Saturday - October 14, 2017
AUG | SEP | OCT | NOV | DEC | JAN | FEB | MAR | APR | MAY | JUN
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31


Boys Cross Country
TimeEventScore
10:00 amJefferson County Conference Championships
Results

Boys Fall Golf
TimeEventScore
8:00 amIllinois Class 2A State Tournament
Results
8:00 amIllinois Class 1A State Tournament
Results
8:00 amIllinois Class 3A State Tournament
Results

Boys Soccer
TimeEventScore
10:00 amParkway Central-4 at Rolla-2 - Final
4-2
10:00 amSpringfield Lutheran vs Beardstown at Carlinville
11:00 amGranite City-1 vs Alton-0 at Edwardsville - Final
1-0
11:00 amSt. Paul Lutheran-1 at Cleveland-5 - Final
5-1
11:00 amFreeburg-1 vs Mater Dei-0 at Harrisburg, Illinois - Final
1-0
11:00 amLadue-0 vs Helias-1 at Hickman - Forfeit
1-0
11:00 amMount Carmel-0 at Breese Central-4 - Final
4-0
11:00 amCivic Memorial-0 vs Jerseyville-3 at Civic Memorial - Final
3-0
11:45 amParkway West-0 at Fort Zumwalt West-3 - Final
3-0
12:00 pmNorthwest Cedar Hill at Saxony Lutheran
12:00 pmWebster Groves-1 at Vianney-0 - Final
1-0
12:00 pmSt. Dominic-3 at Duchesne-1 - Final
3-1
12:00 pmSLUH-1 at De Smet-3 - Final
3-1
1:00 pmMarquette-4 at Rock Bridge-0 - Final
4-0
1:30 pmOakville-2 at St. Mary's-1 - Final
2-1
3:00 pmLindbergh-7 at Poplar Bluff-0 - Final
7-0

Boys Swimming
TimeEventScore
11:00 amLindbergh Invitational

Fall Softball
TimeEventScore
11:00 amHamilton-0 at Lathrop-2 - Final
2-0
12:00 pmFrancis Howell-12 at Francis Howell North-2 - Final
12-2
12:00 pmPalmyra-1 at Bowling Green-5 - Final
5-1
12:00 pmMarquette-8 at Seckman-2 - Final
8-2
12:00 pmKelly-6 at Ava-1 - Final
6-1
12:00 pmLee's Summit West-3 at Staley-5 - Final
5-3
1:00 pmDixon-0 at Blair Oaks-10 - Final
10-0
1:00 pmSmithville-18 at Pleasant Hill-3 - Final
18-3
1:00 pmBlue Springs South-5 at Webb City-3 - Final
5-3
1:00 pmIncarnate Word-6 vs St. Dominic-3 at Incarnate Word - Final
6-3
2:00 pmSullivan-2 at Monett-5 - Final
5-2
2:00 pmCape Notre Dame-15 at Borgia-9 - Final
15-9

Field Hockey
TimeEventScore
12:00 pmWestminster-2 at Eureka-1 - Final
2-1

Football
TimeEventScore
10:00 amVan Horn-38 at KC Central Academy-32 - Final
38-32
11:00 amKincaid (South Fork)-20 at Madison, Illinois-6 - Final
20-6
12:00 pmCamden, NJ at Pennsauken, NJ
1:00 pmRiverview Gardens-30 at Hazelwood Central-37 - Final
37-30
1:00 pmMiller Career-22 at John Burroughs-18 - Final
22-18
1:00 pmMcCluer-26 at Hazelwood West-28 - Final
28-26
1:00 pmVashon-38 at Sumner-20 - Final
38-20
1:00 pmLutheran North-82 at Normandy-6 - Final
82-6
1:00 pmJennings-14 at University City-15 - Final
15-14
1:00 pmKC East-6 at KC Southeast-27 - Final
27-6
1:00 pmCarnahan-36 at Roosevelt-26 - Final
36-26
1:00 pmMcCluer North-12 at Hazelwood East-50 - Final
50-12
1:00 pmWestminster-27 at Borgia-52 - Final
52-27
1:00 pmHillsboro-12 at MICDS-13 - Final
13-12
1:00 pmConfluence-0 at McCluer South-Berkeley-58 - Final
58-0
1:00 pmSt. Dominic-17 at Priory-7 - Final
17-7

Girls Cross Country
TimeEventScore
10:30 amJefferson County Conference Championships
Results

Girls Fall Golf
TimeEventScore
8:00 amIllinois Class 1A State Tournament
Results
8:00 amIllinois Class 2A State Tournament
Results

Girls Tennis
TimeEventScore
8:00 amIllinois Class 1A Sectional at Althoff
8:00 amIllinois Class 2A Sectional at Edwardsville
8:00 amClass 1 State Tournament at Cooper Tennis Complex
8:00 amIllinois Class 1A Sectional at Centralia, Illinois
8:00 amClass 2 State Tournament at Cooper Tennis Complex

Girls Volleyball
TimeEventScore
12:00 amSt. Dominic-0 at St. James-2 - Final
2-0
12:00 amSt. Dominic-2 at Skutt Catholic-0 - Final
2-0
12:00 amSt. Dominic-1 at St. Thomas Aquinas (Kansas)-2 - Final
2-1
12:00 amSt. Dominic-2 at Kapun Mount Carmel-0 - Final
2-0
8:00 amVilla Duchesne-0 vs St. James Academy-2 at St. Thomas Aquinas (Kansas) - Final
2-0
8:00 amHeritage Christian-0 vs Cor Jesu-2 at St. Thomas Aquinas (Kansas) - Final
2-0
8:30 amTriad-0 at O'Fallon-2 - Final
2-0
8:30 amBrussels-1 at Jerseyville-2 - Final
2-1
8:30 amCarrollton, Illinois-2 at Civic Memorial-1 - Final
2-1
8:30 amMetro-East Lutheran-0 vs Althoff-2 at O'Fallon - Final
2-0
8:30 amSt. Charles-0 vs Notre Dame-2 at MICDS - Final
2-0
8:30 amRed Bud-1 vs Breese Central-2 at O'Fallon - Final
2-1
9:00 amSt. Joseph's-2 at St. Dominic-0 - Final
2-0
9:30 amBreese Central-2 vs Champaign Central-0 at O'Fallon - Final
2-0
9:30 amLitchfield-0 vs Triopia-2 at Jerseyville - Final
2-0
9:30 amHighland-0 vs Pekin-2 at O'Fallon - Final
2-0
9:30 amMetro-East Lutheran-2 vs Belleville East-1 at O'Fallon - Final
2-1
9:30 amStaunton-2 vs Wood River-0 at Jerseyville - Final
2-0
9:45 amLutheran North-0 vs Windsor (Imperial)-2 at MICDS - Final
2-0
10:00 amSt. James Academy-0 vs Cor Jesu-2 at St. Thomas Aquinas (Kansas) - Final
2-0
10:00 amBenton, Illinois-0 vs Waterloo-2 at Freeburg - Final
2-0
10:00 amGibault-0 at Freeburg-2 - Final
2-0
10:00 amCollinsville-0 vs Columbia-2 at Freeburg - Final
2-0
10:00 amSt. Joseph's-2 at Kapun Mount Carmel-0 - Final
2-0
10:00 amVilla Duchesne-0 vs Marist-2 at St. Thomas Aquinas (Kansas) - Final
2-0
10:00 amGreenville-2 vs Alton Marquette-0 at Freeburg - Final
2-0
10:30 amTriopia-1 at Jerseyville-2 - Final
2-1
10:30 amWood River-0 vs Civic Memorial-2 at Jerseyville - Final
2-0
10:30 amRed Bud-1 vs Triad-2 at O'Fallon - Final
2-1
10:30 amPekin-0 vs Althoff-2 at O'Fallon - Final
2-0
10:30 amChampaign Central-0 at O'Fallon-2 - Final
2-0
11:00 amAlton Marquette-0 vs Chester-2 at Freeburg - Final
2-0
11:00 amPrincipia-0 vs Lutheran North-2 at MICDS - Final
2-0
11:00 amTeutopolis-2 vs Benton, Illinois-0 at Freeburg - Final
2-0
11:00 amMarist-2 vs Cor Jesu-0 at St. Thomas Aquinas (Kansas) - Final
2-0
11:00 amNashville-2 vs Collinsville-0 at Freeburg - Final
2-0
11:00 amOkawville-1 vs Gibault-2 at Freeburg - Final
2-1
11:00 amHeritage Christian-1 vs Villa Duchesne-2 at St. Thomas Aquinas (Kansas) - Final
2-1
11:15 amWindsor (Imperial)-2 vs Pembroke Hill-0 at MICDS - Final
2-0
11:30 amRed Bud-0 vs Belleville East-2 at O'Fallon - Final
2-0
11:30 amLitchfield-0 vs Brussels-2 at Jerseyville - Final
2-0
11:30 amCarrollton, Illinois-2 vs Staunton-0 at Jerseyville - Final
2-0
11:30 amLatin School Of Chicago-2 vs Notre Dame-0 at MICDS - Final
2-0
11:30 amMetro-East Lutheran-0 vs Triad-2 at O'Fallon - Final
2-0
11:30 amHighland-0 vs Champaign Central-2 at O'Fallon - Final
2-0
12:00 pmChester vs Greenville at Freeburg
12:00 pmSt. Joseph's-2 at Skutt Catholic-0 - Final
2-0
12:00 pmSt. Thomas Aquinas (Kansas)-2 vs Cor Jesu-1 at St. Thomas Aquinas (Kansas) - Final
2-1
12:00 pmOkawville-0 at Freeburg-2 - Final
2-0
12:00 pmColumbia-2 vs Nashville-0 at Freeburg - Final
2-0
12:00 pmWaterloo-1 vs Teutopolis-2 at Freeburg - Final
2-1
12:30 pmLitchfield-0 at Jerseyville-2 - Final
2-0
12:30 pmStaunton-2 vs Civic Memorial-0 at Jerseyville - Final
2-0
12:30 pmPekin-0 at O'Fallon-2 - Final
2-0
12:30 pmBreese Central-0 vs Althoff-2 at O'Fallon - Final
2-0
1:00 pmVilla Duchesne-0 vs Cor Jesu-2 at St. Thomas Aquinas (Kansas) - Final
2-0
1:00 pmSt. Joseph's-2 at St. Thomas Aquinas (Kansas)-0 - Final
2-0
1:30 pmCarrollton, Illinois-2 vs Wood River-0 at Jerseyville - Final
2-0
1:30 pmBrussels-2 vs Triopia-0 at Jerseyville - Final
2-0
2:00 pmGibault-1 vs Chester-2 at Freeburg - Final
2-1
2:00 pmAlton Marquette-0 vs Okawville-2 at Freeburg - Final
2-0
2:00 pmGreenville-0 at Freeburg-2 - Final
2-0
2:30 pmWood River-2 vs Litchfield-1 at Jerseyville - Final
2-1
2:30 pmBrussels-2 vs Staunton-0 at Jerseyville - Final
2-0
3:00 pmColumbia vs Teutopolis at Freeburg
3:00 pmNashville-2 vs Waterloo-0 at Freeburg - Final
2-0
3:00 pmBenton, Illinois-0 vs Collinsville-2 at Freeburg - Final
2-0
3:30 pmCivic Memorial-2 vs Triopia-0 at Jerseyville - Final
2-0
3:30 pmJerseyville-2 vs Carrollton, Illinois-0 at Jerseyville - Final
2-0
4:00 pmOkawville vs Collinsville at Freeburg
4:00 pmGibault-0 vs Nashville-2 at Freeburg - Final
2-0
4:00 pmBenton, Illinois-0 vs Alton Marquette-2 at Freeburg - Final
2-0
4:15 pmVilla Duchesne-1 vs Skutt Catholic-2 at St. Thomas Aquinas (Kansas) - Final
2-1
4:15 pmSt. Charles West vs Latin School Of Chicago at MICDS
4:15 pmSt. Charles vs Latin School Of Chicago at MICDS
5:00 pmSt. Joseph's-0 at Marist-2 - Final
2-0
5:00 pmGreenville-0 vs Columbia-2 at Freeburg - Final
2-0
5:00 pmTeutopolis-1 at Freeburg-2 - Final
2-1
5:00 pmWaterloo-1 vs Chester-2 at Freeburg - Final
2-1
6:00 pmRitenour-0 at East St. Louis-2 - Final
2-0
6:15 pmPrincipia vs St. Charles at MICDS