Baseball
Time | Event | Final |
---|---|---|
4:15 pm | St. Dominic-2 at Troy Buchanan-6 - Final | |
4:15 pm | CBC at Triad | |
4:30 pm | Cardinal Ritter vs Normandy at Lucas Crossing | |
4:30 pm | Okawville at Steeleville | |
4:30 pm | Vandalia at Gillespie | |
4:30 pm | Greenville at Litchfield | |
4:30 pm | Carlyle at Wood River | |
5:00 pm | Van-Far at Louisiana | |
6:00 pm | Grandview-6 vs Herculaneum-16 at GCS Ballpark - Final | |
7:00 pm | Mascoutah-5 vs Alton Marquette-6 at Marion - Final |
Boys Lacrosse
Time | Event | Final |
---|---|---|
5:00 pm | Parkway South-3 at Marquette-16 - Final | |
7:00 pm | MICDS-16 at Webster Groves-10 - Final | |
7:15 pm | Summit-3 at Lafayette-16 - Final | |
7:30 pm | Belleville Township-10 at Seckman-12 - Final |
Boys Spring Golf
Time | Event | Final |
---|---|---|
3:45 pm | Priory vs John Burroughs at Forest Park | |
3:45 pm | Vianney vs SLUH at Tapawingo GC |
Boys Tennis
Time | Event | Final |
---|---|---|
1:00 pm | Tiger Duals Tournament | |
3:00 pm | Pitchford Invitational | |
3:30 pm | St. Charles at Francis Howell Central | |
4:00 pm | Parkway West-5 at SLUH-4 - Final | |
4:00 pm | Whitfield at Summit | |
4:15 pm | MICDS at Priory | |
4:15 pm | Ladue at Lafayette |
Boys Track
Time | Event | Final |
---|---|---|
3:00 pm | Poplar Bluff Invitational | |
3:30 pm | Warrenton Invitational | |
3:30 pm | Freeman Invitational-Blue Division | |
3:30 pm | Triad Invitational | |
4:00 pm | Freeman Invitational-Orange Division | |
4:15 pm | Jim Schmuck Invitational |
Boys Volleyball
Time | Event | Final |
---|---|---|
5:30 am | Parkway Central at Fox | |
4:00 pm | Lutheran South at Cape Notre Dame | |
4:15 pm | SLUH-2 at CBC-0 - Final | |
5:15 pm | Westminster-0 at Webster Groves-2 - Final | |
5:30 pm | Parkway South-2 at Parkway West-0 - Final | |
5:30 pm | Fort Zumwalt North-2 at Parkway North-1 - Final | |
5:30 pm | Summit-2 at Seckman-0 - Final | |
6:00 pm | Borgia-1 at Ritenour-2 - Final | |
7:15 pm | Joliet Catholic-1 vs Edwardsville-2 at Lincoln-Way East - Final |
Girls Lacrosse
Time | Event | Final |
---|---|---|
5:30 am | St. Joseph's-11 at Louisville Mercy-10 - Final | |
4:15 pm | Ladue-10 at Lafayette-8 - Final | |
6:00 pm | Westminster-12 vs Odham County (Ky.)-9 at Louisville Mercy - Final |
Girls Soccer
Time | Event | Final |
---|---|---|
7:30 am | Hazelwood West at Orchard Farm | |
10:00 am | St. Charles North-3 vs Visitation-0 at Burlington, Iowa - Final | |
10:30 am | Collinsville-1 vs St. Thomas Aquinas-2 at Burlington, Iowa - Final | |
2:00 pm | Osage-1 vs Hillsboro-4 at Osage - Final | |
3:00 pm | Timberland-4 vs Duchesne-3 at St. Dominic - Final | |
3:30 pm | Granite City-5 vs Bay Port (Wis.)-1 at Burlington, Iowa - Final | |
4:00 pm | Owensville-0 vs Pacific-4 at Union - Final | |
4:00 pm | Bayless-1 at Hancock-0 - Final | |
4:15 pm | North Tech-0 at University City-10 - Final | |
4:15 pm | MICDS-0 at Westminster-7 - Final | |
4:15 pm | Clayton-2 at Parkway North-1 - Final | |
4:30 pm | Greenville at Pana | |
4:30 pm | John Burroughs-0 at Principia-6 - Final | |
5:00 pm | Belleville West-9 vs Marian Catholic-0 at Champaign Centennial - Final | |
5:00 pm | Warrenton-1 at Sullivan-2 - Final | |
5:00 pm | St. Clair at St. Louis Patriots | |
5:00 pm | Gillespie-0 at Carlinville-8 - Final | |
5:00 pm | Francis Howell North-3 vs O'Fallon-1 at St. Dominic - Final | |
5:15 pm | Quincy-0 vs Columbia-2 at Burlington, Iowa - Final | |
5:45 pm | Borgia-0 vs Washington-3 at Union - Final | |
6:00 pm | Fort Zumwalt North-1 at Holt-2 - Final | |
6:00 pm | Parkway South-2 at Parkway West-1 - Final | |
6:00 pm | St. Charles-2 at Winfield-0 - Final | |
6:00 pm | Kirkwood-0 at Fox-1 - Final | |
6:00 pm | Seckman-0 at Lindbergh-4 - Final | |
7:00 pm | Francis Howell Central-0 vs Ursuline-0 at St. Dominic - Final | |
7:30 pm | Troy Buchanan-2 at Union-0 - Final | |
9:00 pm | Fort Zumwalt West-2 at St. Dominic-4 - Final |
Girls Track
Time | Event | Final |
---|---|---|
3:30 pm | Warrenton Invitational | |
3:30 pm | Freeman Invitational | |
4:00 pm | Eureka Kimball/Wintermeyer Invitational | |
4:00 pm | Collinsville Invitational |
Spring Softball
Time | Event | Final |
---|---|---|
4:30 pm | Nokomis at Decatur MacArthur | |
4:30 pm | Okawville at Steeleville |
Water Polo
Time | Event | Final |
---|---|---|
4:00 pm | Parkway Central-1 at Lindbergh-9 - Final | |
4:30 pm | Oakville-7 at Summit-4 - Final | |
4:55 pm | De Smet-5 vs Ladue-9 at Lindbergh - Final | |
5:30 pm | Parkway North-10 vs Eureka-4 at Summit - Final | |
5:50 pm | Chicago St. Patrick-5 vs Parkway South-8 at Lindbergh - Final | |
6:30 pm | CBC-6 vs Fort Zumwalt West-10 at Summit - Final | |
6:45 pm | Parkway Central-10 vs Kirkwood-8 at Lindbergh - Final | |
7:30 pm | Mehlville-3 vs John Burroughs-14 at Summit - Final | |
7:40 pm | Pattonville-3 vs De Smet-14 at Lindbergh - Final | |
8:35 pm | Cincinnati St. Xavier-15 vs MICDS-0 at Lindbergh - Final |