Boys Cross Country
Time | Event | Score |
---|---|---|
3:30 pm | Fort Zumwalt North Invitational | |
4:00 pm | Cougar Invitational |
Boys Fall Golf
Time | Event | Score |
---|---|---|
4:00 pm | Marissa vs Sparta at TBD |
Boys Soccer
Boys Swimming
Time | Event | Score |
---|---|---|
3:30 pm | Washington at Borgia | |
3:30 pm | Holt vs Fort Zumwalt South at Rec-Plex | |
4:00 pm | Ladue at Westminster |
Fall Softball
Time | Event | Score |
---|---|---|
4:00 pm | McCluer North-21 vs University City-0 at Heman Park - Final | |
4:00 pm | Gateway Science Academy-1 at Bayless-21 - Final | |
4:15 pm | Clayton-6 at Rosati-Kain-7 - Final | |
4:15 pm | Parkway South-2 at Summit-5 - Final | |
4:15 pm | Parkway North-8 at Westminster-7 - Final | |
4:15 pm | Orchard Farm-14 at Valley Park-3 - Final | |
4:15 pm | Francis Howell North-15 at Fort Zumwalt South-2 - Final | |
4:15 pm | Kirkwood-2 at Oakville-17 - Final | |
4:15 pm | Hancock-5 at Kennedy-13 - Final | |
4:15 pm | Lutheran South-9 at Ursuline-3 - Final | |
4:15 pm | Fort Zumwalt West-1 at Warrenton-5 - Final | |
4:15 pm | Fort Zumwalt East-10 at Duchesne-0 - Final | |
4:30 pm | Principia-21 at Lutheran North-1 - Final | |
4:30 pm | North Callaway-12 at Wellsville-1 - Final | |
5:00 pm | Naylor-3 vs Liberty (Wentzville)-5 at Cape Notre Dame - Final | |
5:30 pm | Cape Girardeau Central-2 vs Northwest Cedar Hill-9 at Kirkwood Athletic Association - Final | |
5:30 pm | Affton-6 vs Lindbergh-10 at Kirkwood Athletic Association - Final | |
5:30 pm | Owasso, Okla.-5 vs Francis Howell-4 at Kirkwood Athletic Association - Final | |
5:30 pm | Coweta (Okla.)-10 vs Cor Jesu-2 at Kirkwood Athletic Association - Final | |
6:30 pm | Liberty (Wentzville)-1 at Cape Notre Dame-10 - Final | |
7:00 pm | Cape Girardeau Central-3 vs Francis Howell-7 at Kirkwood Athletic Association - Final | |
7:00 pm | Northwest Cedar Hill-3 vs Owasso, Okla.-9 at Kirkwood Athletic Association - Final | |
7:00 pm | Cor Jesu-11 vs Lindbergh-12 at Kirkwood Athletic Association - Final | |
7:30 pm | Affton-7 vs Coweta (Okla.)-17 at Kirkwood Athletic Association - Final |
Field Hockey
Time | Event | Score |
---|---|---|
2:00 pm | Winnetka New Trier-1 vs MICDS-3 at SportPort Athletic Complex - Final | |
2:00 pm | Ursuline-0 vs Ladue-3 at SportPort Athletic Complex - Final | |
3:00 pm | Summit-1 vs Antioch-0 at SportPort Athletic Complex - Final | |
3:00 pm | Cor Jesu-1 vs Nerinx Hall-0 at SportPort Athletic Complex - Final | |
4:00 pm | Edwardsville-3 vs Whitfield-3 at SportPort Athletic Complex - Final | |
4:00 pm | Eureka-1 vs Notre Dame de Sion-1 at SportPort Athletic Complex - Final | |
4:00 pm | John Burroughs-2 vs Oak Park and River Forest-3 at SportPort Athletic Complex - Final | |
5:15 pm | St. Joseph's-2 vs MICDS-0 at SportPort Athletic Complex - Final | |
5:15 pm | Rosati-Kain vs Casady School, Okla. at SportPort Athletic Complex | |
5:15 pm | Oakville-0 vs Kirkwood-4 at SportPort Athletic Complex - Final | |
6:15 pm | Kentucky Country Day-0 vs Villa Duchesne-1 at SportPort Athletic Complex - Final | |
6:15 pm | Parkway West-0 vs Casady School-White (Okla.)-2 at SportPort Athletic Complex - Final | |
6:15 pm | Parkway South-1 vs Antioch-1 at SportPort Athletic Complex - Final | |
7:15 pm | Ladue-7 vs Lakes Community-1 at SportPort Athletic Complex - Final | |
8:15 pm | Westminster-1 vs University City-2 at SportPort Athletic Complex - Final | |
8:15 pm | Marquette vs Louisville Collegiate at SportPort Athletic Complex | |
9:15 pm | Homewood-Flossmoor-0 vs Kirkwood-6 at SportPort Athletic Complex - Final | |
9:30 pm | Nerinx Hall-2 vs Lake Forest-1 at SportPort Athletic Complex - Final |
Football
Girls Cross Country
Time | Event | Score |
---|---|---|
3:30 pm | Fort Zumwalt North Invitational | |
4:00 pm | Orchard Farm at Lutheran St. Charles | |
4:00 pm | Cougar Invitational |
Girls Fall Golf
Time | Event | Score |
---|---|---|
8:00 am | Troy Invitational | |
2:00 pm | Cape Notre Dame-340 vs MICDS-365 at Boone Valley GC - Final | |
3:30 pm | Pickneyville Invitational | |
3:30 pm | Mehlville vs Webster Groves at Sunset Hills Golf Course | |
3:30 pm | Notre Dame-235 vs Cor Jesu-176 at Quail Creek GC - Final | |
3:30 pm | Fort Zumwalt East vs Duchesne at Eagle Springs |
Girls Tennis
Time | Event | Score |
---|---|---|
1:00 pm | Springfield, Illinois-0 vs St. Joseph's-5 at Edwardsville - Final | |
1:00 pm | New Trier JV-4 vs Triad-1 at Edwardsville - Final | |
1:00 pm | Francis Howell Central at Francis Howell Central Doubles | |
1:00 pm | Althoff-0 vs Winnetka New Trier-5 at Edwardsville - Final | |
1:00 pm | Dunlap-0 at Edwardsville-5 - Final | |
1:00 pm | Incarnate Word-1 vs Chatham Glenwood-4 at Edwardsville - Final | |
1:00 pm | Crystal Lake Prairie Ridge-1 vs O'Fallon-4 at Edwardsville Tournament - Final | |
1:00 pm | Belleville East-4 vs Morton-1 at Edwardsville - Final | |
3:30 pm | Fort Zumwalt East at Pattonville | |
3:30 pm | St. Charles West at Duchesne | |
3:30 pm | Belleville East-0 vs Winnetka New Trier-5 at Edwardsville - Final | |
3:30 pm | St. Joseph's-5 vs O'Fallon-0 at Edwardsville Tournament - Final | |
3:30 pm | Chatham Glenwood at Edwardsville | |
4:00 pm | Kirkwood-0 at Lafayette-9 - Final | |
4:00 pm | Ritenour vs Parkway South at Woodson Park | |
4:00 pm | Ladue at Lindbergh | |
4:00 pm | Notre Dame-7 at Barat-0 - Final | |
4:00 pm | Metro-6 vs Crossroads College Prep-3 at Dwight Davis Tennis Center - Final | |
4:00 pm | Oakville-9 at DuBourg-0 - Final | |
4:00 pm | Riverview Gardens at North Tech | |
4:15 pm | Whitfield vs Fulton at TBD | |
4:15 pm | Parkway Central-6 at Marquette-3 - Final | |
4:15 pm | Summit at Parkway West | |
4:15 pm | Vashon vs Gateway STEM at Sublette Park | |
4:15 pm | Kennedy-2 at Principia-7 - Final | |
5:00 pm | Belleville East-5 vs Effingham-0 at Edwardsville - Final | |
7:00 pm | Belleville East-2 vs Flora-5 at Edwardsville - Final |
Girls Volleyball
Time | Event | Score |
---|---|---|
3:00 pm | Bernie at Cape Notre Dame | |
3:45 pm | Miller at Vashon | |
3:45 pm | Miller Career-2 at Vashon-0 - Final | |
4:00 pm | Metro-2 at Northwest Academy-0 - Final | |
4:00 pm | Sullivan-2 at Whitfield-0 - Final | |
4:15 pm | Ste. Genevieve vs Perryville at Cape Notre Dame | |
4:30 pm | Gillespie-0 at Alton-2 - Final | |
4:30 pm | Piasa Southwestern-0 vs Granite City-2 at Alton - Final | |
4:45 pm | Soldan-0 vs Miller Career-2 at Vashon - Final | |
5:00 pm | Lutheran North-2 at Brentwood-0 - Final | |
5:00 pm | Auburn-0 at Edwardsville-2 - Final | |
5:00 pm | North County Christian-0 at Wright City-2 - Final | |
5:00 pm | Tiger Classic | |
5:00 pm | Roosevelt-0 at Metro-2 - Final | |
5:00 pm | Eureka-2 vs Carlinville-0 at Edwardsville - Final | |
5:00 pm | Bloomington-2 vs Collinsville-0 at Edwardsville - Final | |
5:00 pm | Bernie vs St. Vincent at Cape Notre Dame | |
5:00 pm | Chatham Glenwood-0 vs O'Fallon-2 at Edwardsville - Final | |
5:30 pm | Triad vs Gillespie at Alton | |
5:30 pm | Parkway South-0 at MICDS-2 - Final | |
5:30 pm | Pattonville-0 at Parkway West-2 - Final | |
5:30 pm | Orchard Farm-1 vs Granite City-2 at Alton - Final | |
5:30 pm | Seckman-1 at Summit-2 - Final | |
5:45 pm | Perryville vs Dexter at Cape Notre Dame | |
6:00 pm | Morton-0 vs Farmington-2 at Edwardsville - Final | |
6:00 pm | Miller Career-0 at Metro-2 - Final | |
6:00 pm | Mater Dei-2 vs Carlinville-0 at Edwardsville - Final | |
6:00 pm | Valley Park-2 at Tower Grove Christian-0 - Final | |
6:00 pm | Freeburg-2 vs Decatur St. Teresa-1 at Edwardsville - Final | |
6:00 pm | Mascoutah-2 vs Collinsville-0 at Edwardsville - Final | |
6:30 pm | Triad-1 at Alton-2 - Final | |
6:30 pm | Ste. Genevieve at Cape Notre Dame | |
6:30 pm | Piasa Southwestern-2 vs Orchard Farm-1 at Alton - Final | |
7:00 pm | Eureka-2 vs Mater Dei-0 at Edwardsville - Final | |
7:00 pm | Morton-0 at Edwardsville-2 - Final | |
7:00 pm | Bloomington-2 vs Mascoutah-1 at Edwardsville - Final | |
7:00 pm | Twin City Christian at Chr. Ac. of Greater St. Louis | |
7:00 pm | Freeburg-0 vs O'Fallon-2 at Edwardsville - Final | |
7:15 pm | St. Vincent vs Dexter at Cape Notre Dame | |
8:00 pm | Chatham Glenwood-2 vs Decatur St. Teresa-1 at Edwardsville - Final | |
8:00 pm | Auburn-0 vs Farmington-2 at Edwardsville - Final |
+