Baseball
Time | Event | Final |
---|---|---|
10:00 am | Huntsville-10 vs Lutheran South-15 at Florida - Final | |
1:00 pm | Lindbergh-1 vs Hazelwood West-4 at Vianney - Final | |
4:00 pm | Cardinal Ritter vs Carnahan at Cool Papa Bell Field | |
4:00 pm | Windsor (Imperial)-4 vs Battle-14 at Troy Buchanan - Final | |
4:00 pm | Bourbon-0 at Union-10 - Final | |
4:00 pm | Francis Howell-8 vs Summit-6 at Francis Howell - Final | |
4:00 pm | CBC-3 at Holt-5 - Final | |
4:00 pm | Fort Zumwalt West-15 vs Fort Zumwalt North-3 at Fort Zumwalt West - Final | |
4:00 pm | Liberty (Wentzville)-2 vs Timberland-4 at Troy Buchanan - Final | |
4:00 pm | Seckman-9 at Fort Zumwalt East-3 - Final | |
4:00 pm | Webster Groves-13 vs Pattonville-8 at Vianney - Final | |
4:00 pm | Francis Howell North-1 at Troy Buchanan-11 - Final | |
4:00 pm | Vianney-6 at Mehlville-0 - Final | |
4:15 pm | St. Charles-0 at Parkway Central-2 - Final | |
4:15 pm | Westminster-12 at Parkway North-4 - Final | |
4:30 pm | Bismarck-12 at Grandview-2 - Final | |
4:30 pm | Wesclin-8 at Belleville East-4 - Final | |
4:30 pm | Hardin Calhoun-2 at Concord Triopia-5 - Final | |
4:30 pm | Borgia-4 at Tolton Catholic-3 - Final | |
4:30 pm | Morrisonville at Carlinville | |
4:30 pm | St. Mary's-3 vs Memphis Eagles-4 at Collierville, Tenn. - Final | |
4:30 pm | Benton, Illinois-6 at Salem, Illinois-4 - Final | |
4:30 pm | Gillespie at Auburn | |
4:30 pm | Columbia-4 vs O'Fallon-12 at Blazier Field - Final | |
6:00 pm | Jefferson-1 at Arcadia Valley-3 - Final | |
7:00 pm | St. Mary's-5 at Collierville, Tenn.-15 - Final |
Boys Lacrosse
Time | Event | Final |
---|---|---|
6:00 pm | Parkway South-8 at St. Mary's-1 - Final |
Boys Spring Golf
Time | Event | Final |
---|---|---|
3:15 pm | Parkway North tri-meet | |
3:30 pm | Owensville, St. Clair, Union | |
3:30 pm | Seckman-1 vs Fox-7 at Pomme Creek GC - Final | |
3:30 pm | Fort Zumwalt West-182 vs Fort Zumwalt East-201 at The Falls - Final | |
3:30 pm | Mehlville-570 vs Oakville-568 at Quail Creek GC - Final | |
3:30 pm | St. Charles West at Fort Zumwalt North | |
3:30 pm | Festus, Herculaneum at Hillsboro | |
3:30 pm | O'Fallon Christian, Washington at Borgia | |
3:30 pm | Perryville-191 vs Windsor (Imperial)-203 at Teamsters GC - Final | |
4:00 pm | Winfield at Silex |
Boys Tennis
Time | Event | Final |
---|---|---|
3:30 pm | Edwardsville-9 at Alton-0 - Final | |
3:30 pm | Duchesne-0 at St. Dominic-9 - Final | |
3:30 pm | Fort Zumwalt West-4 at Francis Howell North-5 - Final | |
3:30 pm | Timberland-9 at Troy Buchanan-0 - Final | |
3:30 pm | Fort Zumwalt East at St. Charles West | |
4:00 pm | CBC-3 at Parkway South-6 - Final | |
4:00 pm | Festus at Cape Notre Dame | |
4:00 pm | Waterloo at Civic Memorial | |
4:15 pm | Parkway West at Parkway North |
Boys Track
Time | Event | Final |
---|---|---|
3:00 pm | Montgomery County Early Invite | |
4:00 pm | St. Clair Quad | |
4:00 pm | Eureka Meet | |
4:00 pm | Lutheran North Quad | |
4:00 pm | St. James Open | |
4:00 pm | Granite City at Collinsville | |
4:15 pm | Pacific Tri-meet |
Boys Volleyball
Time | Event | Final |
---|---|---|
4:00 pm | De Smet-2 at Fort Zumwalt West-0 - Final | |
5:00 pm | Francis Howell North-2 at Fort Zumwalt South-1 - Final | |
5:00 pm | Francis Howell Central-2 at Fort Zumwalt North-0 - Final | |
5:00 pm | Francis Howell-2 at Fort Zumwalt East-0 - Final | |
5:15 pm | SLUH-2 at CBC-0 - Final | |
5:30 pm | Westminster-0 at Parkway South-2 - Final | |
6:00 pm | Lutheran St. Charles-1 at O'Fallon Christian-2 - Final |
Girls Lacrosse
Time | Event | Final |
---|---|---|
4:00 pm | Pattonville-6 at Westminster-14 - Final |
Girls Soccer
Time | Event | Final |
---|---|---|
4:00 pm | Francis Howell North-1 at St. Charles-0 - Final | |
4:00 pm | Duchesne-0 vs Incarnate Word-9 at Creve Coeur Park - Final | |
4:00 pm | Ritenour-2 at Orchard Farm-9 - Final | |
4:00 pm | Fort Zumwalt West-0 at Timberland-2 - Final | |
4:00 pm | St. Joseph's-2 at Marquette-1 - Final | |
4:00 pm | Valley Park-2 at Winfield-3 - Final | |
4:00 pm | Westminster-3 at Visitation-0 - Final | |
4:00 pm | Bayless-4 vs Lift for Life-0 at Heine Meine - Final | |
4:00 pm | St. Dominic-3 at Notre Dame-2 - Final | |
4:15 pm | Carnahan-3 at Roosevelt-2 - Final | |
4:15 pm | Father McGivney-0 at Mascoutah-4 - Final | |
4:15 pm | Festus-7 vs University City-1 at Fox - Final | |
4:15 pm | Oakville-2 at Pattonville-3 - Final | |
4:15 pm | Vashon-1 at Northwest Academy-0 - Final | |
4:15 pm | McKinley-3 at Sumner-0 - Final | |
4:30 pm | St. Louis Patriots-5 at North County Christian-1 - Final | |
4:30 pm | Miller Career-0 vs Medicine and Bioscience-3 at Gateway STEM - Final | |
4:30 pm | Francis Howell Central-1 vs Eureka-3 at Fort Zumwalt North - Final | |
4:30 pm | Freeburg-8 at Salem, Illinois-1 - Final | |
4:30 pm | Sullivan-5 at Lutheran North-0 - Final | |
5:00 pm | Borgia-1 at Union-4 - Final | |
5:00 pm | Staunton-3 at Gillespie-1 - Final | |
5:00 pm | Pacific-0 at St. Clair-1 - Final | |
5:45 pm | Civic Memorial-0 at Waterloo-7 - Final | |
6:00 pm | Parkway West-3 at Parkway North-0 - Final | |
6:00 pm | Troy Buchanan-1 at Fort Zumwalt South-5 - Final | |
6:00 pm | Windsor (Imperial)-10 vs Gateway Science Academy-0 at Fox - Final | |
6:00 pm | Hazelwood Central-1 at Lutheran St. Charles-1 - Final | |
6:30 pm | Alton Marquette-0 at Columbia-5 - Final | |
6:30 pm | Summit-0 at Collinsville-2 - Final | |
6:30 pm | Fort Zumwalt North-2 vs Fort Zumwalt East-1 at Fort Zumwalt North - Final |
Girls Track
Time | Event | Final |
---|---|---|
3:00 pm | Montgomery County Early Invite | |
4:00 pm | St. Clair Quad | |
4:00 pm | Mascoutah Meet | |
4:00 pm | Eureka Meet | |
4:00 pm | St. James Meet | |
4:00 pm | Hillsboro Hawk Coed Relays | |
4:15 pm | Northwest Academy at Lutheran North | |
4:15 pm | Pacific Tri-meet |
Spring Softball
Time | Event | Final |
---|---|---|
4:00 pm | Alton-9 at Wood River-10 - Final | |
4:30 pm | Morrisonville at Carlinville | |
4:30 pm | Triad-6 at Piasa Southwestern-11 - Final | |
4:30 pm | Gillespie-14 at Auburn-3 - Final | |
4:30 pm | Marissa-2 at Freeburg-5 - Final |
Water Polo
Time | Event | Final |
---|---|---|
4:30 pm | Parkway North-7 at Pattonville-3 - Final | |
5:30 pm | Fort Zumwalt West-2 at Lafayette-7 - Final | |
5:30 pm | De Smet-10 at Marquette-5 - Final |