Baseball
Time | Event | Score |
---|---|---|
6:00 pm | Montgomery County-3 at North Callaway-5 - Final | |
9:00 am | Blair Oaks vs Hickman at Vivion Field | |
9:00 am | Holt-4 at Parkway South-1 - Final | |
9:00 am | Hazelwood East-0 at Maplewood-RH-18 - Final | |
9:00 am | Liberty (Wentzville)-1 vs Marquette-2 at Lafayette - Final | |
9:00 am | Eureka-9 vs Lutheran St. Charles-6 at Legion Field (Jefferson City) - Final | |
10:00 am | Westminster-9 at Orchard Farm-3 - Final | |
10:00 am | CBC-7 at Gibault-8 - Final | |
10:00 am | Lindbergh-10 at Parkway West-0 - Final | |
10:00 am | Piasa Southwestern-4 at Hardin Calhoun-2 - Final | |
10:00 am | Lutheran North-7 vs McCluer-0 at Hazelwood Central - Final | |
10:00 am | Jacksonville, Illinois-4 vs Highland-11 at Glik Park - Final | |
10:00 am | Nashville-2 at Mascoutah-4 - Final | |
10:00 am | Red Bud-3 at Wood River-4 - Final | |
10:00 am | Vianney-9 at Fort Zumwalt South-4 - Final | |
10:00 am | Seckman-4 vs Farmington-7 at Wilson-Rozier Park - Final | |
10:00 am | Trinity-0 at Hazelwood Central-14 - Final | |
10:00 am | Washington-4 at Lafayette-12 - Final | |
10:00 am | North Tech-5 vs North County Christian-27 at McCluer - Final | |
10:00 am | Webster Groves-4 at Timberland-10 - Final | |
10:00 am | Parkway North-7 at Hazelwood West-6 - Final | |
10:00 am | Fox-12 vs Windsor (Imperial)-11 at Rock Memorial - Final | |
10:45 am | Brownstown-5 at Okawville-7 - Final | |
11:00 am | Jerseyville-7 at Quincy Notre Dame-11 - Final | |
11:00 am | Fort Zumwalt North-10 at Francis Howell Central-7 - Final | |
11:00 am | Crystal City-5 vs Valley Caledonia-14 at West County (Leadwood) - Final | |
11:00 am | Taylorville at Salem, Illinois | |
11:00 am | Centralia, Illinois-0 at North Clay-12 - Final | |
11:00 am | Gateway STEM-0 at St. Mary's-32 - Final | |
11:00 am | Jefferson-30 at St. Paul Lutheran (Farmington)-0 - Final | |
11:00 am | Francis Howell-9 at Oakville-1 - Final | |
11:00 am | St. Pius X-1 at Valle Catholic-11 - Final | |
11:00 am | Liberty (Wentzville)-9 vs De Smet-8 at Lafayette - Final | |
11:15 am | Helias vs Jefferson City at Legion Field (Jefferson City) | |
11:15 am | Blue Springs vs Fatima at Legion Field (Jefferson City) | |
11:30 am | Wright City-3 at Fort Zumwalt East-8 - Final | |
11:30 am | Holt-6 vs St. Dominic-7 at Parkway South - Final | |
12:00 pm | Webster Groves-10 at Timberland-7 - Final | |
12:00 pm | Riverview Gardens-3 vs University City-23 at McCluer - Final | |
12:00 pm | Duchesne-10 at Orchard Farm-3 - Final | |
12:00 pm | Red Bud-18 at Wood River-1 - Final | |
12:00 pm | Pattonville-3 vs Lindbergh-7 at Parkway West - Final | |
12:00 pm | Festus-2 vs Troy Buchanan-4 at West City Park - Final | |
12:00 pm | Waterloo-9 vs CBC-6 at Gibault - Final | |
12:00 pm | Piasa Southwestern-7 at Hardin Calhoun-2 - Final | |
12:15 pm | Parkway North-17 at Hazelwood West-1 - Final | |
12:30 pm | McCluer-3 vs Trinity-4 at Hazelwood Central - Final | |
12:30 pm | Hazelwood Central-19 vs Lutheran North-6 at Hazelwood Central - Final | |
12:30 pm | North Tech-12 vs Riverview Gardens-11 at McCluer - Final | |
12:30 pm | Kingston-0 vs Sullivan-12 at Trojan Rec Complex (Potosi) - Final | |
12:30 pm | Vianney-6 vs Fort Zumwalt West-3 at Fort Zumwalt South - Final | |
12:30 pm | Fox-11 vs Windsor (Imperial)-5 at Rock Memorial - Final | |
12:45 pm | Okawville-16 at Vandalia-6 - Final | |
1:00 pm | De Smet-3 at Marquette-6 - Final | |
1:00 pm | Eminence-3 at Jefferson-12 - Final | |
1:00 pm | Granite City-3 at Triad-10 - Final | |
1:00 pm | Crystal City-1 at West County (Leadwood)-11 - Final | |
1:00 pm | Francis Howell-10 at Oakville-4 - Final | |
1:00 pm | St. Pius X-4 at Valle Catholic-5 - Final | |
1:00 pm | Staunton-5 at Civic Memorial-11 - Final | |
1:00 pm | Pekin-2 at Collinsville-6 - Final | |
1:00 pm | John Burroughs-0 at St. Mary's-2 - Final | |
1:00 pm | Jerseyville-3 at Quincy Notre Dame-7 - Final | |
1:30 pm | St. Dominic-6 at Parkway South-14 - Final | |
1:30 pm | MICDS-11 at Alton-8 - Final | |
1:30 pm | Alton Marquette-20 at Cahokia-0 - Final | |
1:30 pm | Warrenton-5 at St. Charles West-4 - Final | |
2:00 pm | Francis Howell Central-7 vs Fort Zumwalt North-3 at Francis Howell Central - Final | |
2:00 pm | Duchesne-0 vs Westminster-10 at Orchard Farm - Final | |
2:00 pm | Taylorville at Salem, Illinois | |
2:00 pm | Jacksonville, Illinois-3 at Highland-10 - Final | |
2:00 pm | University City-7 vs North County Christian-1 at McCluer - Final | |
2:00 pm | Troy Buchanan-6 vs North County-2 at West City Park - Final | |
2:00 pm | Waterloo-5 at Gibault-4 - Final | |
2:00 pm | Cape Notre Dame-2 at Lutheran South-5 - Final | |
2:00 pm | Pattonville-10 at Parkway West-5 - Final | |
2:30 pm | Althoff-1 at Valmeyer-7 - Final | |
3:00 pm | Fort Zumwalt West-12 at Fort Zumwalt South-6 - Final | |
3:00 pm | Whitfield-1 at Valley Park-19 - Final | |
3:00 pm | Pekin-0 at Collinsville-1 - Final | |
3:30 pm | Granite City-3 at Triad-5 - Final | |
3:30 pm | Alton Marquette-22 at Cahokia-3 - Final | |
4:00 pm | Lutheran South-5 vs Cape Notre Dame-6 at Lutheran South - Final | |
4:00 pm | Wright City-0 at Fort Zumwalt East-11 - Final | |
4:00 pm | MICDS-10 at Alton-11 - Final | |
4:00 pm | North County-7 vs Festus-4 at West City Park - Final | |
4:00 pm | St. Charles West-12 at Warrenton-7 - Final | |
4:30 pm | Brentwood-13 at Kennedy-2 - Final | |
5:00 pm | O'Fallon-16 vs Hillsboro-4 at Busch Stadium - Final | |
5:30 pm | St. Louis Patriots-1 vs Union-0 at Trojan Rec Complex (Potosi) - Final |
Boys Lacrosse
Time | Event | Score |
---|---|---|
12:00 am | Fox-0 at Eureka-19 - Final | |
1:00 pm | Hickman-5 at Belleville Township-10 - Final | |
1:00 pm | Rock Bridge-4 at O'Fallon-10 - Final | |
2:00 pm | Winnetka New Trier-9 at MICDS-8 - Final | |
6:00 pm | Hickman-5 at O'Fallon-17 - Final | |
6:00 pm | Rock Bridge-13 at Belleville Township-2 - Final |
Boys Tennis
Boys Track
Time | Event | Score |
---|---|---|
9:00 am | Skippy Keefer Relays | |
9:00 am | Jackson Invitational | |
9:00 am | Wolfpack Invitational | |
9:00 am | Northwest Cedar Hill Invitational | |
10:00 am | 70th Mineral Area Invitational | |
11:00 am | Norm Armstrong Invitational | |
4:00 pm | All Catholic Meet |
Boys Volleyball
Time | Event | Score |
---|---|---|
8:15 am | Fort Zumwalt North-0 vs O'Fallon-1 at Summit - Forfeit | |
8:15 am | Fort Zumwalt East-0 at Summit-2 - Final | |
9:15 am | Bayless-0 vs Affton-2 at Summit - Final | |
9:15 am | Metro-East Lutheran-2 vs Chaminade-0 at Summit - Final | |
10:00 am | Metro-East Lutheran-1 at Summit-1 - Final | |
10:00 am | Bayless-0 vs O'Fallon-2 at Summit - Final | |
10:45 am | Fort Zumwalt East-1 vs Chaminade-1 at Summit - Final | |
10:45 am | Fort Zumwalt North-1 vs Affton-1 at Summit - Final | |
11:30 am | Bayless-1 vs Fort Zumwalt North-1 at Summit - Final | |
11:30 am | Metro-East Lutheran-2 vs Fort Zumwalt East-0 at Summit - Final | |
12:15 pm | Chaminade-0 at Summit-2 - Final | |
12:15 pm | Affton-0 vs O'Fallon-2 at Summit - Final | |
1:30 pm | Affton-2 at Summit-0 - Final | |
1:30 pm | Metro-East Lutheran-0 vs O'Fallon-2 at Summit - Final | |
1:30 pm | Bayless-0 vs Chaminade-2 at Summit - Final | |
1:30 pm | Fort Zumwalt East-0 vs Fort Zumwalt North-2 at Summit - Final | |
3:30 pm | O'Fallon-2 vs Affton-0 at Summit - Final | |
3:30 pm | Fort Zumwalt North-2 vs Chaminade-0 at Summit - Final |
Girls Lacrosse
Time | Event | Score |
---|---|---|
12:00 am | Pattonville-5 vs Parkway South-4 at Hazelwood West - Final | |
9:00 am | Clayton-9 at Hazelwood West-8 - Final | |
10:30 am | Kirkwood-11 vs Summit-10 at Hazelwood West - Final | |
12:00 pm | Pattonville-7 vs Clayton-10 at Hazelwood West - Final | |
12:00 pm | Parkway West-11 at zzzzzzzz-3 - Final | |
12:00 pm | Parkway South-4 at Hazelwood West-8 - Final | |
1:30 pm | Kirkwood-7 vs Marquette-9 at Hazelwood West - Final | |
1:30 pm | Ladue-8 vs Summit-10 at Hazelwood West - Final | |
3:00 pm | Marquette-9 vs Ladue-6 at Hazelwood West - Final | |
3:30 pm | Parkway West at zzzzzzzz |
Girls Soccer
Time | Event | Score |
---|---|---|
12:00 am | Northwest Cedar Hill-5 vs Neosho-1 at Ozark - Final | |
12:00 am | Northwest Cedar Hill-0 vs Park Hill South-2 at Ozark - Final | |
8:00 am | Lutheran St. Charles-1 at Southern Boone-2 - Final | |
9:00 am | Granite City-1 vs Nerinx Hall-0 at St. Joseph's - Final | |
9:00 am | Bartlett-1 vs Incarnate Word-2 at St. Joseph's - Final | |
10:00 am | Washington-0 at Troy Buchanan-3 - Final | |
10:00 am | Highland-6 vs Father McGivney-1 at Mater Dei - Final | |
10:30 am | Kickapoo-1 at St. Joseph's-2 - Final | |
10:30 am | Blue Valley Northwest, Kan.-1 vs Cor Jesu-6 at St. Joseph's - Final | |
11:00 am | Union-0 at Cape Notre Dame-1 - Final | |
11:00 am | Pattonville-2 at Ozark-3 - Final | |
11:30 am | Belleville East-1 at Quincy-3 - Final | |
12:00 pm | Helias-0 vs Parkway South-2 at St. Joseph's - Final | |
12:00 pm | Springfield Southeast vs Murphysboro at Mater Dei | |
12:00 pm | Collinsville-3 vs Summit-0 at St. Joseph's - Final | |
12:45 pm | Lindbergh-1 at Rock Bridge-0 - Final | |
12:45 pm | Oakville-1 at Alton-2 - Final | |
1:00 pm | Edwardsville-0 at Normal Community-1 - Final | |
1:00 pm | Fulton at Owensville | |
1:30 pm | Blue Valley Northwest, Kan.-1 vs Nerinx Hall-3 at St. Joseph's - Final | |
1:30 pm | Bartlett-1 at St. Joseph's-3 - Final | |
2:00 pm | Barat at Kennedy | |
2:00 pm | Webster Groves-1 at Rolla-0 - Final | |
2:00 pm | Lutheran St. Charles-0 at Springfield Central-1 - Final | |
3:00 pm | Helias-1 vs Cor Jesu-5 at St. Joseph's - Final | |
3:00 pm | Kickapoo-1 vs Summit-1 at St. Joseph's - Final | |
3:00 pm | Springfield Catholic-0 vs Pattonville-1 at Ozark - Final | |
4:30 pm | Granite City-2 vs Parkway South-0 at St. Joseph's - Final | |
4:30 pm | Althoff-2 at Quincy Notre Dame-4 - Final | |
4:30 pm | Collinsville-1 vs Incarnate Word-3 at St. Joseph's - Final |
Girls Track
Time | Event | Score |
---|---|---|
9:00 am | John Burroughs Meet | |
9:00 am | Jackson Invitational | |
9:00 am | Wolfpack Invitational | |
10:00 am | 70th Mineral Area Invitational | |
10:00 am | Northwest Cedar Hill Invitational | |
4:00 pm | All Catholic Meet |
Spring Softball
Time | Event | Score |
---|---|---|
10:00 am | Freeburg-9 vs Massac County-2 at Pinckneyville - Final | |
10:00 am | Belleville West-4 at Highland-9 - Final | |
10:00 am | Staunton-2 at Morrisonville-12 - Final | |
11:00 am | Cobden at Carlyle | |
11:00 am | Alton Marquette-12 at Althoff-0 - Final | |
12:00 pm | O'Fallon-9 at Carbondale-11 - Final | |
12:00 pm | Freeburg-0 at Pinckneyville-10 - Final | |
12:00 pm | Belleville West-0 at Highland-8 - Final | |
1:00 pm | Edwardsville-10 at Normal Community-2 - Final | |
1:00 pm | Cobden at Carlyle | |
1:30 pm | Hardin Calhoun-2 vs Camp Point Central-1 at Beardstown - Final | |
2:00 pm | Metro-East Lutheran-0 at Jerseyville-10 - Final | |
2:30 pm | O'Fallon-8 at Carterville-2 - Final | |
3:00 pm | Triad-8 at Breese Central-1 - Final | |
3:09 pm | Edwardsville-14 at Normal Community-1 - Final | |
4:30 pm | Beardstown-0 vs Hardin Calhoun-6 at Beardstown - Final | |
4:30 pm | Alton-5 at Piasa Southwestern-2 - Final |
Water Polo
Time | Event | Score |
---|---|---|
7:00 am | Chicago De La Salle-6 vs Parkway West-14 at Rec-Plex - Final | |
7:50 am | Chaminade-7 vs Arlington Heights St. Viator-10 at Rec-Plex - Final | |
8:40 am | Lindbergh-3 vs Lincolnshire Stevenson-13 at Rec-Plex - Final | |
9:30 am | De Smet-10 vs SLAP-5 at Rec-Plex - Final | |
10:20 am | Clear Lake (Texas)-8 vs SLUH-16 at Rec-Plex - Final | |
11:10 am | Oak Park Fenwick vs Lincolnshire Stevenson at Rec-Plex | |
12:00 pm | Arlington Heights St. Viator-5 vs Parkway West-7 at Rec-Plex - Final | |
12:50 pm | De Smet-13 vs Chicago De La Salle-9 at Rec-Plex - Final | |
1:40 pm | SLAP-7 vs Parkway South-9 at Rec-Plex - Final | |
2:30 pm | SLUH-6 vs Oak Park Fenwick-7 at Rec-Plex - Final | |
4:10 pm | Chaminade-12 vs Chicago De La Salle-11 at Rec-Plex - Final | |
5:00 pm | Parkway South-10 vs Arlington Heights St. Viator-7 at Rec-Plex - Final | |
5:50 pm | De Smet-6 vs Parkway West-5 at Rec-Plex - Final | |
6:40 pm | SLAP vs Clear Lake (Texas) at Rec-Plex | |
7:30 pm | Lindbergh-7 vs Oak Park Fenwick-14 at Rec-Plex - Final | |
8:20 pm | Lincolnshire Stevenson-12 vs SLUH-8 at Rec-Plex - Final |
+