Wednesday - December 13, 2017
AUG | SEP | OCT | NOV | DEC | JAN | FEB | MAR | APR | MAY | JUN
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31


Boys Basketball
TimeEventScore
4:00 pmNormandy-62 vs Winfield-57 at Lindenwood University - Final
62-57
5:30 pmNorthwest Cedar Hill-33 vs Timberland-46 at Lindenwood University - Final
46-33
5:30 pmCardinal Ritter-75 at Hazelwood East-77 - Final
77-75
6:00 pmMedicine and Bioscience-34 at Confluence-88 - Final
88-34
6:00 pmRiverview Gardens-49 at Hazelwood West-59 - Final
59-49
6:00 pmCleveland-36 at Confluence-109 - Final
109-36
6:30 pmNorthwest Academy-93 at McKinley-35 - Final
93-35
7:00 pmFort Zumwalt North-36 vs Eureka-62 at Lindenwood University - Final
62-36
7:00 pmMehlville-73 at Affton-36 - Final
73-36
7:00 pmFestus-60 at Grandview-44 - Final
60-44
7:00 pmFox-48 at Farmington-63 - Final
63-48
7:00 pmLadue-59 at Ritenour-44 - Final
59-44
7:00 pmWest County (Leadwood)-54 at St. Pius X-55 - Final
55-54
7:30 pmHillsboro, Illinois-50 at Shelbyville, Illinois-62 - Final
62-50
8:30 pmPattonville-59 vs St. Charles-50 at Lindenwood University - Final
59-50

Girls Basketball
TimeEventScore
6:30 amSilex at Crossroads College Prep
Rivalry
6:30 amConfluence-42 vs Carnahan-37 at Cleveland - Final
42-37
4:00 pmOwensville-59 vs Northwest Cedar Hill-49 at Sullivan - Final
59-49
5:00 pmHazelwood East-38 vs McCluer-51 at Fort Zumwalt North - Final
51-38
5:00 pmFort Zumwalt North-38 vs Lutheran St. Charles-47 at Fort Zumwalt North - Final
47-38
5:30 pmRoosevelt-14 at DuBourg-56 - Final
56-14
5:30 pmSt. Pius X-25 vs Principia-60 at Orchard Farm - Final
60-25
5:30 pmCuba-48 vs Salem-50 at Sullivan - Final
50-48
5:30 pmDuchesne-62 vs Normandy-9 at Orchard Farm - Final
62-9
5:45 pmLift For Life-42 at Jennings-48 - Final
48-42
6:00 pmMadison, Illinois-38 at Cahokia-67 - Final
67-38
6:00 pmAlton Marquette-70 at Gibault-45 - Final
70-45
6:00 pmMcCluer North-27 at Kirkwood-60 - Final
60-27
6:00 pmFox-49 at Parkway West-45 - Final
49-45
6:15 pmBelleville East-76 at Althoff-24 - Final
76-24
6:30 pmFort Zumwalt East-27 vs Hazelwood West-52 at Fort Zumwalt North - Final
52-27
6:30 pmFrancis Howell North-34 at Holt-52 - Final
52-34
6:30 pmNerinx Hall-52 vs Pattonville-55 at Fort Zumwalt North - Final
55-52
6:30 pmSoldan-34 at Gateway STEM-52 - Final
52-34
6:30 pmSeckman-32 at Parkway South-43 - Final
43-32
6:30 pmHancock-54 at Dupo-28 - Final
54-28
7:00 pmDe Soto-42 vs Orchard Farm-30 at Orchard Farm - Final
42-30
7:00 pmSt. James-22 vs Sullivan-35 at Sullivan - Final
35-22
7:00 pmBrentwood-45 vs Wright City-21 at Orchard Farm - Final
45-21
7:30 pmValmeyer-9 vs Wood River-49 at Gibault - Final
49-9
8:30 pmHelias-32 vs Rock Bridge-43 at Sullivan - Final
43-32

Girls Swimming
TimeEventScore
4:00 pmSummit at Mehlville
4:00 pmBorgia-106 at Notre Dame-63 - Final
106-63
4:15 pmHazelwood East-28 at Affton-134 - Final
134-28

Hockey
TimeEventScore
7:15 pmHighland-8 vs Civic Memorial-8 at East Alton Rink - Final
8-8
8:45 pmEdwardsville MVCHA-10 vs Wood River-2 at East Alton Rink - Final
10-2

Wrestling
TimeEventScore
6:00 pmLindbergh at Summit