Baseball
Time | Event | Final |
---|---|---|
11:00 am | Greenville, Missouri-4 at Herculaneum-3 - Final | |
12:00 pm | De Soto-2 vs Valle Catholic-9 at Alumni Field Ste. Gen. - Final | |
1:00 pm | Perryville-1 vs Ste. Genevieve-15 at Yanks Field (Ste. Genevieve) - Final | |
1:00 pm | St. Louis Patriots-1 vs Farmington-14 at Wilson-Rozier Park - Final | |
1:30 pm | Greenville, Missouri-1 vs Priory-13 at Herculaneum - Final | |
1:30 pm | Triad-2 vs Lisle Benet Academy-3 at GCS Ballpark - Final | |
1:30 pm | West County (Leadwood)-6 at Jefferson-4 - Final | |
2:00 pm | Lockport-4 vs Alton-2 at Granite City - Final | |
2:00 pm | Jackson-12 vs De Soto-0 at Alumni Field Ste. Gen. - Final | |
2:00 pm | Mount Zion-3 vs Mascoutah-4 at Blazier Field - Final | |
3:00 pm | North County vs Perryville at Yanks Field (Ste. Genevieve) | |
3:00 pm | Park Hills Central-4 vs St. Louis Patriots-10 at Wilson-Rozier Park - Final | |
3:45 pm | Metro-1 vs West County (Leadwood)-12 at Jefferson - Final | |
4:00 pm | Vianney-3 vs Hazelwood West-0 at Vianney - Final | |
4:00 pm | Wright City-0 at Westminster-15 - Final | |
4:00 pm | Maplewood-RH-8 at Affton-6 - Final | |
4:00 pm | Naperville Central-2 at Belleville East-3 - Final | |
4:00 pm | Oak Park and River Forest-8 vs Mater Dei-2 at GCS Ballpark - Final | |
4:00 pm | Hannibal-3 at Troy Buchanan-5 - Final | |
4:00 pm | Francis Howell-9 vs Battle-2 at Francis Howell - Final | |
4:00 pm | Priory-13 at Herculaneum-2 - Final | |
4:00 pm | Rockford Lutheran-2 at Nashville-14 - Final | |
4:00 pm | Francis Howell North-6 at Timberland-7 - Final | |
4:00 pm | Fort Zumwalt North-5 at Holt-11 - Final | |
4:00 pm | Seckman-5 at Liberty (Wentzville)-2 - Final | |
4:00 pm | Jackson-9 vs Valle Catholic-4 at Alumni Field Ste. Gen. - Final | |
4:00 pm | DuBourg-10 at Bayless-14 - Final | |
4:00 pm | Pana-3 at Greenville-13 - Final | |
4:15 pm | Hillsboro-5 at Parkway Central-3 - Final | |
4:15 pm | Festus-1 at Parkway South-5 - Final | |
4:15 pm | St. Charles-1 at Parkway North-11 - Final | |
4:15 pm | St. Dominic-4 vs Northwest Cedar Hill-3 at St. Dominic - Final | |
4:30 pm | Murphysboro-1 at Marion-6 - Final | |
4:30 pm | St. Clair-15 at Owensville-16 - Final | |
4:30 pm | Brother Rice (Mich.)-11 vs Edwardsville-4 at Tom Pile Field - Final | |
4:30 pm | Carlyle-6 at Valmeyer-7 - Final | |
4:30 pm | Effingham-9 at Granite City-5 - Final | |
4:30 pm | Brussels-1 at Carrollton, Illinois-11 - Final | |
4:30 pm | Pinckneyville-2 at Okawville-9 - Final | |
4:30 pm | Hardin Calhoun-12 at Wood River-17 - Final | |
4:30 pm | Morrisonville-5 at Gillespie-6 - Final | |
4:30 pm | Elkville Elverado-3 at Red Bud-10 - Final | |
4:30 pm | MICDS-2 vs Sullivan-6 at Bank Of Sullivan Ballpark - Final | |
4:30 pm | Summit-12 vs CBC-18 at Maryville University - Final | |
4:30 pm | Maple Park Kaneland-6 vs O'Fallon-11 at Blazier Field - Final | |
4:30 pm | St. Joseph-Ogden-0 at Belleville West-4 - Final | |
5:00 pm | Park Hills Central vs Farmington at Wilson-Rozier Park | |
5:00 pm | North County-0 vs Ste. Genevieve-6 at Yanks Field (Ste. Genevieve) - Final | |
5:30 pm | Metro-0 at Jefferson-14 - Final | |
6:00 pm | Brentwood-1 vs Hancock-2 at Heine Meine - Final | |
6:30 pm | Lockport-2 vs Civic Memorial-0 at GCS Ballpark - Final |
Boys Basketball
Time | Event | Final |
---|---|---|
11:00 am | Chicago DePaul-31 vs Chicago Bogan-51 at Carver Arena - Final | |
12:00 pm | Ladue-46 vs St. Mary's-57 at JQH Arena - Final | |
1:00 pm | East St. Louis-57 vs Peoria Manual-48 at Carver Arena - Final | |
1:45 pm | Grandview K.C.-66 vs Logan-Rogersville-45 at JQH Arena - Final | |
3:30 pm | Francis Howell-62 vs CBC-64 at Hammons Student Center - Final | |
5:15 pm | Lee's Summit North-56 vs Rock Bridge-72 at Hammons Student Center - Final | |
5:30 pm | Evanston Beacon Academy-94 vs Rockford East-82 at Carver Arena - Final | |
7:15 pm | Belleville West-70 vs Chicago Curie-48 at Carver Arena - Final |
Boys Lacrosse
Time | Event | Final |
---|---|---|
5:45 pm | Parkway South-1 at Westminster-9 - Final | |
6:00 pm | CBC-3 at Hamilton-Southeastern-13 - Final |
Boys Tennis
Time | Event | Final |
---|---|---|
12:00 pm | Alton Marquette vs Normal University High at O'Fallon | |
1:00 pm | Spain Park, Ala.-4 vs John Burroughs-5 at McCallie (Tenn.) - Final | |
3:00 pm | Timberland-3 at St. Dominic-6 - Final |
Boys Track
Time | Event | Final |
---|---|---|
3:30 pm | Jaguar Invitational | |
3:30 pm | Timberland at Francis Howell Central | |
4:00 pm | AAA Relays |
Boys Volleyball
Time | Event | Final |
---|---|---|
5:00 pm | DuBourg-0 at Lutheran St. Charles-2 - Final | |
5:15 pm | Westminster-0 at Pattonville-2 - Final | |
6:00 pm | St. Dominic-2 at Borgia-0 - Final | |
6:00 pm | O'Fallon Christian-2 at Duchesne-0 - Final |
Girls Basketball
Time | Event | Final |
---|---|---|
12:00 pm | Jefferson City-43 vs Parkway Central-29 at Hammons Student Center - Final | |
1:45 pm | North Kansas City-42 vs Republic-29 at Hammons Student Center - Final | |
3:30 pm | Incarnate Word-59 vs Miller Career-28 at JQH Arena - Final | |
5:15 pm | Lincoln Prep-40 vs Logan-Rogersville-18 at JQH Arena - Final |
Girls Soccer
Time | Event | Final |
---|---|---|
3:00 pm | Mexico-0 at Warrenton-6 - Final | |
4:00 pm | Borgia-0 vs Springfield Catholic-2 at Missouri S&T - Final | |
4:15 pm | Hancock-1 vs Medicine and Bioscience-0 at Gateway STEM - Final | |
4:15 pm | Fox-3 at Lutheran South-1 - Final | |
4:30 pm | Fulton-0 vs Sullivan-4 at Warrenton - Final | |
4:30 pm | Greenville-1 vs Metro-East Lutheran-0 at O'Fallon Park - Final | |
4:30 pm | Holt-5 at Liberty (Wentzville)-2 - Final | |
5:00 pm | Valley Park-0 at North County-7 - Final | |
5:00 pm | Northwest Cedar Hill-0 at Rolla-0 - Final | |
5:00 pm | Owensville-0 at St. Clair-2 - Final | |
5:30 pm | Wesclin-14 vs Mount Vernon, Illinois-0 at Edwardsville - Final | |
5:30 pm | Alton-1 vs O'Fallon-2 at Freeburg - Final | |
5:30 pm | Harrisburg, Illinois-0 vs Jerseyville-2 at Columbia - Final | |
5:30 pm | Rochester-1 at Belleville East-0 - Final | |
5:30 pm | Marion-3 vs Mater Dei-2 at Althoff - Final | |
5:45 pm | Timberland-3 at Troy Buchanan-0 - Final | |
6:00 pm | Naperville Central-2 at Belleville West-1 - Final | |
6:00 pm | St. Charles-0 at Fort Zumwalt North-2 - Final | |
6:00 pm | Festus-0 at Hillsboro-5 - Final | |
6:00 pm | Saxony Lutheran-4 at Farmington-3 - Final | |
6:00 pm | Elsberry-0 vs Washington-10 at Warrenton - Final | |
6:30 pm | Parkway South-0 vs Jackson-2 at Jackson Junior High - Final | |
7:00 pm | MICDS-0 at St. Charles West-7 - Final | |
7:30 pm | Roxana-1 vs Highland-0 at Belleville East - Final | |
7:30 pm | Civic Memorial-4 vs Father McGivney-1 at Columbia - Final | |
7:30 pm | Carbondale-1 at Freeburg-2 - Final | |
7:30 pm | Mascoutah-2 vs Gibault-1 at Althoff - Final |
Girls Track
Time | Event | Final |
---|---|---|
3:30 pm | Jaguar Invitational | |
3:30 pm | Timberland at Francis Howell Central | |
4:00 pm | AAA Relays |
Spring Softball
Time | Event | Final |
---|---|---|
4:00 pm | Pana at Greenville | |
4:00 pm | Grandview-0 at Potosi-10 - Final | |
4:00 pm | Brussels-5 at Carrollton, Illinois-8 - Final | |
4:15 pm | Rock Island-1 vs O'Fallon-2 at O'Fallon Park - Final | |
4:30 pm | Elkville Elverado-7 at Red Bud-8 - Final | |
4:30 pm | Marion-14 at Anna-Jonesboro-0 - Final | |
4:30 pm | Carlyle-11 at Valmeyer-6 - Final | |
4:30 pm | Pinckneyville-14 at Okawville-0 - Final | |
6:30 pm | Park Hills Central-15 at Trumann (Ark.)-1 - Final |
Water Polo
Time | Event | Final |
---|---|---|
4:00 pm | Lafayette-12 at Schaumburg-1 - Final | |
4:15 pm | Parkway Central-5 at Evanston Beacon Academy-7 - Final | |
4:30 pm | Lindbergh-3 at Mundelein-6 - Final | |
5:30 pm | Parkway West-12 vs Chicago Curie-8 at Oak Park Fenwick - Final | |
5:30 pm | Mehlville-4 at Summit-8 - Final | |
6:30 pm | De Smet-9 at Kirkwood-8 - Final | |
6:45 pm | Parkway Central-5 vs Arlington Heights St. Viator-11 at Evanston Beacon Academy - Final | |
8:40 pm | Lindbergh-16 vs Niles West-1 at Mundelein - Final | |
9:15 pm | St. Rita-8 vs Parkway West-7 at Oak Park Fenwick - Final |