Boys Basketball
Time | Event | Final |
---|---|---|
10:30 am | Vianney-57 at O'Fallon-48 - Final | |
12:00 pm | Bloomington-75 vs Marian Catholic-69 at O'Fallon - Final | |
1:00 pm | Chicago Mount Carmel vs Nashville at Benton, Illinois | |
1:30 pm | Peoria Manual-51 vs Whitfield-57 at O'Fallon - Final | |
2:00 pm | Battle-48 at De Smet-72 - Final | |
3:30 pm | Maplewood-RH-58 vs Hayti-48 at Charleston - Final | |
4:15 pm | Elgin Larkin-62 vs Champaign Central-76 at O'Fallon - Final | |
4:30 pm | New Athens-40 at Father McGivney-30 - Final | |
4:30 pm | Union-40 vs Blair Oaks-74 at Helias - Final | |
5:45 pm | Bolingbrook-85 vs Belleville East-70 at O'Fallon - Final | |
6:00 pm | Herculaneum-52 at St. Pius X-51 - Final | |
6:15 pm | Steeleville-61 at Sparta-32 - Final | |
6:15 pm | Lebanon, Illinois-49 at Roxana-64 - Final | |
6:15 pm | Marissa-46 at Christ Our Rock-40 - Final | |
6:15 pm | Teutopolis-61 vs Centralia, Illinois-45 at Benton, Illinois - Final | |
6:30 pm | Jerseyville-28 at Mount Vernon, Illinois-32 - Final | |
7:00 pm | Mattoon-62 at Benton, Illinois-82 - Final | |
7:00 pm | Lutheran North-53 at Lutheran South-54 - Final | |
7:15 pm | Chicago Morgan Park-67 vs Webster Groves-75 at O'Fallon - Final | |
7:30 pm | Gateway STEM-54 at Collinsville-58 - Final | |
7:30 pm | Taylorville-60 at Pana-55 - Final | |
7:45 pm | Dupo-37 at Red Bud-66 - Final | |
7:45 pm | Mater Dei-41 at Breese Central-49 - Final | |
8:45 pm | Evanston Beacon Academy-86 vs Althoff-58 at O'Fallon - Final |
Girls Basketball
Time | Event | Final |
---|---|---|
3:00 am | Troy Buchanan-37 vs Blair Oaks-54 at Southern Boone - Final | |
10:15 am | Louisville Western-55 at Brussels-51 - Final | |
11:30 am | Springfield Lutheran-58 at Metro-East Lutheran-49 - Final | |
11:30 am | Kingston-24 vs North County-56 at Valley Caledonia - Final | |
12:00 pm | Francis Howell-35 vs Cor Jesu-47 at Webster Groves - Final | |
12:00 pm | Miller Career-46 vs Poplar Bluff-50 at Jackson - Final | |
12:00 pm | Union-47 vs University City-45 at Borgia - Final | |
1:30 pm | St. Joseph's-57 at Webster Groves-53 - Final | |
1:30 pm | Owensville-56 vs California-68 at Helias - Final | |
1:30 pm | Summit-48 vs Fort Zumwalt West-57 at Borgia - Final | |
1:30 pm | Freeburg-38 at Red Bud-29 - Final | |
3:00 pm | Centralia, Illinois-39 at Althoff-49 - Final | |
3:00 pm | Cardinal Ritter-52 vs Tolton-43 at Borgia - Final | |
3:00 pm | Washington-64 vs Rock Bridge-59 at Webster Groves - Final | |
4:30 pm | Pacific-42 at Jackson-34 - Final | |
4:30 pm | Borgia-43 vs Parkway South-63 at Borgia - Final | |
4:30 pm | Incarnate Word-69 vs Kirkwood-76 at Webster Groves - Final | |
5:00 pm | Mount Vernon, Illinois-40 at Taylorville-50 - Final | |
5:00 pm | Lutheran North-92 at Lutheran South-62 - Final | |
6:00 pm | Piasa Southwestern at Vandalia | |
7:00 pm | Herculaneum-65 at St. Pius X-46 - Final | |
7:30 pm | Civic Memorial-64 at Quincy Notre Dame-33 - Final |
Hockey
Time | Event | Final |
---|---|---|
6:30 pm | Whitfield-1 vs Fort Zumwalt East-6 at Rec Plex South - Final | |
7:30 pm | De Smet-2 vs SLUH-4 at Affton Rink - Final | |
7:45 pm | Fort Zumwalt South-7 vs Ladue-9 at Brentwood Ice Arena - Final | |
8:15 pm | MICDS-2 vs Francis Howell-4 at Rec Plex South - Final | |
8:45 pm | Webster Groves-1 vs Summit-10 at Webster Rink - Final | |
9:10 pm | Seckman-3 vs Westminster-3 at FSI Shark Tank - Final | |
9:15 pm | Timberland-3 vs Kirkwood-4 at Kirkwood Ice Arena - Final | |
9:15 pm | Edwardsville-6 vs CBC-1 at Affton Rink - Final | |
9:30 pm | John Burroughs-6 vs Duchesne-3 at Queeny Recreational Complex - Final |
Wrestling
Time | Event | Final |
---|---|---|
9:00 am | Seckman Invitational | |
9:00 am | Illinois 3A Granite City Regional | |
9:00 am | Illinois 1A Mount Olive Regional | |
9:00 am | University City Lion Classic | |
9:00 am | Illinois 2A Jerseyville Regional |