Tuesday - October 24, 2017
AUG | SEP | OCT | NOV | DEC | JAN | FEB | MAR | APR | MAY | JUN
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31


Boys Soccer
TimeEventScore
3:45 pmPriory-4 at John Burroughs-1 - Final
4-1
4:00 pmMcCluer North-2 vs Hazelwood West-12 at Florissant Civic Center - Final
12-2
4:00 pmSoldan-0 at Bayless-2 - Final
2-0
4:30 pmLafayette-0 vs De Smet-2 at CBC - Final
2-0
5:00 pmVianney-1 at Parkway South-0 - Final
1-0
5:00 pmSikeston-1 vs Farmington-4 at Cape Girardeau Central - Final
4-1
5:00 pmCollinsville-3 vs Edwardsville-1 at O'Fallon - Final
3-1
5:00 pmTroy Buchanan-0 vs Francis Howell-7 at Holt - Final
7-0
5:00 pmJackson-2 at Northwest Cedar Hill-1 - Final
2-1
5:00 pmFox-0 vs Lindbergh-8 at Mehlville - Final
8-0
5:00 pmWebster Groves-5 at St. Mary's-0 - Final
5-0
6:00 pmLutheran South-1 at St. Pius X-0 - Final
1-0
6:00 pmO'Fallon Christian-0 at Duchesne-6 - Final
6-0
6:00 pmMonett-1 at Springfield Catholic-0 - Final
1-0
6:00 pmSt. Pius X KC-2 at Chillicothe-1 - Final
2-1
6:00 pmLincoln College Prep-7 vs St. Michael the Archangel-0 at Lee's Summit North - Final
7-0
6:00 pmNormal Community-5 vs Joliet West-0 at Rock Island - Final
5-0
6:00 pmGibault-1 vs Carbondale-0 at Columbia - Final
1-0
6:00 pmOak Grove-0 at Southern Boone-1 - Final
1-0
6:00 pmHazelwood Central-1 vs Pattonville-5 at Florissant Civic Center - Final
5-1
6:30 pmMarquette-0 at CBC-1 - Final
1-0
6:30 pmAlton Marquette-4 vs Sacred Heart-Griffin-1 at Lincolnwood - Final
4-1
7:00 pmTimberland-2 at Holt-5 - Final
5-2
7:00 pmOakville-1 at Mehlville-3 - Final
3-1
7:00 pmGateway STEM-0 vs Summit-10 at St. Mary's - Final
10-0
7:00 pmEureka-2 vs Kirkwood-1 at Parkway South - Final
2-1
7:00 pmNorth County-2 at Cape Girardeau Central-1 - Final
2-1
7:00 pmPoplar Bluff-1 vs Seckman-7 at Northwest Cedar Hill - Final
7-1

Boys Swimming
TimeEventScore
4:00 pmWestminster Invitational
4:00 pmBoy's Suburban Central Conference-Prelims
Results

Field Hockey
TimeEventScore
4:15 pmLafayette-0 at Villa Duchesne-1 - Final
1-0
4:15 pmVisitation-1 at MICDS-3 - Final
3-1
4:15 pmNerinx Hall-3 at John Burroughs-2 - Final
3-2
4:15 pmSt. Joseph's-0 vs Cor Jesu-1 at Lafayette - Final
1-0

Girls Volleyball
TimeEventScore
5:00 pmPatoka-0 vs Valmeyer-2 at Okawville - Final
2-0
5:30 pmTriad-0 vs Sacred Heart-Griffin-2 at Roxana - Final
2-0
5:30 pmMascoutah-0 vs Althoff-2 at Mascoutah - Final
2-0
5:30 pmFirst Baptist Academy-0 at New Athens-2 - Final
2-0
5:30 pmMount Olive-0 vs Brussels-2 at Metro-East Lutheran - Final
2-0
5:30 pmWesclin-2 vs Nashville-1 at Dupo - Final
2-1
5:30 pmEast St. Louis-0 vs Mater Dei-2 at Centralia, Illinois - Final
2-0
5:30 pmLitchfield-0 at Carlinville-2 - Final
2-0
5:30 pmDuQuoin-0 vs Red Bud-2 at Sparta - Final
2-0
5:30 pmCollinsville-0 vs O'Fallon-2 at Collinsville - Final
2-0
5:30 pmChatham Glenwood-0 vs Edwardsville-2 at Quincy - Final
2-0
5:30 pmLovejoy-1 vs Bunker Hill-2 at Lebanon, Illinois - Final
2-1
5:30 pmJacksonville, Illinois-0 at Taylorville-2 - Final
2-0
6:30 pmColumbia-0 vs Freeburg-2 at Mascoutah - Final
2-0
6:30 pmSpringfield, Illinois-0 at Quincy-2 - Final
2-0
6:30 pmHardin Calhoun-2 at Lebanon, Illinois-0 - Final
2-0
6:30 pmEffingham-0 vs Highland-2 at Jacksonville, Illinois - Final
2-0
6:30 pmBreese Central-2 at Centralia, Illinois-0 - Final
2-0
6:30 pmGreenville-2 at Roxana-0 - Final
2-0
6:30 pmMarissa-1 vs Trico-2 at Sparta - Final
2-1
6:30 pmBelleville East-2 vs Belleville West-0 at Collinsville - Final
2-0
6:30 pmChrist Our Rock Lutheran-0 at Okawville-2 - Final
2-0
6:30 pmGillespie-0 vs Staunton-2 at Carlinville - Final
2-0
6:30 pmGibault-0 vs Steeleville-2 at New Athens - Final
2-0
6:30 pmAlton Marquette-0 vs Hillsboro, Illinois-2 at Dupo - Final
2-0
6:30 pmFather McGivney-1 at Metro-East Lutheran-2 - Final
2-1