Boys Basketball
Time | Event | Score |
---|---|---|
10:00 am | Cairo, Illinois-76 vs Father McGivney-47 at Pinckneyville - Final | |
11:00 am | Eureka-80 at McCluer North-77 - Final | |
11:30 am | Confluence-62 vs Cahokia-68 at Pinckneyville - Final | |
1:00 pm | Fox-31 vs Marquette-54 at Eldon - Final | |
1:00 pm | Mater Dei-38 vs Carbondale-48 at Pinckneyville - Final | |
1:00 pm | Eldon-40 vs Osage-70 at Eldon - Final | |
2:00 pm | Lovejoy vs Easton Valley (Iowa) at Fulton, Illinois | |
2:00 pm | Jefferson City-55 vs Kirkwood-57 at Cuba - Final | |
2:30 pm | Steeleville-55 vs Bluford Webber-52 at Pinckneyville - Final | |
2:30 pm | New Haven-55 vs Blue Knights-57 at Hermann - Final | |
2:30 pm | Northwest Cedar Hill-58 vs Owensville-61 at Union - Final | |
3:00 pm | Gateway Science Academy-64 vs Bayless-22 at Herculaneum - Final | |
3:00 pm | Grandview-35 at Cuba-48 - Final | |
3:30 pm | Carlinville-37 at Pana-62 - Final | |
4:00 pm | St. Clair-41 at Union-43 - Final | |
4:00 pm | Waltonville-45 vs Mounds Meridian-66 at Pinckneyville - Final | |
4:00 pm | North Callaway-59 vs Elsberry-57 at Bowling Green - Final | |
4:00 pm | Wright City-46 vs Chamois-59 at Hermann - Final | |
4:00 pm | Eugene-72 vs Lebanon-62 at Eldon - Final | |
4:30 pm | Dupo-37 at Herculaneum-63 - Final | |
5:20 pm | Van-Far vs Bowling Green at Bowling Green | |
5:30 pm | Bloomington Central Catholic-48 at Pinckneyville-59 - Final | |
5:30 pm | Vianney-57 vs Webb City-42 at Ozark - Final | |
5:30 pm | Springfield Parkview-41 vs CBC-61 at Vashon - Final | |
5:30 pm | Montgomery County-68 at Hermann-65 - Final | |
5:30 pm | Washington-48 vs Waynesville-31 at Union - Final | |
6:00 pm | Alton-56 vs St. Charles East-53 at Galesburg - Final | |
6:00 pm | North County-67 vs Hancock-76 at Herculaneum - Final | |
6:00 pm | Marion-51 at Massac County-43 - Final | |
6:00 pm | Raymond Lincolnwood at Staunton | |
6:30 pm | Collinsville-52 at Civic Memorial-61 - Final | |
7:00 pm | Smith-Cotton-63 vs O'Fallon Christian-50 at Eldon - Final | |
7:00 pm | Lutheran South-57 vs Borgia-65 at Union - Final | |
7:00 pm | Alton Marquette-32 vs Chicago Mount Carmel-34 at Pinckneyville - Final | |
7:00 pm | Louisiana vs Clopton at Bowling Green | |
7:00 pm | Chicago Whitney Young-79 at Chaminade-69 - Final | |
7:00 pm | Orr Academy-61 at Vashon-76 - Final | |
7:00 pm | Warrenton-61 vs St. James-65 at Hermann - Final | |
7:15 pm | Wood River-47 at Nokomis-68 - Final | |
7:20 pm | Herrin at Mount Vernon, Illinois | |
7:30 pm | Breese Central-59 at Highland-51 - Final | |
7:45 pm | Lebanon, Illinois-35 at Okawville-86 - Final | |
7:45 pm | O'Fallon-38 at Centralia, Illinois-59 - Final | |
7:45 pm | Sparta-31 at Marissa-47 - Final | |
7:45 pm | Nashville-55 at Carlyle-61 - Final | |
7:45 pm | Red Bud-28 at Gibault-46 - Final |
Girls Basketball
Time | Event | Score |
---|---|---|
12:00 am | Webster Groves-73 vs Republic-60 at Ozark - Final | |
10:00 am | O'Fallon-61 vs Normal Community West-42 at Belleville East - Final | |
10:00 am | Notre Dame-43 vs Rosati-Kain-40 at Villa Duchesne - Final | |
11:00 am | Helias-44 vs Belton-40 at Lebanon - Final | |
11:30 am | O'Fallon Christian-35 vs Fox-46 at Eldon - Final | |
11:30 am | Fox JV-36 vs Hogan Prep-57 at Eldon - Final | |
11:30 am | Gillespie-49 at Pana-42 - Final | |
11:30 am | Villa Duchesne-44 vs John Burroughs-57 at Villa Duchesne - Final | |
11:45 am | Belleville East-54 vs Normal Community-62 at Belleville East - Final | |
12:00 pm | Salem, Illinois-53 at Centralia, Illinois-51 - Final | |
12:00 pm | Visitation-34 at St. Teresa's-65 - Final | |
12:00 pm | Valmeyer-34 at Red Bud-41 - Final | |
12:00 pm | Mater Dei-28 at Nashville-44 - Final | |
12:30 pm | Lee's Summit West-26 vs St. Joseph Benton-41 at Lebanon - Final | |
1:00 pm | Metro-41 vs Cape Notre Dame-47 at Villa Duchesne - Final | |
1:00 pm | St. Louis Patriots-31 at Hillsboro-47 - Final | |
1:00 pm | Wright City-32 vs Bourbon-28 at Hermann - Final | |
1:30 pm | Vashon-24 vs Woodland-43 at Charleston - Final | |
1:45 pm | Collinsville-54 at Highland-63 - Final | |
1:45 pm | Northwest Academy-36 vs Carnahan-41 at Soldan - Final | |
2:00 pm | Parkway North-53 vs St. Charles-37 at Lebanon - Final | |
2:00 pm | St. James-58 vs Bolivar-52 at Camdenton - Final | |
2:00 pm | Alton Marquette-52 vs Quincy Notre Dame-51 at Carrollton, Illinois - Final | |
2:15 pm | Marion-26 at Cahokia-61 - Final | |
2:20 pm | St. Charles West-32 at Saxony Lutheran-46 - Final | |
2:30 pm | Marquette-45 at Eldon-71 - Final | |
2:30 pm | Lutheran North-49 vs Whitfield-58 at Villa Duchesne - Final | |
2:30 pm | Mattoon-61 at Mount Vernon, Illinois-43 - Final | |
2:30 pm | Scott County Central-55 vs Cape Girardeau Central-69 at Hillsboro - Final | |
3:00 pm | Incarnate Word-72 vs Dexter-38 at Charleston - Final | |
3:30 pm | Brussels-59 vs Granite City-62 at Carrollton, Illinois - Final | |
3:30 pm | Lebanon-39 vs Carl Junction-48 at Lebanon - Final | |
4:00 pm | Ritenour-33 vs Freeburg-61 at Hillsboro - Final | |
4:00 pm | Wood River at Nokomis | |
4:00 pm | O'Fallon-57 vs Normal Community-77 at Belleville East - Final | |
4:30 pm | Carbondale-31 vs Kennett-40 at Charleston - Final | |
5:00 pm | Osage-40 at Tolton-51 - Final | |
5:30 pm | Seckman-48 vs Alton-46 at Hillsboro - Final | |
5:30 pm | North Tech-42 vs California-44 at Eldon - Final | |
5:45 pm | Normal Community West-51 at Belleville East-64 - Final | |
6:00 pm | St. Joseph's-64 at Chicago Heights Bloom-50 - Final | |
6:00 pm | West Central vs Hardin Calhoun at Carrollton, Illinois | |
6:00 pm | Litchfield at Hillsboro, Illinois | |
7:30 pm | Lebanon, Illinois-35 vs Civic Memorial-48 at Carrollton, Illinois - Final | |
7:30 pm | Grandview-50 at Herculaneum-34 - Final |
Girls Swimming
Time | Event | Score |
---|---|---|
9:15 am | Pattonville Dive Invitational |
Hockey
Time | Event | Score |
---|---|---|
12:00 pm | Clayton vs Ladue at Shaw Park | |
2:30 pm | Kirkwood vs Webster Groves at Shaw Park | |
5:30 pm | Oakville vs Fort Zumwalt West at Shaw Park | |
6:30 pm | Francis Howell-7 vs Francis Howell North-6 at Rec Plex South - Final | |
7:45 pm | Whitfield-3 vs Marquette-8 at Brentwood Ice Arena - Final | |
8:00 pm | Timberland vs Summit at Shaw Park | |
8:15 pm | De Smet-15 vs Francis Howell Central-0 at Rec Plex South - Final | |
8:45 pm | SLUH-7 vs Edwardsville-3 at Webster Rink - Final | |
9:15 pm | Seckman vs Northwest Cedar Hill at South County (Kennedy) | |
9:15 pm | MICDS-4 vs Duchesne-1 at Kirkwood - Final | |
9:30 pm | Lafayette-5 vs Eureka-2 at Queeny Recreational Complex - Final |
Wrestling
Time | Event | Score |
---|---|---|
9:00 am | 141 Rumble | |
9:00 am | 39th Bob Georger Wrestling Classic | |
9:00 am | Kyle Thrasher Memorial | |
9:00 am | Litchfield Invitational | |
9:00 am | Priory Tournament | |
9:00 am | Blue Springs South Invitational |
+