Baseball
Time | Event | Score |
---|---|---|
4:15 am | De Smet-3 at Lafayette-8 - Final | |
4:00 pm | Parkway Central-13 at Affton-1 - Final | |
4:00 pm | Hazelwood East-3 at Hazelwood West-25 - Final | |
4:00 pm | DuBourg-10 vs Gateway Science Academy-0 at AfftonAA - Final | |
4:00 pm | McCluer-39 at Riverview Gardens-0 - Final | |
4:00 pm | Roosevelt vs Northwest Academy at Fairgrounds #1 | |
4:00 pm | Vashon vs Gateway STEM at Ozzie Smith Park | |
4:00 pm | Hazelwood Central-4 at McCluer North-7 - Final | |
4:15 pm | John Burroughs-14 vs Lutheran North-0 at John Burroughs - Final | |
4:15 pm | Northwest Cedar Hill-18 at Hillsboro-8 - Final | |
4:15 pm | St. Charles-9 at Fox-10 - Final | |
4:15 pm | Oakville-8 at Seckman-0 - Final | |
4:15 pm | Whitfield-5 at Clayton-11 - Final | |
4:15 pm | Ritenour-1 at Summit-4 - Final | |
4:15 pm | Fort Zumwalt East-3 at Fort Zumwalt South-7 - Final | |
4:15 pm | Mehlville-3 at Parkway South-9 - Final | |
4:15 pm | Fort Zumwalt West-8 at Timberland-0 - Final | |
4:15 pm | Webster Groves-2 at Parkway North-3 - Final | |
4:15 pm | MICDS-0 at Westminster-10 - Final | |
4:15 pm | Orchard Farm-1 vs Winfield-11 at Winfield Middle School - Final | |
4:15 pm | Francis Howell North-2 at Troy Buchanan-1 - Final | |
4:15 pm | Valley Park-23 at Crossroads College Prep-1 - Final | |
4:30 pm | Wood River-0 at Civic Memorial-14 - Final | |
4:30 pm | Carlinville at Gillespie | |
4:30 pm | Lebanon, Illinois-1 at Valmeyer-12 - Final | |
4:30 pm | Brussels-1 at Hardin Calhoun-11 - Final | |
4:30 pm | Greenville at Nokomis | |
4:30 pm | Holt-5 vs Washington-0 at Ronsick Field (Washington) - Final | |
4:30 pm | Alton Marquette-4 at Jerseyville-7 - Final | |
4:30 pm | Valle Catholic-7 at Arcadia Valley-3 - Final | |
4:30 pm | Marion-7 at Althoff-6 - Final | |
4:30 pm | Owensville-14 at New Haven-3 - Final | |
4:30 pm | Red Bud-4 vs Columbia-15 at Eagleview Elementary - Final | |
4:30 pm | New Athens-2 at Steeleville-4 - Final | |
4:30 pm | Belleville West-4 vs Edwardsville-3 at Tom Pile Field - Final | |
4:30 pm | St. Clair-0 at Union-11 - Final | |
4:30 pm | Priory-5 at Lutheran South-8 - Final | |
4:30 pm | St. Vincent-15 at Grandview-4 - Final | |
4:30 pm | O'Fallon-3 at Belleville East-0 - Final | |
4:30 pm | Sullivan-6 at Pacific-3 - Final | |
4:30 pm | Wesclin-6 at Carlyle-1 - Final | |
4:30 pm | Granite City-1 at Alton-0 - Final | |
4:30 pm | Rolla-12 at West Plains-6 - Final | |
4:30 pm | Barat at Jefferson | |
4:30 pm | CBC-1 at Vianney-10 - Final | |
4:30 pm | East St. Louis-0 vs Collinsville-10 at Fletcher Field - Final | |
4:30 pm | St. James-2 vs Hermann-1 at Hermann City Park - Final | |
5:00 pm | Blue Springs-2 vs Lutheran St. Charles-0 at Legion Field (Jefferson City) - Final | |
5:00 pm | Eureka-0 vs Hickman-3 at Vivion Field - Final | |
6:30 pm | Winfield-15 vs Orchard Farm-3 at Winfield Middle School - Final | |
7:15 pm | Helias-5 vs Blair Oaks-1 at Legion Field (Jefferson City) - Final | |
7:15 pm | Fatima-5 vs Jefferson City-6 at Vivion Field - Final |
Boys Lacrosse
Time | Event | Score |
---|---|---|
4:30 pm | Ladue-5 vs Fort Zumwalt West-18 at O'Fallon Sports Park - Final | |
5:00 pm | Hazelwood Central-9 vs Lindbergh-4 at South Tech - Final | |
6:00 pm | Eureka-19 at Kirkwood-3 - Final | |
7:00 pm | Parkway West-11 vs Clayton-9 at Gay Field - Final |
Boys Spring Golf
Time | Event | Score |
---|---|---|
9:00 am | Salem Tournament | |
3:30 pm | Fort Zumwalt East at Fort Zumwalt South | |
3:30 pm | Warrenton-181 vs Orchard Farm-178 at Eagle Springs - Final | |
3:30 pm | Priory-257 at MICDS-285 - Final | |
3:30 pm | Marquette vs Oakville at Quail Creek GC | |
3:30 pm | St. Albans-241 vs Valley Park-210 at Ballwin GC - Final | |
3:30 pm | Fort Zumwalt West vs Timberland at Lake Forest Country Club | |
3:30 pm | Francis Howell-167 vs Francis Howell Central-182 at Links At Dardenne - Final | |
3:30 pm | Holt-182 vs Washington-171 at Wolf Hollow GC - Final | |
3:30 pm | St. Dominic at Liberty (Wentzville) | |
3:30 pm | Lafayette 251, Ladue 271, Seckman 313 | |
3:30 pm | Eureka vs Oakville at Quail Creek GC | |
3:30 pm | Vianney-261 vs De Smet-249 at Westborough CC - Final | |
3:30 pm | St. Mary’s 189, O’Fallon Christian 193, Lutheran St. Charles | |
4:00 pm | Westminster vs Whitfield at Whitmoor | |
4:00 pm | Chaminade-243 vs CBC-256 at Normandie - Final | |
4:00 pm | Webster Groves-259 vs Kirkwood-246 at Tapawingo GC - Final | |
4:00 pm | Parkway Central-179 vs Clayton-171 at Gateway National GC - Final |
Boys Tennis
Time | Event | Score |
---|---|---|
12:00 am | Granite City-7 vs Hillsboro, Illinois-2 at Hillsboro Sports Complex - Final | |
3:30 pm | McCluer at McCluer North | |
3:30 pm | McCluer at McCluer North | |
3:30 pm | Collinsville at Alton | |
3:47 pm | Fort Zumwalt South-5 at St. Dominic-4 - Final | |
4:00 pm | Kennedy-9 vs Ritenour-0 at Woodson Park - Final | |
4:00 pm | Francis Howell North-3 at Francis Howell Central-6 - Final | |
4:00 pm | Metro vs Cleveland at Tandy Pk. | |
4:00 pm | Westminster-3 at SLUH-6 - Final | |
4:00 pm | Mehlville at Lindbergh | |
4:15 pm | Lafayette-8 at Parkway North-1 - Final | |
4:15 pm | Lutheran North at MICDS | |
4:30 pm | Greenville at Roxana |
Boys Track
Time | Event | Score |
---|---|---|
3:00 pm | Belle Relays | |
4:00 pm | Parkway Quad | |
4:15 pm | PHL Relays | |
4:15 pm | Montgomery County Meet |
Boys Volleyball
Time | Event | Score |
---|---|---|
12:00 am | Oakville-2 at Seckman-1 - Final | |
4:00 pm | Parkway North-2 at Parkway West-1 - Final | |
4:00 pm | East St. Louis-0 at Granite City-2 - Final | |
4:00 pm | Fort Zumwalt North at Fort Zumwalt West | |
4:30 pm | Belleville West-0 at Belleville East-2 - Final | |
5:00 pm | Fort Zumwalt East-0 at Fort Zumwalt South-2 - Final | |
5:15 pm | Edwardsville-0 at CBC-2 - Final | |
5:15 pm | St. Dominic-2 vs DuBourg-0 at St. Dominic - Final | |
5:15 pm | Francis Howell Central-2 at Westminster-0 - Final | |
5:15 pm | Pattonville-2 at Kirkwood-1 - Final | |
5:30 pm | Ritenour-0 at Webster Groves-2 - Final | |
5:30 pm | Marquette-2 at Northwest Cedar Hill-0 - Final | |
5:30 pm | Eureka-1 at Lindbergh-2 - Final | |
5:30 pm | Fox-0 at Lafayette-2 - Final | |
5:30 pm | Summit-0 at Affton-2 - Final | |
5:30 pm | Parkway South-2 at Mehlville-1 - Final | |
5:45 pm | Alton-0 at O'Fallon-2 - Final | |
6:00 pm | Lutheran South-2 at Lutheran St. Charles-0 - Final | |
6:00 pm | Francis Howell-0 at Francis Howell North-2 - Final |
Girls Lacrosse
Time | Event | Score |
---|---|---|
12:00 am | Kirkwood-5 at Eureka-9 - Final | |
4:15 pm | Villa Duchesne-2 at Cor Jesu-12 - Final | |
4:15 pm | Parkway North-4 vs Incarnate Word-10 at St. Vincent Park - Final | |
4:15 pm | Pattonville-1 at MICDS-19 - Final | |
4:15 pm | John Burroughs-13 at O'Fallon-8 - Final | |
5:30 pm | Whitfield-5 at Nerinx Hall-9 - Final | |
7:00 pm | Parkway West-17 at Parkway Central-2 - Final |
Girls Soccer
Girls Track
Time | Event | Score |
---|---|---|
3:00 pm | Glendale Meet | |
3:00 pm | Belle Relays | |
4:15 pm | Public High League Relays | |
4:15 pm | Montgomery County Meet |
Spring Softball
Time | Event | Score |
---|---|---|
4:00 pm | Civic Memorial-10 vs Piasa Southwestern-4 at Civic Memorial - Final | |
4:00 pm | Metro-East Lutheran-3 at Roxana-16 - Final | |
4:15 pm | Gibault-1 at Triad-29 - Final | |
4:15 pm | Mulberry Grove-1 at Mater Dei-16 - Final | |
4:15 pm | Highland-17 at Wood River-5 - Final | |
4:30 pm | Teutopolis at Altamont | |
4:30 pm | East St. Louis-1 at Collinsville-17 - Final | |
4:30 pm | Marion at Althoff | |
4:30 pm | New Athens-3 at Steeleville-9 - Final | |
4:30 pm | O'Fallon-0 at Belleville East-11 - Final | |
4:30 pm | Wesclin-3 at Carlyle-6 - Final | |
4:30 pm | Hardin Calhoun-1 at Alton Marquette-0 - Final | |
4:30 pm | Hillsboro, Illinois-6 at Jerseyville-7 - Final | |
4:30 pm | Granite City-3 vs Alton-9 at - Final | |
4:30 pm | Red Bud-3 at Columbia-10 - Final | |
4:30 pm | Belleville West-7 at Edwardsville-5 - Final | |
4:30 pm | Carlinville-0 at Gillespie-9 - Final | |
4:30 pm | Carterville-6 at Nashville-2 - Final |
Water Polo
Time | Event | Score |
---|---|---|
4:00 pm | SLUH-12 at Lindbergh-3 - Final | |
4:30 pm | Mehlville-8 at Parkway North-15 - Final | |
4:50 pm | SLAP-6 vs Chaminade-3 at Lindbergh - Final | |
5:00 pm | John Burroughs-2 at Parkway Central-10 - Final | |
5:30 pm | Clayton-9 at Kirkwood-8 - Final | |
5:40 pm | De Smet-10 vs Parkway South-9 at Lindbergh - Final | |
6:30 pm | Parkway West-10 vs Clear Lake (Texas)-7 at Lindbergh - Final | |
7:20 pm | SLAP-3 at Lindbergh-16 - Final | |
8:10 pm | Parkway South-12 vs Chaminade-11 at Lindbergh - Final | |
9:00 pm | Clear Lake (Texas)-10 vs De Smet-9 at Lindbergh - Final |
+