Boys Basketball
Time | Event | Final |
---|---|---|
2:30 am | STEAM Academy at MS-Berkeley at Urbana | |
11:00 am | Winfield-52 vs Normandy-77 at Lindenwood University - Final | |
12:00 pm | Altamont-54 at Greenville-59 - Final | |
12:00 pm | Perryville-59 vs Grandview-19 at Jefferson College - Final | |
12:30 pm | Paris-42 vs North Callaway-69 at Mexico - Final | |
12:30 pm | Francis Howell North-31 vs Duchesne-44 at Lindenwood University - Final | |
1:00 pm | Vianney-49 vs Poplar Bluff-63 at Jackson - Final | |
1:00 pm | Monroe City-47 vs Mount Vernon, Illinois-49 at Webster Groves - Final | |
1:30 pm | Hillsboro, Illinois-27 vs Monticello, Illinois-59 at Greenville - Final | |
1:30 pm | Festus-70 vs Herculaneum-33 at Jefferson College - Final | |
2:00 pm | O'Fallon Christian-64 vs Parkway West-44 at Lindenwood University - Final | |
2:00 pm | Greenville-37 at Monticello, Illinois-40 - Final | |
2:30 pm | Nettleton-76 vs Elgin-53 at Waynesville - Final | |
2:30 pm | Jennings-60 vs Alton-55 at Webster Groves - Final | |
2:30 pm | Lutheran South-53 at Jackson-71 - Final | |
3:00 pm | Windsor (Imperial)-81 vs Crystal City-57 at Jefferson College - Final | |
3:30 pm | Chester-37 at Carbondale-60 - Final | |
3:30 pm | Wood River-31 vs Lutheran St. Charles-60 at Lutheran St. Charles - Final | |
3:30 pm | Holt-71 vs DuBourg-53 at Lindenwood University - Final | |
4:00 pm | St. Louis Christian-85 vs Carnahan-69 at Waynesville - Final | |
4:00 pm | Huntsville Lee, Ala.-61 vs Hazelwood Central-66 at Webster Groves - Final | |
4:30 pm | North County-47 vs St. Vincent-45 at Jefferson College - Final | |
5:00 pm | Fox-60 vs North Tech-66 at Lutheran St. Charles - Final | |
5:00 pm | Liberty (Wentzville)-54 vs Maplewood-RH-50 at Lindenwood University - Final | |
5:30 pm | McCluer North-64 at Waynesville-52 - Final | |
5:30 pm | Parkview-43 vs East St. Louis-61 at Webster Groves - Final | |
5:30 pm | Hillsboro, Illinois-60 vs Altamont-51 at Greenville - Final | |
6:00 pm | Sullivan, Illinois-41 at Pana-54 - Final | |
6:00 pm | Centralia, Illinois-44 at Highland-56 - Final | |
6:00 pm | De Soto-58 vs St. Pius X-57 at Jefferson College - Final | |
6:15 pm | Red Bud-43 at Valmeyer-54 - Final | |
6:30 pm | Francis Howell-69 vs Lutheran North-55 at Lindenwood University - Final | |
6:30 pm | Fort Zumwalt East-48 vs Orchard Farm-37 at Lutheran St. Charles - Final | |
7:00 pm | Gibault-73 at Waterloo-64 - Final | |
7:00 pm | Nashville-42 at Benton, Illinois-23 - Final | |
7:00 pm | Miller Career-56 at Jefferson City-72 - Final | |
7:00 pm | Cardinal Ritter-60 at Webster Groves-73 - Final | |
7:15 pm | Rantoul-48 at Marion-65 - Final | |
7:15 pm | Tolton-69 at St. Mary's-46 - Final | |
7:30 pm | Mascoutah-74 at Althoff-79 - Final | |
7:30 pm | Triad-42 at Collinsville-65 - Final | |
7:30 pm | Hillsboro-58 vs Jefferson-36 at Jefferson College - Final | |
8:00 pm | Lift for Life-48 vs Priory-59 at Lutheran St. Charles - Final | |
8:30 pm | CBC-56 vs Belleville West-64 at Webster Groves - Final |
Girls Basketball
Time | Event | Final |
---|---|---|
12:00 am | Pinewood-79 at Iolani, Hawaii-55 - Final | |
9:00 am | Valmeyer-51 vs Madison, Illinois-27 at Gibault - Final | |
10:30 am | Hazelwood East-52 vs McCluer-33 at Fort Zumwalt North - Final | |
10:30 am | Roxana-33 at Gibault-42 - Final | |
11:00 am | Paris-58 at North Callaway-23 - Final | |
12:00 pm | Alton Marquette-39 at Freeburg-40 - Final | |
12:00 pm | Quincy Notre Dame-25 vs Highland-52 at Civic Memorial - Final | |
12:00 pm | Du Quoin-22 at Marion-49 - Final | |
12:00 pm | Hazelwood West-40 vs Francis Howell North-64 at Fort Zumwalt North - Final | |
12:00 pm | Waterloo-28 vs Red Bud-30 at Gibault - Final | |
1:00 pm | Hillsboro-14 vs St. Joseph Benton-72 at North Central Mo. College - Final | |
1:00 pm | Nokomis-55 at Staunton-25 - Final | |
1:00 pm | Pinckneyville-44 at Okawville-34 - Final | |
1:30 pm | Harrisburg, Illinois-42 vs Piasa Southwestern-59 at Civic Memorial - Final | |
1:30 pm | Wood River-32 vs Columbia-55 at Gibault - Final | |
1:30 pm | Fort Zumwalt East-19 at Fort Zumwalt North-49 - Final | |
2:30 pm | Brussels-17 at Metro-East Lutheran-51 - Final | |
2:30 pm | Sullivan, Illinois-57 at Pana-43 - Final | |
3:00 pm | Whitfield-45 at Strafford-88 - Final | |
3:00 pm | Rochester-30 vs Breese Central-27 at Civic Memorial - Final | |
3:00 pm | Pattonville-48 vs Lutheran St. Charles-66 at Fort Zumwalt North - Final | |
4:00 pm | Blair Oaks-53 vs Hermann-40 at Jefferson City - Final | |
4:30 pm | Springfield, Illinois-46 vs O'Fallon-53 at Civic Memorial - Final | |
5:00 pm | Belle-54 at Russellville-46 - Final | |
5:30 pm | Nashville-42 at Benton, Illinois-23 - Final | |
5:30 pm | Miller Career-24 at Jefferson City-58 - Final | |
6:00 pm | St. Joseph's-29 at Civic Memorial-62 - Final | |
6:20 pm | Kaiser-36 vs Sacred Hearts-42 at Iolani, Hawaii - Final | |
7:30 pm | Lahainaluna (Hawaii)-62 vs Kalani (Hawaii)-52 at Iolani, Hawaii - Final | |
7:30 pm | Lutheran North-50 vs Jerseyville-45 at Civic Memorial - Final | |
7:30 pm | Litchfield-14 at Hillsboro, Illinois-45 - Final | |
9:00 pm | Iolani, Hawaii-48 vs Clovis West-61 at Iolani, Hawaii - Final | |
10:30 pm | Pinewood-63 vs Incarnate Word-49 at Iolani, Hawaii - Final |
Girls Swimming
Time | Event | Final |
---|---|---|
12:00 pm | Flyer Invitational |
Girls Wrestling
Time | Event | Final |
---|---|---|
8:00 am | Fort Zumwalt East Tournament |
Hockey
Time | Event | Final |
---|---|---|
6:30 pm | Francis Howell Central-6 vs Holt-2 at Rec Plex North - Final | |
7:45 pm | Ladue-11 vs St. Mary's-2 at Brentwood Ice Arena - Final | |
8:00 pm | Chaminade-3 vs Priory-2 at Affton Rink - Final | |
8:15 pm | Francis Howell-8 vs Timberland-2 at Rec Plex North - Final | |
8:45 pm | John Burroughs-3 vs Webster Groves-4 at Webster Rink - Final | |
9:15 pm | Lutheran South-2 vs Fox-10 at South County (Kennedy) - Final | |
9:15 pm | Kirkwood-9 vs Parkway South-0 at Kirkwood Ice Arena - Final | |
9:45 pm | Edwardsville-1 vs CBC-6 at Affton Rink - Final | |
9:45 pm | O'Fallon-2 vs Marquette-8 at Queeny Recreational Complex - Final |
Wrestling
Time | Event | Final |
---|---|---|
8:00 am | Fort Zumwalt East Tournament | |
9:00 am | Brentwood Invitational | |
9:00 am | Mascoutah Tournament | |
9:00 am | Chaminade Tournament | |
5:00 pm | Lee's Summit Invitational |