Baseball
Time | Event | Final |
---|---|---|
4:00 pm | Winfield-1 vs Lutheran St. Charles-11 at Winfield - Final | |
4:00 pm | Red Bud vs Trico at Pinckneyville | |
4:00 pm | DuBourg-1 vs St. Mary's-15 at Bayless - Final | |
4:15 pm | Salem, Illinois-4 at Mascoutah-0 - Final | |
4:15 pm | Cahokia-0 at Waterloo-15 - Final | |
4:30 pm | Belleville East-8 at Alton-1 - Final | |
4:30 pm | Bunker Hill-4 at Metro-East Lutheran-5 - Final | |
4:30 pm | Hillsboro, Illinois-7 at Gillespie-2 - Final | |
4:30 pm | O'Fallon-10 vs Collinsville-2 at Fletcher Field - Final | |
4:30 pm | Okawville-1 at Gibault-2 - Final | |
4:30 pm | Highland-3 at Centralia, Illinois-1 - Final | |
4:30 pm | Hardin Calhoun-1 vs Morrisonville-0 at Hardin Calhoun - Final | |
5:00 pm | Potosi-7 vs Park Hills Central-3 at Yanks Field (Ste. Genevieve) - Final | |
5:00 pm | Dixon-0 at South Callaway-1 - Final | |
6:30 pm | Herculaneum-0 vs Hancock-4 at Heine Meine - Final |
Boys Lacrosse
Time | Event | Final |
---|---|---|
5:30 pm | Kirkwood-10 vs Ladue-14 at Ladue Middle School - Final | |
5:45 pm | Webster Groves-3 at MICDS-14 - Final | |
6:00 pm | Rock Bridge-8 at Lindbergh-14 - Final | |
7:00 pm | Chaminade-6 at De Smet-8 - Final |
Boys Track
Time | Event | Final |
---|---|---|
4:00 pm | Class 1A Litchfield Sectional | |
4:00 pm | Class 2A Salem Sectional |
Girls Lacrosse
Time | Event | Final |
---|---|---|
4:00 pm | Notre Dame-0 vs St. Joseph's-16 at Ladue - Final | |
4:00 pm | Summit-9 at Nerinx Hall-8 - Final | |
4:15 pm | Ladue-10 vs Eureka-9 at Parkway Central - Final | |
5:30 pm | Ursuline-2 vs Cor Jesu-18 at Parkway Central - Final | |
5:30 pm | Visitation-6 vs Northwest Cedar Hill-7 at Lafayette - Final | |
5:30 pm | St. Dominic-5 vs Parkway West-10 at Ladue - Final | |
6:00 pm | Webster Groves-7 vs Kirkwood-8 at Nerinx Hall - Final | |
7:30 pm | Francis Howell Central-4 vs Pattonville-11 at Lafayette - Final |
Girls Soccer
Time | Event | Final |
---|---|---|
4:00 pm | University City-0 at Incarnate Word-11 - Final | |
5:30 pm | Hillsboro-2 at Windsor (Imperial)-1 - Final | |
5:30 pm | Brentwood-0 at Maplewood-RH-1 - Final | |
6:00 pm | Lafayette-0 at Eureka-2 - Final | |
6:00 pm | St. Joseph's-1 vs Nerinx Hall-0 at Kirkwood - Final | |
6:00 pm | Troy Buchanan-1 vs Holt-0 at Timberland - Final | |
6:00 pm | McCluer North-2 at Hazelwood Central-3 - Final | |
6:00 pm | Fort Zumwalt East-2 at Fort Zumwalt South-3 - Final | |
6:00 pm | Francis Howell North-2 at Francis Howell Central-1 - Final |
Girls Track
Time | Event | Final |
---|---|---|
9:00 am | Illinois Class 1A State Championships-Semifinals |
Spring Softball
Time | Event | Final |
---|---|---|
4:15 pm | Jerseyville-2 at Mascoutah-4 - Final | |
4:30 pm | Waterloo-2 at Freeburg-14 - Final | |
4:30 pm | Effingham-2 at Highland-1 - Final | |
4:30 pm | Collinsville-3 at Edwardsville-8 - Final | |
4:30 pm | Belleville East-7 at Alton-3 - Final | |
4:30 pm | Belleville West-5 at Granite City-1 - Final |