Boys Cross Country
Time | Event | Final |
---|---|---|
6:00 pm | Triad Invitational | |
4:00 pm | St. James Invitational |
Boys Fall Golf
Time | Event | Final |
---|---|---|
3:30 pm | Highland vs. Triad vs.Waterloo | |
4:00 pm | Steeleville-189 vs Valmeyer-191 at Acorns Golf Links - Final |
Boys Soccer
Time | Event | Final |
---|---|---|
4:00 pm | DuBourg-1 at Whitfield-3 - Final | |
4:00 pm | Lift for Life-3 at Cleveland-2 - Final | |
4:15 pm | Breese Central-5 at Centralia, Illinois-0 - Final | |
4:15 pm | Affton-0 at Priory-7 - Final | |
4:15 pm | Ritenour-1 at Pattonville-2 - Final | |
4:15 pm | Kennedy-1 at Lutheran North-0 - Final | |
4:30 pm | Valmeyer-4 at Metro-East Lutheran-2 - Final | |
5:00 pm | De Soto-1 at Windsor (Imperial)-7 - Final | |
5:00 pm | Washington-3 at Union-1 - Final | |
5:00 pm | Alton-0 at Mater Dei-0 - Final | |
5:00 pm | Sullivan-0 at North County-7 - Final | |
5:30 pm | Perryville-3 at Cape Girardeau Central-0 - Final | |
5:30 pm | Gateway STEM at CBC JV | |
6:00 pm | Ladue-2 at Duchesne-0 - Final | |
6:30 pm | Althoff-0 at Gibault-2 - Final | |
6:30 pm | Carbondale-1 at Poplar Bluff-5 - Final | |
6:30 pm | Troy Buchanan-1 at Holt-0 - Final | |
7:00 pm | St. Dominic-0 at St. Mary's-1 - Final |
Boys Swimming
Time | Event | Final |
---|---|---|
4:30 pm | Parkway South at Eureka | |
4:30 pm | Oakville, SLUH at Lafayette | |
4:30 pm | Lindbergh at Marquette | |
8:30 pm | Holt vs Francis Howell Central at Rec-Plex |
Fall Softball
Time | Event | Final |
---|---|---|
12:00 am | Owensville-0 at South Callaway-10 - Final | |
4:00 pm | Ursuline-19 at Ladue-5 - Final | |
4:00 pm | Metro-20 at Gateway Science Academy-1 - Final | |
4:00 pm | Winfield-15 vs St. Charles-3 at Kiwanis Park - Final | |
4:00 pm | Affton-22 at Hancock-9 - Final | |
4:00 pm | Borgia-6 at Notre Dame-0 - Final | |
4:15 pm | Fort Zumwalt South-11 at Francis Howell Central-6 - Final | |
4:15 pm | Timberland-0 at Francis Howell-10 - Final | |
4:15 pm | Pattonville-3 at Parkway West-2 - Final | |
4:15 pm | Hazelwood East-12 at STEAM Academy at MS-Berkeley-18 - Final | |
4:15 pm | Hazelwood Central-25 at Trinity-16 - Final | |
4:15 pm | Riverview Gardens at Lutheran North | |
4:15 pm | Westminster-0 at Cor Jesu-12 - Final | |
4:15 pm | Kirkwood-4 at Parkway Central-5 - Final | |
4:15 pm | Kennedy-7 at DuBourg-2 - Final | |
4:15 pm | Eureka-1 at Summit-6 - Final | |
4:15 pm | Liberty (Wentzville)-4 at Fort Zumwalt East-2 - Final | |
4:15 pm | O'Fallon Christian-16 at Lutheran St. Charles-3 - Final | |
4:15 pm | Seckman-18 at St. Joseph's-0 - Final | |
4:15 pm | Parkway North-9 at Fort Zumwalt North-24 - Final | |
4:30 pm | Parkway South-1 at De Soto-2 - Final | |
4:30 pm | St. James-18 at Steelville, Missouri-7 - Final | |
4:30 pm | Jefferson-2 at Festus-3 - Final | |
4:30 pm | Valley Park-9 at Herculaneum-8 - Final | |
4:30 pm | St. Pius X-12 at Bayless-6 - Final | |
4:30 pm | Washington-4 at Pacific-3 - Final | |
4:30 pm | Duchesne-5 at Rosati-Kain-12 - Final | |
4:30 pm | New Haven-17 at Bourbon-0 - Final | |
5:30 pm | Warrenton-2 at Battle-0 - Final | |
6:30 pm | Lafayette-0 at Hillsboro-15 - Final | |
6:30 pm | Troy Buchanan-2 at Palmyra-4 - Final |
Field Hockey
Time | Event | Final |
---|---|---|
4:00 pm | Edwardsville-2 at Nerinx Hall-1 - Final | |
4:00 pm | Notre Dame-1 at Westminster-5 - Final | |
4:00 pm | Clayton-0 at Parkway South-3 - Final | |
4:15 pm | Webster Groves-1 at Alton Marquette-0 - Final | |
4:15 pm | Rosati-Kain-0 at John Burroughs-5 - Final | |
4:15 pm | Oakville-0 at Summit-3 - Final | |
4:15 pm | Kirkwood-4 at Ladue-1 - Final |
Girls Cross Country
Time | Event | Final |
---|---|---|
6:00 pm | Triad Invitational | |
4:00 pm | St. James Invitational |
Girls Fall Golf
Time | Event | Final |
---|---|---|
9:00 am | Class 2 District 3 Tournament | |
9:00 am | Mississippi Valley Conference Tournament | |
3:30 pm | Belleville West, Granite City at Columbia | |
3:30 pm | Mater Dei vs Althoff at Stonewolf Golf Club | |
4:00 pm | Belleville West vs Edwardsville at Oak Brook Golf Club | |
4:00 pm | Okawville-200 vs Marissa-200 at White Oak GC - Final |
Girls Tennis
Time | Event | Final |
---|---|---|
3:00 pm | Visitation-0 at MICDS-5 - Final | |
3:30 pm | Duchesne-0 at St. Dominic-5 - Final | |
3:30 pm | Farmington-3 vs Mehlville-5 at Cape Girardeau Central - Final | |
3:30 pm | Francis Howell Central-5 at Parkway North-1 - Final | |
3:30 pm | Hazelwood Central-0 vs McCluer North-5 at Hazelwood West - Final | |
3:30 pm | Kirkwood-0 at St. Joseph's-9 - Final | |
3:30 pm | Liberty (Wentzville)-1 at Timberland-5 - Final | |
3:30 pm | Alton-0 at O'Fallon-9 - Final | |
3:30 pm | East St. Louis-0 at Collinsville-9 - Final | |
4:00 pm | Lutheran South-0 at John Burroughs-5 - Final | |
4:00 pm | Cor Jesu-5 vs Parkway South-0 at Webster Groves Tennis Center - Final | |
4:00 pm | Clayton-1 at Incarnate Word-5 - Final | |
4:00 pm | Fredericktown-3 at Windsor (Imperial)-5 - Final | |
4:00 pm | Parkway Central-5 at Lafayette-4 - Final | |
4:00 pm | Troy Buchanan-0 at Rock Bridge-5 - Final |
Girls Volleyball
Time | Event | Final |
---|---|---|
6:00 am | Brussels-2 at Orchard Farm-1 - Final | |
4:00 pm | Miller Career-2 at McCluer-0 - Final | |
4:15 pm | Whitfield-2 at Barat-0 - Final | |
4:30 pm | St. Dominic-0 at St. Joseph's-2 - Final | |
5:00 pm | Quincy-0 at O'Fallon-2 - Final | |
5:00 pm | Holt-2 at St. Charles-1 - Final | |
5:00 pm | Crossroads College Prep-0 vs Hancock-2 at Tiger Dome - Final | |
5:00 pm | Jennings-0 at Brentwood-2 - Final | |
5:15 pm | Kennedy-0 at Trinity-2 - Final | |
5:15 pm | Parkway North-0 at Fort Zumwalt North-2 - Final | |
5:15 pm | Bayless-0 at DuBourg-2 - Final | |
5:15 pm | Affton-1 at Westminster-2 - Final | |
5:30 pm | Kirkwood-0 at Nerinx Hall-2 - Final | |
5:30 pm | Ritenour-2 at Hazelwood West-0 - Final | |
5:45 pm | Alton-0 at Belleville East-2 - Final | |
6:00 pm | Cahokia-0 at Granite City-2 - Final | |
6:00 pm | Dupo-2 at Father McGivney-0 - Final | |
6:15 pm | O'Fallon Christian-0 at Lutheran St. Charles-2 - Final | |
6:15 pm | Hillsboro-0 at Pacific-2 - Final | |
6:15 pm | Chester-2 at Steeleville-1 - Final | |
6:30 pm | John Burroughs-2 at Notre Dame-0 - Final | |
6:30 pm | Cor Jesu-0 at Edwardsville-2 - Final | |
7:00 pm | Metro-East Lutheran-0 at Alton Marquette-2 - Final |