Baseball
Time | Event | Final |
---|---|---|
4:00 am | Ste. Genevieve-8 at Crystal City-2 - Final | |
4:30 am | Valley Park-7 at Herculaneum-8 - Final | |
3:30 pm | Cardinal Ritter-3 at Trinity-9 - Final | |
4:00 pm | North Callaway-15 at Van-Far-0 - Final | |
4:00 pm | Roosevelt-0 vs Soldan-1 at Ozzie Smith Park - Final | |
4:00 pm | Chaminade-11 at Parkway South-8 - Final | |
4:00 pm | Lutheran North-3 at McCluer North-13 - Final | |
4:00 pm | Ritenour-15 at McCluer-0 - Final | |
4:00 pm | Madison, Illinois vs East St. Louis at Jackie Joyner Kersee Center | |
4:00 pm | Metro-18 at Riverview Gardens-3 - Final | |
4:15 pm | Lafayette-9 at Parkway Central-3 - Final | |
4:15 pm | SLUH-2 at Summit-12 - Final | |
4:15 pm | Troy Buchanan-3 at Fort Zumwalt South-14 - Final | |
4:15 pm | Marquette-3 at Northwest Cedar Hill-1 - Final | |
4:15 pm | Kennedy-3 at O'Fallon Christian-9 - Final | |
4:15 pm | Seckman-1 at Fox-11 - Final | |
4:15 pm | Triad-0 at Highland-5 - Final | |
4:15 pm | Oakville-10 at Webster Groves-0 - Final | |
4:15 pm | Mehlville-10 at Hazelwood West-13 - Final | |
4:15 pm | Waterloo-0 at Civic Memorial-2 - Final | |
4:15 pm | Francis Howell North-6 at Liberty (Wentzville)-5 - Final | |
4:15 pm | Fort Zumwalt West-4 at Fort Zumwalt North-0 - Final | |
4:15 pm | Orchard Farm-8 vs Brentwood-2 at Brentwood Park - Final | |
4:15 pm | Francis Howell Central-4 at Timberland-3 - Final | |
4:15 pm | Pattonville-1 at Parkway North-9 - Final | |
4:15 pm | Affton-4 at Hancock-0 - Final | |
4:15 pm | Clayton-15 vs University City-5 at Heman Park - Final | |
4:15 pm | St. Charles-3 at Warrenton-2 - Final | |
4:30 pm | Ladue-0 at MICDS-10 - Final | |
4:30 pm | St. Mary's-9 vs Duchesne-7 at Blanchette Park - Final | |
4:30 pm | Wood River-1 at Hillsboro, Illinois-11 - Final | |
4:30 pm | Roxana-2 at Vandalia-7 - Final | |
4:30 pm | Valle Catholic-3 vs Cape Girardeau Central-2 at Cape Girardeau - Final | |
4:30 pm | Washington-5 at Union-2 - Final | |
4:30 pm | Jennings-5 at Bayless-19 - Final | |
4:30 pm | Grandview-2 vs St. Paul Lutheran (Farmington)-9 at Wilson-Rozier Park - Final | |
4:30 pm | Pacific-1 at St. James-4 - Final | |
4:30 pm | Crab Orchard-1 at Steeleville-6 - Final | |
4:30 pm | Greenville-0 at Piasa Southwestern-7 - Final | |
4:30 pm | St. Dominic-11 at Borgia-0 - Final | |
4:30 pm | Winfield-11 at Wright City-7 - Final | |
4:30 pm | Cape Notre Dame-2 vs Festus-3 at West City Park - Final | |
4:30 pm | Hardin Calhoun-9 at Brussels-3 - Final | |
4:30 pm | Windsor (Imperial)-2 at Perryville-1 - Final | |
4:30 pm | Red Bud-0 at Carlyle-2 - Final | |
4:30 pm | Freeburg-8 vs Columbia-1 at Eagleview Elementary - Final | |
4:30 pm | Gibault-11 at Metro-East Lutheran-1 - Final | |
4:30 pm | Edwardsville-4 at Alton-1 - Final | |
4:30 pm | Alton Marquette-4 at Carrollton-1 - Final | |
4:30 pm | Kirkwood-2 at Vianney-7 - Final | |
4:30 pm | Wesclin-3 at Centralia, Illinois-1 - Final | |
4:30 pm | CBC-7 at De Smet-8 - Final | |
4:30 pm | Owensville at Steelville, Missouri | |
4:30 pm | Mascoutah-7 at Jerseyville-1 - Final | |
4:30 pm | Sullivan-6 vs Washington-8 at Ronsick Field (Washington) - Final | |
4:30 pm | Staunton-4 at Gillespie-0 - Final | |
4:30 pm | Valmeyer-6 at Dupo-1 - Final | |
4:30 pm | Normandy-0 at Miller Career-1 - Final | |
4:30 pm | DuBourg-2 at Principia-12 - Final | |
4:30 pm | Mater Dei-2 at Breese Central-8 - Final | |
4:30 pm | Collinsville-1 at Nashville-2 - Final | |
4:30 pm | Granite City-7 at Belleville East-9 - Final | |
4:30 pm | De Soto-12 at Fredericktown-6 - Final | |
5:00 pm | Montgomery County-11 at New Haven-0 - Final | |
5:30 pm | Trinity-28 vs Cardinal Ritter-3 at Trinity - Final | |
6:30 pm | St. Pius X-4 vs Farmington-2 at Wilson-Rozier Park - Final |
Boys Lacrosse
Time | Event | Final |
---|---|---|
12:00 am | Eureka-9 at Priory-5 - Final | |
5:30 pm | SLUH-15 at Westminster-1 - Final |
Boys Spring Golf
Time | Event | Final |
---|---|---|
8:00 am | Class 1 Sectional 1 | |
8:00 am | Class 1 Sectional 3 | |
8:00 am | Class 2 Sectional 1 | |
9:00 am | Class 2 Sectional 3 | |
9:00 am | Class 3 Sectional 2 | |
9:00 am | Class 3 Sectional 1 | |
9:12 am | Class 4 Sectional 2 | |
10:36 am | Class 4 Sectional 1 |
Boys Tennis
Time | Event | Final |
---|---|---|
3:30 pm | Collinsville-6 at Granite City-3 - Final | |
3:30 pm | Troy Buchanan-0 at Fort Zumwalt West-5 - Final | |
3:30 pm | Lutheran South-5 vs St. Mary's-4 at Francis Park | |
3:30 pm | Cleveland-1 vs McKinley-5 at Carondelet Park - Final | |
3:30 pm | Hazelwood East-0 at Hazelwood Central-5 - Final | |
3:30 pm | Ritenour-0 at Pattonville-5 - Final | |
3:30 pm | Alton at Belleville West | |
3:30 pm | Fort Zumwalt North-2 at Fort Zumwalt East-5 - Final | |
3:30 pm | Lutheran St. Charles-0 at St. Charles-5 - Final | |
3:30 pm | Hannibal-0 at Timberland-5 - Final | |
4:00 pm | Metro-0 at Clayton-5 - Final | |
4:00 pm | Principia-5 at Whitfield-3 - Final | |
4:00 pm | Potosi-2 at Crystal City-5 - Final | |
4:00 pm | Kennedy-0 at John Burroughs-5 - Final | |
4:00 pm | Kirkwood-5 at Vianney-0 - Final | |
4:00 pm | De Soto-0 at Festus-6 - Final | |
4:00 pm | SLUH-5 at Gateway STEM-0 - Final | |
4:00 pm | Lutheran North-5 vs University City-0 at Clayton - Final | |
4:00 pm | Crystal City-1 at Windsor (Imperial)-5 - Final | |
4:00 pm | CBC-5 at Westminster-1 - Final | |
4:30 pm | Roxana at Hillsboro, Illinois |
Boys Track
Time | Event | Final |
---|---|---|
9:30 am | Four Rivers Conference Meet | |
3:30 pm | A.D. Cup | |
4:00 pm | Macoupin County Meet |
Boys Volleyball
Time | Event | Final |
---|---|---|
5:00 am | Duchesne-2 at Fort Zumwalt South-0 - Final | |
5:30 am | Cape Notre Dame-0 at Chaminade-2 - Final | |
5:00 pm | Vianney-2 at Edwardsville-1 - Final | |
5:15 pm | Webster Groves-0 at CBC-2 - Final | |
5:30 pm | Lindbergh-2 at Affton-0 - Final | |
5:30 pm | Kirkwood-0 at Parkway South-2 - Final | |
5:30 pm | Granite City at Ritenour | |
5:30 pm | Pattonville-2 at Marquette-1 - Final | |
5:30 pm | Parkway Central-2 at Westminster-0 - Final | |
5:30 pm | Belleville East-2 at Metro-East Lutheran-0 - Final | |
6:00 pm | Fort Zumwalt East-2 at Lutheran St. Charles-0 - Final | |
6:00 pm | DuBourg-0 at St. Mary's-2 - Final |
Girls Lacrosse
Time | Event | Final |
---|---|---|
4:00 pm | St. Dominic-4 at John Burroughs-16 - Final | |
4:15 pm | Whitfield-2 at St. Joseph's-16 - Final | |
4:15 pm | Barat-1 at Hazelwood West-16 - Final | |
4:15 pm | Notre Dame-1 at Ladue-19 - Final | |
4:15 pm | MICDS-17 at Kirkwood-7 - Final | |
4:15 pm | Visitation-13 vs Incarnate Word-7 at St. Vincent Park - Final | |
5:30 pm | Marquette-14 at Summit-8 - Final |
Girls Soccer
Time | Event | Final |
---|---|---|
12:00 am | Gateway Science Academy-2 at Soldan-1 - Final | |
3:30 pm | St. Clair-10 at Valley Park-0 - Final | |
4:00 pm | St. Joseph's-2 at Visitation-1 - Final | |
4:00 pm | University City-0 at McCluer North-9 - Final | |
4:00 pm | Brentwood-1 at Crossroads College Prep-0 - Final | |
4:00 pm | St. Pius X-0 at Hillsboro-2 - Final | |
4:00 pm | Northwest Cedar Hill-1 at Union-3 - Final | |
4:00 pm | Warrenton-0 at Orchard Farm-3 - Final | |
4:00 pm | Lift for Life-5 at Roosevelt-0 - Final | |
4:00 pm | Normandy-0 at Riverview Gardens-6 - Final | |
4:00 pm | North Tech-0 vs McCluer-5 at Florissant Valley - Final | |
4:00 pm | Metro-1 at Maplewood-RH-4 - Final | |
4:15 pm | Villa Duchesne-0 at Ladue-5 - Final | |
4:15 pm | Lafayette-1 at Incarnate Word-3 - Final | |
4:15 pm | Lutheran South-6 at Whitfield-1 - Final | |
4:15 pm | Jerseyville-0 at Mascoutah-6 - Final | |
4:15 pm | Westminster-6 at Clayton-1 - Final | |
4:30 pm | Sacred Heart-Griffin-2 at Alton-4 - Final | |
4:30 pm | Hazelwood West-0 at Summit-5 - Final | |
5:00 pm | St. Vincent-2 at Farmington-0 - Final | |
5:00 pm | St. James-4 at Owensville-1 - Final | |
5:00 pm | Sullivan-7 at Dixon-2 - Final | |
5:00 pm | Oakville-0 at Parkway South-2 - Final | |
5:30 pm | Pattonville-0 vs Webster Groves-1 at Selma Field - Final | |
5:45 pm | St. Charles West-2 at Fort Zumwalt North-0 - Final | |
6:00 pm | Jackson-4 at Mehlville-1 - Final | |
6:00 pm | Lutheran North-0 at Trinity-2 - Final | |
6:00 pm | Eureka-2 at Lindbergh-0 - Final | |
6:00 pm | Kelly-1 at Windsor (Imperial)-5 - Final | |
6:00 pm | Fort Zumwalt West-1 at Parkway West-2 - Final | |
6:15 pm | St. Charles-1 at Duchesne-0 - Final | |
6:15 pm | Borgia-0 at St. Dominic-2 - Final | |
6:30 pm | Notre Dame-1 at DuBourg-2 - Final | |
7:00 pm | Francis Howell Central-1 at Fort Zumwalt South-2 - Final | |
7:00 pm | Winfield-2 at Fatima-0 - Final |
Girls Track
Time | Event | Final |
---|---|---|
9:30 am | Four Rivers Conference Meet | |
3:30 pm | A.D. Cup | |
4:00 pm | Macoupin County Meet |
Spring Softball
Time | Event | Final |
---|---|---|
12:00 am | Bunker Hill-14 at Greenfield, Illinois-0 - Final | |
4:15 pm | Jerseyville-7 at Mascoutah-9 - Final | |
4:15 pm | Civic Memorial-4 at Waterloo-7 - Final | |
4:15 pm | Highland-11 at Triad-0 - Final | |
4:15 pm | Belleville East-12 at Althoff-2 - Final | |
4:30 pm | Crab Orchard-7 at Steeleville-13 - Final | |
4:30 pm | Greenville-2 at Piasa Southwestern-18 - Final | |
4:30 pm | Freeburg-1 at Breese Central-4 - Final | |
4:30 pm | Vandalia at Carlyle | |
4:30 pm | Red Bud-0 at Carlyle-7 - Final | |
4:30 pm | Gibault-7 at Metro-East Lutheran-4 - Final | |
4:30 pm | Wesclin-1 at Centralia, Illinois-16 - Final | |
4:30 pm | Staunton-0 at Gillespie-4 - Final | |
4:30 pm | Valmeyer-4 at Dupo-11 - Final | |
4:30 pm | Mount Olive-5 at Raymond Lincolnwood-1 - Final | |
4:30 pm | Dupo-4 at Marissa-3 - Final | |
4:30 pm | Wood River-3 at Hillsboro, Illinois-5 - Final | |
4:30 pm | Roxana-12 at Vandalia-0 - Final | |
4:30 pm | Alton Marquette-12 at Carrollton, Illinois-2 - Final | |
4:30 pm | Granite City-21 at East St. Louis-0 - Final |