Tuesday - October 10, 2017
AUG | SEP | OCT | NOV | DEC | JAN | FEB | MAR | APR | MAY | JUN
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31


Boys Cross Country
TimeEventScore
4:15 pmRed Bud Run at the Fort

Boys Soccer
TimeEventScore
4:00 pmMcCluer North-2 at McCluer-8 - Final
8-2
4:00 pmGreenville-1 vs Althoff-5 at Greenville - Final
5-1
4:00 pmCarlyle-0 at Breese Central-8 - Final
8-0
4:00 pmValley Park-0 at Bayless-10 - Final
10-0
4:00 pmHazelwood Central-0 at Hazelwood West-6 - Final
6-0
4:15 pmLutheran North-0 at Principia-5 - Final
5-0
4:15 pmPriory-2 at Lutheran South-0 - Final
2-0
4:30 pmPattonville-0 at Parkway South-0 - Final
0-0
4:30 pmMetro-East Lutheran-1 vs Alton Marquette-8 at Gordon Moore Park - Final
8-1
4:30 pmMassac County-1 vs Mater Dei-2 at Harrisburg, Illinois - Final
2-1
4:30 pmSLUH JV-1 at Soldan-4 - Final
4-1
5:00 pmHillsboro-3 at St. Clair-0 - Final
3-0
5:00 pmUnion-3 at Sullivan-2 - Final
3-2
5:00 pmSt. Paul Lutheran-0 at Festus-10 - Final
10-0
5:00 pmOrchard Farm-4 at Warrenton-3 - Final
4-3
5:00 pmOakville-1 at Lindbergh-6 - Final
6-1
5:00 pmBelleville West-1 at Edwardsville-2 - Final
2-1
5:30 pmFrancis Howell Central-1 at Fort Zumwalt West-0 - Final
1-0
5:30 pmClayton-4 at Parkway North-0 - Final
4-0
5:45 pmTroy Buchanan-0 at Timberland-7 - Final
7-0
6:00 pmParkway South-1 at Seckman-2 - Final
2-1
6:00 pmSt. Charles West-4 at St. Charles-3 - Final
4-3
6:00 pmWood River-1 vs Father McGivney-3 at Alton Marquette - Final
3-1
6:00 pmNorthwest Cedar Hill-0 at Fox-1 - Final
1-0
6:00 pmWesclin-4 vs Roxana-0 at Greenville - Final
4-0
6:00 pmLadue-1 at Parkway West-2 - Final
2-1
6:00 pmMaplewood-RH-3 at Brentwood-1 - Final
3-1
6:30 pmBelleville East-0 at Collinsville-4 - Final
4-0
6:30 pmFarmington-10 at Poplar Bluff-0 - Final
10-0
6:30 pmO'Fallon Christian-2 at Lutheran St. Charles-0 - Final
2-0
6:30 pmWashington-1 at Liberty (Wentzville)-0 - Final
1-0
6:45 pmDuchesne-0 at St. Mary's-1 - Final
1-0
6:45 pmSt. Pius X-1 at Borgia-3 - Final
3-1
6:45 pmHolt-2 at Fort Zumwalt East-1 - Final
2-1
7:00 pmSt. Dominic-3 at Fort Zumwalt South-2 - Final
3-2
7:00 pmEureka at Mehlville
7:30 pmVianney-0 at CBC-2 - Final
2-0
7:30 pmFrancis Howell North-0 at Francis Howell-3 - Final
3-0

Boys Swimming
TimeEventScore
3:30 pmFrancis Howell at Liberty (Wentzville)
3:30 pmMcCluer North vs McCluer at McCluer South-Berkeley
3:30 pmTimberland-85 at Fort Zumwalt South-98 - Final
98-85
4:00 pmVianney-41 vs SLUH-142 at Forest Park CC - Final
142-41
4:30 pmWebster Groves at Kirkwood

Field Hockey
TimeEventScore
4:00 pmBarat at Ursuline
4:00 pmKirkwood-6 at Rosati-Kain-2 - Final
6-2
4:00 pmVisitation at Cor Jesu
4:15 pmMICDS at Lafayette
4:15 pmPattonville-1 at Clayton-0 - Final
1-0
4:15 pmSt. Joseph's-3 at Edwardsville-2 - Final
3-2
4:15 pmEureka at Oakville

Girls Cross Country
TimeEventScore
4:15 pmRed Bud Run at the Fort

Girls Fall Golf
TimeEventScore
8:00 amMissouri Class 2 State Championships-FInal Round
Results

Girls Tennis
TimeEventScore
4:00 pmJerseyville at Jacksonville, Illinois
4:00 pmGreenville at Civic Memorial
4:15 pmHighland at Althoff

Girls Volleyball
TimeEventScore
5:30 amNorthwest Cedar Hill-2 at Fox-0 - Final
2-0
4:30 pmBelleville West-2 at Belleville East-1 - Final
2-1
4:30 pmHelias at St. Joseph's
5:00 pmUnion-2 at Owensville-1 - Final
2-1
5:00 pmNormandy-0 at Jennings-2 - Final
2-0
5:00 pmFrancis Howell Central-1 at Fort Zumwalt West-2 - Final
2-1
5:00 pmHillsboro, Illinois at Litchfield
5:00 pmBayless-0 at Valley Park-2 - Final
2-0
5:00 pmCrossroads College Prep-2 vs Hancock-0 at Tiger Dome - Final
2-0
5:00 pmElverado at Okawville
5:00 pmHolt-2 at Fort Zumwalt East-1 - Final
2-1
5:00 pmFort Zumwalt South-2 at Fort Zumwalt North-1 - Final
2-1
5:00 pmMetro-East Lutheran-0 at Greenville-2 - Final
2-0
5:00 pmMaplewood-RH-0 at Brentwood-2 - Final
2-0
5:00 pmSt. James-0 at St. Clair-2 - Final
2-0
5:00 pmCivic Memorial at Triad
5:15 pmLafayette-2 at Marquette-0 - Final
2-0
5:15 pmHazelwood Central-2 at McCluer North-0 - Final
2-0
5:15 pmMICDS-1 at Visitation-2 - Final
2-1
5:15 pmNashville at Pinckneyville
5:30 pmMcCluer-2 at Riverview Gardens-0 - Final
2-0
5:30 pmParkway West-2 at Westminster-0 - Final
2-0
5:30 pmWright City at North Callaway
5:30 pmAffton-1 at Ritenour-2 - Final
2-1
5:30 pmHazelwood East-0 at Hazelwood West-2 - Final
2-0
5:30 pmMehlville-1 at Webster Groves-2 - Final
2-1
5:30 pmWaterloo-0 at Mascoutah-2 - Final
2-0
5:30 pmColumbia-0 at Freeburg-2 - Final
2-0
5:30 pmSummit-0 at Nerinx Hall-2 - Final
2-0
5:30 pmParkway South-2 at Seckman-0 - Final
2-0
5:45 pmVilla Duchesne-0 at Edwardsville-2 - Final
2-0
5:45 pmOakville-2 at Lindbergh-1 - Final
2-1
5:45 pmAlton-0 at O'Fallon-2 - Final
2-0
6:00 pmTroy Buchanan-0 at Timberland-2 - Final
2-0
6:00 pmPiasa Southwestern-2 at Wood River-0 - Final
2-0
6:00 pmLincolnwood-2 at Mount Olive-0 - Final
2-0
6:00 pmFather McGivney-0 at Roxana-2 - Final
2-0
6:00 pmHermann-2 at Sullivan-0 - Final
2-0
6:00 pmIncarnate Word-2 at St. Dominic-1 - Final
2-1
6:00 pmRosati-Kain-2 at DuBourg-1 - Final
2-1
6:00 pmWashington-2 at Liberty (Wentzville)-0 - Final
2-0
6:00 pmFrancis Howell North-0 at Francis Howell-2 - Final
2-0
6:00 pmSt. Vincent at Advance
6:00 pmHighland-2 at Jerseyville-0 - Final
2-0
6:00 pmSt. Charles-0 at O'Fallon Christian-2 - Final
2-0
6:15 pmNew Athens-1 at Lebanon, Illinois-2 - Final
2-1
6:15 pmValmeyer-1 at Red Bud-2 - Final
2-1
6:15 pmSteeleville-2 at Dupo-0 - Final
2-0
6:15 pmCarrollton, Illinois-2 at Greenfield, Illinois-1 - Final
2-1
6:15 pmLutheran St. Charles-2 at Winfield-0 - Final
2-0
6:30 pmAlton Marquette-1 at Gibault-2 - Final
2-1
6:30 pmUrsuline-0 at St. Pius X-2 - Final
2-0
6:30 pmLutheran South-2 at Principia-0 - Final
2-0
6:30 pmMater Dei-1 at Althoff-2 - Final
2-1
7:00 pmPana-2 at Carlinville-0 - Final
2-0
7:00 pmPacific-0 at New Haven-2 - Final
2-0
7:00 pmJefferson-1 at Festus-2 - Final
2-1
7:30 pmWesclin-0 at Breese Central-2 - Final
2-0
7:30 pmSalem, Illinois at Carlyle


Most popular