Baseball
Time | Event | Score |
---|---|---|
12:00 am | Hallsville-4 vs Warrenton-3 at Battle - Final | |
11:00 am | Chaminade-2 at De Smet-3 - Final | |
2:00 pm | De Smet-7 at Chaminade-9 - Final | |
4:00 pm | Miller Career-6 vs Metro-1 at Cool Papa Bell Field - Final | |
4:00 pm | University City-17 at STEAM Academy at MS-Berkeley-3 - Final | |
4:00 pm | DuBourg-15 at Bayless-5 - Final | |
4:00 pm | McCluer-2 at Hazelwood West-12 - Final | |
4:00 pm | Riverview Gardens-0 at McCluer North-34 - Final | |
4:00 pm | Northwest Academy-10 vs Carnahan-15 at Fairgrounds #1 - Final | |
4:00 pm | Roosevelt-4 vs Vashon-7 at Ozzie Smith Park - Final | |
4:15 pm | Summit-3 at Parkway North-5 - Final | |
4:15 pm | North Tech-7 at Jennings-20 - Final | |
4:15 pm | Mehlville-1 at Oakville-8 - Final | |
4:15 pm | Valley Park-16 vs Hancock-1 at Heine Meine - Final | |
4:15 pm | Trinity-2 at Orchard Farm-8 - Final | |
4:15 pm | Brentwood-4 at Principia-3 - Final | |
4:15 pm | Francis Howell Central-6 at Francis Howell North-5 - Final | |
4:15 pm | Liberty (Wentzville)-11 vs St. Charles-1 at Blanchette Park - Final | |
4:15 pm | Lutheran St. Charles-9 at Winfield-5 - Final | |
4:15 pm | Northwest Cedar Hill-0 at Eureka-11 - Final | |
4:15 pm | Borgia-10 at Francis Howell-7 - Final | |
4:15 pm | Clayton-4 at Affton-5 - Final | |
4:15 pm | Parkway West-3 at Parkway Central-5 - Final | |
4:30 pm | New Haven-1 vs Sullivan-14 at Bank Of Sullivan Ballpark - Final | |
4:30 pm | Valmeyer-1 at Marissa-0 - Final | |
4:30 pm | Freeburg-7 at Carlyle-1 - Final | |
4:30 pm | De Soto-8 at Hillsboro-15 - Final | |
4:30 pm | Union-0 at St. James-2 - Final | |
4:30 pm | Belleville West-5 at Alton-1 - Final | |
4:30 pm | Columbia-7 at Breese Central-3 - Final | |
4:30 pm | Marion-12 at Centralia, Illinois-0 - Final | |
4:30 pm | Mater Dei-5 at Hillsboro, Illinois-6 - Final | |
4:30 pm | Steeleville-1 at Dupo-2 - Final | |
4:30 pm | Althoff at Carbondale | |
4:30 pm | Collinsville-2 vs Granite City-3 at Babe Champion Field - Final | |
4:30 pm | New Athens-10 at Lebanon, Illinois-3 - Final | |
4:30 pm | Gibault-3 at Okawville-7 - Final | |
4:30 pm | St. Clair-1 vs Hermann-9 at Hermann City Park - Final | |
4:30 pm | Jerseyville-6 at Pittsfield-0 - Final | |
4:30 pm | Bunker Hill at Staunton | |
4:30 pm | St. Paul Lutheran (Farmington)-6 at Grandview-2 - Final | |
4:30 pm | Red Bud-1 at Wesclin-7 - Final | |
4:30 pm | Belleville East-20 at East St. Louis-0 - Final | |
4:30 pm | Perryville-4 vs Festus-2 at West City Park - Final | |
4:30 pm | Maplewood-RH-0 vs St. Louis Patriots-11 at Hazelwood Sports Complex - Final | |
4:30 pm | Hardin Calhoun-14 at White Hall North Greene-1 - Final | |
4:30 pm | Chicago Charter-3 at St. Mary's-8 - Final | |
4:30 pm | O'Fallon-9 vs Edwardsville-1 at Tom Pile Field - Final | |
5:00 pm | Elsberry-3 at North Callaway-4 - Final | |
5:00 pm | Mark Twain at Van-Far | |
6:20 pm | Sumner-3 vs Gateway STEM-12 at Cool Papa Bell Field - Final | |
6:30 pm | Piasa Southwestern-1 vs Civic Memorial-8 at GCS Ballpark - Final | |
6:30 pm | Lafayette-3 vs Marquette-11 at Ballwin A.A. - Final | |
7:00 pm | Webster Groves-3 vs Pattonville-4 at BMAC - Final |
Boys Lacrosse
Time | Event | Score |
---|---|---|
5:00 pm | Holt-14 vs Parkway South-8 at Parkway South MS - Final | |
5:30 pm | Hazelwood Central-13 at Westminster-2 - Final | |
7:00 pm | Marquette-3 at Lindbergh-4 - Final |
Boys Spring Golf
Time | Event | Score |
---|---|---|
9:00 am | 42nd Warrenton Invitational-Red Division | |
9:00 am | 42nd Warrenton Invitational-White Division | |
3:15 pm | Webster Groves-256 vs Mehlville-283 at Quail Creek GC - Final | |
3:15 pm | Ladue vs Pattonville at The Quarry at Crystal Springs | |
3:30 pm | Clayton-162 vs Ritenour-178 at St. Ann GC - Final | |
3:30 pm | Parkway Central-266 vs Parkway West-274 at Ballwin GC - Final | |
3:30 pm | SLUH-218 at De Smet-220 - Final | |
4:00 pm | Summit-247 vs Kirkwood-254 at Tapawingo GC - Final | |
4:00 pm | Westminster 175, Whitfield 183, Valley Park 189 |
Boys Tennis
Time | Event | Score |
---|---|---|
6:00 pm | Eureka Doubles Tournament at Eureka | |
10:00 am | Granite City-0 at Edwardsville-9 - Final | |
3:00 pm | Althoff vs. O'Fallon vs. Centralia vs. Triad | |
3:30 pm | Fort Zumwalt West at Fort Zumwalt East | |
3:30 pm | Hazelwood West at McCluer | |
3:30 pm | Festus-3 at DuBourg-6 - Final | |
4:00 pm | St. Charles West at Fort Zumwalt South | |
4:00 pm | Metro vs Gateway STEM at Tandy Pk. | |
4:00 pm | Edwardsville-12 at Jerseyville-0 - Final |
Boys Track
Time | Event | Score |
---|---|---|
3:00 pm | Wright City Invitational | |
3:30 pm | Cuba Relays | |
4:00 pm | Freeburg Meet | |
4:15 pm | Henle Holmes Invitational |
Boys Volleyball
Time | Event | Score |
---|---|---|
4:00 pm | Bayless-1 at Lutheran South-2 - Final | |
4:30 pm | Alton-0 at Edwardsville-2 - Final | |
4:30 pm | O'Fallon-2 at East St. Louis-0 - Final | |
5:00 pm | Francis Howell-2 at Fort Zumwalt East-0 - Final | |
5:00 pm | Francis Howell North-0 at Fort Zumwalt South-0 - Final | |
5:00 pm | Francis Howell Central-2 at Fort Zumwalt North-0 - Final | |
5:15 pm | Webster Groves-0 at Pattonville-2 - Final | |
5:30 pm | Mehlville-1 at Oakville-2 - Final | |
5:30 pm | Affton-0 at Kirkwood-2 - Final | |
5:30 pm | Parkway West-0 at Parkway Central-2 - Final | |
5:30 pm | Seckman-0 at Lindbergh-2 - Final | |
5:30 pm | Lafayette-2 at Marquette-0 - Final | |
6:00 pm | St. Mary's-2 at Lutheran St. Charles-0 - Final |
Girls Lacrosse
Time | Event | Score |
---|---|---|
5:00 am | Pattonville-4 vs Webster Groves-9 at Moss Field - Final | |
4:15 pm | Eureka-9 at Marquette-7 - Final | |
4:15 pm | Hazelwood West-3 at Parkway South-9 - Final | |
4:15 pm | Whitfield-7 at Northwest Cedar Hill-9 - Final | |
4:15 pm | Parkway North-8 at Hazelwood East-9 - Final | |
4:30 pm | Hazelwood Central-5 at Holt-11 - Final | |
6:00 pm | Incarnate Word-10 at Parkway Central-14 - Final | |
6:00 pm | Summit-7 at Lafayette-6 - Final |
Girls Soccer
Girls Track
Time | Event | Score |
---|---|---|
3:00 pm | Wright City Invitational | |
3:00 pm | Henle Holmes Invitational | |
3:30 pm | Cuba Relays |
Spring Softball
Water Polo
Time | Event | Score |
---|---|---|
4:00 pm | Lafayette-7 at John Burroughs-5 - Final | |
5:00 pm | Fort Zumwalt West-3 vs Clayton-6 at John Burroughs - Final | |
5:30 pm | Parkway West-6 at Ladue-5 - Final | |
6:00 pm | SLAP-2 vs Parkway South-8 at John Burroughs - Final | |
7:00 pm | Summit-3 vs Eureka-14 at John Burroughs - Final |
+