Baseball
Time | Event | Score |
---|---|---|
4:00 pm | Salem-4 at Helias-12 - Final | |
4:00 pm | Lee's Summit West at Blue Springs South | |
4:00 pm | Fort Zumwalt North-2 at Francis Howell-8 - Final | |
4:15 pm | Duchesne-34 vs Normandy-0 at Blanchette Park - Final | |
4:15 pm | Lindbergh-5 vs Jackson-0 at Lindbergh - Final | |
4:30 pm | Parkway Central-6 at Hazelwood West-0 - Final | |
4:30 pm | Lutheran South-4 at MICDS-5 - Final | |
5:00 pm | Boonville-3 at Pleasant Hill-1 - Final | |
5:00 pm | Aurora-7 at Carl Junction-1 - Final | |
5:00 pm | St. Pius X KC-2 at St. Joseph Lafayette-13 - Final | |
5:30 pm | Lafayette-1 at SLUH-5 - Final | |
5:30 pm | Webb City-0 vs Nixa-4 at Joplin - Final | |
6:00 pm | Winfield-1 at Fulton-5 - Final | |
7:30 pm | Staley at Liberty North |
Boys Lacrosse
Time | Event | Score |
---|---|---|
5:30 pm | Chaminade-4 vs MICDS-13 at Lindenwood University - Final | |
7:30 pm | John Burroughs-3 vs Priory-4 at Lindenwood University - Final |
Boys Volleyball
Time | Event | Score |
---|---|---|
5:30 pm | East St. Louis-0 at O'Fallon-2 - Final | |
5:30 pm | Granite City-0 vs Belleville West-2 at Metro-East Lutheran - Final | |
6:30 pm | Metro-East Lutheran-1 vs Edwardsville-2 at Metro-East Lutheran - Final | |
6:30 pm | Althoff-2 vs Belleville East-0 at O'Fallon - Final |
Girls Soccer
Time | Event | Score |
---|---|---|
4:00 pm | Eureka-2 vs Hazelwood West-0 at Florissant Civic Center - Final | |
4:00 pm | Ladue-1 at Incarnate Word-6 - Final | |
4:00 pm | Troy Buchanan-0 at Cor Jesu-1 - Final | |
4:00 pm | Notre Dame de Sion-3 at Helias-0 - Final | |
4:30 pm | Northwest Cedar Hill-0 at St. Joseph's-1 - Final | |
4:30 pm | Lee's Summit North-1 vs St. Teresa's-3 at McDonnell Athletic Center - Final | |
5:00 pm | Springfield, Illinois-3 at Triad-4 - Final | |
5:00 pm | Minooka-2 at Normal Community-3 - Final | |
5:00 pm | Webster Groves-0 at Visitation-1 - Final | |
6:00 pm | Summit-3 at Rolla-0 - Final | |
6:00 pm | Lebanon-0 at Nixa-5 - Final | |
6:00 pm | Francis Howell North-0 at Francis Howell Central-2 - Final | |
6:00 pm | Grain Valley-3 at Platte County-1 - Final | |
6:00 pm | Hickman-0 at Lee's Summit-2 - Final | |
6:00 pm | Republic-1 at Carl Junction-2 - Final | |
6:00 pm | Alton Marquette-1 vs Sacred Heart-Griffin JV-0 at Illinois-Springfield - Final | |
6:00 pm | Poplar Bluff-1 at Festus-3 - Final | |
6:00 pm | Park Hill-3 vs Liberty (KC)-1 at Park Hill South - Final | |
6:30 pm | Fort Zumwalt East-0 at St. Dominic-3 - Final | |
7:00 pm | Collinsville-1 vs Granite City-0 at O'Fallon - Final | |
7:00 pm | Rochester-3 vs Waterloo-0 at Triad - Final |
Spring Softball
Time | Event | Score |
---|---|---|
4:30 pm | Carmi-White County-10 at Nashville-2 - Final | |
4:30 pm | Collinsville-1 vs Alton-8 at Collinsville Sports Complex - Final | |
4:30 pm | Trico-14 vs Pope County-0 at Cobden - Final | |
4:30 pm | Dupo-5 vs Tri-City-4 at Gillespie - Final | |
4:30 pm | Camp Point Central-3 at Mount Olive-2 - Final | |
4:30 pm | Quincy-0 at Edwardsville-11 - Final | |
4:30 pm | Brown County-0 vs Hardin Calhoun-7 at Liberty, Ill. - Final | |
4:30 pm | Tuscola-7 vs Breese Central-2 at Shelbyville - Final | |
4:30 pm | Carterville-2 vs West Frankfort-1 at Nashville - Final | |
4:30 pm | Mascoutah-1 vs Freeburg-2 at Triad - Final | |
4:30 pm | Cahokia-0 at Columbia-19 - Final | |
6:30 pm | Flora-10 vs Mounds Meridian-2 at Shelbyville - Final | |
6:30 pm | Belleville West-0 vs O'Fallon-2 at Collinsville - Final |
+