Boys Basketball
Time | Event | Final |
---|---|---|
4:30 pm | O'Fallon Christian-58 vs Osage-34 at Eldon - Final | |
5:30 pm | Union-59 vs Owensville-33 at Union - Final | |
5:30 pm | Hazelwood West-50 at Hazelwood East-60 - Final | |
5:30 pm | Elsberry-41 vs Silex-40 at Bowling Green - Final | |
5:30 pm | Bowling Green-41 vs Clopton-44 at Bowling Green - Final | |
6:00 pm | Crossroads College Prep-27 at Principia-60 - Final | |
6:00 pm | Marquette-58 vs Lebanon-60 at Eldon - Final | |
6:00 pm | St. James-60 at Hermann-57 - Final | |
6:00 pm | Metro-39 vs Carnahan-71 at Cleveland - Final | |
6:00 pm | Normandy-68 at North Tech-78 - Final | |
6:00 pm | St. Louis Christian-59 at Miller Career-73 - Final | |
6:00 pm | Chamois-54 vs Blue Knights-36 at Hermann - Final | |
6:00 pm | Medicine and Bioscience-55 at McKinley-73 - Final | |
6:30 pm | Francis Howell North-49 vs Parkway North-47 at Fort Zumwalt North - Final | |
6:50 pm | North Callaway-67 vs Winfield-32 at Bowling Green - Final | |
6:50 pm | Van-Far-50 vs Louisiana-60 at Bowling Green - Final | |
7:00 pm | Affton-60 at Clayton-71 - Final | |
7:00 pm | St. Clair-50 vs Northwest Cedar Hill-37 at Union - Final | |
7:00 pm | Summit-55 at Oakville-47 - Final | |
7:00 pm | Cuba-38 at Sullivan-54 - Final | |
7:15 pm | Nokomis-29 vs Raymond Lincolnwood-33 at Morrisonville - Final | |
7:30 pm | Smith-Cotton-67 at Eldon-45 - Final | |
7:30 pm | Montgomery County-73 vs Warrenton-75 at Hermann - Final | |
7:30 pm | New Haven-44 vs Wright City-47 at Hermann - Final | |
9:00 pm | Fox-49 vs Eugene-71 at Eldon - Final |
Girls Basketball
Time | Event | Final |
---|---|---|
4:00 pm | Soldan-45 at Lindbergh-42 - Final | |
4:30 pm | Hogan Prep-35 vs California-75 at Eldon - Final | |
4:30 pm | Rosati-Kain-22 vs Whitfield-56 at Villa Duchesne - Final | |
4:30 pm | Belton-43 vs Carl Junction-69 at Lebanon - Final | |
4:30 pm | McKinley-53 at Cleveland-14 - Final | |
5:00 pm | Quincy Notre Dame-44 at Carrollton, Illinois-38 - Final | |
5:00 pm | Crosspoint Christian-47 at Tower Grove Christian-15 - Final | |
5:30 pm | Parkway Central-44 vs Sullivan-47 at Lindbergh - Final | |
5:30 pm | Principia-52 at Crossroads College Prep-14 - Final | |
6:00 pm | Carlinville-35 at Litchfield-41 - Final | |
6:00 pm | Gateway Science Academy-28 at Northwest Academy-37 - Final | |
6:00 pm | Hazelwood Central-30 at McCluer North-44 - Final | |
6:00 pm | Duchesne-30 at Nerinx Hall-65 - Final | |
6:00 pm | Hillsboro, Illinois at Piasa Southwestern | |
6:00 pm | Marion at Mounds Meridian | |
6:00 pm | Oakville-39 at Parkway South-54 - Final | |
6:00 pm | Sumner-47 at Normandy-14 - Final | |
6:00 pm | Fox-53 at Eldon-63 - Final | |
6:00 pm | Gillespie-46 at Greenville-53 - Final | |
6:00 pm | Medicine and Bioscience-24 at Gateway STEM-64 - Final | |
6:00 pm | St. Charles-42 vs St. Joseph Benton-38 at Lebanon - Final | |
6:00 pm | Notre Dame-48 vs Lutheran North-67 at Villa Duchesne - Final | |
6:00 pm | North Mac-31 at Nokomis-45 - Final | |
6:00 pm | Springfield Calvary-32 at Mount Olive-99 - Final | |
6:00 pm | Roxana at Vandalia | |
6:00 pm | Cape Girardeau Central-47 at Hillsboro-44 - Final | |
6:15 pm | Marissa-26 at New Athens-45 - Final | |
6:15 pm | Elkville Elverado-32 at Steeleville-43 - Final | |
6:15 pm | Dupo-16 at Valmeyer-34 - Final | |
6:15 pm | Centralia, Illinois-38 at Okawville-44 - Final | |
6:15 pm | Carbondale-56 at Mascoutah-33 - Final | |
6:30 pm | Brentwood-52 at Bayless-20 - Final | |
6:30 pm | Troy Buchanan-63 at Francis Howell North-43 - Final | |
6:30 pm | Hardin Calhoun-41 vs Civic Memorial-73 at Carrollton, Illinois - Final | |
7:00 pm | Jackson-48 vs MICDS-39 at Lindbergh - Final | |
7:00 pm | Fort Zumwalt North-44 at Liberty (Wentzville)-32 - Final | |
7:00 pm | Hazelwood East-27 at Hazelwood West-53 - Final | |
7:00 pm | Webster Groves-36 at Jefferson City-59 - Final | |
7:00 pm | Perryville-34 at Woodland-41 - Final | |
7:00 pm | Francis Howell Central-44 at Eureka-50 - Final | |
7:15 pm | Pana-48 at Staunton-54 - Final | |
7:30 pm | Edwardsville-61 at Belleville West-38 - Final | |
7:30 pm | Fox JV-25 vs North Tech-52 at Eldon - Final | |
7:30 pm | North County-50 at Ste. Genevieve-59 - Final | |
7:30 pm | East St. Louis-49 at Belleville East-60 - Final | |
7:30 pm | Highland-57 at Triad-33 - Final | |
7:30 pm | Helias-35 vs Parkway North-67 at Lebanon - Final | |
7:30 pm | Collinsville-56 at O'Fallon-47 - Final | |
7:30 pm | Mount Vernon, Illinois-40 at Althoff-70 - Final | |
7:30 pm | Waterloo-54 at Gibault-27 - Final | |
7:30 pm | Scott County Central vs St. Louis Patriots at Hillsboro | |
7:45 pm | Carlyle-37 at Breese Central-62 - Final | |
7:45 pm | Wesclin-44 at Red Bud-39 - Final | |
8:00 pm | West Central-50 vs Lebanon, Illinois-52 at Carrollton, Illinois - Final | |
9:00 pm | O'Fallon Christian-35 vs Marquette-52 at Eldon - Final | |
9:00 pm | Lee's Summit West-45 at Lebanon-69 - Final |
Girls Swimming
Time | Event | Final |
---|---|---|
4:00 pm | McCluer North at Parkway North | |
4:15 pm | Parkway South at Parkway Central | |
4:15 pm | John Burroughs at Ladue | |
4:15 pm | Lafayette at Parkway West |
Hockey
Time | Event | Final |
---|---|---|
6:30 pm | Lafayette-7 vs Parkway West-1 at Queeny Recreational Complex - Final | |
7:00 pm | Lindbergh vs Vianney at South County (Kennedy) | |
8:00 pm | CBC-4 vs Edwardsville-2 at Granite Rink - Final | |
8:15 pm | De Smet-5 vs Chaminade-0 at Queeny Recreational Complex - Final | |
9:00 pm | John Burroughs-2 vs MICDS-1 at Affton Rink - Final |
Wrestling
Time | Event | Final |
---|---|---|
4:00 pm | Wood River-11 at Jerseyville-63 - Final | |
6:00 pm | Litchfield-37 at Jerseyville-34 - Final | |
6:00 pm | East St. Louis at Edwardsville | |
6:00 pm | Belleville West at O'Fallon |