Boys Basketball
Time | Event | Final |
---|---|---|
3:30 pm | Elsberry-73 vs North County Christian-29 at Winfield - Final | |
4:00 pm | Gateway Science Academy-65 vs Crossroads College Prep-53 at Valley Park - Final | |
4:00 pm | St. Joseph Lafayette-77 vs Lafayette-61 at Parkview - Final | |
5:00 pm | Windsor (Imperial)-68 vs Bayless-41 at Affton - Final | |
5:00 pm | Winfield-48 vs Blue Knights-42 at Winfield - Final | |
5:00 pm | Winfield-48 vs Blue Knights-42 at Winfield - Final | |
5:00 pm | Crystal City-56 vs St. Paul Lutheran (Farmington)-24 at Crystal City - Final | |
5:00 pm | Red Bud-44 vs Sparta-36 at Trico - Final | |
5:30 pm | New Haven-47 vs Silex-39 at Montgomery County - Final | |
5:30 pm | Hermann-39 vs Montgomery County-52 at Montgomery County - Final | |
5:30 pm | Fayetteville, Ark.-55 vs Nixa-69 at Parkview - Final | |
5:30 pm | Viburnum vs Bismarck at Valley Caledonia | |
5:30 pm | Principia-64 vs Orchard Farm-79 at Valley Park - Final | |
6:00 pm | Freeburg-48 vs Pinckneyville-87 at Carlyle - Final | |
6:00 pm | Confluence-84 at Gateway STEM-42 - Final | |
6:00 pm | Steelville, Missouri-39 vs St. James-59 at Sullivan - Final | |
6:30 pm | Lift for Life-45 at Miller Career-60 - Final | |
6:30 pm | O'Fallon Christian-63 vs Warrenton-53 at Winfield - Final | |
6:30 pm | Chester-48 vs Roosevelt-38 at Trico - Final | |
7:00 pm | Clopton-21 vs Fulton-67 at Montgomery County - Final | |
7:00 pm | Jefferson-65 vs St. Louis Patriots-56 at Crystal City - Final | |
7:00 pm | De Smet-64 at Parkview-63 - Final | |
7:00 pm | Bowling Green-67 vs Wellsville-36 at Montgomery County - Final | |
7:00 pm | Valley Park-67 vs Brentwood-37 at Valley Park - Final | |
7:30 pm | Lutheran North-77 at Metro-East Lutheran-69 - Final | |
7:30 pm | St. Clair-37 at Sullivan-44 - Final | |
7:30 pm | Okawville-45 at Carlyle-42 - Final | |
8:00 pm | DuBourg-54 at Affton-43 - Final | |
8:00 pm | Steeleville-61 at Trico-68 - Final | |
8:00 pm | Fort Zumwalt East-57 vs Timberland-39 at Winfield - Final | |
8:30 pm | Lesterville-59 vs Bourbon-50 at Valley Caledonia - Final | |
8:30 pm | Union-52 at Branson-66 - Final | |
8:30 pm | Raytown-64 vs Kickapoo-51 at Parkview - Final |
Girls Basketball
Time | Event | Final |
---|---|---|
3:30 pm | Bayless-20 vs Windsor (Imperial)-46 at Affton - Final | |
4:00 pm | Gateway STEM-56 vs Jennings-48 at Lutheran South - Final | |
4:00 pm | Jefferson-53 at Valley Caledonia-55 - Final | |
4:00 pm | Fort Zumwalt South-48 vs Eureka-63 at Troy Buchanan - Final | |
4:15 pm | Roosevelt-58 at Confluence-11 - Final | |
4:30 pm | Normandy-2 vs Ritenour-67 at Clayton - Final | |
5:00 pm | Althoff-39 at Cahokia-46 - Final | |
5:30 pm | Lebanon, Illinois-61 at Valmeyer-24 - Final | |
5:30 pm | Festus-47 at Lutheran South-60 - Final | |
5:30 pm | Lutheran St. Charles-55 vs St. Charles West-17 at Lutheran St. Charles - Final | |
5:30 pm | St. Charles-58 vs Hickman-47 at Troy Buchanan - Final | |
5:45 pm | Soldan-54 at Principia-75 - Final | |
5:45 pm | Valley Park-47 vs Maplewood-RH-7 at Principia - Final | |
6:00 pm | Vandalia-33 at Gillespie-34 - Final | |
6:00 pm | Father McGivney-53 at Ramsey-21 - Final | |
6:00 pm | St. Vincent-47 vs Crystal City-21 at Valle Catholic - Final | |
6:00 pm | STEAM Academy at MS-Berkeley-65 at Clayton-37 - Final | |
6:00 pm | Incarnate Word-74 at Cor Jesu-45 - Final | |
6:00 pm | Owensville-44 at Salem-52 - Final | |
6:00 pm | O'Fallon-60 at Belleville East-59 - Final | |
6:00 pm | Civic Memorial-76 at Waterloo-23 - Final | |
6:15 pm | Shawnee-29 at Steeleville-70 - Final | |
6:15 pm | Greenville-32 at Okawville-44 - Final | |
6:15 pm | Pinckneyville-51 at Woodlawn-40 - Final | |
6:30 pm | Warrenton-48 at Fort Zumwalt North-45 - Final | |
6:30 pm | Affton-40 vs Hancock-41 at Affton - Final | |
7:00 pm | Notre Dame-38 vs Timberland-36 at Lutheran St. Charles - Final | |
7:00 pm | Union-40 at Branson-67 - Final | |
7:00 pm | Holt-35 vs St. Dominic-50 at Troy Buchanan - Final | |
7:00 pm | Pacific-49 vs Borgia-44 at Lutheran South - Final | |
7:00 pm | West County (Leadwood)-42 vs South Iron-58 at Valley Caledonia - Final | |
7:15 pm | New Athens-53 at Gibault-38 - Final | |
7:15 pm | St. Louis Patriots-52 vs Northwest Academy-16 at Principia - Final | |
7:15 pm | Orchard Farm-63 vs Herculaneum-71 at Principia - Final | |
7:15 pm | West Frankfort-44 at Carterville-64 - Final | |
7:30 pm | Wesclin-39 at Columbia-59 - Final | |
7:30 pm | Fatima-39 at St. James-40 - Final | |
7:30 pm | Marion-47 at Anna-Jonesboro-35 - Final | |
7:30 pm | Alton-27 at East St. Louis-59 - Final | |
7:30 pm | Edwardsville-75 at Collinsville-31 - Final | |
7:30 pm | Teutopolis-52 at Pana-41 - Final | |
7:30 pm | Ste. Genevieve-52 at Valle Catholic-39 - Final | |
7:30 pm | Roxana-53 at Bunker Hill-59 - Final | |
7:30 pm | Brussels-21 at Alton Marquette-75 - Final | |
7:30 pm | Mascoutah-33 at Jerseyville-51 - Final | |
7:30 pm | Hillsboro, Illinois-43 at Carlinville-36 - Final | |
7:30 pm | Highland-65 at Triad-30 - Final | |
7:30 pm | Dupo-31 at Marissa-52 - Final | |
7:45 pm | Carlyle-42 at Salem, Illinois-50 - Final | |
8:30 pm | Westminster-43 at Troy Buchanan-50 - Final |
Girls Swimming
Time | Event | Final |
---|---|---|
3:45 pm | Fort Zumwalt South vs St. Charles at St. Charles YMCA | |
5:00 pm | McCluer North-39 at Westminster-144 - Final | |
5:00 pm | John Burroughs 134, Lutheran St. Charles 125, Borgia 60 |
Hockey
Time | Event | Final |
---|---|---|
6:30 pm | Whitfield-1 vs MICDS-8 at Queeny Recreational Complex - Final | |
7:00 pm | Lindbergh-3 vs Summit-2 at South County Rink - Final | |
7:30 pm | Wood River-3 vs Triad-6 at McKendree Metro Rec Plex - Final | |
8:30 pm | Vianney-1 vs Edwardsville-2 at East Alton Ice Arena - Final | |
9:00 pm | Belleville Township-6 vs Highland-3 at McKendree Metro Rec Plex - Final |
Wrestling
Time | Event | Final |
---|---|---|
6:00 pm | Collinsville at Edwardsville |