Baseball
Time | Event | Final |
---|---|---|
9:00 am | St. Louis Patriots-4 at Liberty (Wentzville)-9 - Final | |
9:00 am | Webster Groves-7 at Eureka-5 - Final | |
9:00 am | Summit-11 vs Clayton-0 at Shaw Park - Final | |
10:00 am | Gateway STEM-1 vs North County Christian-11 at Koch Park - Final | |
10:00 am | Salem-10 vs St. James-2 at Salem - Final | |
10:00 am | Freeburg-6 at Greenville-2 - Final | |
10:00 am | Highland-7 vs Windsor (Imperial)-1 at Busch Stadium - Final | |
10:00 am | Roxana-7 at Civic Memorial-12 - Final | |
10:00 am | South Central-7 at Valmeyer-10 - Final | |
10:00 am | Pinckneyville-13 at Waterloo-23 - Final | |
10:00 am | Belleville East-1 vs Columbia-2 at Eagleview Elementary - Final | |
10:00 am | Lebanon, Illinois at Woodlawn | |
11:00 am | Salem, Illinois at Charleston, Illinois | |
11:00 am | White Hall North Greene-1 at Wood River-17 - Final | |
11:00 am | Winfield-12 vs St. Louis Patriots-14 at Liberty (Wentzville) - Final | |
11:00 am | Alton-6 at McCluer North-3 - Final | |
11:00 am | Collinsville-1 vs Alton Marquette-4 at Gordon Moore Park - Final | |
11:00 am | Webster Groves-4 at Eureka-5 - Final | |
11:00 am | Grandview-2 at Perryville-20 - Final | |
11:00 am | Ozark-11 vs Lindbergh-0 at U.S. Baseball Park - Final | |
11:00 am | Oakville-12 at St. Mary's-9 - Final | |
11:00 am | Mascoutah-1 at Breese Central-10 - Final | |
11:30 am | MICDS-1 vs Summit-11 at Shaw Park - Final | |
12:00 pm | Roxana-4 at Civic Memorial-22 - Final | |
12:00 pm | Pinckneyville-0 at Waterloo-10 - Final | |
12:00 pm | Piasa Southwestern-5 vs Freeburg-12 at Greenville - Final | |
12:00 pm | Valmeyer-11 vs North Clay-6 at South Central - Final | |
12:00 pm | Belleville East-1 vs Mater Dei-11 at Eagleview Elementary - Final | |
1:00 pm | Triad-5 vs Nashville-6 at Busch Stadium - Final | |
1:00 pm | Oakville-0 at St. Mary's-1 - Final | |
1:00 pm | Mascoutah-14 at Breese Central-7 - Final | |
1:00 pm | Winfield-4 at Liberty (Wentzville)-9 - Final | |
1:00 pm | White Hall North Greene-1 at Wood River-26 - Final | |
1:30 pm | Alton-5 at McCluer North-8 - Final | |
1:30 pm | Francis Howell-4 vs Willard-8 at Joplin - Final | |
2:00 pm | MICDS-13 vs Clayton-3 at Shaw Park - Final | |
2:00 pm | Mater Dei-1 at Columbia-8 - Final | |
2:00 pm | Piasa Southwestern-13 at Greenville-3 - Final | |
2:00 pm | Salem, Illinois at Charleston, Illinois | |
3:00 pm | St. James-9 vs Iberia-1 at Salem - Final | |
3:30 pm | Lindbergh-9 vs Kickapoo-5 at U.S. Baseball Park - Final | |
4:00 pm | Francis Howell-11 at Joplin-2 - Final |
Boys Lacrosse
Time | Event | Final |
---|---|---|
11:00 am | Rock Bridge-3 vs Hazelwood Central-8 at St. Ferdinand Park - Final | |
12:00 pm | Clayton-5 at John Burroughs-15 - Final | |
1:00 pm | Francis Howell-11 at Hickman-10 - Final | |
2:00 pm | Belleville Township-1 at MICDS-21 - Final | |
3:00 pm | Lafayette-12 at Eureka-11 - Final |
Boys Track
Time | Event | Final |
---|---|---|
9:00 am | 14th Corey Siebert Invitational | |
9:00 am | Dale Collier Invitational |
Boys Volleyball
Time | Event | Final |
---|---|---|
8:00 am | Francis Howell North-0 vs Vianney-2 at Fort Zumwalt South - Final | |
8:00 am | CBC-1 at Fort Zumwalt South-1 - Final | |
8:00 am | O'Fallon-0 vs Francis Howell Central-2 at Fort Zumwalt South - Final | |
9:00 am | Francis Howell Central-2 at Fort Zumwalt South-0 - Final | |
9:00 am | Eureka-0 vs Marquette-2 at Parkway Central - Final | |
9:00 am | St. Mary's-2 vs Northwest Cedar Hill-0 at Fort Zumwalt South - Final | |
9:00 am | Parkway South-2 vs De Smet-1 at Parkway Central - Final | |
9:00 am | Parkway West-0 vs Oakville-2 at Parkway Central - Final | |
9:00 am | CBC-0 vs O'Fallon-2 at Fort Zumwalt South - Final | |
9:00 am | O'Fallon Christian-0 vs Pattonville-2 at Parkway Central - Final | |
9:45 am | Northwest Cedar Hill-0 vs Francis Howell North-2 at Fort Zumwalt South - Final | |
9:45 am | St. Mary's-0 vs Vianney-2 at Fort Zumwalt South - Final | |
10:00 am | Parkway South-0 vs Lafayette-2 at Parkway Central - Final | |
10:00 am | Pattonville-1 at Parkway Central-2 - Final | |
10:00 am | Marquette-2 vs Kirkwood-0 at Parkway Central - Final | |
10:00 am | Oakville-1 vs Fort Zumwalt West-2 at Parkway Central - Final | |
10:30 am | CBC-0 vs Francis Howell Central-2 at Fort Zumwalt South - Final | |
10:30 am | O'Fallon-1 at Fort Zumwalt South-0 - Final | |
11:00 am | Marquette-2 vs Fort Zumwalt West-1 at Parkway Central - Final | |
11:00 am | O'Fallon Christian-2 vs De Smet-0 at Parkway Central - Final | |
11:00 am | Lafayette-2 at Parkway Central-0 - Final | |
11:00 am | Ritenour-0 vs Parkway West-2 at Parkway Central - Final | |
11:15 am | Northwest Cedar Hill-0 vs Vianney-2 at Fort Zumwalt South - Final | |
11:15 am | St. Mary's-2 vs Francis Howell North-0 at Fort Zumwalt South - Final | |
12:00 pm | Parkway West-1 vs Eureka-2 at Parkway Central - Final | |
12:00 pm | Pattonville-2 vs Parkway South-0 at Parkway Central - Final | |
12:00 pm | De Smet-2 vs Ritenour-0 at Parkway Central - Final | |
12:00 pm | Kirkwood-2 vs Oakville-0 at Parkway Central - Final | |
1:00 pm | Fort Zumwalt West-0 at Parkway Central-2 - Final | |
1:00 pm | Marquette-0 vs Lafayette-2 at Parkway Central - Final | |
1:00 pm | Eureka-2 vs O'Fallon Christian-0 at Parkway Central - Final | |
1:00 pm | Parkway West-1 vs De Smet-2 at Parkway Central - Final | |
1:30 pm | Vianney-2 vs O'Fallon-1 at Fort Zumwalt South - Final | |
1:30 pm | St. Mary's-0 vs Francis Howell Central-2 at Fort Zumwalt South - Final | |
2:00 pm | Oakville-1 vs Parkway South-2 at Parkway Central - Final | |
2:00 pm | Pattonville-2 vs Kirkwood-0 at Parkway Central - Final | |
2:30 pm | Vianney-2 vs Francis Howell Central-0 at Fort Zumwalt South - Final |
Girls Lacrosse
Time | Event | Final |
---|---|---|
9:00 am | Incarnate Word-8 at Francis Howell North-7 - Final | |
10:00 am | Columbia, Mo.-5 vs Incarnate Word-11 at Francis Howell North - Final | |
11:00 am | Columbia, Mo.-2 at Francis Howell North-14 - Final |
Girls Soccer
Time | Event | Final |
---|---|---|
12:00 am | Burlington, Iowa-4 vs Rosati-Kain-7 at Hannibal - Final | |
12:00 am | Maryville-0 vs Rosati-Kain-5 at Hannibal - Final | |
12:00 am | Ritenour-4 vs Maplewood-RH-2 at Hillsboro - Final | |
9:45 am | Timberland-4 vs Glendale-2 at Kickapoo - Final | |
10:00 am | Camdenton-7 vs Winfield-1 at Moberly - Final | |
10:00 am | Father McGivney-1 vs Springfield Southeast-0 at Mater Dei - Final | |
11:00 am | Rolla-3 at Hazelwood Central-0 - Final | |
11:00 am | Hillsboro-2 at Perryville-0 - Final | |
12:00 pm | Granite City-0 at Normal Community-5 - Final | |
12:00 pm | Breese Central-1 vs Murphysboro-2 at Mater Dei - Final | |
1:30 pm | Oakville-1 at Cor Jesu-5 - Final | |
2:00 pm | Highland-1 at Mater Dei-0 - Final | |
3:00 pm | Cape Girardeau Central-1 vs St. Clair-0 at Hillsboro - Final | |
3:00 pm | Timberland-0 vs Kearney-1 at Kickapoo - Final | |
4:30 pm | St. Louis Patriots-0 at Principia-10 - Final |
Girls Track
Time | Event | Final |
---|---|---|
9:00 am | 14th Corey Siebert Invitational | |
9:00 am | Dale Collier Invitational |
Spring Softball
Time | Event | Final |
---|---|---|
12:00 am | Mascoutah-8 at Greenville-9 - Final | |
12:00 am | Mascoutah-4 vs Newton-1 at Greenville - Final | |
9:00 am | Jerseyville-13 at Brussels-0 - Final | |
10:00 am | Chester-10 at Freeburg-0 - Final | |
10:00 am | Alton-4 at Brussels-3 - Final | |
10:00 am | Columbia-2 at O'Fallon-0 - Final | |
10:00 am | Rochester-4 at Edwardsville-6 - Final | |
10:00 am | Lebanon, Illinois-0 at Red Bud-10 - Final | |
11:00 am | Lebanon, Illinois-7 at Red Bud-11 - Final | |
11:00 am | Belleville East-4 at Murphysboro-3 - Final | |
11:00 am | Nashville-23 at Mount Vernon, Illinois-9 - Final | |
11:00 am | Gibault-1 at Roxana-16 - Final | |
12:00 pm | Sacred Heart-Griffin JV-8 vs Columbia-11 at O'Fallon - Final | |
12:00 pm | Mascoutah-14 vs Breese Central-2 at Greenville - Final | |
12:00 pm | Rochester-1 at Edwardsville-16 - Final | |
12:00 pm | Du Quoin-6 vs Mater Dei-4 at Johnston City - Final | |
12:00 pm | Alton-13 vs Jerseyville-5 at Brussels - Final | |
12:00 pm | Chester-7 at Freeburg-0 - Final | |
1:00 pm | Woodlawn-4 at Belleville East-8 - Final | |
1:00 pm | Gibault-1 at Roxana-9 - Final | |
1:05 pm | Breese Central-4 vs Newton-5 at Greenville - Final | |
2:00 pm | Sacred Heart-Griffin-13 at O'Fallon-7 - Final | |
2:00 pm | Mater Dei-2 at Johnston City-5 - Final | |
2:00 pm | Breese Central-14 at Greenville-5 - Final | |
2:00 pm | Alton Marquette-2 at Gillespie-0 - Final |
Water Polo
Time | Event | Final |
---|---|---|
2:30 am | Fort Zumwalt West-5 vs SLAP-11 at John Burroughs - Final | |
8:30 am | Clayton-12 vs Summit-1 at John Burroughs - Final | |
9:30 am | SLAP-11 at John Burroughs-2 - Final | |
10:30 am | Fort Zumwalt West-9 vs Eureka-7 at John Burroughs - Final | |
12:30 pm | Parkway South-12 vs Lafayette-2 at John Burroughs - Final | |
1:30 pm | Summit-2 at John Burroughs-12 - Final | |
2:30 pm | Eureka-6 vs Lafayette-8 at John Burroughs - Final | |
3:25 pm | Clayton-5 vs Parkway South-4 at John Burroughs - Final |