Thursday - October 12, 2017
AUG | SEP | OCT | NOV | DEC | JAN | FEB | MAR | APR | MAY | JUN
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31


Boys Cross Country
TimeEventScore
4:00 pmMississippi Valley Conference Championships
Results
4:00 pmSouth 7 Conference Championship
4:00 pmGAC North Championships
Results

Boys Soccer
TimeEventScore
3:30 pmSt. Louis United-1 at Valley Park-3 - Final
3-1
4:00 pmLift For Life-1 at North Tech-5 - Final
5-1
4:00 pmSoldan-6 at Gateway STEM-1 - Final
6-1
4:00 pmHazelwood Central-2 vs McCluer-3 at Koch Park - Final
3-2
4:15 pmWestminster-1 at Lutheran South-0 - Final
1-0
4:15 pmMedicine and Bioscience-2 at Cardinal Ritter-1 - Final
2-1
4:15 pmParkway West-1 at Hazelwood West-2 - Final
2-1
4:15 pmSt. Charles-2 at Orchard Farm-3 - Final
3-2
4:30 pmPrincipia-2 at Bayless-0 - Final
2-0
4:30 pmWindsor (Imperial)-0 at Perryville-5 - Final
5-0
5:00 pmFort Zumwalt North-0 at Liberty (Wentzville)-3 - Final
3-0
5:00 pmHolt-1 at Washington-0 - Final
1-0
5:00 pmBelle-0 at Sullivan-10 - Final
10-0
5:00 pmBelleville West-1 at Gibault-2 - Final
2-1
5:00 pmFredericktown-6 at De Soto-4 - Final
6-4
5:00 pmWinfield at St. Paul Lutheran
5:00 pmCarbondale at Belleville East
5:00 pmPacific-1 at Union-0 - Final
1-0
5:00 pmCarbondale-0 at Belleville East-3 - Final
3-0
5:00 pmHancock-4 at St. Clair-1 - Final
4-1
5:30 pmTimberland-2 at Fort Zumwalt West-1 - Final
2-1
5:30 pmMascoutah-0 at Highland-1 - Final
1-0
5:30 pmSaxony Lutheran-0 at Farmington-6 - Final
6-0
5:45 pmWaterloo-4 at Triad-0 - Final
4-0
6:00 pmParkway South-1 at Oakville-1 - Final
1-1
6:00 pmFrancis Howell Central-0 at Chaminade-2 - Final
2-0
6:00 pmMarquette-2 at Francis Howell North-0 - Final
2-0
6:00 pmKirkwood-1 at Summit-0 - Final
1-0
6:00 pmVianney-3 at Eureka-2 - Final
3-2
6:15 pmO'Fallon Christian-0 at DuBourg-3 - Final
3-0
6:30 pmO'Fallon-2 at Granite City-0 - Final
2-0
6:30 pmCollinsville-2 at Alton-0 - Final
2-0
6:45 pmGateway Science Academy-2 at Trinity-4 - Final
4-2
6:45 pmSt. Charles West-2 at Fort Zumwalt East-3 - Final
3-2
6:45 pmBorgia-0 at St. Dominic-10 - Final
10-0
7:00 pmFox-1 at Seckman-7 - Final
7-1
7:00 pmLafayette-0 at Mehlville-1 - Final
1-0
8:00 pmDe Smet-0 at CBC-1 - Final
1-0

Boys Swimming
TimeEventScore
4:00 pmSummit-0 at Parkway West-0 - Final
0-0
8:30 pmFort Zumwalt West, Francis Howell, Holt

Fall Softball
TimeEventScore
4:00 pmHazelwood West-3 at Francis Howell North-7 - Final
7-3
4:15 pmSt. Dominic-4 vs Mexico-3 at St. Dominic - Final
4-3
4:15 pmRosati-Kain-0 vs Incarnate Word-16 at St. Louis University - Final
16-0
4:15 pmSeckman-7 vs Cor Jesu-5 at Seckman - Final
7-5
4:30 pmBorgia-5 at Festus-3 - Final
5-3
6:00 pmLathrop-2 at Knob Noster-1 - Final
2-1

Field Hockey
TimeEventScore
4:00 pmWestminster-0 at Villa Duchesne-5 - Final
5-0
4:00 pmMarquette-4 at Rosati-Kain-0 - Final
4-0
4:00 pmNerinx Hall-3 at Ursuline-0 - Final
3-0
4:15 pmPattonville-1 at Visitation-4 - Final
4-1
4:15 pmBarat-0 at Summit-4 - Final
4-0
4:15 pmLindbergh-1 at Clayton-0 - Final
1-0
4:15 pmLutheran South-3 at Parkway South-1 - Final
3-1

Football
TimeEventScore
7:00 pmCommerce (Okla.) at Wyandotte (Okla.)
7:00 pmLawrence (Kan.) at Shawnee Mission East
7:00 pmOlathe Northwest at Olathe North

Girls Cross Country
TimeEventScore
4:00 pmMississippi Valley Conference Championships
Results
4:00 pmSouth 7 Conference Championship
4:00 pmGAC North Championships
Results

Girls Tennis
TimeEventScore
9:00 amMICDS-2 vs Pembroke Hill-5 at Cooper Tennis Complex - Final
5-2
9:00 amRock Bridge-5 vs Lee's Summit West-0 at Cooper Tennis Complex - Final
5-0
9:00 amSpringfield Catholic-0 vs John Burroughs-5 at Cooper Tennis Complex - Final
5-0
9:00 amSpringfield Central-0 vs Lafayette-5 at Cooper Tennis Complex - Final
5-0
1:00 pmRock Bridge-5 vs Lafayette-0 at Springfield Central - Final
5-0
1:00 pmMICDS-5 vs Springfield Catholic-2 at Cooper Tennis Complex - Final
5-2
1:00 pmPembroke Hill-5 vs John Burroughs-4 at Cooper Tennis Complex - Final
5-4
1:00 pmLee's Summit West-5 vs Springfield Central-2 at Cooper Tennis Complex - Final
5-2
4:00 pmGreenville at Salem, Illinois

Girls Volleyball
TimeEventScore
4:00 pmLift For Life at North Tech
4:30 pmBelleville West at Collinsville
4:30 pmGranite City-0 at Belleville East-2 - Final
2-0
5:00 pmFort Zumwalt West at Fort Zumwalt North
5:00 pmLitchfield at Greenville
5:00 pmPana at Hillsboro, Illinois
5:00 pmFrancis Howell North-2 at St. Charles-0 - Final
2-0
5:00 pmWhitfield-2 at Orchard Farm-0 - Final
2-0
5:00 pmCleveland-0 at Valley Park-2 - Final
2-0
5:00 pmTriad-2 at Waterloo-0 - Final
2-0
5:15 pmDuBourg-0 at Affton-2 - Final
2-0
5:15 pmMcCluer North-2 at Riverview Gardens-0 - Final
2-0
5:15 pmJohn Burroughs-2 at University City-0 - Final
2-0
5:15 pmDuQuoin at Nashville
5:15 pmVisitation-2 at Lutheran North-0 - Final
2-0
5:30 pmGrandview-2 at Oak Ridge-0 - Final
2-0
5:30 pmHazelwood West-2 at McCluer-0 - Final
2-0
5:30 pmCor Jesu-1 at Lutheran South-2 - Final
2-1
5:30 pmRitenour-0 at Summit-2 - Final
2-0
5:30 pmVilla Duchesne-1 at Marquette-2 - Final
2-1
5:30 pmHazelwood Central-0 at Hazelwood East-2 - Final
2-0
5:30 pmMaplewood-RH-2 at Jennings-0 - Final
2-0
5:30 pmTolton Catholic-2 at North Callaway-0 - Final
2-0
5:45 pmEdwardsville-2 at Alton-0 - Final
2-0
6:00 pmNokomis-0 at Alton Marquette-2 - Final
2-0
6:00 pmDuchesne-0 at Borgia-2 - Final
2-0
6:00 pmSt. Joseph's at Incarnate Word
6:00 pmWarrenton-0 at O'Fallon Christian-2 - Final
2-0
6:00 pmNerinx Hall-0 at Ursuline-2 - Final
2-0
6:00 pmTroy Buchanan-1 at Westminster-2 - Final
2-1
6:00 pmWood River at Bunker Hill
6:00 pmFather McGivney-1 at Metro-East Lutheran-2 - Final
2-1
6:00 pmOwensville-0 at Washington-2 - Final
2-0
6:00 pmHighland at Mater Dei
6:00 pmPiasa Southwestern-0 at Brussels-2 - Final
2-0
6:00 pmFrancis Howell-0 at Lafayette-2 - Final
2-0
6:00 pmMount Olive-0 at Gillespie-2 - Final
2-0
6:00 pmHillsboro-2 at St. Clair-1 - Final
2-1
6:00 pmSullivan-2 at Bourbon-0 - Final
2-0
6:00 pmJacksonville ISD at Carrollton, Illinois
6:00 pmPerryville at Dexter
6:00 pmUnion-2 at Steeleville-1 - Final
2-1
6:15 pmDupo-0 at Valmeyer-2 - Final
2-0
6:15 pmLebanon, Illinois-0 at Steeleville-2 - Final
2-0
6:30 pmWright City at Montgomery County
6:30 pmChester-2 at Gibault-1 - Final
2-1
7:00 pmHerculaneum at Jefferson
7:00 pmStaunton-0 at Carlinville-2 - Final
2-0
7:00 pmRed Bud-2 at New Athens-1 - Final
2-1
7:00 pmNotre Dame at Lutheran St. Charles
7:15 pmCarlyle at Vandalia
7:30 pmSalem, Illinois-1 at Wesclin-2 - Final
2-1


Most popular