Baseball
Time | Event | Score |
---|---|---|
4:00 pm | North County vs Park Hills Central at Potosi | |
4:00 pm | Clearwater (Kan.)-5 vs Arcadia Valley-1 at Jefferson - Final | |
4:00 pm | Trinity-3 at Lutheran North-4 - Final | |
4:00 pm | Maplewood-RH-2 vs Brentwood-12 at Brentwood - Final | |
4:00 pm | Sparta-1 at Nashville-5 - Final | |
4:00 pm | Timberland-4 vs Fort Zumwalt West-3 at Troy Buchanan - Final | |
4:15 pm | Wright City-8 vs Lutheran St. Charles-9 at Lutheran St. Charles - Final | |
4:15 pm | Jerseyville-4 at Mascoutah-2 - Final | |
4:15 pm | Lindbergh-6 vs Oakville-1 at Fox - Final | |
4:15 pm | Liberty (Wentzville)-3 vs Winfield-6 at St. Dominic - Final | |
4:15 pm | Ritenour-1 at Hazelwood Central-2 - Final | |
4:15 pm | McCluer North-1 at Hazelwood West-7 - Final | |
4:30 pm | Gillespie-0 vs Dupo-1 at Gillespie - Final | |
4:30 pm | Brussels-1 at Hardin Calhoun-14 - Final | |
4:30 pm | Metro-East Lutheran-10 vs Marissa-1 at New Athens - Final | |
4:30 pm | Waterloo-0 vs O'Fallon-4 at Blazier Field - Final | |
4:30 pm | Centralia, Illinois-19 at Cahokia-0 - Final | |
4:30 pm | Vandalia-0 vs Teutopolis-10 at Evergreen Park - Final | |
4:30 pm | Granite City-0 at Belleville West-11 - Final | |
4:30 pm | Christ Our Rock Lutheran-7 vs Odin-14 at Okawville - Final | |
4:30 pm | Lincoln-6 at Sedalia Sacred Heart-0 - Final | |
4:30 pm | Chester-4 vs Carterville-3 at Chester - Final | |
4:30 pm | Summit-3 vs Lafayette-5 at Parkway South - Final | |
4:30 pm | Columbia-6 at Red Bud-0 - Final | |
4:30 pm | Bunker Hill-2 at Wood River-3 - Final | |
4:30 pm | Belleville East-7 at Alton-2 - Final | |
4:30 pm | MICDS-5 vs Westminster-0 at Westminster - Final | |
4:30 pm | Anna-Jonesboro-2 vs Murphysboro-3 at Chester - Final | |
5:00 pm | Hermann-1 at South Callaway-2 - Final | |
6:00 pm | Vianney-5 at SLUH-6 - Final | |
6:00 pm | Du Quoin-6 vs Gibault-1 at Nashville - Final | |
6:30 pm | Francis Howell-10 vs Holt-0 at Troy Buchanan - Final | |
6:30 pm | Triad-0 vs Highland-3 at Glik Park - Final | |
6:30 pm | Greenville-3 vs Breese Central-8 at Evergreen Park - Final |
Boys Lacrosse
Time | Event | Score |
---|---|---|
5:00 pm | Chaminade-12 at Webster Groves-8 - Final | |
5:30 pm | Summit-6 at John Burroughs-11 - Final | |
6:00 pm | Rock Bridge-2 at Priory-14 - Final | |
7:00 pm | Holt-13 at O'Fallon-19 - Final |
Boys Track
Time | Event | Score |
---|---|---|
2:00 pm | Class 1A Gillespie Sectional | |
4:00 pm | Class 1A Nashville Sectional |
Boys Volleyball
Time | Event | Score |
---|---|---|
4:00 pm | Parkway Central-2 vs St. Mary's-1 at Lindenwood University - Final | |
5:00 pm | Metro-East Lutheran at Althoff | |
5:30 pm | De Smet-0 vs Lafayette-2 at Lindenwood University - Final | |
7:00 pm | DuBourg-0 vs Affton-2 at Lindenwood University - Final | |
8:30 pm | SLUH-2 vs Vianney-0 at Lindenwood University - Final |
Girls Soccer
Time | Event | Score |
---|---|---|
4:00 pm | Hazelwood Central-1 vs Hazelwood West-2 at McCluer North - Final | |
4:00 pm | Affton-1 vs DuBourg-3 at Affton - Final | |
4:15 pm | Rosati-Kain-0 at Incarnate Word-7 - Final | |
6:00 pm | Westminster-0 vs Visitation-2 at Parkway Central - Final | |
6:00 pm | Fort Zumwalt West-0 at Francis Howell Central-2 - Final | |
6:00 pm | St. Charles-0 vs Fort Zumwalt East-1 at Fort Zumwalt South - Final | |
6:00 pm | Troy Buchanan-4 vs Holt-0 at Battle - Final | |
6:00 pm | Cor Jesu-4 at Mehlville-0 - Final | |
6:00 pm | Crossroads College Prep-1 at Trinity-6 - Final | |
6:00 pm | Pattonville-0 at Francis Howell North-1 - Final | |
6:00 pm | Eureka-1 at Marquette-0 - Final |
Girls Track
Time | Event | Score |
---|---|---|
9:00 am | IHSA State Championships at Eastern Illinois University |
Spring Softball
Time | Event | Score |
---|---|---|
3:30 pm | Marissa-1 vs New Athens-11 at Marissa - Final | |
4:15 pm | Highland-8 at Triad-2 - Final | |
4:15 pm | Civic Memorial-0 at Waterloo-4 - Final | |
4:30 pm | Belleville West-3 at Granite City-1 - Final | |
4:30 pm | Herrin-4 at Freeburg-9 - Final | |
4:30 pm | Greenville-3 vs Mater Dei-6 at Vandalia - Final | |
4:30 pm | Elkville-0 vs Steeleville-3 at Goreville - Final | |
4:30 pm | Belleville East-8 at Collinsville-4 - Final | |
4:30 pm | Metro-East Lutheran-15 vs Valmeyer-5 at Lebanon, Illinois - Final | |
4:30 pm | Columbia-7 at Red Bud-4 - Final | |
4:30 pm | Edwardsville-37 at East St. Louis-0 - Final | |
4:30 pm | Jerseyville-1 at Alton-2 - Final | |
4:30 pm | Hillsboro, Illinois-6 vs Carlinville-3 at Gillespie - Final | |
4:30 pm | Salem, Illinois at Carbondale | |
4:30 pm | Vandalia-0 at Staunton-11 - Final | |
5:30 pm | Gibault-7 vs Mulberry Grove-4 at Marissa - Final | |
6:30 pm | Goreville-10 vs Hardin County-0 at Goreville - Final | |
6:30 pm | Carlyle-1 vs Breese Central-15 at Vandalia - Final |
+