Baseball
Time | Event | Final |
---|---|---|
10:00 am | Punxsutawney Chucks-2 vs O'Fallon-3 at Perfect Game Park South at Lak - Final | |
12:00 pm | Chaminade-1 at Priory-7 - Final | |
1:00 pm | Hargrave (Va.)-2 vs Edwardsville-4 at Perfect Game Park South at Lak - Final | |
1:00 pm | O'Fallon-6 vs Ralston Valley (Colo.)-4 at Perfect Game Park South at Lak - Final | |
2:30 pm | Chaminade-7 at Priory-1 - Final | |
3:30 pm | St. Mary's-0 at Borgia-3 - Final | |
4:00 pm | Lutheran North-0 vs DuBourg-3 at Forest Park#1 - Final | |
4:00 pm | Arcadia Valley-3 vs Valle Catholic-9 at Alumni Field Ste. Gen. - Final | |
4:00 pm | St. Pius X-13 at Saxony Lutheran-1 - Final | |
4:15 pm | Belleville East-9 at Triad-5 - Final | |
4:15 pm | Piasa Southwestern-1 vs Civic Memorial-4 at Bethalto Sports Complex - Final | |
4:15 pm | Maplewood-RH-13 vs University City-1 at Heman Park - Final | |
4:15 pm | Granite City-14 at Dupo-7 - Final | |
4:30 pm | Columbia-1 vs Althoff-3 at Whitey Herzog Field - Final | |
4:30 pm | Westminster-10 at Lutheran South-1 - Final | |
4:30 pm | Collinsville-15 at Cahokia-1 - Final | |
4:30 pm | Perryville-15 at Grandview-0 - Final | |
4:30 pm | Steeleville at Sparta | |
4:30 pm | Freeburg-14 at Valmeyer-9 - Final | |
4:30 pm | Waterloo at New Athens | |
4:30 pm | Potosi-3 vs Festus-6 at West City Park - Final | |
4:30 pm | Waynesville-5 at Union-4 - Final | |
4:30 pm | Lebanon, Illinois at Staunton | |
6:00 pm | Edwardsville-17 vs Ralston Valley (Colo.)-5 at Perfect Game Park South at Lak - Final | |
7:00 pm | Centralia, Illinois-3 vs Salem, Illinois-12 at Rent One Park (Marion) - Final |
Boys Lacrosse
Time | Event | Final |
---|---|---|
4:15 pm | Lafayette-3 vs Webster Groves-14 at Lafayette - Final | |
4:30 pm | Marquette-5 vs Summit-3 at Rockwood S. Middle - Final |
Boys Spring Golf
Time | Event | Final |
---|---|---|
3:00 pm | Valley Park 185, Crystal City 188 | |
3:00 pm | Valley Park 185, Crystal City 188 | |
3:30 pm | Windsor vs. St. Pius X |
Boys Tennis
Time | Event | Final |
---|---|---|
4:00 pm | Carbondale at Massac County | |
4:00 pm | Civic Memorial at Wood River |
Boys Volleyball
Time | Event | Final |
---|---|---|
4:00 pm | Fort Zumwalt East-0 at Fort Zumwalt West-2 - Final | |
4:30 pm | Edwardsville-2 at Althoff-1 - Final | |
5:30 pm | East St. Louis-0 at Bayless-2 - Final | |
6:00 pm | Gibault-1 at Granite City-2 - Final | |
6:00 pm | Francis Howell-1 at Francis Howell Central-2 - Final |
Girls Lacrosse
Time | Event | Final |
---|---|---|
4:15 pm | Summit-9 at Kirkwood-11 - Final | |
4:15 pm | Marquette-12 at Eureka-11 - Final | |
5:30 pm | Norco Red Knights-3 at Francis Howell Central-3 - Final |
Girls Soccer
Time | Event | Final |
---|---|---|
11:00 am | Greenville-1 at Roxana-3 - Final | |
3:15 pm | Brentwood-4 vs Valley Park-1 at Soccer Park - Final | |
4:00 pm | Jennings-1 vs Gateway Science Academy-1 at Heine Meine - Final | |
4:15 pm | Salem, Illinois-0 at Breese Central-9 - Final | |
4:15 pm | Wesclin-1 vs Civic Memorial-5 at Bethalto Sports Complex - Final | |
4:30 pm | Marion-4 vs Perryville-1 at Cape Girardeau Central - Final | |
4:30 pm | Alton Marquette-1 at Mater Dei-0 - Final | |
5:00 pm | Southern Boone at St. James | |
5:00 pm | Staunton-0 at Carlinville-5 - Final | |
5:00 pm | Eureka-3 vs Holt-0 at Fort Zumwalt South - Final | |
5:00 pm | St. Charles West-0 vs Francis Howell Central-3 at Fort Zumwalt North - Final | |
5:00 pm | Troy Buchanan-4 vs Hazelwood West-1 at Fort Zumwalt East - Final | |
5:00 pm | Owensville-0 at Union-10 - Final | |
5:00 pm | Mehlville-0 at Pacific-3 - Final | |
5:30 pm | Francis Howell North-1 at St. Charles-0 - Final | |
6:00 pm | Bayless-0 vs Hancock-2 at Heine Meine - Final | |
6:30 pm | Hillsboro-8 at North County-0 - Final | |
6:30 pm | Columbia-2 at Notre Dame-1 - Final | |
6:30 pm | Freeburg-0 at Belleville West-2 - Final | |
6:30 pm | Edwardsville-1 at Collinsville-1 - Final | |
7:00 pm | Hazelwood Central-0 at Fort Zumwalt South-1 - Final | |
7:00 pm | Summit-2 at Fort Zumwalt North-0 - Final | |
7:00 pm | Webster Groves-0 at Fort Zumwalt East-0 - Final |
Spring Softball
Time | Event | Final |
---|---|---|
4:15 pm | Civic Memorial-23 at Roxana-12 - Final | |
4:15 pm | Jerseyville-7 at Collinsville-1 - Final | |
4:30 pm | Bunker Hill-0 vs Edwardsville-14 at Edwardsville Sports Complex - Final | |
4:30 pm | Red Bud-5 at Belleville West-10 - Final | |
4:30 pm | Mascoutah-5 at Columbia-7 - Final | |
4:30 pm | Okawville-2 at Freeburg-12 - Final | |
4:30 pm | Lebanon, Illinois-0 at Staunton-10 - Final | |
4:30 pm | Cahokia-1 at Gibault-14 - Final |
Water Polo
Time | Event | Final |
---|---|---|
5:30 pm | Lafayette-1 at Marquette-12 - Final | |
5:30 pm | Summit-3 at Kirkwood-25 - Final |