Boys Basketball
Time | Event | Final |
---|---|---|
12:20 pm | Vashon-53 at Woodrow Wilson (Wash.)-51 - Final | |
12:30 pm | Miller Career-55 vs Trinity-88 at MICDS - Final | |
1:00 pm | Heidelberg (Miss.)-64 at Cahokia-53 - Final | |
2:00 pm | Ladue-50 vs St. Charles-52 at MICDS - Final | |
3:00 pm | St. Mary's-83 vs North Catholic, Pa.-78 at Akron, Ohio - Final | |
3:30 pm | Duchesne-31 vs Liberty (Wentzville)-36 at MICDS - Final | |
4:45 pm | Kennedy Catholic (Pa.)-49 vs Chaminade-52 at Akron, Ohio - Final | |
5:00 pm | Lutheran North-58 vs Whitfield-60 at MICDS - Final | |
6:00 pm | Belleville East-54 at Madison, Illinois-55 - Final | |
6:00 pm | Wood River-31 at Greenville-66 - Final | |
6:00 pm | Blue Knights-68 at St. Louis College Prep-67 - Final | |
6:00 pm | Dixon-45 at St. James-85 - Final | |
6:00 pm | Olney Richland County-34 at Mater Dei-57 - Final | |
6:00 pm | White Hall North Greene-51 at Piasa Southwestern-56 - Final | |
6:00 pm | New Bloomfield-60 at New Haven-68 - Final | |
6:15 pm | Paris, Illinois-39 at Salem, Illinois-60 - Final | |
6:15 pm | Wesclin-53 at Breese Central-49 - Final | |
6:30 pm | Springfield, Illinois-47 at Collinsville-69 - Final | |
6:30 pm | Roxana-50 at Civic Memorial-55 - Final | |
6:30 pm | Clayton-39 vs Francis Howell-70 at MICDS - Final | |
7:00 pm | Lafayette-49 at Eureka-50 - Final | |
7:00 pm | Hillsboro-57 at St. Pius X-68 - Final | |
7:00 pm | Hazelwood Central-24 at Rock Bridge-64 - Final | |
7:00 pm | Okawville-53 at Gibault-39 - Final | |
7:00 pm | Hermann-68 at Wright City-38 - Final | |
7:00 pm | Fort Zumwalt North-41 at Fort Zumwalt South-56 - Final | |
7:15 pm | St. Dominic-37 at Borgia-45 - Final | |
7:30 pm | East St. Louis-2 at Thomas Carr Howe (Ind.)-0 - Final | |
7:30 pm | Carbondale-55 at Granite City-42 - Final | |
7:30 pm | Highland-55 at Triad-21 - Final | |
7:30 pm | Chatham Glenwood-40 at Alton-53 - Final | |
7:30 pm | Vianney-29 at O'Fallon-48 - Final | |
7:30 pm | Hillsboro, Illinois-52 at Father McGivney-24 - Final | |
7:30 pm | Freeburg-67 at Red Bud-22 - Final | |
7:30 pm | Valle Catholic-60 at North County-72 - Final | |
7:45 pm | Nashville-44 at Carterville-24 - Final | |
8:00 pm | O'Fallon Christian-65 vs Parkway South-68 at MICDS - Final | |
8:00 pm | Seckman-63 at Fox-54 - Final |
Girls Basketball
Time | Event | Final |
---|---|---|
5:30 pm | De Soto-27 at Pacific-64 - Final | |
5:30 pm | Strafford-64 at Lutheran North-55 - Final | |
5:30 pm | Rosati-Kain-33 at O'Fallon Christian-20 - Final | |
6:00 pm | Hardin Calhoun-47 at Alton Marquette-57 - Final | |
6:00 pm | Parkway West-36 at Summit-42 - Final | |
6:00 pm | Warrenton-44 at Liberty, Ill.-55 - Final | |
6:15 pm | Breese Central-50 at Freeburg-35 - Final | |
6:30 pm | Seckman-36 at Fox-42 - Final | |
7:15 pm | DuBourg-25 at Duchesne-44 - Final |
Girls Swimming
Time | Event | Final |
---|---|---|
4:15 pm | Parkway West at Summit | |
8:30 pm | St. Dominic, Borgia at Lutheran St. Charles |
Girls Wrestling
Time | Event | Final |
---|---|---|
4:00 pm | Mehlville Girls Tournament |
Hockey
Time | Event | Final |
---|---|---|
7:15 pm | Clayton-3 vs Holt-5 at Wentzville Ice Arena - Final | |
7:20 pm | Seckman-3 vs Northwest Cedar Hill-1 at Fenton Forum - Final | |
7:45 pm | CBC-8 vs Fort Zumwalt South-3 at Rec-Plex - Final | |
8:00 pm | De Smet-1 vs SLUH-5 at Affton Rink - Final | |
8:15 pm | Kirkwood-1 vs Chaminade-3 at Queeny Recreational Complex - Final | |
8:15 pm | Parkway South-10 vs O'Fallon-0 at McKendree Metro Rec Plex - Final | |
8:45 pm | MICDS-4 vs Webster Groves-0 at Webster Rink - Final | |
9:00 pm | Lutheran South-2 vs Summit-10 at Fenton Forum - Final | |
9:00 pm | Marquette-13 vs Timberland-0 at Wentzville Ice Arena - Final | |
9:30 pm | Westminster-6 vs Fox-1 at South County (Kennedy) - Final | |
9:30 pm | Lafayette-1 vs Francis Howell-3 at Rec-Plex - Final | |
9:45 pm | St. Mary's-0 vs Francis Howell Central-14 at Affton Rink - Final |
Wrestling
Time | Event | Final |
---|---|---|
5:00 pm | Troy, Francis Howell North at Fort Zumwalt North | |
5:00 pm | St. Charles at Battle |