Thursday - October 5, 2017
AUG | SEP | OCT | NOV | DEC | JAN | FEB | MAR | APR | MAY | JUN
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31


Boys Cross Country
TimeEventScore
4:00 pmGAC South Championships
Results
4:00 pmGAC Central Championships
Results
4:00 pmAAA Championships
Results
4:00 pmPinckneyville Invitational

Boys Soccer
TimeEventScore
4:00 pmNorth Tech at Hazelwood East
4:00 pmCleveland-0 vs Gateway Science Academy-10 at Midwest Soccer Academy - Final
10-0
4:00 pmLutheran South-0 at St. Pius X-3 - Final
3-0
4:00 pmMetro-6 vs Carnahan-0 at Gateway STEM - Final
6-0
4:15 pmHazelwood West-1 at Westminster-1 - Final
1-1
4:15 pmCivic Memorial-0 at Mascoutah-7 - Final
7-0
4:15 pmMcKinley-2 at Cardinal Ritter-1 - Final
2-1
4:15 pmSummit-1 at Ladue-0 - Forfeit
1-0
4:15 pmWaterloo-3 at Highland-0 - Final
3-0
4:15 pmJerseyville-1 at Triad-2 - Final
2-1
4:30 pmOlney (East Richland)-1 at Mater Dei-7 - Final
7-1
4:30 pmGreenville-1 at Carlyle-0 - Final
1-0
4:30 pmCarbondale at Anna-Jonesboro
4:30 pmBreese Central-3 at Wesclin-2 - Final
3-2
4:30 pmLitchfield vs Roxana at Wood River
4:30 pmLebanon, Illinois-1 at Freeburg-7 - Final
7-1
5:00 pmGibault-1 at O'Fallon-1 - Final
1-1
5:00 pmWashington-2 at Fort Zumwalt East-1 - Final
2-1
5:00 pmCarlinville-2 at Pana-0 - Final
2-0
5:00 pmBelleville East at Althoff
5:00 pmTower Grove Christian Ac.-0 at Hancock-10 - Final
10-0
5:00 pmMetro-East Lutheran-0 at Staunton-4 - Final
4-0
5:30 pmWood River-7 at Gillespie-0 - Final
7-0
5:45 pmFrancis Howell-10 at Troy Buchanan-0 - Final
10-0
6:00 pmLiberty (Wentzville)-4 at Brentwood-1 - Final
4-1
6:00 pmBorgia-1 at St. Mary's-2 - Final
2-1
6:00 pmParkway West-1 at Timberland-2 - Final
2-1
6:00 pmEureka-7 at Fox-0 - Final
7-0
6:00 pmParkway South-2 at Lafayette-1 - Final
2-1
6:00 pmFort Zumwalt South-0 at Francis Howell North-1 - Final
1-0
6:00 pmPacific-4 at Affton-0 - Final
4-0
6:00 pmFort Zumwalt North-1 at St. Charles West-4 - Final
4-1
6:00 pmNorthwest Cedar Hill-0 at Seckman-6 - Final
6-0
6:30 pmHillsboro-0 at North County-5 - Final
5-0
6:30 pmColumbia-2 at Alton-0 - Final
2-0
6:45 pmUnion-2 at Winfield-1 - Final
2-1
6:45 pmLutheran St. Charles-1 at Trinity-3 - Final
3-1
7:00 pmOrchard Farm-1 at Lutheran North-0 - Final
1-0
7:00 pmOakville-2 at Mehlville-7 - Final
7-2

Boys Swimming
TimeEventScore
3:30 pmHazelwood Central at Hazelwood East
3:30 pmRitenour at Fort Zumwalt East
3:30 pmHazelwood West vs McCluer at McCluer South-Berkeley
3:30 pmMcCluer North at Westminster
4:00 pmSummit Invitational
Results
4:00 pmChaminade at Cape Central, Cape Notre Dame
4:00 pmDe Smet-86 at John Burroughs-99 - Final
99-86
4:00 pmKirkwood at Pattonville
4:15 pmParkway Central-58 vs SLUH-128 at Forest Park CC - Final
128-58
4:30 pmParkway West at Ladue
8:30 pmFort Zumwalt South-86 at Francis Howell-100 - Final
100-86
8:30 pmFort Zumwalt East at Francis Howell Central

Fall Softball
TimeEventScore
1:30 pmFort Zumwalt South-2 vs Francis Howell-10 at Francis Howell Central - Final
10-2
2:00 pmJefferson-2 at Kelly-12 - Final
12-2
2:15 pmWestminster-0 at Borgia-1 - Final
1-0
3:00 pmHermann-5 at Belle-3 - Final
5-3
3:30 pmRoosevelt-0 vs Rosati-Kain-22 at Tony La Russa Field - Final
22-0
3:45 pmBrentwood-4 at Valley Park-19 - Final
19-4
3:45 pmPrincipia-2 at Metro-5 - Final
5-2
4:00 pmNew Haven-1 at Clopton-11 - Final
11-1
4:00 pmParkway North-1 at Francis Howell North-9 - Final
9-1
4:00 pmEast Prairie-3 at Saxony Lutheran-15 - Final
15-3
4:00 pmWindsor (Imperial)-0 vs Lutheran South-5 at Bayless - Final
5-0
4:00 pmLiberty (Wentzville)-0 at Troy Buchanan-11 - Final
11-0
4:00 pmNotre Dame-8 at Festus-12 - Final
12-8
4:00 pmParkway Central-9 at Pattonville-0 - Final
9-0
4:00 pmFrancis Howell Central-6 at Fort Zumwalt West-7 - Final
7-6
4:15 pmPacific-6 vs Union-7 at Borgia - Final
7-6
4:15 pmLafayette-5 at Eureka-7 - Final
7-5
4:15 pmParkway West-4 at Parkway South-9 - Final
9-4
4:15 pmMcCluer-0 at Hazelwood West-12 - Final
12-0
4:15 pmHazelwood Central-15 at McCluer North-4 - Final
15-4
4:15 pmUrsuline-5 at Webster Groves-6 - Final
6-5
4:15 pmSummit-3 at Marquette-4 - Final
4-3
4:15 pmCor Jesu-8 at Lindbergh-4 - Final
8-4
4:15 pmSeckman-3 vs Poplar Bluff-2 at Fox - Final
3-2
4:15 pmJackson-0 vs Oakville-11 at Fox - Final
11-0
4:15 pmClayton-0 vs Incarnate Word-15 at Clayton - Final
15-0
4:15 pmNorthwest Cedar Hill-0 vs Washington-10 at Lakeview Park - Final
10-0
4:30 pmDuchesne-3 vs Wright City-6 at Elsberry - Final
6-3
4:30 pmSalem-0 at Sullivan-7 - Final
7-0
4:30 pmDe Soto-1 vs Hillsboro-3 at Potosi - Final
3-1
5:00 pmGateway STEM-9 vs Soldan-12 at Tony La Russa Field - Final
12-9
5:00 pmHermann-0 at Fatima-8 - Final
8-0
5:00 pmSt. Pius X-9 vs Hancock-5 at Heine Meine - Final
9-5
5:00 pmWarrenton-0 vs Mexico-2 at Hannibal - Final
2-0
5:30 pmOrchard Farm-0 vs St. Dominic-15 at Lindenwood University - Final
15-0
6:00 pmHelias-2 at Southern Boone-1 - Final
2-1
6:00 pmBattle-5 vs Holt-9 at Troy Buchanan - Final
9-5
6:15 pmLutheran St. Charles-10 vs Trinity-11 at Elsberry - Final
11-10
7:00 pmFulton-1 at Hannibal-3 - Final
3-1
7:15 pmSt. Charles-9 vs O'Fallon Christian-14 at Lindenwood University - Final
14-9

Field Hockey
TimeEventScore
4:00 pmSummit-0 at University City-1 - Final
1-0
4:15 pmEdwardsville-1 vs Lafayette-6 at Parkway West - Final
6-1
4:15 pmLafayette JV-0 vs Eureka-1 at Parkway South - Final
1-0
4:15 pmKirkwood-2 vs Marquette-3 at Webster Groves - Final
3-2
5:15 pmPattonville-3 vs Lindbergh-4 at University City - Final
4-3
5:30 pmClayton at Parkway South
5:30 pmOakville-3 at Parkway West-0 - Final
3-0
5:30 pmLadue-1 at Webster Groves-2 - Final
2-1

Football
TimeEventScore
7:00 pmKC Center-57 at St. Michael the Archangel-7 - Final
57-7
7:00 pmWood River-33 at Kincaid (South Fork)-0 - Final
33-0
7:00 pmLawrence Free State (Kan.) at Olathe Northwest

Girls Cross Country
TimeEventScore
4:00 pmGAC Central Championships
Results
4:00 pmAAA Championships
Results
4:00 pmPinckneyville Invitational
4:00 pmMWAA Championships
Results
4:00 pmGAC South Championships
Results

Girls Tennis
TimeEventScore
3:30 pmCollinsville at Gibault
3:30 pmBelleville West-1 at O'Fallon-8 - Final
8-1
4:00 pmCivic Memorial at Alton
4:00 pmMetro-East Lutheran at Wood River

Girls Volleyball
TimeEventScore
2:00 pmVisitation-0 at Ursuline-2 - Final
2-0
4:00 pmTower Grove Christian Ac.-0 vs Hancock-2 at Tiger Dome - Final
2-0
4:30 pmBelleville East-0 at Edwardsville-2 - Final
2-0
4:30 pmBelleville West-2 at East St. Louis-0 - Final
2-0
4:30 pmCrossroads College Prep-0 at Lutheran North-2 - Final
2-0
5:00 pmCivic Memorial-1 at Metro-East Lutheran-2 - Final
2-1
5:00 pmSt. Dominic-2 at Fort Zumwalt West-0 - Final
2-0
5:00 pmNorth Tech-0 at Maplewood-RH-2 - Final
2-0
5:00 pmWashington-2 at Holt-0 - Final
2-0
5:00 pmFort Zumwalt North-0 at Timberland-2 - Final
2-0
5:00 pmPiasa Southwestern-2 at Gillespie-0 - Final
2-0
5:00 pmWinfield-0 at Liberty (Wentzville)-2 - Final
2-0
5:00 pmAlton Marquette-1 at Roxana-2 - Final
2-1
5:00 pmNew Haven-2 at St. James-0 - Final
2-0
5:00 pmHillsboro, Illinois at Greenville
5:15 pmWestminster-0 at Lindbergh-2 - Final
2-0
5:15 pmMcCluer-0 at McCluer North-2 - Final
2-0
5:15 pmCarterville at Nashville
5:15 pmRitenour-0 at John Burroughs-2 - Final
2-0
5:30 pmSteeleville-0 at Grandview-2 - Final
2-0
5:30 pmClayton-0 at Ladue-2 - Final
2-0
5:30 pmHazelwood West-2 at Hazelwood Central-0 - Final
2-0
5:30 pmNorthwest Cedar Hill-2 at Seckman-0 - Final
2-0
5:30 pmOakville-0 at Mehlville-2 - Final
2-0
5:30 pmBrookfield at North Callaway
5:30 pmDe Soto-0 at Jefferson-2 - Final
2-0
5:30 pmLift For Life-0 at Gateway STEM-2 - Final
2-0
5:30 pmRiverview Gardens at Hazelwood East
5:30 pmSummit-2 at Parkway Central-0 - Final
2-0
6:00 pmOkawville-2 at Father McGivney-0 - Final
2-0
6:00 pmAlthoff-2 at Cahokia-0 - Final
2-0
6:00 pmBowling Green at Wright City
6:00 pmBorgia-0 at Francis Howell-2 - Final
2-0
6:00 pmTroy Buchanan-2 at St. Charles West-0 - Final
2-0
6:00 pmFort Zumwalt South-2 at Francis Howell Central-0 - Final
2-0
6:00 pmWood River-2 at Mount Olive-1 - Final
2-1
6:00 pmMater Dei-2 at Alton-0 - Final
2-0
6:00 pmCarrollton, Illinois-2 at Griggsville-Perry-0 - Final
2-0
6:15 pmSullivan-2 at Pacific-1 - Final
2-1
6:15 pmCor Jesu-2 at Incarnate Word-1 - Final
2-1
6:15 pmRed Bud-2 at Lebanon, Illinois-0 - Final
2-0
6:30 pmGibault-0 at Waterloo-2 - Final
2-0
6:30 pmValley Park-0 at Herculaneum-2 - Final
2-0
7:00 pmOwensville-0 at Hermann-2 - Final
2-0
7:00 pmUnion-0 at St. Clair-2 - Final
2-0
7:00 pmSt. Vincent at Perryville
7:00 pmAuburn-2 at Carlinville-0 - Final
2-0
7:00 pmValmeyer-2 at New Athens-0 - Final
2-0
7:00 pmDuBourg-0 at Lutheran St. Charles-2 - Final
2-0
7:30 pmFestus-1 at Cape Notre Dame-2 - Final
2-1
7:30 pmWindsor (Imperial)-2 at North County-1 - Final
2-1
7:30 pmColumbia-2 at Wesclin-0 - Final
2-0
7:30 pmCollinsville at Carlyle