Wednesday - December 27, 2017
AUG | SEP | OCT | NOV | DEC | JAN | FEB | MAR | APR | MAY | JUN
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31


Boys Basketball
TimeEventScore
9:00 amUniversity City-55 vs Crossroads College Prep-19 at Affton - Final
55-19
9:00 amGalatia-63 vs New Athens-54 at Sesser-Valier - Final
63-54
9:00 amBriarcrest Christian-76 vs Metro-East Lutheran-31 at Mater Dei - Final
76-31
9:00 amLindbergh-26 vs SLUH-51 at Meramec CC - Final
51-26
10:00 amValmeyer-53 vs Sparta-65 at Columbia - Final
65-53
10:30 amWindsor (Imperial)-62 at Affton-59 - Final
62-59
10:30 amHighland-30 vs Carlyle-48 at Mater Dei - Final
48-30
10:30 amChristopher-58 vs Chester-53 at Sesser-Valier - Final
58-53
10:30 amTroy Buchanan-57 vs Kirkwood-65 at Meramec CC - Final
65-57
11:30 amFatima-68 vs Newburg-53 at Linn - Final
68-53
11:30 amLebanon, Illinois-40 vs Triad-44 at Columbia - Final
44-40
11:30 amChicago Tilden-66 vs KC Northeast-47 at Normandy - Final
66-47
12:00 pmLafayette-39 vs Marquette-55 at Meramec CC - Final
55-39
12:00 pmTimberland-38 vs Fort Zumwalt South-63 at St. Dominic - Final
63-38
12:00 pmMarissa-70 vs Century-57 at Sesser-Valier - Final
70-57
12:00 pmLift For Life-52 vs DuBourg-39 at Affton - Final
52-39
1:00 pmMemphis Westwood-54 at Normandy-48 - Final
54-48
1:00 pmDupo-42 vs Freeburg-50 at Columbia - Final
50-42
1:00 pmDe Soto-74 vs Crystal City-59 at Park Hills Central - Final
74-59
1:00 pmMater Dei-52 at Sacred Heart-Griffin-61 - Final
61-52
1:30 pmPriory-42 vs Mehlville-47 at Affton - Final
47-42
1:30 pmSt. Dominic-44 vs Fort Zumwalt West-52 at St. Dominic - Final
52-44
1:30 pmGoreville-74 vs Steeleville-61 at Sesser-Valier - Final
74-61
1:30 pmDe Smet-48 vs Jennings-53 at Meramec CC - Final
53-48
2:00 pmHillsboro, Illinois-57 vs Gillespie-34 at Carlinville - Final
57-34
2:30 pmWaterloo-68 vs Valmeyer-49 at Columbia - Final
68-49
2:30 pmBlue Knights-53 vs KC Southeast-62 at Normandy - Final
62-53
2:30 pmMascoutah-60 vs Breese Central-63 at Mater Dei - Final
63-60
2:30 pmSt. Elizabeth-45 vs Carnahan-60 at Linn - Final
60-45
2:30 pmWest County (Leadwood)-95 vs Viburnum-63 at Park Hills Central - Final
95-63
3:00 pmUnion City-47 vs Memphis University-82 at SIU-Carbondale - Final
82-47
3:00 pmSt. Paul Lutheran-32 vs St. Vincent-95 at Valle Catholic - Final
95-32
3:00 pmNew Madrid County Central-39 vs Saxony Lutheran-72 at Carbondale - Final
72-39
3:00 pmFrancis Howell Central-56 vs Clayton-55 at MICDS - Final
56-55
3:30 pmStaunton-81 vs Mount Olive-69 at Carlinville - Final
81-69
3:30 pmZeigler-Royalton-34 vs Odin-65 at Sesser-Valier - Final
65-34
3:30 pmMcCluer North-71 vs Vianney-66 at Meramec CC - Final
71-66
4:00 pmNashville-42 vs Briarcrest Christian-52 at Mater Dei - Final
52-42
4:00 pmHerculaneum-42 vs North County-77 at Park Hills Central - Final
77-42
4:00 pmJohn Burroughs-63 vs Hazelwood West-71 at Chaminade - Final
71-63
4:00 pmGibault-36 vs Civic Memorial-54 at Columbia - Final
54-36
4:00 pmRoosevelt (D.C.)-91 vs Orchard Farm-52 at Normandy - Final
91-52
4:00 pmBradley Tech-51 vs Cordova (Tenn.)-90 at Poplar Bluff - Final
90-51
4:30 pmKingston-72 vs Zalma-75 at Valle Catholic - Final
75-72
4:30 pmSt. Mary's-Colgan-46 vs Meridian-72 at Carbondale - Final
72-46
4:30 pmO'Fallon Christian-49 vs Miller Career-58 at MICDS - Final
58-49
4:30 pmCovington-43 vs Memphis Central-76 at SIU-Carbondale - Final
76-43
5:00 pmMcKinley-49 vs Medicine and Bioscience-55 at Vashon - Final
55-49
5:00 pmWoodlawn-63 vs Johnston City-43 at Sesser-Valier - Final
63-43
5:00 pmPiasa Southwestern-40 at Bloomington Central Catholic-74 - Final
74-40
5:00 pmParkway West-31 vs St. Mary's-77 at Meramec CC - Final
77-31
5:30 pmArcadia Valley-58 vs Ste. Genevieve-66 at Park Hills Central - Final
66-58
5:30 pmIberia-57 vs Eugene-69 at Linn - Final
69-57
5:30 pmFreeburg-55 at Columbia-65 - Final
65-55
5:30 pmRoosevelt (Ind.)-78 vs Memphis Du Bois-84 at Normandy - Final
84-78
5:30 pmChristian County, KY-58 vs Jonesboro (Ark.)-72 at Poplar Bluff - Final
72-58
5:45 pmSoldan-68 vs Lutheran South-61 at Chaminade - Final
68-61
6:00 pmLutheran St. Charles-60 vs Sikeston-92 at St. Dominic - Final
92-60
6:00 pmGreenville, Missouri-61 vs Jefferson-82 at Valle Catholic - Final
82-61
6:00 pmWestminster-57 vs Parkway South-49 at MICDS - Final
57-49
6:30 pmWaltonville-49 vs Thompsonville-51 at Sesser-Valier - Final
51-49
6:30 pmLitchfield-51 vs Bunker Hill-35 at Carlinville - Final
51-35
6:30 pmSt. Charles West-43 vs Hazelwood Central-64 at Meramec CC - Final
64-43
6:30 pmLogan County-35 vs Carbondale-54 at SIU-Carbondale - Final
54-35
6:30 pmLake County-42 vs Murphysboro-80 at Carbondale - Final
80-42
6:30 pmOkawville-51 vs Highland-54 at Mater Dei - Final
54-51
6:30 pmMetro-53 vs Roosevelt-60 at Vashon - Final
60-53
7:00 pmMcCluer South-Berkeley-29 vs Midfield (Ala.)-65 at Normandy - Final
65-29
7:00 pmAlton Marquette-66 vs Waterloo-49 at Columbia - Final
66-49
7:00 pmFredericktown-24 vs Farmington-64 at Park Hills Central - Final
64-24
7:00 pmFayetteville (Ark.)-61 at Poplar Bluff-66 - Final
66-61
7:30 pmFrancis Howell North-48 at Chaminade-89 - Final
89-48
7:30 pmGrandview-37 at Valle Catholic-56 - Final
56-37
7:30 pmLutheran North-82 at MICDS-73 - Final
82-73
7:30 pmParkway North-64 vs Holt-74 at St. Dominic - Final
74-64
8:00 pmRitenour-71 vs Eureka-64 at Meramec CC - Final
71-64
8:00 pmCollins Academy-62 vs Cardinal Ritter-76 at Carbondale - Final
76-62
8:00 pmFather McGivney-38 vs Flora-48 at Vandalia - Final
48-38
8:00 pmMcCluer-31 vs Marion-45 at SIU-Carbondale - Final
45-31
8:00 pmWood River-41 at Carlinville-36 - Final
41-36
8:00 pmSesser-Valier-70 at Cobden-46 - Final
70-46
8:00 pmMetro-East Lutheran-28 at Mater Dei-60 - Final
60-28
8:30 pmLinn-32 vs Battle-74 at Linn - Final
74-32
8:30 pmHumboldt, TN-59 vs CBC-75 at Poplar Bluff - Final
75-59
8:30 pmSouth Iron-66 vs Perryville-54 at Park Hills Central - Final
66-54
9:30 pmCarlyle-65 vs Mascoutah-62 at Mater Dei - Final
65-62

Girls Basketball
TimeEventScore
6:30 amPeoria Manual-47 vs East St. Louis-52 at Peoria Manual - Final
52-47
8:30 amCentralia, Illinois-15 vs Highland-49 at Mascoutah - Final
49-15
9:00 amPinckneyville-46 vs Marion-38 at Benton, Illinois - Final
46-38
9:00 amSt. Charles West-32 vs Lutheran North-63 at St. Dominic - Final
63-32
9:00 amHamilton County-43 vs Herrin-37 at Benton, Illinois - Final
43-37
9:30 amRed Bud-42 vs Roxana-21 at Lebanon, Illinois - Final
42-21
10:00 amSte. Genevieve-65 vs Bismarck-24 at Park Hills Central - Final
65-24
10:00 amNewburg-50 vs Eugene-57 at Linn - Final
57-50
10:00 amBelleville West-36 vs Carbondale-46 at Mascoutah - Final
46-36
10:30 amChristopher-43 vs Union Co. (KY)-40 at Benton, Illinois - Final
43-40
10:30 amCrystal City-52 vs Viburnum-66 at Kingston - Final
66-52
10:30 amMcCluer-35 vs Tolton-57 at Duchesne - Final
57-35
10:30 amVienna-42 vs Harrisburg, Illinois-65 at Benton, Illinois - Final
65-42
10:30 amTimberland-19 vs Lutheran St. Charles-53 at St. Dominic - Final
53-19
11:00 amNorthwest Cedar Hill-52 at Liberty (Wentzville)-55 - Final
55-52
11:00 amSt. Louis Patriots-30 vs Valle Catholic-42 at West County (Leadwood) - Final
42-30
11:00 amNew Athens-30 vs Marissa-47 at Lebanon, Illinois - Final
47-30
11:00 amSt. Pius X-37 vs Orchard Farm-40 at Valley Park - Final
40-37
11:30 amPotosi-52 vs Fredericktown-51 at Park Hills Central - Final
52-51
11:30 amMater Dei-40 vs Belleville East-59 at Mascoutah - Final
59-40
12:00 pmRitenour-43 vs Westminster-52 at MICDS - Final
52-43
12:00 pmCarrollton, Illinois-38 vs McCluer North-42 at Jerseyville - Final
42-38
12:00 pmGranite City-30 vs Hazelwood East-35 at Duchesne - Final
35-30
12:00 pmCrossroads College Prep-18 vs Jefferson-72 at Kingston - Final
72-18
12:30 pmSteeleville-63 vs Sparta-50 at Lebanon, Illinois - Final
63-50
12:30 pmGillespie-41 vs Nokomis-45 at Carlinville - Final
45-41
12:30 pmPerryville-60 vs Hillsboro-54 at West County (Leadwood) - Final
60-54
12:30 pmOrchard Farm JV-18 at Valley Park-59 - Final
59-18
1:00 pmNerinx Hall-35 vs Francis Howell-39 at Visitation - Final
39-35
1:00 pmSummit-53 vs Pacific-50 at Summit - Final
53-50
1:00 pmTrinity-40 vs Rosati-Kain-35 at Liberty (Wentzville) - Final
40-35
1:00 pmCarnahan-31 vs Fatima-80 at Linn - Final
80-31
1:00 pmMascoutah-13 vs Breese Central-54 at Mascoutah - Final
54-13
1:30 pmSt. Charles-53 vs Fort Zumwalt North-49 at MICDS - Final
53-49
1:30 pmHerrin-61 vs Mount Vernon, Illinois-41 at Benton, Illinois - Final
61-41
1:30 pmCivic Memorial-62 at Jerseyville-35 - Final
62-35
1:30 pmCor Jesu-40 vs Ursuline-36 at Visitation - Final
40-36
1:30 pmValley Caledonia-77 at Kingston-28 - Final
77-28
1:30 pmMarion-31 at Benton, Illinois-44 - Final
44-31
1:30 pmDuchesne-37 vs Battle-50 at Duchesne - Final
50-37
2:00 pmChester-28 vs Wesclin-58 at Lebanon, Illinois - Final
58-28
2:00 pmSt. Paul Lutheran-21 at West County (Leadwood)-66 - Final
66-21
2:00 pmStaunton-67 vs Greenfield, Illinois-62 at Carlinville - Final
67-62
2:30 pmSt. Joseph's-65 vs Webster Groves-44 at Visitation - Final
65-44
2:30 pmRiverview Gardens-17 vs Okawville-45 at Mascoutah - Final
45-17
2:30 pmSoldan-30 vs Farmington-59 at Summit - Final
59-30
2:45 pmEast St. Louis-45 vs Lincoln-46 at Peoria - Final
46-45
3:00 pmUnion Co. (KY)-14 vs Carterville-55 at Benton, Illinois - Final
55-14
3:00 pmDuBourg-24 vs Hazelwood West-69 at Duchesne - Final
69-24
3:00 pmVisitation-51 vs Parkway South-61 at Visitation - Final
61-51
3:00 pmNorth Tech-23 vs Francis Howell Central-61 at St. Dominic - Final
61-23
3:00 pmHardin Calhoun-69 vs Brussels-39 at Jerseyville - Final
69-39
3:00 pmHarrisburg, Illinois-61 vs Meridian-46 at Benton, Illinois - Final
61-46
3:30 pmCarlyle-48 vs Christ Our Rock-47 at Lebanon, Illinois - Final
48-47
4:00 pmParkway North-42 vs Metro-55 at Visitation - Final
55-42
4:00 pmSt. Elizabeth-26 vs O'Fallon Christian-57 at Linn - Final
57-26
4:00 pmJacksonville, Illinois-45 vs Cahokia-68 at Mascoutah - Final
68-45
4:00 pmNormandy-5 vs Roosevelt-39 at Miller Career - Final
39-5
4:00 pmUniversity City-38 vs Fort Zumwalt South-49 at Summit - Final
49-38
4:30 pmSikeston-42 at St. Dominic-49 - Final
49-42
4:30 pmMcCluer North-50 vs Alton-56 at Jerseyville - Final
56-50
5:00 pmDuQuoin-34 vs Freeburg-55 at Lebanon, Illinois - Final
55-34
5:00 pmLitchfield-42 vs Bunker Hill-47 at Carlinville - Final
47-42
5:30 pmNashville-51 vs Althoff-37 at Mascoutah - Final
51-37
5:30 pmHazelwood Central-58 vs Washington-51 at Visitation - Final
58-51
5:30 pmFrancis Howell North-24 vs Liberty (KC)-54 at Summit - Final
54-24
6:00 pmMount Vernon, Illinois-32 vs Hamilton County-34 at Benton, Illinois - Final
34-32
6:00 pmPinckneyville-51 at Benton, Illinois-17 - Final
51-17
6:00 pmTaylorville-35 vs Carrollton, Illinois-55 at Jerseyville - Final
55-35
6:30 pmWood River-36 at Carlinville-48 - Final
48-36
6:30 pmPiasa Southwestern-21 at Lebanon, Illinois-45 - Final
45-21
7:00 pmWhitfield-66 vs Incarnate Word-75 at Visitation - Final
75-66
7:00 pmNorthwest Academy-36 vs Vashon-31 at Miller Career - Final
36-31
7:00 pmTriad-33 vs O'Fallon-50 at Mascoutah - Final
50-33
7:00 pmIberia-37 at Linn-39 - Final
39-37
7:30 pmBrussels-11 at Jerseyville-76 - Final
76-11
7:30 pmMeridian-65 vs Vienna-58 at Benton, Illinois - Final
65-58
7:30 pmCarterville-66 vs Christopher-32 at Benton, Illinois - Final
66-32
8:00 pmColumbia-31 vs Greenville-53 at Lebanon, Illinois - Final
53-31
8:30 pmKirkwood-49 vs Edwardsville-60 at Visitation - Final
60-49

Wrestling
TimeEventScore
9:00 amBobby Christman Memorial
10:00 amAbe's Rumble
6:00 pmTriad at Granite City