Monday - December 19, 2016
AUG | SEP | OCT | NOV | DEC | JAN | FEB | MAR | APR | MAY | JUN
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31


Boys Basketball
TimeEventScore
4:00 pmLift For Life-38 vs North Tech-71 at Lutheran St. Charles - Final
71-38
4:00 pmJennings-65 vs Francis Howell Central-58 at Lindenwood University - Final
65-58
4:30 pmSt. Louis Knights-63 at Barat-74 - Final
74-63
5:30 pmRitenour-67 vs Duchesne-75 at Lindenwood University - Final
75-67
6:00 pmValle Catholic-60 at St. Vincent-58 - Final
60-58
6:00 pmMount Olive-28 at Nokomis-70 - Final
70-28
6:00 pmSt. James-63 at Potosi-70 - Final
70-63
6:15 pmBrussels-40 at Madison, Illinois-52 - Final
52-40
6:30 pmCardinal Ritter-75 at DuBourg-39 - Final
75-39
7:00 pmSeckman-44 at Lindbergh-61 - Final
61-44
7:15 pmDupo-48 at New Athens-65 - Final
65-48
7:30 pmNew Haven-64 at Montgomery County-90 - Final
90-64
7:30 pmHermann-46 at Cuba-30 - Final
46-30
8:00 pmConfluence-96 vs St. Louis Patriots-64 at Salvation Army - Final
96-64

Girls Basketball
TimeEventScore
2:00 pmIncarnate Word-65 vs Valley Vista (Arizona)-40 at Mesquite (Arizona) - Final
65-40
5:30 pmSeckman-53 at Lindbergh-58 - Final
58-53
6:00 pmGillespie-29 at Litchfield-53 - Final
53-29
6:00 pmBreese Central-47 at Greenville-33 - Final
47-33
6:00 pmDuBourg-28 at Oakville-62 - Final
62-28
6:00 pmNotre Dame-60 at Mehlville-45 - Final
60-45
6:00 pmVandalia-49 at Hillsboro, Illinois-60 - Final
60-49
6:15 pmValmeyer-26 at Dupo-23 - Final
26-23
7:00 pmHillsboro-57 at St. Pius X-52 - Final
57-52
7:00 pmFort Zumwalt East at Elsberry
Rivalry
7:00 pmDe Soto-16 at Sullivan-73 - Final
73-16
7:15 pmNokomis-32 at Pana-50 - Final
50-32
7:30 pmWest County (Leadwood)-49 at Herculaneum-47 - Final
49-47
7:30 pmWindsor (Imperial)-41 at Jefferson-62 - Final
62-41
7:30 pmGrandview-56 at Valle Catholic-32 - Final
56-32
7:45 pmWesclin-49 at Carlyle-48 - Final
49-48

Hockey
TimeEventScore
6:30 pmChaminade-1 vs Westminster-4 at Queeny Recreational Complex - Final
4-1
7:00 pmMICDS-1 vs Whitfield-0 at South County (Kennedy) - Final
1-0
8:00 pmFort Zumwalt West-1 vs Fort Zumwalt East-7 at Rec Plex South - Final
7-1
8:40 pmTriad-6 vs Granite City-4 at Granite Rink - Final
6-4
8:45 pmColumbia-12 vs Wood River-2 at East Alton Rink - Final
12-2
8:45 pmFort Zumwalt South-9 vs Priory-2 at South County (Kennedy) - Final
9-2