright City-1 - Final | |
5:00 pm | Fatima-2 at New Haven-1 - Final | |
5:00 pm | Westminster-2 at Troy Buchanan-0 - Final | |
5:00 pm | Greenville at Litchfield | |
5:00 pm | St. Clair-0 at Hillsboro-2 - Final | |
5:00 pm | Bourbon-0 at Sullivan-2 - Final | |
5:00 pm | Francis Howell Central-2 at Fort Zumwalt East-1 - Final | |
5:15 pm | Affton-2 at DuBourg-0 - Final | |
5:15 pm | Orchard Farm-2 at Whitfield-0 - Final | |
5:15 pm | Lutheran North-0 at Visitation-2 - Final | |
5:15 pm | University City-0 at John Burroughs-2 - Final | |
5:15 pm | Kirkwood-2 at Pattonville-0 - Final | |
5:30 pm | Parkway Central at Parkway South | |
5:30 pm | Anna-Jonesboro at Sparta | |
5:30 pm | Riverview Gardens-0 at McCluer North-2 - Final | |
5:30 pm | MICDS-0 at Ladue-2 - Final | |
5:30 pm | Nashville at Du Quoin | |
5:30 pm | McCluer-0 at Hazelwood West-2 - Final | |
5:45 pm | Summit-2 at Ritenour-1 - Final | |
5:45 pm | Alton-0 at Edwardsville-2 - Final | |
5:45 pm | Belleville West-2 at Collinsville-0 - Final | |
6:00 pm | Mater Dei-0 at Highland-2 - Final | |
6:00 pm | O'Fallon Christian-2 at Warrenton-0 - Final | |
6:00 pm | Gillespie-0 at Mount Olive-2 - Final | |
6:00 pm | Lutheran South-2 at Cor Jesu-1 - Final | |
6:00 pm | St. Charles-2 at Francis Howell North-0 - Final | |
6:00 pm | Washington-2 at Owensville-0 - Final | |
6:00 pm | Bunker Hill at Wood River | |
6:00 pm | Lafayette-1 at Francis Howell-2 - Final | |
6:00 pm | Ursuline-2 at Nerinx Hall-1 - Final | |
6:00 pm | Parkway North-0 at Fox-2 - Final | |
6:00 pm | Madison, Illinois-0 at Father McGivney-2 - Final | |
6:00 pm | Borgia-2 at Duchesne-0 - Final | |
6:15 pm | Steeleville-2 at Lebanon, Illinois-0 - Final | |
6:15 pm | Lutheran St. Charles-2 at Notre Dame-0 - Final | |
6:15 pm | Marquette-1 at Villa Duchesne-2 - Final | |
6:15 pm | Vandalia at Carlyle | |
6:15 pm | Valmeyer-2 at Dupo-0 - Final | |
6:30 pm | Jennings-0 at Maplewood-RH-2 - Final | |
7:00 pm | Carlinville-2 at Staunton-0 - Final | |
7:00 pm | Alton Marquette-2 at Nokomis-1 - Final | |
7:00 pm | Dexter at Perryville | |
7:00 pm | New Athens-1 at Marissa-2 - Final | |
7:30 pm | St. Pius X-2 at Festus-0 - Final | |
7:30 pm | Wesclin-0 at Red Bud-2 - Final |