Baseball
Time | Event | Score |
---|---|---|
3:00 pm | Kennedy-0 at O'Fallon Christian-5 - Final | |
4:00 pm | Windsor (Imperial)-4 vs Highland-10 at Busch Stadium - Final | |
4:00 pm | Hazelwood West-14 at Riverview Gardens-0 - Final | |
4:00 pm | Gateway STEM-19 vs Carnahan-10 at Minnie Wood Park - Final | |
4:00 pm | McCluer North-17 vs Hazelwood East-1 at McCluer North - Final | |
4:00 pm | St. James-10 at Bourbon-0 - Final | |
4:00 pm | Metro-20 vs Northwest Academy-3 at Ivory Perry Park - Final | |
4:15 pm | Fort Zumwalt North-10 at Winfield-0 - Final | |
4:15 pm | Seckman-4 at Parkway South-5 - Final | |
4:15 pm | Priory-6 at John Burroughs-20 - Final | |
4:15 pm | Principia-0 at Lutheran North-6 - Final | |
4:15 pm | Warrenton-1 at Liberty (Wentzville)-6 - Final | |
4:15 pm | Clayton-3 at Ritenour-11 - Final | |
4:15 pm | Mehlville-5 at Northwest Cedar Hill-2 - Final | |
4:15 pm | North Tech-0 vs Jennings-6 at Koeneman Park - Final | |
4:15 pm | Hillsboro-5 at Summit-6 - Final | |
4:15 pm | Marquette-2 at Eureka-1 - Final | |
4:15 pm | Holt-0 at Fort Zumwalt South-6 - Final | |
4:15 pm | Vianney-0 at Kirkwood-1 - Final | |
4:15 pm | Lafayette-6 at Lindbergh-2 - Final | |
4:15 pm | Bayless-1 vs University City-11 at Heman Park - Final | |
4:30 pm | Breese Central-8 at Carlyle-2 - Final | |
4:30 pm | Belleville East-7 vs Granite City-2 at Babe Champion Field - Final | |
4:30 pm | Wesclin-1 at Columbia-2 - Final | |
4:30 pm | Wright City-12 at Wellsville-0 - Final | |
4:30 pm | Litchfield-9 at Staunton-10 - Final | |
4:30 pm | Sullivan-7 at Salem-5 - Final | |
4:30 pm | Brussels at Pleasant Hill | |
4:30 pm | Marion-15 vs Cahokia-7 at Sauget - Final | |
4:30 pm | Cleveland vs Sumner at Fairgrounds #1 | |
4:30 pm | Grandview-2 at Herculaneum-6 - Final | |
4:30 pm | St. Clair-25 at New Haven-5 - Final | |
4:30 pm | Park Hills Central-0 at Valle Catholic-2 - Final | |
4:30 pm | Steeleville at Lebanon, Illinois | |
4:30 pm | Hillsboro, Illinois-1 at Alton Marquette-2 - Final | |
4:30 pm | Okawville-8 at Cobden-7 - Final | |
4:30 pm | Borgia-8 at Union-1 - Final | |
4:30 pm | CBC-7 at De Smet-1 - Final | |
4:30 pm | Belleville West-12 vs Collinsville-2 at Fletcher Field - Final | |
4:30 pm | East St. Louis-0 vs O'Fallon-17 at Blazier Field - Final | |
4:30 pm | Vandalia-5 at Roxana-12 - Final | |
4:30 pm | Marissa-0 at New Athens-0 - Final | |
4:30 pm | Freeburg-10 at Red Bud-1 - Final | |
4:30 pm | MICDS-4 at Lutheran South-10 - Final | |
4:30 pm | Dupo-1 at Valmeyer-4 - Final | |
4:30 pm | Edwardsville-7 at Alton-2 - Final | |
4:30 pm | Oakville-17 vs Festus-4 at GMC Stadium (Sauget) - Final | |
4:30 pm | Soldan-17 vs Roosevelt-16 at Willmore Park - Final | |
4:30 pm | Metro-East Lutheran-0 at Mater Dei-10 - Final | |
4:30 pm | Wood River-6 at Carrollton-12 - Final | |
4:30 pm | Gibault-8 at Nashville-1 - Final | |
4:30 pm | Pacific-0 at Parkway Central-1 - Final | |
5:00 pm | Hallsville-9 vs North Callaway-1 at Fulton - Final | |
5:45 pm | DuBourg-11 at Trinity-3 - Final | |
6:00 pm | St. Dominic-0 at Helias JV-7 - Final | |
6:30 pm | Hermann-3 at Montgomery County-2 - Final | |
7:00 pm | McCluer-1 vs Hazelwood Central-19 at Koch Park - Final | |
7:00 pm | Crossroads College Prep-1 vs Hancock-11 at Heine Meine - Final |
Boys Lacrosse
Time | Event | Score |
---|---|---|
12:00 am | Ladue-7 at CBC-10 - Final | |
6:00 pm | Parkway West-2 at MICDS-15 - Final | |
7:00 pm | Fox-6 at Parkway South-17 - Final | |
7:00 pm | Marquette-8 at O'Fallon-18 - Final | |
7:30 pm | Holt-11 at Vianney-22 - Final |
Boys Spring Golf
Time | Event | Score |
---|---|---|
4:00 pm | St. Mary's 227, Trinity 262 | |
4:00 pm | Whitfield 158, John Burroughs 166 |
Boys Tennis
Time | Event | Score |
---|---|---|
3:30 pm | Hazelwood East at Hazelwood West | |
3:30 pm | Vianney at Parkway West | |
4:00 pm | Roxana at Alton Marquette | |
4:00 pm | Webster Groves Tournament at Webster Groves | |
4:15 pm | Wood River-1 at Granite City-8 - Final | |
4:15 pm | Liberty (Wentzville)-2 vs Kennedy-7 at Villa Duchesne - Final | |
4:30 pm | PHL Tournament vs Metro at Fairground Park |
Boys Track
Time | Event | Score |
---|---|---|
4:00 pm | MCC Championships |
Boys Volleyball
Time | Event | Score |
---|---|---|
4:00 pm | Kirkwood-2 at Fort Zumwalt West-1 - Final | |
4:00 pm | Fort Zumwalt North-1 at Fort Zumwalt South-2 - Final | |
4:30 pm | O'Fallon-2 at Belleville West-1 - Final | |
5:00 pm | Francis Howell-2 at Fort Zumwalt East-0 - Final | |
5:00 pm | Borgia-0 at O'Fallon Christian-2 - Final | |
5:00 pm | SLUH-2 at Chaminade-0 - Final | |
5:00 pm | Althoff at Vianney | |
5:00 pm | DuBourg-1 at St. Dominic-2 - Final | |
5:15 pm | Marquette-2 at Eureka-1 - Final | |
5:15 pm | Parkway West-2 at Westminster-0 - Final | |
5:15 pm | CBC-1 at Webster Groves-2 - Final | |
5:30 pm | East St. Louis at Alton | |
5:30 pm | Oakville-2 at Fox-0 - Final | |
5:30 pm | Lafayette-2 at Lindbergh-0 - Final | |
5:30 pm | Edwardsville-2 at Granite City-0 - Final | |
5:30 pm | Seckman-1 at Parkway South-2 - Final | |
6:00 pm | Vianney-0 at De Smet-2 - Final | |
6:00 pm | Francis Howell North-2 at Francis Howell Central-1 - Final |
Girls Lacrosse
Time | Event | Score |
---|---|---|
4:00 pm | Ursuline-1 at MICDS-18 - Final | |
4:00 pm | Marquette-17 at Visitation-2 - Final | |
4:15 pm | Whitfield-13 vs Norco Red Knights-5 at St. Vincent Park - Final | |
4:15 pm | St. Dominic-6 at Pattonville-7 - Final | |
4:15 pm | Kirkwood-20 vs Holt-5 at Heartland Park - Final | |
4:15 pm | Nerinx Hall-10 at Hazelwood West-8 - Final | |
5:00 pm | Parkway Central-11 at Hazelwood East-10 - Final | |
5:30 pm | Francis Howell Central at Pattonville JV | |
6:00 pm | Parkway West-3 at Lafayette-14 - Final |
Girls Soccer
Girls Track
Time | Event | Score |
---|---|---|
4:00 pm | Mississippi Valley Championships |
Spring Softball
Time | Event | Score |
---|---|---|
4:15 pm | Highland-10 at Metro-East Lutheran-0 - Final | |
4:30 pm | Steeleville-1 at Lebanon, Illinois-2 - Final | |
4:30 pm | Mater Dei-21 at Okawville-2 - Final | |
4:30 pm | Nokomis-2 at Bunker Hill-8 - Final | |
4:30 pm | Collinsville-6 at Belleville West-9 - Final | |
4:30 pm | Vandalia-0 at Roxana-6 - Final | |
4:30 pm | Marissa-0 at New Athens-7 - Final | |
4:30 pm | Freeburg-4 at Red Bud-5 - Final | |
4:30 pm | Wood River-11 at Carrollton, Illinois-0 - Final | |
4:30 pm | Dupo-17 at Valmeyer-0 - Final | |
4:30 pm | Granite City-1 at Belleville East-5 - Final | |
4:30 pm | Alton-3 vs Edwardsville-6 at Edwardsville Sports Complex - Final | |
4:30 pm | Nashville-11 at Woodlawn-2 - Final | |
4:30 pm | Breese Central-10 at Carlyle-1 - Final | |
4:30 pm | Wesclin-0 at Columbia-3 - Final | |
4:30 pm | Litchfield-2 at Staunton-3 - Final | |
4:30 pm | O'Fallon-12 at East St. Louis-0 - Final | |
4:30 pm | Brussels at Pleasant Hill |
Water Polo
Time | Event | Score |
---|---|---|
6:30 pm | Fort Zumwalt West-10 at Pattonville-6 - Final |
+