Friday - October 27, 2017
AUG | SEP | OCT | NOV | DEC | JAN | FEB | MAR | APR | MAY | JUN
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31


Boys Soccer
TimeEventScore
5:00 pmAlton Marquette-5 vs Chicago Acero-Garcia-0 at EastSide Centre - Final
5-0
5:00 pmTriad-0 vs Gibault-2 at Columbia - Final
2-0
6:00 pmNormal Community-4 vs Collinsville-2 at Illinois College - Final
4-2
7:00 pmElgin St. Edward-0 vs Monmouth-Roseville-2 at EastSide Centre - Final
2-0

Boys Swimming
TimeEventScore
3:45 pmLutheran St. Charles at Borgia

Football
TimeEventScore
4:00 pmKaneland-47 at Chicago Lindblom-0 - Final
47-0
5:30 pmConfluence-6 at Miller Career-22 - Final
22-6
6:00 pmAlton-32 vs Chicago Lincoln Park-12 at Lane Stadium - Final
32-12
6:00 pmGlenbard North-7 at Batavia-21 - Final
21-7
7:00 pmSt. Joseph Central-0 at Staley-60 - Final
60-0
7:00 pmGrandview K.C.-7 at Harrisonville-33 - Final
33-7
7:00 pmSmithville-13 at Platte County-42 - Final
42-13
7:00 pmTinley Park-Andrew-6 at Plainfield North-41 - Final
41-6
7:00 pmAlton Marquette-6 at Newton-17 - Final
17-6
7:00 pmSt. Joseph Lafayette-38 at Kearney-32 - Final
38-32
7:00 pmWoodstock Marian-31 at Antioch-9 - Final
31-9
7:00 pmCardinal Ritter-7 at Trinity-28 - Final
28-7
7:00 pmCharleston-28 at Caruthersville-66 - Final
66-28
7:00 pmEvanston-7 at Maine South-58 - Final
58-7
7:00 pmRockhurst-20 at Lee's Summit West-17 - Final
20-17
7:00 pmSt. Clair-12 at Borgia-35 - Final
35-12
7:00 pmPrairie Central-6 at Rochester-42 - Final
42-6
7:00 pmLockwood-28 at Cass Midway-6 - Final
28-6
7:00 pmRolling Meadows-6 at Hersey-28 - Final
28-6
7:00 pmWestran-40 at Fayette-8 - Final
40-8
7:00 pmNevada-14 at Grain Valley-52 - Final
52-14
7:00 pmThayer-28 at Sarcoxie-14 - Final
28-14
7:00 pmThornton Fractional South-14 at Danville-41 - Final
41-14
7:00 pmJoliet West-0 at Lincoln-Way East-44 - Final
44-0
7:00 pmHolt-7 at Timberland-42 - Final
42-7
7:00 pmWatseka-6 at IC Catholic-55 - Final
55-6
7:00 pmVashon-14 at Lutheran South-60 - Final
60-14
7:00 pmChaffee-7 at Hayti-66 - Final
66-7
7:00 pmPleasant Hill-36 at Hogan Prep-18 - Final
36-18
7:00 pmParkway North-7 at Parkway Central-42 - Final
42-7
7:00 pmLathrop-34 at Lexington-23 - Final
34-23
7:00 pmCary-Grove-42 at St. Ignatius-14 - Final
42-14
7:00 pmEdwardsville-42 at Huntley-38 - Final
42-38
7:00 pmHazelwood East-36 at Chaminade-27 - Final
36-27
7:00 pmLutheran St. Charles-0 at St. Charles West-55 - Final
55-0
7:00 pmScotland County-14 at South Shelby-38 - Final
38-14
7:00 pmVersailles-26 at Fair Grove-57 - Final
57-26
7:00 pmColumbia-14 at Herscher-48 - Final
48-14
7:00 pmStrafford-21 at Mountain Grove-33 - Final
33-21
7:00 pmWarsaw-6 at Lamar-57 - Final
57-6
7:00 pmPeoria-12 at Country Club Hills (Hillcrest)-31 - Final
31-12
7:00 pmCarnahan-0 at Lutheran North-55 - Final
55-0
7:00 pmHelias-56 at Warrenton-35 - Final
56-35
7:00 pmRoselle Lake Park-7 at Homewood-Flossmoor-28 - Final
28-7
7:00 pmChicago Simeon-14 at Chicago St. Rita-31 - Final
31-14
7:00 pmLawson-0 at Lafayette County-33 - Final
33-0
7:00 pmMark Twain-6 at Monroe City-52 - Final
52-6
7:00 pmReeds Spring-42 at Cassville-7 - Final
42-7
7:00 pmNeosho-0 at Carthage-19 - Final
19-0
7:00 pmAurora West-14 at Naperville Central-35 - Final
35-14
7:00 pmWoodstock North-0 at Lemont-50 - Final
50-0
7:00 pmLafayette-12 at Eureka-14 - Final
14-12
7:00 pmSt. Pius X (Kansas City)-7 at Maryville-42 - Final
42-7
7:00 pmSalem-14 at Kennett-13 - Final
14-13
7:00 pmFarmington-42 at Hillsboro-48 - Final
48-42
7:00 pmPortageville-12 at Valle Catholic-56 - Final
56-12
7:00 pmLiberty North-20 at Liberty (KC)-22 - Final
22-20
7:00 pmChicago Agricultural Science-0 at Rochelle-69 - Final
69-0
7:00 pmRuskin-0 at Battle-21 - Final
21-0
7:00 pmGlenbrook South-3 at Barrington-48 - Final
48-3
7:00 pmHinsdale South-28 at Crete-Monee-20 - Final
28-20
7:00 pmOdessa-25 at KC Center-28 - Final
28-25
7:00 pmSte. Genevieve-14 at Park Hills Central-35 - Final
35-14
7:00 pmSpringfield Catholic-13 at Eldon-38 - Final
38-13
7:00 pmTruman-0 at Fort Osage-34 - Final
34-0
7:00 pmOak Park-River Forest-0 at Marist-44 - Final
44-0
7:00 pmWood River-19 at Carlinville-52 - Final
52-19
7:00 pmBelton-61 at Smith-Cotton-50 - Final
61-50
7:00 pmTipton-6 at Lincoln-53 - Final
53-6
7:00 pmLiberal-21 at Adrian-34 - Final
34-21
7:00 pmCrest Ridge-40 at Windsor (Sedalia)-28 - Final
40-28
7:00 pmRock Island (Alleman)-6 vs Chicago Raby-58 at Hanson Stadium - Final
58-6
7:00 pmKirkwood-14 at Lindbergh-16 - Final
16-14
7:00 pmSummit-9 at Vianney-42 - Final
42-9
7:00 pmFort Zumwalt West-21 at Blue Springs-49 - Final
49-21
7:00 pmBenet Academy-35 at Maine West-13 - Final
35-13
7:00 pmHannibal-6 at Moberly-41 - Final
41-6
7:00 pmClark County-28 at Macon-18 - Final
28-18
7:00 pmAsh Grove-6 at Pierce City-42 - Final
42-6
7:00 pmToledo (Cumberland)-26 at Decatur Lutheran-21 - Final
26-21
7:00 pmWebster Groves-14 at Pattonville-36 - Final
36-14
7:00 pmPembroke Hill-7 at Chillicothe-60 - Final
60-7
7:00 pmMountain View-Liberty-22 at Ava-39 - Final
39-22
7:00 pmRockford East-0 at Lincoln-Way Central-58 - Final
58-0
7:00 pmCape Girardeau Central-36 at North County-16 - Final
36-16
7:00 pmOwensville-35 at St. James-34 - Final
35-34
7:00 pmTolton Catholic-7 at South Callaway-21 - Final
21-7
7:00 pmSouth Harrison-0 at Princeton-42 - Final
42-0
7:00 pmQuincy Notre Dame-0 at Highland-45 - Final
45-0
7:00 pmPlattsburg-46 at Wellington-Napoleon-30 - Final
46-30
7:00 pmNiles Notre Dame-19 at Minooka-22 - Final
22-19
7:00 pmPutnam County-14 at Hamilton-47 - Final
47-14
7:00 pmJackson-56 at Poplar Bluff-49 - Final
56-49
7:00 pmSanta Fe-14 at Marceline-54 - Final
54-14
7:00 pmChicago Orr-0 at Chicago Hope-49 - Final
49-0
7:00 pmOzark-55 at Glendale-34 - Final
55-34
7:00 pmHallsville-8 at North Callaway-46 - Final
46-8
7:00 pmEast Prairie-23 at Malden-56 - Final
56-23
7:00 pmPaxton-Buckley-Loda-20 at Peotone-41 - Final
41-20
7:00 pmWest Platte-10 at East Buchanan-26 - Final
26-10
7:00 pmMarquette-0 at CBC-49 - Final
49-0
7:00 pmBlue Springs South-16 at Rock Bridge-13 - Final
16-13
7:00 pmGeneseo-35 at Dixon-40 - Final
40-35
7:00 pmWest Plains-7 at Carl Junction-28 - Final
28-7
7:00 pmLake Forest (Ill.)-35 at Riverside Brookfield-10 - Final
35-10
7:00 pmFort Zumwalt South-6 at Fort Zumwalt North-56 - Final
56-6
7:00 pmPark Hill South-14 at William Chrisman-33 - Final
33-14
7:00 pmLee's Summit-10 at Park Hill-21 - Final
21-10
7:00 pmHolden-14 at Summit Christian-3 - Final
14-3
7:00 pmGateway STEM-0 vs Ladue-63 at Kirkwood - Final
63-0
7:00 pmProvidence Catholic-31 at Oak Lawn Richards-12 - Final
31-12
7:00 pmSouthern Boone-31 at Mexico-33 - Final
33-31
7:00 pmWright City-26 at Blair Oaks-72 - Final
72-26
7:00 pmCamdenton-14 at Webb City-40 - Final
40-14
7:00 pmQuincy-28 at Burbank St. Laurence-48 - Final
48-28
7:00 pmRolla-26 at Parkway West-21 - Final
26-21
7:00 pmBranson-22 at Lebanon-50 - Final
50-22
7:00 pmWillard-58 at Nixa-21 - Final
58-21
7:00 pmCentralia (Mo.)-0 at Palmyra-24 - Final
24-0
7:00 pmMount Vernon-37 at Seneca-8 - Final
37-8
7:30 pmBelvidere North-20 at Rockford (Auburn)-7 - Final
20-7
7:30 pmStreator-20 at Dunlap-57 - Final
57-20
7:30 pmGurnee (Warren)-28 at Bolingbrook-14 - Final
28-14
7:30 pmPeoria Richwoods-15 at Triad-13 - Final
15-13
7:30 pmEureka, Illinois-7 at Byron-28 - Final
28-7
7:30 pmMarmion Academy-34 at Palos Heights Shepard-7 - Final
34-7

Girls Volleyball
TimeEventScore
9:00 amStrafford-1 vs St. Pius X-1 at Show-Me Center - Final
1-1
9:00 amHermann-2 vs St. Michael the Archangel-0 at Show-Me Center - Final
2-0
10:00 amValle Catholic-1 vs New Haven-1 at Show-Me Center - Final
1-1
10:00 amWinona-0 vs Northland Christian-2 at Show-Me Center - Final
2-0
11:00 amSt. Michael the Archangel-0 vs Strafford-2 at Show-Me Center - Final
2-0
11:00 amHermann-0 vs St. Pius X-2 at Show-Me Center - Final
2-0
12:00 pmNorthland Christian-1 vs New Haven-1 at Show-Me Center - Final
1-1
12:00 pmWinona-0 vs Valle Catholic-2 at Show-Me Center - Final
2-0
1:00 pmStrafford-1 vs Hermann-1 at Show-Me Center - Final
1-1
1:00 pmSt. Michael the Archangel-0 vs St. Pius X-2 at Show-Me Center - Final
2-0
2:00 pmNew Haven-2 vs Winona-0 at Show-Me Center - Final
2-0
2:00 pmNorthland Christian-0 vs Valle Catholic-2 at Show-Me Center - Final
2-0
3:00 pmOzark-0 vs St. Joseph's-2 at Show-Me Center - Final
2-0
3:00 pmSt. Dominic-1 vs St. Teresa's-1 at Show-Me Center - Final
1-1
4:00 pmHelias-1 vs Lutheran South-1 at Show-Me Center - Final
1-1
4:00 pmIncarnate Word-0 vs Pleasant Hill-2 at Show-Me Center - Final
2-0
5:00 pmSt. Teresa's-1 vs Ozark-1 at Show-Me Center - Final
1-1
5:00 pmSt. Dominic-0 vs St. Joseph's-2 at Show-Me Center - Final
2-0
6:00 pmPleasant Hill-0 vs Helias-2 at Show-Me Center - Final
2-0
6:00 pmIncarnate Word-0 vs Lutheran South-2 at Show-Me Center - Final
2-0
7:00 pmSt. Teresa's-0 vs St. Joseph's-2 at Show-Me Center - Final
2-0
7:00 pmOzark-2 vs St. Dominic-0 at Show-Me Center - Final
2-0
8:00 pmHelias-2 vs Incarnate Word-0 at Show-Me Center - Final
2-0
8:00 pmPleasant Hill-0 vs Lutheran South-2 at Show-Me Center - Final
2-0


Most popular