Baseball
Time | Event | Final |
---|---|---|
2:00 am | Jefferson-3 vs St. Charles-7 at Palmyra - Final | |
4:00 am | St. Charles-6 at Palmyra-8 - Final | |
8:00 am | Fort Zumwalt North-10 vs Hazelwood West-2 at Ozzie Smith Park - Final | |
9:00 am | Washington-4 at Kirkwood-7 - Final | |
9:00 am | Holt-1 at Borgia-3 - Final | |
9:00 am | Rockridge-0 vs Troy Buchanan-10 at Quincy Notre Dame - Final | |
9:00 am | Francis Howell North-2 at Lafayette-12 - Final | |
9:00 am | Hazelwood Central-1 at Fort Zumwalt East-0 - Final | |
9:30 am | Grandview-0 at Herculaneum-10 - Final | |
10:00 am | Brussels at Lebanon, Illinois | |
10:00 am | Columbia-1 at Triad-7 - Final | |
10:00 am | Francis Howell-4 at Fort Zumwalt South-2 - Final | |
10:00 am | Parkway North-4 at Ritenour-1 - Final | |
10:00 am | Mascoutah-9 vs Valmeyer-8 at O'Fallon - Final | |
10:00 am | Valley Park-6 at Orchard Farm-7 - Final | |
10:00 am | Mater Dei-0 at Waterloo-3 - Final | |
10:00 am | Fox-0 at Oakville-7 - Final | |
10:00 am | Freeburg-12 at New Athens-13 - Final | |
10:00 am | Winfield-4 at St. Charles West-8 - Final | |
10:00 am | Pittsfield-8 at Jerseyville-13 - Final | |
10:00 am | Tolton Catholic-4 at St. Mary's-14 - Final | |
10:00 am | Piasa Southwestern-8 at Hardin Calhoun-1 - Final | |
10:00 am | Normal University High-4 vs O'Fallon-5 at Blazier Field - Final | |
10:00 am | Marquette-1 at Fort Zumwalt West-2 - Final | |
10:00 am | Pacific-3 at De Soto-5 - Final | |
10:00 am | Sprg. Sacred Heart Griffin-13 vs Collinsville-6 at Fletcher Field - Final | |
10:00 am | Parkway Central-1 vs Summit-6 at Parkway Central - Final | |
10:00 am | Nokomis at Auburn | |
10:00 am | Lockport-2 vs Highland-11 at Edwardsville - Final | |
10:30 am | St. Louis Patriots-3 vs Fort Worth Riders-4 at Auburndale, FL - Final | |
11:00 am | John Burroughs-5 at Ladue-3 - Final | |
11:00 am | Lutheran St. Charles-4 at O'Fallon Christian-0 - Final | |
11:00 am | Seckman-8 vs Hazelwood West-4 at Fort Zumwalt North - Final | |
11:00 am | Lindbergh-1 at Lafayette-11 - Final | |
11:00 am | Madison, Illinois-1 at Wood River-12 - Final | |
11:00 am | Whitfield-1 vs Lutheran North-3 at Principia - Final | |
11:00 am | Centralia, Illinois-0 at Carlyle-10 - Final | |
11:00 am | Troy Buchanan-7 at Quincy Notre Dame-0 - Final | |
11:00 am | Wesclin-1 at Okawville-3 - Final | |
11:00 am | Chatham Glenwood-2 vs Edwardsville-0 at Tom Pile Field - Final | |
11:00 am | Hermann-1 at Warrenton-2 - Final | |
11:00 am | De Smet at Cape Notre Dame | |
11:30 am | Priory-2 vs Hazelwood Central-1 at Fort Zumwalt East - Final | |
11:30 am | Kirkwood vs Washington at Ronsick Field (Washington) | |
12:00 pm | Mater Dei-0 at Waterloo-10 - Final | |
12:00 pm | Chaminade-10 vs Tolton Catholic-9 at St. Mary's - Final | |
12:00 pm | Lincoln-12 at Vienna-5 - Final | |
12:00 pm | Parkway West-3 at Hickman-10 - Final | |
12:00 pm | Sprg. Sacred Heart Griffin-11 vs Collinsville-2 at Fletcher Field - Final | |
12:00 pm | Lutheran South-4 vs Holt-7 at Borgia - Final | |
12:00 pm | Francis Howell-3 at Fort Zumwalt South-10 - Final | |
12:15 pm | Eureka-2 vs Summit-5 at Parkway Central - Final | |
12:30 pm | Perryville-15 vs Pacific-5 at De Soto - Final | |
12:30 pm | Duchesne-5 at Orchard Farm-2 - Final | |
12:30 pm | Marquette-2 at Fort Zumwalt West-1 - Final | |
1:00 pm | Valmeyer-1 vs O'Fallon-12 at Blazier Field - Final | |
1:00 pm | Seckman-1 at Fort Zumwalt North-11 - Final | |
1:00 pm | East St. Louis-1 at Webster Groves-17 - Final | |
1:00 pm | O'Fallon Christian-3 vs Lutheran St. Charles-4 at Ozzie Smith Park - Final | |
1:00 pm | McCluer North-4 at Westminster-6 - Final | |
1:00 pm | Normal University High-11 vs Mascoutah-4 at O'Fallon - Final | |
1:00 pm | Wesclin-12 at Okawville-8 - Final | |
1:00 pm | Crossroads College Prep-2 at Bayless-12 - Final | |
1:00 pm | Columbia-13 at Triad-3 - Final | |
1:30 pm | Fort Zumwalt East-2 vs Priory-12 at Fort Zumwalt East - Final | |
1:30 pm | Highland-1 vs Edwardsville-2 at Tom Pile Field - Final | |
1:30 pm | De Smet at Cape Notre Dame | |
1:30 pm | Lutheran North-1 at Principia-10 - Final | |
2:00 pm | De Soto-12 vs Perryville-2 at De Soto - Final | |
2:00 pm | Chaminade-8 at St. Mary's-4 - Final | |
2:00 pm | Parkway West-11 at Helias JV-7 - Final | |
2:00 pm | Kennedy-0 vs Trinity-10 at Koch Park - Final | |
2:00 pm | Lutheran South-8 at Borgia-7 - Final | |
2:00 pm | Hermann-0 at Warrenton-10 - Final | |
2:00 pm | Lincoln-10 at Warsaw-0 - Final | |
2:30 pm | CBC-7 vs Kickapoo-5 at Rock Bridge - Final | |
2:30 pm | Parkway Central-2 vs Eureka-1 at Parkway Central - Final | |
3:00 pm | Vianney-17 at Alton Marquette-0 - Final | |
3:00 pm | Westminster-17 vs McCluer North-1 at Westminster - Final | |
3:15 pm | Webster Groves-4 at Ritenour-2 - Final | |
4:00 pm | Whitfield-2 at Principia-3 - Final | |
4:30 pm | St. Clair-3 vs Sullivan-9 at Bank Of Sullivan Ballpark - Final | |
4:30 pm | CBC-1 at Rock Bridge-7 - Final | |
5:00 pm | Vianney-10 at Alton Marquette-5 - Final | |
5:00 pm | Fatima-7 at Rolla-6 - Final | |
6:00 pm | Althoff-1 at Gibault-11 - Final | |
10:30 pm | Jennings-5 at McCluer-11 - Final | |
11:00 pm | Farmington-2 vs Valle Catholic-4 at Yanks Field (Ste. Genevieve) - Final |
Boys Lacrosse
Time | Event | Final |
---|---|---|
9:30 am | Eureka-13 at Clayton-3 - Final | |
11:00 am | Francis Howell-10 at Rock Bridge-9 - Final | |
12:00 pm | Carmel, Ind.-11 vs MICDS-10 at Crown Point (Ind.) - Final | |
12:00 pm | Vianney-7 at John Burroughs-10 - Final | |
12:00 pm | Lafayette-17 at Hickman-4 - Final | |
2:30 pm | De Smet-11 vs Detriot Country Day-5 at Crown Point (Ind.) - Final |
Boys Tennis
Time | Event | Final |
---|---|---|
8:30 am | Naper Valley Invitational |
Boys Track
Time | Event | Final |
---|---|---|
9:00 am | Suburban XII Conference Meet | |
9:00 am | Lutheran South Invitational | |
9:30 am | Class 2 District 2 Meet | |
10:00 am | Class 2 District 1 Meet | |
10:00 am | Collinsville Invitational | |
10:30 am | Class 1 District 1 Meet |
Boys Volleyball
Time | Event | Final |
---|---|---|
8:30 am | Francis Howell-0 vs St. Mary's-2 at O'Fallon - Final | |
8:30 am | Althoff-0 vs Belleville East-2 at O'Fallon - Final | |
8:30 am | Belleville West-0 at O'Fallon-2 - Final | |
9:30 am | Oak Forest-2 vs Lutheran South-0 at O'Fallon - Final | |
9:30 am | Belleville West-2 vs Oakville-1 at O'Fallon - Final | |
9:30 am | Althoff-2 vs Francis Howell North-0 at O'Fallon - Final | |
10:30 am | Belleville East-2 vs Lutheran South-0 at O'Fallon | |
10:30 am | Oakville-0 vs St. Mary's-2 at O'Fallon - Final | |
11:30 am | Francis Howell-0 vs Belleville East-2 at O'Fallon - Final | |
11:30 am | Oak Forest-2 at O'Fallon-1 - Final | |
11:30 am | Francis Howell North-0 vs St. Mary's-2 at O'Fallon - Final | |
12:30 pm | Althoff-0 vs Belleville West-2 at O'Fallon - Final | |
12:30 pm | Lutheran South-0 vs Oakville-2 at O'Fallon - Final | |
1:00 pm | Parkway West-0 at Chaminade-2 - Final | |
1:00 pm | Alton at Webster Groves | |
2:00 pm | Cape Notre Dame-1 at St. Dominic-2 - Final | |
2:00 pm | Borgia at Cape Notre Dame | |
2:45 pm | Chaminade-2 at Webster Groves-0 - Final | |
2:45 pm | Parkway West vs TBD at Webster Groves | |
2:45 pm | Chaminade vs TBD at Webster Groves | |
3:30 pm | Webster Invitational - Consolation semifinal | |
3:30 pm | Webster Invitational - Semifinal | |
4:00 pm | Cape Notre Dame at Webster Groves | |
4:15 pm | Webster Invitational - Third place | |
4:15 pm | Webster Invitational - Seventh place | |
5:00 pm | Webster Invitational - Consolation final | |
5:00 pm | Webster Invitational - Championship | |
7:00 pm | Chaminade-0 vs St. Dominic-2 at Webster Groves - Final |
Girls Soccer
Time | Event | Final |
---|---|---|
9:00 am | 0 | |
11:00 am | Barat-0 at John Burroughs-5 - Final | |
12:00 pm | Metro-East Lutheran-1 vs Wood River-0 at Soccer Park (Wood River) - Final | |
12:30 pm | Villa Duchesne at Cape Notre Dame | |
12:45 pm | Orchard Farm-0 vs St. Charles-6 at Ritenour - Final | |
1:00 pm | Trinity-0 vs St. Pius X-6 at John Burroughs - Final | |
1:30 pm | Lindbergh-1 at Nerinx Hall-3 - Final | |
2:00 pm | Visitation-0 vs Webster Groves-1 at Selma Field - Final | |
2:00 pm | McCluer North-3 at Ritenour-4 - Final | |
2:30 pm | Granite City-1 at Alton-2 - Final | |
4:00 pm | Lutheran South-2 vs Hazelwood Central-3 at Ritenour - Final | |
6:30 pm | Incarnate Word-3 at Collinsville-1 - Final |
Girls Track
Time | Event | Final |
---|---|---|
9:00 am | Lutheran South Invitational | |
9:30 am | Class 2 District 2 Meet | |
10:30 am | Class 1 District 1 Meet | |
4:00 pm | Class 2 District 1 Meet |
Spring Softball
Time | Event | Final |
---|---|---|
9:00 am | Dupo-4 vs O'Fallon-11 at Triad - Final | |
9:00 am | Columbia-18 vs Althoff-1 at Triad - Final | |
10:00 am | Herrin-4 at Steeleville-3 - Final | |
10:00 am | Mater Dei-2 at Trico-9 - Final | |
10:00 am | Wood River-0 at Alton-10 - Final | |
10:30 am | Chatham Glenwood-5 at Triad-6 - Final | |
10:30 am | Belleville West-3 vs Highland-5 at Triad - Final | |
11:30 am | Alton Marquette-9 at Quincy Notre Dame-3 - Final | |
11:30 am | Waterloo-10 vs Wood River-6 at Alton - Final | |
12:00 pm | Triad-4 vs Columbia-6 at Triad - Final | |
12:00 pm | New Athens-8 vs Mater Dei-12 at Trico - Final | |
12:00 pm | Dupo-4 vs Belleville West-2 at Triad - Final | |
1:00 pm | Alton Marquette-11 vs Pittsfield-0 at Quincy Notre Dame - Final | |
1:00 pm | Waterloo-8 at Alton-6 - Final | |
1:30 pm | Chatham Glenwood vs Althoff at Triad | |
1:30 pm | O'Fallon-2 vs Highland-11 at Triad - Final | |
2:00 pm | Trico-12 vs New Athens-4 at Trico - Final | |
2:30 pm | Alton Marquette-1 vs Camp Point Central-0 at Quincy Notre Dame - Final |
Water Polo
Time | Event | Final |
---|---|---|
8:30 am | Parkway West-16 vs Lafayette-3 at Lindbergh - Final | |
9:45 am | Chaminade-10 vs Parkway South-16 at Lindbergh - Final | |
11:00 am | Parkway Central-13 vs Parkway North-6 at Lindbergh - Final | |
12:15 pm | Fort Zumwalt West-4 vs SLUH-21 at Lindbergh - Final | |
1:30 pm | Clayton-9 vs Marquette-6 at Lindbergh - Final | |
2:45 pm | Kirkwood-8 vs Ladue-13 at Lindbergh - Final | |
4:00 pm | MICDS-2 at Lindbergh-17 - Final | |
5:15 pm | CBC-5 vs De Smet-16 at Lindbergh - Final |