Tuesday - October 3, 2017
AUG | SEP | OCT | NOV | DEC | JAN | FEB | MAR | APR | MAY | JUN
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31


Boys Fall Golf
TimeEventScore
9:00 amClass 1A Shelbyville Regional
Results
9:00 amClass 2A Centralia Regional
Results
9:00 amClass 1A Okawville Regional
Results
9:00 amClass 2A Roxana Regional
Results
9:00 amClass 3A Belleville East Regional
Results

Boys Soccer
TimeEventScore
3:30 pmBrentwood-0 at Valley Park-2 - Final
2-0
4:00 pmMaplewood-RH-4 vs Hancock-3 at Heine Meine - Final
4-3
4:00 pmWarrenton-5 at Winfield-1 - Final
5-1
4:00 pmSt. Charles-1 at Ritenour-6 - Final
6-1
4:00 pmCrossroads College Prep-0 at Bayless-10 - Final
10-0
4:00 pmHazelwood East-1 at McCluer-11 - Final
11-1
4:15 pmWhitfield-7 at Orchard Farm-2 - Final
7-2
4:15 pmKirkwood-4 at Parkway North-1 - Final
4-1
4:15 pmPrincipia-1 at Priory-4 - Final
4-1
4:15 pmPattonville-0 at Summit-1 - Final
1-0
4:15 pmTriad-8 at Civic Memorial-1 - Final
8-1
4:30 pmLutheran South-2 at Webster Groves-6 - Final
6-2
4:30 pmWesclin-1 at Freeburg-4 - Final
4-1
4:30 pmAlthoff-3 at Father McGivney-0 - Final
3-0
4:30 pmCarlyle-0 at Breese Central-2 - Final
2-0
4:30 pmValmeyer-4 vs Gateway Science Academy-7 at Midwest Soccer Academy - Final
7-4
4:30 pmStaunton-5 at Gillespie-0 - Final
5-0
4:30 pmMater Dei-1 at Lebanon, Illinois-0 - Final
1-0
4:30 pmAlton Marquette-13 vs Roxana-0 at Wood River - Final
13-0
5:00 pmGranite City-0 at Belleville East-3 - Final
3-0
5:00 pmCarbondale-1 at Marion-2 - Final
2-1
5:00 pmCalvary-0 at Carlinville-4 - Final
4-0
5:00 pmChaminade-2 at Parkway Central-1 - Final
2-1
5:00 pmSt. Pius X-10 at De Soto-0 - Final
10-0
5:30 pmTroy Buchanan-0 at Francis Howell Central-2 - Final
2-0
5:30 pmO'Fallon-0 at SLUH-2 - Final
2-0
5:30 pmHighland-2 at Jerseyville-1 - Final
2-1
5:45 pmMascoutah-0 at Waterloo-3 - Final
3-0
6:00 pmMICDS-0 at De Smet-5 - Final
5-0
6:00 pmAffton-0 at Parkway West-4 - Final
4-0
6:00 pmTimberland-3 at Francis Howell North-4 - Final
4-3
6:00 pmHillsboro-0 at Windsor (Imperial)-2 - Final
2-0
6:00 pmLindbergh-5 at Northwest Cedar Hill-1 - Final
5-1
6:00 pmOakville-1 at CBC-2 - Final
2-1
6:00 pmLiberty (Wentzville)-1 at Holt-2 - Final
2-1
6:30 pmDuBourg-1 at Lutheran St. Charles-0 - Final
1-0
6:30 pmCollinsville-1 at Columbia-3 - Final
3-1
6:45 pmBorgia-2 at Duchesne-3 - Final
3-2
6:45 pmFort Zumwalt North-1 at Fort Zumwalt East-2 - Final
2-1
6:45 pmJackson-2 at Seckman-4 - Final
4-2
6:45 pmAlton-0 at Belleville West-1 - Final
1-0
7:00 pmWashington-5 at Fort Zumwalt South-4 - Final
5-4
7:00 pmLitchfield at Greenville
7:00 pmJohn Burroughs-3 vs St. Mary's-0 at Parkway Central - Final
3-0
7:30 pmFort Zumwalt West-1 at Francis Howell-4 - Final
4-1

Boys Swimming
TimeEventScore
3:30 pmHazelwood Central at McCluer North
3:30 pmChaminade vs Fort Zumwalt West at Rec-Plex
4:00 pmSLUH-117 at Parkway South-69 - Final
117-69
4:00 pmHazelwood East at Hazelwood West
4:30 pmAffton at Parkway West

Fall Softball
TimeEventScore
4:00 pmMetro-1 vs Jennings-0 at Koeneman Park - Forfeit
1-0
4:00 pmBayless-1 vs Valley Park-11 at Bayless - Final
11-1
4:00 pmRitenour-0 at Hazelwood West-15 - Final
15-0

Field Hockey
TimeEventScore
4:00 pmRosati-Kain-1 at Villa Duchesne-8 - Final
8-1
4:00 pmUrsuline-0 at Cor Jesu-8 - Final
8-0
4:15 pmSummit-0 at Marquette-1 - Final
1-0
4:15 pmKirkwood-2 at University City-0 - Final
2-0
4:15 pmEdwardsville-1 at Webster Groves-0 - Final
1-0
4:15 pmParkway West-2 at Parkway South-1 - Final
2-1
5:30 pmLadue-1 vs Lafayette-6 at Marquette - Final
6-1
5:30 pmLindbergh-1 vs Eureka-2 at Parkway South - Final
2-1
5:30 pmLafayette JV-2 vs Pattonville-1 at Webster Groves - Final
2-1
5:30 pmClayton-0 vs Oakville-4 at University City - Final
4-0

Girls Tennis
TimeEventScore
3:00 pmClass 2 Sectional 2 at St. Joseph's
4:00 pmRoxana at Althoff
4:00 pmMascoutah at Civic Memorial
4:00 pmWaterloo at Gibault
4:00 pmHillsboro, Illinois at Metro-East Lutheran

Girls Tennis
TimeEventScore
4:00 pmAlton Marquette at Triad

Girls Tennis
TimeEventScore
4:30 pmGreenville at Effingham

Girls Volleyball
TimeEventScore
5:30 amFox-0 at Windsor (Imperial)-2 - Final
2-0
4:00 pmNormandy at North Tech
5:00 pmSt. Charles West-0 at Pattonville-2 - Final
2-0
5:00 pmLitchfield at Gillespie
5:00 pmWhitfield-0 at Ursuline-2 - Final
2-0
5:00 pmValley Park-0 at Brentwood-2 - Final
2-0
5:00 pmVandalia at Hillsboro, Illinois
5:00 pmJefferson City at St. Joseph's
5:00 pmHighland-2 at Triad-0 - Final
2-0
5:00 pmBayless-0 at Crossroads College Prep-2 - Final
2-0
5:00 pmLiberty (Wentzville)-0 at Holt-2 - Final
2-0
5:00 pmUniversity City-2 at McKinley-0 - Final
2-0
5:00 pmHancock-0 at Maplewood-RH-2 - Final
2-0
5:00 pmFort Zumwalt East-1 at St. Charles-2 - Final
2-1
5:15 pmMICDS-0 at Westminster-2 - Final
2-0
5:15 pmSparta at Nashville
5:15 pmOrchard Farm-2 at McCluer South-Berkeley-0 - Final
2-0
5:15 pmO'Fallon Christian-2 at DuBourg-0 - Final
2-0
5:15 pmVisitation-0 at Nerinx Hall-2 - Final
2-0
5:30 pmNorth Callaway at Bowling Green
5:30 pmJohn Burroughs-2 at Clayton-0 - Final
2-0
5:30 pmEdwardsville-2 at O'Fallon-1 - Final
2-1
5:30 pmSalem, Illinois at Columbia
5:30 pmMcCluer North-0 at Hazelwood West-2 - Final
2-0
5:30 pmLutheran North-0 at Lutheran South-2 - Final
2-0
5:30 pmHazelwood East-2 at McCluer-0 - Final
2-0
5:30 pmSt. Paul-0 at Grandview-2 - Final
2-0
5:30 pmRiverview Gardens-0 at Hazelwood Central-2 - Final
2-0
5:30 pmMarissa-0 at Steeleville-2 - Final
2-0
5:30 pmAffton-0 at Summit-2 - Final
2-0
5:45 pmHillsboro-1 at Lindbergh-2 - Final
2-1
5:45 pmMetro-East Lutheran-0 at Collinsville-2 - Final
2-0
5:45 pmGranite City-1 at Alton-2 - Final
2-1
6:00 pmTroy Buchanan-0 at Francis Howell Central-2 - Final
2-0
6:00 pmWright City at Tolton Catholic
6:00 pmFrancis Howell North-0 at Timberland-2 - Final
2-0
6:00 pmBunker-2 at Father McGivney-1 - Final
2-1
6:00 pmSt. Dominic-1 at Borgia-2 - Final
2-1
6:00 pmAlton Marquette-0 at Valmeyer-2 - Final
2-0
6:00 pmFort Zumwalt West-0 at Francis Howell-2 - Final
2-0
6:00 pmMater Dei-2 at Gibault-0 - Final
2-0
6:00 pmSt. James-1 at Union-2 - Final
2-1
6:00 pmWashington-2 at Fort Zumwalt South-1 - Final
2-1
6:00 pmCarrollton, Illinois-2 at Triopia-1 - Final
2-1
6:00 pmLutheran St. Charles-2 at Trinity-0 - Final
2-0
6:00 pmJerseyville-0 at Mascoutah-2 - Final
2-0
6:15 pmDupo-2 at Lebanon, Illinois-1 - Final
2-1
6:30 pmBelleville East-0 at Althoff-2 - Final
2-0
6:30 pmCrystal City-0 at St. Pius X-2 - Final
2-0
6:30 pmWaterloo-2 at Civic Memorial-0 - Final
2-0
7:00 pmPacific-2 at Owensville-0 - Final
2-0
7:00 pmNew Haven-2 at Sullivan-0 - Final
2-0
7:00 pmSt. Clair-0 at Hermann-2 - Final
2-0
7:00 pmTrico at New Athens
7:00 pmCarlinville-2 at Wood River-0 - Final
2-0
7:30 pmCarlyle-1 at Wesclin-2 - Final
2-1
7:30 pmFestus-0 at St. Vincent-2 - Final
2-0
7:30 pmFreeburg-1 at Breese Central-2 - Final
2-1


Most popular