Baseball
Time | Event | Final |
---|---|---|
6:30 am | Hancock-11 vs Crossroads College Prep-0 at Brentwood - Final | |
4:00 pm | Carnahan-1 vs Gateway STEM-16 at Cool Papa Bell Field - Final | |
4:00 pm | Jefferson-10 at Herculaneum-0 - Final | |
4:00 pm | Crystal City-1 vs St. Vincent-11 at Perryville City Park - Final | |
4:00 pm | Mount Zion-1 vs Alton-8 at Busch Stadium - Final | |
4:00 pm | Madison, Illinois-1 at Metro-East Lutheran-14 - Final | |
4:00 pm | Vashon-10 vs Miller Career-3 at Ozzie Smith Park - Final | |
4:00 pm | Sumner vs Cleveland at Fairgrounds #1 | |
4:15 pm | Highland-7 at Triad-9 - Final | |
4:15 pm | Trinity-4 vs Brentwood-5 at Brentwood Park - Final | |
4:15 pm | St. Dominic-5 at Lutheran St. Charles-8 - Final | |
4:15 pm | Francis Howell-0 at Fort Zumwalt West-3 - Final | |
4:15 pm | Gibault-7 at Belleville East-9 - Final | |
4:15 pm | Civic Memorial-8 at Waterloo-7 - Final | |
4:15 pm | Winfield-2 at St. Charles-3 - Final | |
4:15 pm | Jerseyville-2 at Mascoutah-4 - Final | |
4:15 pm | Webster Groves-3 at Summit-4 - Final | |
4:15 pm | Francis Howell North-9 at Timberland-8 - Final | |
4:15 pm | St. Charles West-9 at Orchard Farm-3 - Final | |
4:15 pm | John Burroughs-2 at Westminster-8 - Final | |
4:15 pm | Pattonville-11 at Ritenour-4 - Final | |
4:15 pm | Cardinal Ritter-0 at St. Mary's-18 - Final | |
4:15 pm | Fort Zumwalt East-2 at Fort Zumwalt North-0 - Final | |
4:15 pm | Mehlville-1 at Chaminade-5 - Final | |
4:15 pm | Francis Howell Central-2 at Troy Buchanan-3 - Final | |
4:15 pm | Kirkwood-0 at Parkway North-3 - Final | |
4:15 pm | Duchesne-11 at O'Fallon Christian-6 - Final | |
4:15 pm | Sullivan-3 at Valley Park-7 - Final | |
4:15 pm | Holt-5 at Liberty (Wentzville)-1 - Final | |
4:15 pm | Borgia-18 at Kennedy-0 - Final | |
4:30 pm | Chester-3 at New Athens-4 - Final | |
4:30 pm | Kingston-2 vs Valle Catholic-21 at Alumni Field Ste. Gen. - Final | |
4:30 pm | Wesclin-24 at Dupo-0 - Final | |
4:30 pm | Breese Central at Mount Vernon | |
4:30 pm | Festus-3 at Seckman-4 - Final | |
4:30 pm | Farmington-5 at Union-4 - Final | |
4:30 pm | Mount Olive-2 at Raymond Lincolnwood-13 - Final | |
4:30 pm | Steeleville-0 at Du Quoin-2 - Final | |
4:30 pm | Collinsville-9 at Mater Dei-13 - Final | |
4:30 pm | Alton Marquette-11 at Hillsboro, Illinois-1 - Final | |
4:30 pm | Fort Zumwalt South-11 vs Washington-4 at Ronsick Field (Washington) - Final | |
4:30 pm | Staunton-10 at Roxana-2 - Final | |
4:30 pm | Lutheran South-0 at MICDS-8 - Final | |
4:30 pm | Freeburg-21 at Okawville-8 - Final | |
4:30 pm | Nokomis at Litchfield | |
4:30 pm | Newburg-2 at St. James-12 - Final | |
4:30 pm | Bunker Hill at Mulberry Grove | |
6:20 pm | Metro-17 vs Northwest Academy-1 at Cool Papa Bell Field - Final |
Boys Lacrosse
Time | Event | Final |
---|---|---|
5:30 pm | Seckman-10 vs Parkway South-7 at Parkway South MS - Final | |
7:00 pm | Fox-4 vs Clayton-12 at Gay Field - Final | |
8:00 pm | Westminster-1 at Eureka-16 - Final |
Boys Spring Golf
Time | Event | Final |
---|---|---|
3:30 am | St. Mary's vs Trinity at Eagle Springs | |
3:00 pm | Pattonville-150 vs Ritenour-207 at St. Ann GC - Final | |
3:00 pm | St. Charles-165 vs Winfield-228 at Sun Valley - Final | |
3:30 pm | Holt at Fort Zumwalt East | |
3:30 pm | Northwest Cedar Hill-300 vs Lindbergh-257 at Tapawingo GC - Final | |
3:30 pm | Chaminade-220 vs SLUH-210 at Norman K. Probstein - Final | |
3:30 pm | Timberland vs Francis Howell at Whitmoor | |
3:30 pm | Windsor (Imperial) at Festus | |
3:30 pm | Oakville vs Webster Groves at Sunset Hills Golf Course | |
3:50 pm | Ladue-157 vs Clayton-173 at Gateway National GC - Final | |
4:00 pm | Kirkwood-157 vs Clayton-173 at Gateway National GC - Final | |
4:00 pm | O'Fallon Christian vs.St. Dominic vs.St. Mary's | |
4:00 pm | St. Clair at Sullivan | |
4:30 pm | Hermann vs Owensville at Owensville CC |
Boys Tennis
Time | Event | Final |
---|---|---|
12:00 am | Belleville West-7 at Granite City-2 - Final | |
3:00 pm | Francis Howell Doubles Tournament | |
3:30 pm | Holt at Fort Zumwalt East | |
3:30 pm | Edwardsville-9 at Collinsville-0 - Final | |
4:00 pm | Metro vs McKinley at Tandy Pk. | |
4:00 pm | Vianney at Oakville | |
4:00 pm | Chaminade at Alton | |
4:00 pm | Webster Groves-8 at Parkway North-1 - Final | |
4:00 pm | Summit-8 at Pattonville-1 - Final |
Boys Track
Time | Event | Final |
---|---|---|
3:00 pm | Nix Relays | |
4:00 pm | Kirkwood Throwers Invitational |
Boys Volleyball
Time | Event | Final |
---|---|---|
4:30 pm | SLUH-2 at O'Fallon-1 - Final | |
4:30 pm | Althoff-0 at Belleville West-2 - Final | |
5:00 pm | DuBourg-0 at Lutheran South-2 - Final | |
5:00 pm | Chaminade-0 at De Smet-2 - Final | |
5:15 pm | Mehlville-0 at CBC-2 - Final | |
5:15 pm | Duchesne-2 at Westminster-0 - Final | |
5:30 pm | Affton-2 at Northwest Cedar Hill-0 - Final | |
5:30 pm | Fort Zumwalt West-0 at Kirkwood-2 - Final | |
6:00 pm | Pattonville-2 at Lutheran St. Charles-0 - Final | |
6:00 pm | Eureka at Vianney |
Girls Lacrosse
Time | Event | Final |
---|---|---|
4:00 pm | Incarnate Word-5 at Whitfield-15 - Final | |
4:15 pm | Parkway West-4 at Eureka-13 - Final | |
4:15 pm | Marquette-8 at Ladue-10 - Final | |
4:15 pm | Clayton-14 at Ursuline-4 - Final | |
4:15 pm | O'Fallon-19 at Villa Duchesne-10 - Final | |
4:15 pm | MICDS-14 at John Burroughs-4 - Final | |
4:15 pm | Westminster-7 at St. Joseph's-8 - Final | |
5:30 pm | Nerinx Hall-7 at Summit-11 - Final | |
6:00 pm | Webster Groves-3 at Lafayette-12 - Final | |
7:00 pm | Francis Howell Central-13 at Belleville Township-5 - Final |
Girls Soccer
Time | Event | Final |
---|---|---|
4:00 pm | St. Joseph's-3 at Cor Jesu-2 - Final | |
4:00 pm | Lift for Life-5 at North Tech-3 - Final | |
4:00 pm | Gateway Science Academy-0 at Notre Dame JV-4 - Final | |
4:00 pm | Brentwood-0 at Maplewood-RH-3 - Final | |
4:15 pm | Westminster-0 at Ladue-1 - Final | |
4:15 pm | Incarnate Word-2 at Visitation-4 - Final | |
4:15 pm | Lutheran North-0 at John Burroughs-10 - Final | |
4:15 pm | Clayton-0 at Pattonville-5 - Final | |
4:30 pm | Crossroads College Prep-0 at Warrenton-0 - Final | |
4:30 pm | Roxana-4 at Father McGivney-0 - Final | |
4:30 pm | Wood River-1 vs Alton Marquette-0 at Gordon Moore Park - Final | |
4:30 pm | Metro-East Lutheran-1 at Gillespie-5 - Final | |
5:00 pm | St. Dominic-7 vs Rosati-Kain-0 at St. Mary's - Final | |
5:00 pm | Festus-0 at St. Vincent-6 - Final | |
5:00 pm | Union-4 at Sullivan-1 - Final | |
5:00 pm | St. Clair-10 at Belle-0 - Final | |
6:00 pm | Lindbergh-1 at Pacific-0 - Final | |
6:00 pm | Jackson-0 at Seckman-1 - Final | |
6:00 pm | Oakville-4 at Northwest Cedar Hill-2 - Final | |
6:00 pm | Whitfield-0 at Parkway West-10 - Final | |
6:00 pm | Farmington-3 at Cape Girardeau Central-1 - Final | |
6:00 pm | Washington-3 at Holt-0 - Final |
Girls Track
Time | Event | Final |
---|---|---|
4:00 pm | Nix Relays | |
4:00 pm | Mascoutah Invitational | |
4:15 pm | Public High League Meet |
Spring Softball
Time | Event | Final |
---|---|---|
4:00 pm | Mater Dei-12 at Breese Central-0 - Final | |
4:00 pm | Granite City-1 at Wood River-2 - Final | |
4:15 pm | Triad-0 at Highland-1 - Final | |
4:15 pm | Waterloo-16 at Civic Memorial-11 - Final | |
4:15 pm | Althoff-0 at Belleville West-10 - Final | |
4:30 pm | Wesclin-5 at Dupo-7 - Final | |
4:30 pm | Valmeyer-8 at Metro-East Lutheran-6 - Final | |
4:30 pm | Mascoutah-1 at Jerseyville-0 - Final | |
4:30 pm | Hillsboro, Illinois-0 at Alton Marquette-3 - Final | |
4:30 pm | Steeleville-8 at Du Quoin-2 - Final | |
4:30 pm | Gibault-0 vs Collinsville-10 at Collinsville Sports Complex - Final | |
4:30 pm | Staunton-15 at Roxana-9 - Final | |
4:30 pm | Edwardsville-23 at East St. Louis-0 - Final | |
4:30 pm | Freeburg-13 at Okawville-0 - Final | |
4:30 pm | Nokomis at Litchfield | |
4:30 pm | Chester-12 at New Athens-5 - Final | |
4:30 pm | Mount Olive-2 at Morrisonville-1 - Final | |
4:30 pm | Alton-16 at Cahokia-0 - Final | |
5:00 pm | Hardin Calhoun-14 at Brussels-0 - Final |
Water Polo
Time | Event | Final |
---|---|---|
4:30 pm | Parkway South-19 at Mehlville-5 - Final | |
5:30 pm | Pattonville-4 at Lindbergh-18 - Final | |
5:30 pm | Oakville-4 at Eureka-6 - Final |