Monday - October 16, 2017
AUG | SEP | OCT | NOV | DEC | JAN | FEB | MAR | APR | MAY | JUN
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31


Boys Cross Country
TimeEventScore
4:00 pmCahokia Conference meet

Boys Soccer
TimeEventScore
2:45 pmOdessa-0 vs Priory-10 at Whitfield - Final
10-0
4:00 pmLift For Life-0 vs Cardinal Ritter-1 at Soldan - Final
1-0
4:00 pmGateway STEM-8 at Hazelwood East-2 - Final
8-2
4:00 pmMcCluer-4 at Hazelwood Central-2 - Final
4-2
4:00 pmRitenour-9 at McCluer North-0 - Final
9-0
4:00 pmLutheran North-0 vs Trinity-1 at John Burroughs - Final
1-0
4:00 pmNorth Tech-0 at John Burroughs-10 - Final
10-0
4:15 pmUniversity City-0 at MICDS-6 - Final
6-0
4:30 pmSLUH-2 at Fort Zumwalt South-1 - Final
2-1
4:45 pmWhitfield-2 vs Principia-0 at Whitfield - Final
2-0
5:00 pmFatima at Union
5:00 pmPacific-5 at De Soto-0 - Final
5-0
5:30 pmMedicine and Bioscience-2 vs Crossroads College Prep-1 at Gateway STEM - Final
2-1
6:00 pmFestus-2 at Winfield-3 - Final
3-2
6:00 pmJackson-0 at De Smet-3 - Final
3-0
6:00 pmNorth County-5 at Windsor (Imperial)-1 - Final
5-1
6:00 pmParkway North-0 at Lindbergh-5 - Final
5-0
6:00 pmSt. Charles-3 at Holt-2 - Final
3-2
6:00 pmParkway South-0 at Lafayette-1 - Final
1-0
6:30 pmHillsboro-1 at Fox-2 - Final
2-1
7:00 pmClayton-3 at Fort Zumwalt North-0 - Final
3-0

Boys Swimming
TimeEventScore
3:30 pmMcCluer North-52 vs Fort Zumwalt South-130 at Rec-Plex - Final
130-52
4:00 pmClayton, Hazelwood East, Ritenour
4:00 pmChaminade vs SLUH at Forest Park CC
6:00 pmCBC vs De Smet at Chaminade

Field Hockey
TimeEventScore
4:00 pmParkway South at Ursuline
4:00 pmSummit-0 at Cor Jesu-2 - Final
2-0
4:15 pmWebster Groves-0 at University City-1 - Final
1-0
4:15 pmWestminster-2 at Lutheran South-0 - Final
2-0
4:15 pmBarat-0 at Pattonville-3 - Final
3-0
4:15 pmEdwardsville-3 at Ladue-2 - Final
3-2
4:15 pmAlton Marquette-0 at Clayton-3 - Final
3-0
4:15 pmMarquette-1 at Lafayette-5 - Final
5-1

Girls Cross Country
TimeEventScore
4:00 pmCahokia Conference meet

Girls Volleyball
TimeEventScore
4:00 pmCleveland-1 vs McKinley-2 at Vashon - Final
2-1
4:00 pmJennings-0 at St. Charles-2 - Final
2-0
4:00 pmRoosevelt-1 vs Lift For Life-2 at Cleveland - Final
2-1
4:00 pmFort Zumwalt West-2 vs Fort Zumwalt East-0 at Fort Zumwalt South - Final
2-0
4:00 pmHazelwood East-1 vs McCluer North-2 at Ritenour - Final
2-1
4:30 pmDe Soto-1 vs Sikeston-2 at Farmington - Final
2-1
4:30 pmPrincipia-2 vs Valley Park-0 at Brentwood - Final
2-0
4:30 pmGrandview-0 at Jefferson-2 - Final
2-0
5:00 pmWinfield-2 vs Warrenton-1 at Borgia - Final
2-1
5:00 pmUnion-1 vs Cuba-2 at Sullivan - Final
2-1
5:00 pmTolton Catholic-0 vs Montgomery County-2 at Hermann - Final
2-0
5:00 pmWindsor (Imperial)-0 at Park Hills Central-2 - Final
2-0
5:00 pmPacific-0 at DuBourg-2 - Final
2-0
5:00 pmOkawville at Pinckneyville
5:00 pmSummit-0 vs Washington-2 at Lafayette - Final
2-0
5:15 pmFort Zumwalt North-0 vs St. Dominic-2 at Fort Zumwalt South - Final
2-0
5:15 pmCardinal Ritter-2 vs Carnahan-1 at Vashon - Final
2-1
5:30 pmMcCluer South-Berkeley-0 vs Orchard Farm-2 at Duchesne - Final
2-0
5:30 pmCape Girardeau Central-0 at Farmington-2 - Final
2-0
5:30 pmMarissa at New Athens
5:30 pmConfluence-0 vs Miller Career-2 at Cleveland - Final
2-0
5:30 pmRiverview Gardens-0 vs Hazelwood Central-2 at Ritenour - Final
2-0
5:30 pmBattle-0 vs Hannibal-2 at Liberty (Wentzville) - Final
2-0
5:45 pmKingston-0 vs Arcadia Valley-2 at Jefferson - Final
2-0
6:00 pmMount Olive-0 at Bunker Hill-2 - Final
2-0
6:00 pmEdwardsville-2 at Mater Dei-0 - Final
2-0
6:00 pmGovernor French Academy-0 at Christ Our Savior Lutheran-2 - Final
2-0
6:00 pmSt. Charles West-0 at Borgia-2 - Final
2-0
6:00 pmMorrisonville at Hillsboro, Illinois
6:00 pmStaunton at Carrollton, Illinois
6:00 pmGateway Science Academy-0 vs Maplewood-RH-2 at Brentwood - Final
2-0
6:00 pmFirst Baptist Academy-0 at Father McGivney-2 - Final
2-0
6:00 pmNorth Callaway-0 vs Hallsville-2 at Hermann - Final
2-0
6:15 pmParkway South-0 vs Eureka-2 at Lafayette - Final
2-0
6:15 pmNorth County-0 vs Festus-2 at Park Hills Central - Final
2-0
6:15 pmLebanon, Illinois-1 at Woodlawn-2 - Final
2-1
6:15 pmSt. James-0 vs St. Clair-2 at Sullivan - Final
2-0
6:30 pmMadison, Illinois-2 at Granite City-1 - Final
2-1
6:30 pmCahokia at Normandy
6:30 pmFrancis Howell Central-1 at Fort Zumwalt South-2 - Final
2-1
6:30 pmValmeyer-2 at Gibault-1 - Final
2-1
6:30 pmBayless-0 vs Affton-2 at DuBourg - Final
2-0
6:30 pmSikeston-0 vs Jackson-2 at Farmington - Final
2-0
6:45 pmTroy Buchanan-0 at Liberty (Wentzville)-2 - Final
2-0
7:00 pmMcCluer-0 vs Hazelwood West-2 at Ritenour - Final
2-0
7:00 pmWest County (Leadwood)-0 vs Saxony Lutheran-2 at Jefferson - Final
2-0
7:00 pmVashon-0 vs Soldan-2 at Cleveland - Final
2-0
7:00 pmBowling Green-0 vs Centralia (Mo.)-2 at Hermann - Final
2-0
7:00 pmWright City-0 vs Lutheran St. Charles-2 at Borgia - Final
2-0
7:30 pmFarmington-2 vs Poplar Bluff-1 at Farmington - Final
2-1
7:30 pmSalem-0 vs Owensville-2 at Sullivan - Final
2-0
7:30 pmPotosi-0 vs Herculaneum-2 at Park Hills Central - Final
2-0