Baseball
Time | Event | Final |
---|---|---|
5:30 am | Clayton-1 vs Westminster-7 at Shaw Park - Final | |
12:00 pm | Festus-2 at Sikeston-11 - Final | |
2:00 pm | Vianney-3 at Marquette-2 - Final | |
4:00 pm | Monett-0 at Aurora-5 - Final | |
4:00 pm | St. Mary's-0 at Lutheran South-10 - Final | |
4:00 pm | Lee's Summit-15 at Blue Springs South-4 - Final | |
4:00 pm | Fort Zumwalt West-3 at Fort Zumwalt North-2 - Final | |
4:00 pm | Parkway North-1 vs Hazelwood Central-0 at Parkway North - Final | |
4:30 pm | Summit-1 at Poplar Bluff-2 - Final | |
5:00 pm | Webb City-0 at Kickapoo-5 - Final | |
5:00 pm | Mid-Buchanan-4 at Lawson-3 - Final | |
5:00 pm | Maryville-1 at Smithville-7 - Final | |
5:00 pm | Bolivar-0 at Helias-10 - Final | |
5:00 pm | Platte County-9 at Liberty North-1 - Final | |
6:00 pm | Pembroke Hill-5 at Pleasant Hill-6 - Final | |
6:00 pm | Sturgeon-0 at Canton-10 - Final | |
6:00 pm | Willard-3 vs Jefferson City-6 at Vivion Field - Final |
Boys Lacrosse
Time | Event | Final |
---|---|---|
5:00 pm | SLUH-8 vs MICDS-12 at Lindenwood University - Final | |
7:30 pm | Francis Howell-6 vs Kirkwood-8 at Lindenwood University - Final |
Boys Volleyball
Time | Event | Final |
---|---|---|
4:00 pm | Marquette-0 vs SLUH-2 at Webster Groves - Final | |
5:15 pm | Duchesne-0 vs Parkway Central-2 at Webster Groves - Final | |
5:30 pm | Gibault-0 vs O'Fallon-2 at Belleville East - Final | |
5:30 pm | Granite City-0 vs Edwardsville-2 at Granite City - Final | |
6:30 pm | Vianney-1 vs Lafayette-2 at Webster Groves - Final | |
6:30 pm | Metro-East Lutheran-0 vs Belleville West-2 at Granite City - Final | |
6:30 pm | Althoff-2 at Belleville East-1 - Final | |
7:45 pm | St. Mary's-2 vs Chaminade-1 at Webster Groves - Final |
Girls Soccer
Time | Event | Final |
---|---|---|
4:30 pm | Visitation-0 vs Webster Groves-1 at Selma Field - Final | |
4:30 pm | Incarnate Word-0 at MICDS-1 - Final | |
4:30 pm | Waterloo-0 at Chatham Glenwood-1 - Final | |
5:00 pm | Neosho-0 at Bolivar-5 - Final | |
5:00 pm | Columbia-0 at Quincy Notre Dame-1 - Final | |
5:00 pm | Notre Dame de Sion-1 vs Helias-0 at Art Firley Soccer Complex - Final | |
6:00 pm | Hillsboro-0 at Cape Girardeau Central-1 - Final | |
6:00 pm | Kickapoo-0 at Rock Bridge-2 - Final | |
6:00 pm | Troy Buchanan-1 at Fort Zumwalt West-4 - Final | |
6:00 pm | Glendale-0 at Washington-3 - Final | |
6:00 pm | Kearney-2 at Grain Valley-1 - Final | |
6:00 pm | Collinsville-2 at Edwardsville-1 - Final | |
6:00 pm | Francis Howell Central-5 at McCluer North-0 - Final | |
6:00 pm | St. Dominic-0 at Fort Zumwalt South-1 - Final | |
6:00 pm | St. Teresa's-1 at Lee's Summit North-4 - Final | |
6:00 pm | Eureka-4 at Jackson-1 - Final | |
6:00 pm | Lee's Summit West-4 at Nixa-0 - Final | |
6:00 pm | St. Joseph's-4 at Oakville-1 - Final | |
6:00 pm | Park Hill-1 at Liberty (KC)-0 - Final | |
6:30 pm | Rochester-0 vs Triad-3 at Chatham Glenwood - Final |
Spring Softball
Time | Event | Final |
---|---|---|
4:30 pm | Mounds Meridian-1 at Flora-11 - Final | |
4:30 pm | Civic Memorial-2 at Highland-8 - Final | |
4:30 pm | Mount Vernon, Illinois-0 vs Herrin-5 at Mount Vernon, Illinois - Final | |
4:30 pm | Woodlawn-9 vs New Athens-10 at Marissa - Final | |
4:30 pm | Gillespie-1 vs Tri-City-5 at Williamsville - Final | |
4:30 pm | Mascoutah-2 vs Columbia-12 at Freeburg - Final | |
4:30 pm | Belleville East-10 vs Springfield, Illinois-0 at Sacred Heart-Griffin JV - Final | |
6:30 pm | Casey-Westfield-2 vs Mater Dei-1 at Flora - Final | |
6:30 pm | Alton-6 at Sacred Heart-Griffin JV-9 - Final |