Boys Cross Country
Time | Event | Score |
---|---|---|
4:00 pm | Warrenton Invitational | |
4:00 pm | Terry Meatheany/Hazelwood West Invitational |
Boys Fall Golf
Time | Event | Score |
---|---|---|
1:00 pm | Dick Gerber Invitational |
Boys Soccer
Boys Swimming
Time | Event | Score |
---|---|---|
3:45 pm | Fort Zumwalt South-83 at Borgia-87 - Final | |
4:00 pm | University City vs McCluer at STEAM Academy at MS-Berkeley | |
4:30 pm | Parkway West at Kirkwood |
Fall Softball
Time | Event | Score |
---|---|---|
3:00 am | Southern Boone-1 vs Francis Howell-5 at Antimi Softball Complex - Final | |
10:00 am | Fort Zumwalt West-5 vs Blue Springs-6 at Hidden Valley - Final | |
12:00 pm | Holt-8 vs Joplin-3 at Killian Softball Complex - Final | |
12:00 pm | Fort Zumwalt West-9 vs St. Joseph Central-3 at Hidden Valley - Final | |
2:00 pm | Holt-12 vs Logan-Rogersville-2 at Killian Softball Complex - Final | |
3:00 pm | Kearney-6 vs Fort Zumwalt West-9 at Hidden Valley - Final | |
3:00 pm | Jefferson City-17 vs St. Joseph's-1 at Antimi Softball Complex - Final | |
3:00 pm | Fort Zumwalt South-3 vs St. Dominic-7 at Antimi Softball Complex - Final | |
3:00 pm | Metro-26 vs Gateway STEM-2 at Jim Edmonds Cardinal Care Fiel - Final | |
3:15 pm | Cleveland-10 vs Soldan-19 at Tony La Russa Field - Final | |
3:30 pm | Fort Zumwalt East-10 at O'Fallon Christian-14 - Final | |
3:45 pm | Ursuline-13 at Rosati-Kain-4 - Final | |
4:00 pm | Herculaneum-5 at St. Pius X-20 - Final | |
4:00 pm | McCluer-3 vs Metro-8 at Jim Edmonds Cardinal Care Fiel - Final | |
4:15 pm | Mehlville-4 at Cor Jesu-5 - Final | |
4:15 pm | Marquette-18 at Francis Howell North-5 - Final | |
4:15 pm | Notre Dame-14 at Duchesne-0 - Final | |
4:15 pm | St. Charles West-0 at Hazelwood West-9 - Final | |
4:15 pm | Bayless-0 at Brentwood-16 - Final | |
4:15 pm | Seckman-6 at Lutheran South-3 - Final | |
4:15 pm | Affton-0 at Parkway Central-10 - Final | |
4:15 pm | Northwest Cedar Hill-4 at Parkway South-9 - Final | |
4:15 pm | Kirkwood-9 at Parkway West-10 - Final | |
4:15 pm | Timberland-0 at Francis Howell Central-12 - Final | |
4:30 pm | De Soto-0 at Oakville-3 - Final | |
4:30 pm | Ritenour-1 at Fox-14 - Final | |
4:45 pm | Hickman-6 vs St. Dominic-4 at Antimi Softball Complex - Final | |
4:45 pm | Willow Springs-1 vs Troy Buchanan-10 at Antimi Softball Complex - Final | |
4:45 pm | Lee's Summit West-9 vs St. Joseph's-0 at Antimi Softball Complex - Final | |
5:00 pm | New Haven-18 at Belle-8 - Final | |
5:00 pm | Carnahan-0 vs Soldan-19 at Tony La Russa Field - Final | |
6:00 pm | Hickman-13 vs Fort Zumwalt South-1 at Antimi Softball Complex - Final | |
6:00 pm | Rock Bridge-0 vs Troy Buchanan-5 at Antimi Softball Complex - Final | |
6:15 pm | Nerinx Hall-6 vs St. Charles-7 at Lindenwood University - Final | |
6:30 pm | Blair Oaks-1 vs Francis Howell-12 at Antimi Softball Complex - Final |
Field Hockey
Time | Event | Score |
---|---|---|
3:30 pm | Pembroke Hill-1 at Villa Duchesne-4 - Final | |
4:00 pm | Notre Dame de Sion-0 at Whitfield-0 - Final | |
4:15 pm | Cor Jesu-2 at Edwardsville-1 - Final | |
4:15 pm | Nerinx Hall-4 vs Webster Groves-0 at Hixson Middle School - Final | |
4:15 pm | Lindbergh-0 at Oakville-1 - Final | |
4:15 pm | Lutheran South-2 at Barat-3 - Final | |
5:00 pm | Pattonville-0 at Notre Dame-4 - Final |
Football
Girls Cross Country
Time | Event | Score |
---|---|---|
4:00 pm | Terry Meatheany/Hazelwood West Invitational | |
4:00 pm | Warrenton Invitational |
Girls Fall Golf
Time | Event | Score |
---|---|---|
4:00 pm | Gibault-241 vs Valmeyer-217 at Acorns Golf Links - Final |
Girls Tennis
Time | Event | Score |
---|---|---|
12:00 pm | Rock Bridge-1 at O'Fallon-6 - Final | |
1:00 pm | Belleville East Invitational at Belleville East | |
3:30 pm | Holt-2 at St. Dominic-7 - Final | |
4:00 pm | O'Fallon-4 at Normal Community-3 - Final | |
4:00 pm | Summit at Oakville | |
4:00 pm | Lutheran North at Whitfield | |
4:00 pm | Rosati-Kain at Lutheran South | |
4:00 pm | Lafayette at Parkway South | |
4:00 pm | Cor Jesu at Visitation | |
4:15 pm | Incarnate Word at Westminster | |
4:15 pm | Oakville at Francis Howell Central | |
4:15 pm | Marquette at Parkway West | |
4:15 pm | Francis Howell North at Parkway Central | |
4:30 pm | Ursuline vs Webster Groves at Webster Groves Tennis Center |
Girls Volleyball
Time | Event | Score |
---|---|---|
9:00 am | McDonald County-0 vs Northwest Cedar Hill-2 at Carl Junction - Final | |
10:00 am | Joplin-0 vs Northwest Cedar Hill-2 at Carl Junction - Final | |
12:00 pm | Neosho-0 vs Northwest Cedar Hill-2 at Carl Junction - Final | |
2:00 pm | Rogers, Ark.-0 vs Northwest Cedar Hill-2 at Carl Junction - Final | |
3:00 pm | Northwest Cedar Hill-2 vs Bentonville, Ark.-0 at Carl Junction - Final | |
3:30 pm | Francis Howell North-0 vs Timberland-2 at Lutheran St. Charles - Final | |
3:30 pm | Duchesne-1 at Lutheran St. Charles-1 - Final | |
4:00 pm | North Tech-2 at Normandy-1 - Final | |
4:00 pm | Northwest Cedar Hill-0 at Carl Junction-2 - Final | |
4:30 pm | Ladue-2 at Ritenour-0 - Final | |
4:30 pm | Hazelwood Central-0 vs Fort Zumwalt North-2 at Ritenour - Final | |
4:30 pm | Fort Zumwalt East-0 vs Duchesne-2 at Lutheran St. Charles - Final | |
4:30 pm | Parkway South-1 vs Francis Howell North-1 at Lutheran St. Charles - Final | |
5:00 pm | Brentwood-2 at Maplewood-RH-0 - Final | |
5:00 pm | Valley Park-0 at Bayless-2 - Final | |
5:30 pm | Parkway North-0 at Hazelwood West-2 - Final | |
5:30 pm | Hazelwood East-0 vs Holt-2 at Ritenour - Final | |
5:30 pm | Marquette-2 at Seckman-0 - Final | |
5:30 pm | Westminster-1 vs Francis Howell North-1 at Lutheran St. Charles - Final | |
5:30 pm | Affton-0 at Parkway Central-2 - Final | |
5:30 pm | University City-1 vs Alton-1 at Ritenour - Final | |
5:30 pm | Trinity-0 vs Duchesne-2 at Lutheran St. Charles - Final | |
6:30 pm | Hazelwood East-0 vs Fort Zumwalt North-2 at Ritenour - Final | |
6:30 pm | University City-0 vs Ladue-2 at Ritenour - Final | |
6:30 pm | Fort Zumwalt East-0 at Lutheran St. Charles-2 - Final | |
6:30 pm | Parkway South-1 vs Timberland-1 at Lutheran St. Charles - Final | |
7:30 pm | Trinity-0 vs Fort Zumwalt East-2 at Lutheran St. Charles - Final | |
7:30 pm | Alton-1 at Ritenour-1 - Final | |
7:30 pm | Westminster-2 vs Parkway South-0 at Lutheran St. Charles - Final | |
7:30 pm | Hazelwood Central-0 vs Holt-2 at Ritenour - Final | |
8:30 pm | Westminster-0 vs Timberland-2 at Lutheran St. Charles - Final | |
8:30 pm | Trinity-0 at Lutheran St. Charles-2 - Final |
+