Baseball
Boys Lacrosse
Time | Event | Score |
---|---|---|
4:30 pm | Summit-18 at Seckman-3 - Final | |
5:00 pm | Fort Zumwalt West-4 at John Burroughs-11 - Final | |
6:00 pm | Kirkwood-6 at Parkway West-15 - Final | |
6:00 pm | De Smet-11 at Rockhurst-6 - Final |
Boys Spring Golf
Time | Event | Score |
---|---|---|
9:00 am | Class 4 Sectional 1 | |
9:00 am | Class 4 Sectional 2 | |
9:00 am | Class 3 Sectional 2 | |
9:00 am | Class 3 Sectional 3 | |
9:00 am | Class 1 Sectional 1 | |
9:00 am | Class 3 Sectional 1 | |
10:22 am | Class 2 Sectional 1 |
Boys Tennis
Time | Event | Score |
---|---|---|
4:00 pm | Vianney-3 at Summit-5 - Final | |
4:00 pm | Mehlville-0 at Webster Groves-5 - Final | |
4:00 pm | Vashon-0 at McKinley-5 - Forfeit | |
4:00 pm | Collinsville at Metro-East Lutheran | |
4:00 pm | Eureka-0 vs Lafayette-5 at Class 2 District 6 | |
4:00 pm | Roosevelt-0 at Cleveland-5 - Forfeit | |
4:00 pm | Eureka-0 at Lafayette-9 - Final | |
4:30 pm | Hillsboro, Illinois at Roxana | |
4:30 pm | Greenville at Alton Marquette |
Boys Volleyball
Time | Event | Score |
---|---|---|
4:30 pm | Metro-East Lutheran-2 at Belleville East-1 - Final | |
4:30 pm | Ritenour-0 at Granite City-2 - Final | |
5:00 pm | Edwardsville-0 at Vianney-2 - Final | |
5:00 pm | St. Dominic-2 at Borgia-0 - Final | |
5:15 pm | Marquette-2 at Pattonville-1 - Final | |
5:15 pm | Westminster-0 at Parkway Central-2 - Final | |
5:15 pm | Kirkwood-2 at Parkway South-0 - Final | |
5:30 pm | Mehlville-0 at Northwest Cedar Hill-2 - Final | |
5:30 pm | Affton-2 at Lindbergh-0 - Final | |
5:30 pm | Chaminade at Cape Notre Dame | |
6:00 pm | DuBourg-2 at Duchesne-0 - Final |
Girls Lacrosse
Time | Event | Score |
---|---|---|
4:00 pm | St. Joseph's-17 at Nerinx Hall-6 - Final | |
4:00 pm | Francis Howell North-6 at St. Dominic-18 - Final | |
4:00 pm | Villa Duchesne-0 at Westminster-0 - Final | |
4:00 pm | Visitation-0 at Cor Jesu-12 - Final | |
4:15 pm | Parkway West-5 vs Ladue-13 at Ladue Middle School - Final | |
4:15 pm | Ursuline-0 at Eureka-18 - Final | |
4:15 pm | Lafayette-20 at Marquette-14 - Final | |
5:30 pm | Hazelwood West-7 at Webster Groves-11 - Final |
Girls Soccer
Spring Softball
Time | Event | Score |
---|---|---|
4:00 pm | Litchfield at Carlinville | |
4:30 pm | Metro-East Lutheran at Gibault | |
4:30 pm | Nashville-3 at Carmi-White County-4 - Final | |
4:30 pm | Carbondale at Carmi-White County | |
4:30 pm | Steeleville-4 at Chester-5 - Final | |
4:30 pm | Dupo-13 at Marissa-3 - Final | |
4:30 pm | Greenfield, Illinois at Bunker Hill | |
4:30 pm | Althoff at Belleville East | |
4:30 pm | Carlyle at Vandalia | |
4:30 pm | Sacred Heart-Griffin at Gillespie | |
4:30 pm | Steeleville at Crab Orchard |
+